Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

QUOTE(pipete @ 2010 02 21, 22:18)
Šviežias mieles gi reikia išleisti šiltame skystyje su trupučiu cukraus, miltų dėt kaip blynam ir leist joms suburbuliuoti, t.y. suaktyvini jas.


Kepant duonkepėje, to daryti nereikia.
Atsakyti
Laba diena,
kepu ir aš duonelę, kolkas bandymai bandymai bandymai 4u.gif Bet jau vieną mėgstamą atradome:)
Norėjau paklausti, kai recepte nurodytas "šlapio" raugo kiekis, kokiu santykiu reiktų jį keisti sausu raugu?
Tarkim, kai parašyta, kad raugo dėti 200 ml, koks čia turėtų būti kiekis sauso raugo? Ar pagal miltų kiekį kažkaip apskaičiuoti?
Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vyneta @ 2010 02 22, 10:13)
Laba diena,
kepu ir aš duonelę, kolkas bandymai bandymai bandymai 4u.gif Bet jau vieną mėgstamą atradome:)
Norėjau paklausti, kai recepte nurodytas "šlapio" raugo kiekis, kokiu santykiu reiktų jį keisti sausu raugu?
Tarkim, kai parašyta, kad raugo dėti 200 ml, koks čia turėtų būti kiekis sauso raugo? Ar pagal miltų kiekį kažkaip apskaičiuoti?
Ačiū 4u.gif

sausas raugas niekaip neatstos "slapio" raugo, (gali net neeksperimentuoti, gausis plyta) nes sausas raugas priduoda tik rugstele, jis nekelia, o deti reikia mieliu doh.gif
Atsakyti
Atsakau Bangai ir Jolankai apie tolimesnį raugo maitinimą:
Maitinti raugą reikės tik prieš kepant duoną, tik iš šaldytuvo reikės išsiimti parą anksčiau, negu kepsite. Išėmus iš šaldytuvo, reikia duoti raugui prabusti apie 1val. kambario temperatūroje. Tada reikia apsispręsti kiek mums reikės raugo pagal receptą. Pvz. jeigu recepte nurodyta, kad reikia raugo 200gr, vadinasi imame 100gr miltų ir 100gr drungno vandens, sumaišome ir sudedame starterį( apie 100gr). Jei kepsime ruginę duoną, miltus imsime ruginiais, jei kvietinę, tai kvietiniais miltais. Tiesa, nepamirškime, kad reikės vėl atsidėti starteriui, taigi, raugą reikia pamaitinti didesniu kiekiu, pvz. 130gr miltų ir 130gr vandens. Viską išmaišome, uždengiame plėvelė, prabadome skylutes ir padedame šltai 20-24val. ( apie parą). Praėjus parai, raugą išmaišome, atsidedame starteriui(t.y. sekančiai kartui) jau apie 70-80gr raugo į šaldytuvą, o likusį naudojame kepimui. Ir taip visalaiką. Jei kartais, turite šaldytuve daugiau raugo, tai jį maitinkite tuo pačiu principu, tik nereikia atsidėti starteriui, kol pasibaigs raugo resursai. Bet raugo geriausia darytis tik tiek kiek reikia pagal receptą. Na, o pvz., jūs nežinote, kiek pagal receptą reikia raugo, nes recepte nurodytos mielės. Tada skaičiuojame taip: pvz. recepte nurodyta, kad reikės 500gr kviet.miltų, tai reikia užraugti apie 40% miltų kiekio, t.y raugo reikės 200gr. Jei recepte nurodyta, kad dedama ruginiai ir kvietiniai miltai, tai raugas turi sudaryti apie 30% miltų kiekio. Nežinau, ar aiškiai parašiau, jeigu kas klauskit.
Tiesa, kad kepant duona nesiplėstų į šonus, o kiltų į viršų, po užmaišymo pakilimui geriausia įdėti į koki pailgą indą ar formą. Kadangi ruginė tešla būna lipni, tai indo dugną reikia pabarstyti miltų ir krakmolo mišiniu. Dedant į skardą ji slyste išslysta.
Atsakyti
Aš irgi jau norėjau klaust, ką toliau daryt su Terros raugu, bet žiūriu, kad atsakymas jau yra. Ruginė duonelė gavosi tikrai skani, nors ir nesam tokios mėgėjai, reiks pabandyt kvietinę iškept

Ačiū už patarimus mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irminija: 22 vasario 2010 - 10:41
QUOTE(pipete @ 2010 02 20, 12:22)
Liuks, labai smagi, kiek kainavo? Dvigubas kibirėlis - jėga, vienu metu dvi skirtingas duonas gali kepti, super. Arba dvi teškas minkyti, man patiko. thumbup.gif
O filmuke sausas mieles pila į vandenį, geriau maišyk su miltais ir kad nesiliestu su niekuo daugiau iki maišymo. Visos duonkepės iš principo vienodos. O google daro automatinį vertimą (labai grybus rauna bet...), tai gal nors kiek gelbėtų?


250lt ax.gif man irgi patiko tie du kibirėliai ir manau kaina labai priimtina smile.gif
Atsakyti
4u.gif Labukas
O ar kepate duona tik is ruginiu miltu ir raugo??Ar gaunasi???
man kol kas ne((kieta kaip plyta(
Labai prasau patarti man) ACIU 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(irminija @ 2010 02 22, 11:39)
Aš irgi jau norėjau klaust, ką toliau daryt su Terros raugu, bet žiūriu, kad atsakymas jau yra. Ruginė duonelė gavosi tikrai skani, nors ir nesam tokios mėgėjai, reiks pabandyt kvietinę iškept

Ačiū už patarimus  mirksiukas.gif

Pabandykit kvietinę duoną su kvietiniu raugu:
300gr kvietinio raugo
200gr kviet.miltų(pirmos rūšies)
200gr rupių kvietinių miltų
0,5 v.š.druskos
1v.š. kmynų
200ml šilto vandens.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 22, 11:54)


Terra, aciu 4u.gif Viska supratau, tik kaip is to indo isciuozt i skarda kepimui, tai baisoka rizikuot biggrin.gif
O duonkepeje kazin gautusi toookia skani ir traskia plutele?
Ir aliejaus nepili niekada?
Atsakyti
nomke7 4u.gif šiandien kepsiu, tai bandysiu pagal tave, nes dėdavau 30 - 45 blush2.gif labai greit iškyla, paskiau krenta

pipete 4u.gif aš jas patrinu su cukriuku ir lašeliu šilto vandens, tai išsileidžia jos, pilu į šiltą skystį ir kol duonkepė šildo, tai matos kaip užsiburbuliuoja, išsikelia apačia
Atsakyti
Kam įdomu paplepėt apie makaronų mašinėles, užeikit čia:
http://www.supermama...?...=556282&hl=
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 02 22, 13:51)
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 22, 11:54)


Terra, aciu 4u.gif Viska supratau, tik kaip is to indo isciuozt i skarda kepimui, tai baisoka rizikuot biggrin.gif
O duonkepeje kazin gautusi toookia skani ir traskia plutele?
Ir aliejaus nepili niekada?

Kepant orkaiteje, po tešlos užmaišymo, reikia duoti tešlai pailsėti apie 20-30min, tada dar kartą pamaišyti ir suformuoti pailgą arba ovalų kepaliuką ir tada jau įdėjus į formą ar ant skardos palikti pakildinimui apie 2-3val Aš uždengu lininiu rankšluoščiu ir formą įkišu į kokį maišelį. tada tešla nepradės džiūti ir negaus skersvėjo. Ir dar padedu prie radiatoriaus. kai pakyla dvigubai, padarau įpjovas ir į įkaitintą orkaitę iki 200C. dar būtinai įpilu į indą karšto vandens, kad susidarytų "pirties" efektas. Po 10min. sumažinu temperatūrą iki 180C ir kepu apie 45min. Tiesa, kepimo metu, kepaliuką apipurškiu vandeniu. Kepant duonkepėje, skonis ir išvaizda skiriasi kaip diena nuo nakties. Pabandykit ir tada pasakysit, kad nemelavau. Jei kepsit duonkepėje, tai stenkitės , kad tešla pakiltų dvigubai. Geriausia su visu indu uždengus pastatyti prie radiatoriaus.
Papildyta:
Kai pradėjau kepti duoną be mielių, tik su raugu, aliejaus ir cukraus beveik nenaudoju. Kartais įdedu rudojo 1v.š. , o aliejumi kartais apglostau tešlą, bet retai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Terra2: 22 vasario 2010 - 17:10