Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

Terra2, tikrai apie aliejų duonoje, kepant orkaitėje ir su raugu, tenka pamiršti, duona gaunasi drėgna ir taip. Nors ir duonkepėje man gaudavosi netrupanti.

Sauluže, mielių proporcijos:

Džiovintos mielės a.š -- Šviežios mielės gr.
1 -- 12
1,5 -- 20
2 -- 25
2,5 -- 30
3 -- 35
3,5 -- 40
4 -- 50
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 22 vasario 2010 - 18:49
QUOTE(pipete @ 2010 02 22, 18:41)

Sauluže, mielių proporcijos:


jeigu žmonės skaitytu NORS pirmą puslapį, tai nereikėtu klausinėt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 22, 19:41)

Džiovintos mielės a.š --  Šviežios mielės gr.
1    --          12
1,5 --        20
2 --        25
2,5 --        30
3 --        35
3,5 --        40
4 --        50

Ruosiant ir kepant duona duonkepeje sitos proporcijos netinka. Kepu pagrinde su slapiom mielem ir baltai duonai 1 kg. pilnai uztenka apie 10 gr., iskyla taip pat, kaip ir su 7 gr. sausu mieliu. Gal sios proporcijos tinka viska darant rankomis, nes jei mielines teslos recepte nurodyta 40 gr mieliu (cia prie 500 gr miltu), ruosdama tesla duonkepeje mazinu iki 20 - 25, nes kitu atveju tesla per daug, net labai per daug iskyla.
Atsakyti
Terra, dar karta aciu smile.gif
Siandiena susidejau rauga i indelius ir i saldytuva, gailejau ismesti, nes to raugo pasigamino laaabai nemazai, tai dar iskepiau pora nedideliu kepaliuku duoneles. Pyliau pilno grudo miltus ir juos uzplikinau. Kepaliukai vel man pabego truputi i sonus, reikes ieskotis kazkokiu skardeliu pailgu, kad tiktu duonos kepaleliams kepti.
Na, bet jau skooonis, tai zinokit man net nepalyginamas su duonkepes. Nzn, gal dar nemoku kazko kaip gerai visas proporsijas susideliot...bet, pabandzius kepti orkaiteje, man gaunasi skanesne. Gal raugas labai geras, gal ta plutele kitokia.
Gaila, kad nesugalvojau siandiena viena kepaleli toki pat kepti orkaiteje, o kita duonkepeje. Bet kita karta butinai kepsiu skirtingose vietose ir ziuresim smile.gif

Ai, dar siandien uzsiraugiau pradine tesla draugystes pyragui, kuri kepdavau pries 100 metu biggrin.gif ir i tesla idejau 100 g raugo. Idomu ka uzsiauginsiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 02 22, 23:24)
Terra, dar karta aciu  smile.gif
Siandiena susidejau rauga i indelius ir i saldytuva, gailejau ismesti, nes to raugo pasigamino laaabai nemazai, tai dar iskepiau pora nedideliu kepaliuku duoneles. Pyliau pilno grudo miltus ir juos uzplikinau. Kepaliukai vel man pabego truputi i sonus, reikes ieskotis kazkokiu skardeliu pailgu, kad tiktu duonos kepaleliams kepti.
Na, bet jau skooonis, tai zinokit man net nepalyginamas su duonkepes. Nzn, gal dar nemoku kazko kaip gerai visas proporsijas susideliot...bet, pabandzius kepti orkaiteje, man gaunasi skanesne. Gal raugas labai geras, gal ta plutele kitokia.
Gaila, kad nesugalvojau siandiena viena kepaleli toki pat kepti orkaiteje, o kita duonkepeje. Bet kita karta butinai kepsiu skirtingose vietose ir ziuresim  smile.gif

Ai, dar siandien uzsiraugiau pradine tesla draugystes pyragui, kuri kepdavau pries 100 metu  biggrin.gif  ir i tesla idejau 100 g raugo. Idomu ka uzsiauginsiu  ax.gif

Smagu, kad gaunasi skani duonelė su raugu. O dėl kildinimo formoje, tai galima kildinti bet kokiame inde, tik pabarstykite dugną ir šonus su miltų ir krakmolo mišiniu. Pamatysit kaip gražiai išsiims duonelė. O kepti galima drasiai ir skardojejau be jokios formos.
O tam pyragui ėmėte jau padarytą raugą? Būtinai pasidalinkit kaip gausis pyragas.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 23, 08:15)
O tam pyragui ėmėte jau padarytą raugą? Būtinai pasidalinkit kaip gausis pyragas.


Ten pradinei teslai uzsiraugti reikia 1 stiklines miltu, 1 stiklines, pieno ir 1 stiklines cukraus, o as dar dadejau 100 g ruginio raugo, negi ismesi gera daikta biggrin.gif
Skaiciau kaip merginos irgi idejo savo raugo, sake geriau pradeda augti/rugti tesla. Dabar 4 dienas permaisyti tik reikia, o 5 diena pamaitinti ir 10 diena pamaitinus jau kepti.
Butinai papasakosiu kas gausis.

O mano vakarykste plikyta duonele su raugu isvis nuostabi smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 22, 11:54)
Pabandykit kvietinę duoną su kvietiniu raugu:
300gr kvietinio raugo
200gr kviet.miltų(pirmos rūšies)
200gr rupių kvietinių miltų
0,5 v.š.druskos
1v.š. kmynų
200ml šilto vandens.

ačiū, bandysiu.
Tai jei turiu 100 g starterio, tai tada pagal šį receptą reik man pasidaryt bendroj sumoj 400 g raugo? 150 miltų ir 150 vandens?
Atsakyti
Ačiū merginos 4u.gif vakar kepiau rutulixo balta duona ir ten vietoj 7 g saus. miel. dejau 14 g šviežių mielių ir iškilo labai gražiai, po truputį ir nieks nesukrito ir nėra mielių skonio, kitąsyk pabandysiu su dešimt g ax.gif

Nataliuncik, tai todėl ir pradėjau rašyt, kad man su mielėm kažkas neatitinka, iš pradžių dauginau iš keturių, nes taip radau ant vieno sausų mielių pak, paskiau iš trijų, bet vistiek tešla kilo ir krito, pirmam psl taip ir parašyta be vieno g,, o to tikrai per daug, net mielių skonis, kvapas buvo... skaitau nuo pirmos temos ir ten radau, kad nomke ir kelios merginos deda žymiai mažiau mielių ir viskas iškepa ax.gif bloga info pirmam psl, įsivaizduok, aš jį perskaičiau mirksiukas.gif ir visi tavo receptai sukrito, beje, matei kiek ten info? apie g tik vienas sakinukas, ir tas pats niekam tikęs...
Vienu žodžiu dėkoju man padėjusioms merginoms 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 02 23, 11:09)
Ten pradinei teslai uzsiraugti reikia 1 stiklines miltu, 1 stiklines, pieno ir 1 stiklines cukraus, o as dar dadejau 100 g ruginio raugo, negi ismesi gera daikta  biggrin.gif
Skaiciau kaip merginos irgi idejo savo raugo, sake geriau pradeda augti/rugti tesla. Dabar 4 dienas permaisyti tik reikia, o 5 diena pamaitinti ir 10 diena pamaitinus jau kepti.
Butinai papasakosiu kas gausis.




Mes tai Hubertu vadinam biggrin.gif, atrodo pirmam psl rasiau. Irgi raugo idejau (kvietinio), gavosi thumbup.gif
Atsakyti
pasitaisau: sestam puslapyje blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 02 23, 11:49)
Mes tai Hubertu vadinam  biggrin.gif, atrodo pirmam psl rasiau. Irgi raugo idejau (kvietinio), gavosi  thumbup.gif


biggrin.gif radau tokius pavadinimus - Hubertas, Hermanas, Germanas, Ferdinandas, Vatikano duona.........
Tai gal as tavo aprasyma paskaicius irgi sumasciau raugo idet, tik as rugini panaudojau, manau kad didelio skirtumo nesudarys, nes siandien kvepia skaniai ir skonis geras, maisydama lyztelejau.

O del mieliu, tai pritariu Sauluzei, pirmam psl netiksliai tikrai.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 22, 19:41)
Džiovintos mielės a.š --  Šviežios mielės gr.
1     --          12
1,5 --         20
2 --         25
2,5 --        30
3 --         35
3,5 --        40
4 --         50

Šitos proporcijos iš mulinex, ar jos neatitinka? Tai reiktų akcentuoti.

Kol neturėjau duonkepės tai naudojau šviežias mieles saldiems kepiniams ir dėdavau jų palygint nemažai, dar plius darydavau į maišalą, viskas gaudavosi čiki.
Noriu paklausti ar šviežios mielės duoda geresnį skonį duonai nei sausos, ar yra skirtumas skonio atžvilgiu? Jau minėjau, kad man nepatinka kai jaučiamas mielių skonis duonoje. Ieškodama knygų apie duoną ir skaitydama recenzijas supratau, kad esu ne viena tokia ax.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 23 vasario 2010 - 14:09