Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

Vyrų duona
110g rupaus malimo ruginių miltų
315g karšto vandens
45g aliejaus
1 kiaušinis
90g kefyro tirštesnio arba pamažint kiekį
200g ruginių miltų
310g kvietinių miltų
1 a.š. druskos
1 a.š. cukraus
1 v.š. kmynų,
1 v.š. sausų mielių

Kepiau su Normal programa, iškilo iki pat viršaus (tik sukrito viršus, vaikas nosį įkišo pažiūrėt) . Labai soti ir korėta, kaip tik tokia, kokia mėgsta vyrai smile.gif
user posted image
(foto vyras darė) biggrin.gif
Atsakyti
Kaip skaniai atrodo thumbup.gif
Atsakyti
Labai gražiai atrodo. Tiesą sakai, vyram reikia puresnės duonos. smile.gif
Atsakyti
Susigundžiau ir aš pabandyt Terros raugą. Po pirmos dienos pakilo gal dvigubai, pamaitinau šiandien apie pietus, tai jau dabar bando lipt iš stiklainio (dariau iš pusės normos ir į 1 litro stiklainį). Matyt ryt reiks imt naują indą, kad per viršų nebėgtų doh.gif
Atsakyti
QUOTE(irminija @ 2010 02 11, 21:55)
Susigundžiau ir aš pabandyt Terros raugą. Po pirmos dienos pakilo gal dvigubai, pamaitinau šiandien apie pietus, tai jau dabar bando lipt iš stiklainio (dariau iš pusės normos ir į 1 litro stiklainį). Matyt ryt reiks imt naują indą, kad per viršų nebėgtų  doh.gif


vadinasi pas mane su raugu kazkokia mistika vyksta doh.gif nekyla jis
Atsakyti
Nieks nieko nekepa, visos tik raugus auginames smile.gif

Maniskis tfu tfu tfu kol kas toks kokio reikia...siandien pamaitinau smile.gif Kiek supratau per nakti turetu paugti, todel su flamiku pazymejau kiek yra lotuliukas.gif
Atsakyti
as ir pasizymiu...nesuprantu kame kampas...pirma diena taip graziai iskiles buvo dvigubai o dabar..va per pietus pamaitintas tik vos vos kelis milimetrus paaugo sad.gif
Atsakyti
as kepu
tongue.gif

eline balta duonele smile.gif pusryciam smile.gif


raugo dar jokio nedariau biggrin.gif
Nataliuncik is visu temu susikopinau tavo receptus ir pamasciau kad laikas tau knyga leist 4u.gif
Atsakyti
Nerute, o eiline balta tai cia kokia? biggrin.gif
Papildyta:
Mano raugas nepakilo ir neapsiburbuliavo g.gif per salta? Ka daryt?
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 02 11, 23:46)
as ir pasizymiu...nesuprantu kame kampas...pirma diena taip graziai iskiles buvo dvigubai o dabar..va per pietus pamaitintas tik vos vos kelis milimetrus paaugo  sad.gif

Man atrodo, kad perdaug jūs pergyvenat. Juk ruginis raugas tik prmą dieną stipriai pakyla, o kitomis dienomis jei nekyla, tai nereiškia, kad jis nerūgsta. Juk prieš maitinant pamaišius matosi, kad viduj yra daug orinių burbuliukų. Ar Jums nėra taip? Po paskutinio maitinimo jis turėtų būti tik vos vos pasipūtęs su daugybe burbuliukų viduje ir rūgštoku ruginiu kvapu. Jeigu per išeigines dienas iš to raugo kepsit duonytę ir iškils kokių klausimų, jei norėsit, galėsiu į AŽ parašyti savo telefoną, gal galėsiu kuo patarti.
Atsakyti
Labas rytas, 4u.gif

Jungiuosi ir aš į būrį duonos kepejėlių smile.gif, jeigu priimsit ax.gif

Mokausi duonkepėje kepti duonytę, kol kas gaunasi tik baltą paprastą mielinę duonelę iškepti, kitokių bandžiau kažkaip nesigauna doh.gif
Va vakra bandžiau, čia radusi receptą su svogūnais ir varškės sūriu, tai neiškilo, bet bėdą suverčiau sausoms mielėms, nes senokai jos gulėjo praplėštu pakeliu g.gif, bet nenukabinu nosies, vistiek išmoksiu, daug patarimų čia randu. smile.gif
Užvakar užmaišiau ruginį raugą, kol kas labai gražiai rūgsta thumbup.gif

SB mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 12, 09:37)
Man atrodo, kad perdaug jūs pergyvenat. Juk ruginis raugas tik prmą dieną stipriai pakyla, o kitomis dienomis jei nekyla, tai nereiškia, kad jis nerūgsta. Juk prieš maitinant pamaišius matosi, kad viduj yra daug orinių burbuliukų. Ar Jums nėra taip? Po paskutinio maitinimo jis turėtų būti tik vos vos pasipūtęs su daugybe burbuliukų viduje ir rūgštoku ruginiu kvapu. Jeigu per išeigines dienas iš to raugo kepsit duonytę ir iškils kokių klausimų, jei norėsit, galėsiu į AŽ parašyti savo telefoną, gal galėsiu kuo patarti.

Mano ruginis su kvietiniu palyginus irgi smarkiai nekyla. Primaitinus dedu jį į šaldytuvą, tai normalu, kad ne balius jam, bet kvietinis ir šaldytuve 2-3 kartus pakyla.
Gal, merginos, miltus pakeiskit, jei vanduo jūsų geras, arba rūgpienio (naminio jogurto) kokio truputuką įpilkit (laktobakterijos ir atlieka visą fermentaciją rauge, o mielės su jom draugauja ir gerai auga rūgštinėje terpėje).
Atsakyti