Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

QUOTE(irminija @ 2010 02 23, 12:32)
ačiū, bandysiu.
Tai jei turiu 100 g starterio, tai tada pagal šį receptą reik man pasidaryt bendroj sumoj 400 g raugo? 150 miltų ir 150 vandens?

starterio svoris į bendrą raugo kiekį nesiskaičiuoja. Jei reikia pagal receptą 300gr raugo, tai teisingai galvojate: imasi 150gr miltų+150ml vandens + starteris. Tik jeigu reikia pasigaminti atsidėjimui starterio , pridėkite po 50gr miltų ir vandens daugiau. Ir tolimesniam starterio atsidėjimui jau užtenka apie 80gr, nes jau gaunasi geras ir brandus raugas.
Jeigu pati improvizuosite kepdama su raugu ir recepte nėra nurodytas raugo kiekis, tada reikia mažinti miltų ir vandens kiekį.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 23, 15:08)
Šitos proporcijos iš mulinex, ar jos neatitinka? Tai reiktų akcentuoti.

Kol neturėjau duonkepės tai naudojau šviežias mieles saldiems kepiniams ir dėdavau jų palygint nemažai, dar plius darydavau į maišalą, viskas gaudavosi čiki.
Noriu paklausti ar šviežios mielės duoda geresnį skonį duonai nei sausos, ar yra skirtumas skonio atžvilgiu? Jau minėjau, kad man nepatinka kai jaučiamas mielių skonis duonoje. Ieškodama knygų apie duoną ir skaitydama recenzijas supratau, kad esu ne viena tokia  ax.gif .

Tiksliai nežinau. Ruošiant mielinę tešlą ne duonkepėje, o rankomis - tinka, nes šlapių mielių tikrai reikia daugiau nei ruošiant duonkepėje. Jau rašiau, gana populiarei, čia SM, mielinei tešlai reikia 40 gr. šlapių mielių ir kildinant rankomis - tinka, viskas čiki, o kildinant duonkepėje - reikia mažinti vos ne perpus. Tikrai nežinau kodėl, kas vyksta kitaip tešlą kildinant duonkepei, nei rankomis.
Naudoju nuo seno pagrinde šlapias, nes taip pigiau (ne bent jau taip buvo prieš gerus 3 metus), iš įpratimo, be to mano naujoji duonkepė nelabai draugauja su sausomi, dažnai sukrisdavo duona. Kuri geresnė, skanesnė - niekada neatkreipiau dėmesio į šį skirtumą.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 23, 15:18)
starterio svoris į bendrą raugo kiekį nesiskaičiuoja. Jei reikia pagal receptą 300gr raugo, tai teisingai galvojate: imasi 150gr miltų+150ml vandens + starteris. Tik jeigu reikia pasigaminti atsidėjimui starterio , pridėkite po 50gr miltų ir vandens daugiau. Ir tolimesniam starterio atsidėjimui jau užtenka apie 80gr, nes jau gaunasi geras ir brandus raugas.
Jeigu pati improvizuosite kepdama su raugu ir recepte nėra nurodytas raugo kiekis, tada reikia mažinti miltų ir vandens kiekį.

Įdomi formulė, aš tai tokį receptą suprasčiau, kad paimti pamaitinto ir suaktyvinto raugo 300gr.
Atsakyti
QUOTE(Saulužė @ 2010 02 23, 11:34)

Nataliuncik, tai todėl ir pradėjau rašyt, kad man su mielėm kažkas neatitinka, iš pradžių dauginau iš keturių, nes taip radau ant vieno sausų mielių pak, paskiau iš trijų, bet vistiek tešla kilo ir krito, pirmam psl taip ir parašyta be vieno g,, o to tikrai per daug, net mielių skonis, kvapas buvo... skaitau nuo pirmos temos ir ten radau, kad nomke ir kelios merginos deda žymiai mažiau mielių ir viskas iškepa ax.gif bloga info pirmam psl, įsivaizduok, aš jį perskaičiau mirksiukas.gif ir visi tavo receptai sukrito, beje, matei kiek ten info? apie g tik vienas sakinukas, ir tas pats niekam tikęs...


Dėl mielių, informacija pateikta bendra kepant duoną, nes nevisos mamytės kepa su duonkepę, ir kepant, visada galima koreguot, nes pvzd. aš, ne visada dedu viską tiksliai pagal receptą.
Ir jeigu mokat skaičiuot, vienos eilutės pakanka.
O dėl mano, kaip jus pasakėt, visu blogu receptu, tai tik nežinodami ką pasakyt arba kaip apjuodint, tik taip gali pasakyt žmogus. Nes dauguma daro ir patinka, o jums net visi užkliuvo doh.gif

Atsakyti
QUOTE(Saulužė @ 2010 02 23, 09:34)
Nataliuncik, tai todėl ir pradėjau rašyt, kad man su mielėm kažkas neatitinka, iš pradžių dauginau iš keturių, nes taip radau ant vieno sausų mielių pak, paskiau iš trijų, bet vistiek tešla kilo ir krito, pirmam psl taip ir parašyta be vieno g,, o to tikrai per daug, net mielių skonis, kvapas buvo... skaitau nuo pirmos temos ir ten radau, kad nomke ir kelios merginos deda žymiai mažiau mielių ir viskas iškepa ax.gif bloga info pirmam psl, įsivaizduok, aš jį perskaičiau mirksiukas.gif ir visi tavo receptai sukrito, beje, matei kiek ten info? apie g tik vienas sakinukas, ir tas pats niekam tikęs...
Vienu žodžiu dėkoju man padėjusioms merginoms 4u.gif  4u.gif  4u.gif

NU ir paraset blink.gif Paskaitynek internete, visur raso, kad 7g sausu mileiu reik keist 20-25g slapiu mieliu.... O paskui jau kiekvienas koreguojas pagal save.... Bet sakyt, kad neteisinga info, blogi receptai..... Nu ka as zinau....

Nataliuncik
[I], nekreipk demesio wink.gif Visoms neitiksi gi... 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 02 24, 14:17)
NU ir paraset blink.gif  Paskaitynek internete, visur raso, kad 7g sausu mileiu reik keist 20-25g slapiu mieliu.... O paskui jau kiekvienas koreguojas pagal save....  Bet sakyt, kad neteisinga info, blogi receptai..... Nu ka as zinau....

Nataliuncik
[I], nekreipk demesio wink.gif Visoms neitiksi gi... 4u.gif  4u.gif  4u.gif

Pritariu.
Nataliunčik drinks_cheers.gif , labai geri tavo receptai.
Atsakyti
Pasidalinsiu ir as savo kepamos duoneles receptuku ax.gif

100g virtu bulviu
1 saukstas druskos
1 saukstas cukraus
1.5 stiklines silto vandens
apie 500 g miltu,
pipiru
apie 20g svieziu mieliu

Dubenyje istirpinu sviezias mieles 100ml vandens. Paskui idedu 50g miltus ir cukru. Viska ismaisau ir palieku kambario temperaturoje, kol pakils dvigubai (geriausia sia mase padaryti is vakaro).isvirtas bulves sugrudu (bulves turi buti isvirtos nepasudytame vandenyje!), i jas supilu likusi vandeni, iberiu druskos ir pipiru, likusius miltus ir pakilusia mase. Suminkau tesla, suformuoju kepala ir kepu 230-230 lapsniu karstumo orkaiteje, apie 45 min. smile.gif
Kai nepamirstu, i orkaite salimais skardos padedu ir puodeli su vandeniu, kad duonele neissausetu ir plutele butu gardziai traski. ax.gif
Iskepusia duona suvynioju i dregna ransluosti ir palieku, kol duona atvesta wub.gif

SKANAUS drinks_cheers.gif
Atsakyti
cia iskilo problema su mielem g.gif o kiek tiksliai arbatiniu sauksteliu iseina 7 g sausu mieliu? jeigu recepte buna taip parasyta, as dedu 1a.s. blush2.gif skaiciau kazkurioje is senesniu temu, kur svere kazkurios kepejeles..kazkam gavosi 1a.s. kazkam daugiau... unsure.gif arba galima kitaip paklausti: kiek sveria 1a.s. sausu mieliu? biggrin.gif

as kadangi svarstykliu neturiu o mieles semiu is puses kg maiselio tai ir kyla man toks kausimas biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 24 vasario 2010 - 14:36
QUOTE(Margareta @ 2010 02 24, 14:31)
arba galima kitaip paklausti: kiek sveria 1a.s. sausu mieliu?  biggrin.gif

Ką tik pasvėriau - 1 a.š. - 4g. Mano svarstyklių padalos vertė 2 g, vadinasi realiai gali būti nuo 3,6 iki 4,4 gramo, vidutiniškai 4 smile.gif
Jei būna parašyta 7 g sausų mielių, dedu apie 2 a.š.
Atsakyti
Hm hm, 7 gramai sausų mielių (dr. Oetker mielių pakeliukas) yra tikrai daugiau negu du arbatiniai šaukšteliai, bent jau matuojant tais šaukšteliais, kur buvo duonkepės komplekte doh.gif Bet įtariu, mažiau, negu trys laugh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Šilingė: 24 vasario 2010 - 15:06
QUOTE(Lung @ 2010 02 24, 14:50)
Ką tik pasvėriau - 1 a.š. - 4g. Mano svarstyklių padalos vertė 2 g, vadinasi realiai gali būti nuo 3,6 iki 4,4 gramo, vidutiniškai 4  smile.gif
Jei būna parašyta 7 g sausų mielių, dedu apie 2 a.š.


na va reiskiasi as dedu visad maziau doh.gif dedu 1 kartais 1,5 a.s.
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 02 24, 15:17)
na va reiskiasi as dedu visad maziau  doh.gif dedu 1 kartais 1,5 a.s.

Bet jei rezultatas geras, tai tada viskas OK smile.gif
Manau, kad didesnė problema yra per daug mielių.
Atsakyti