Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

QUOTE(Mamašiukas @ 2010 02 21, 12:11)
Labutis  4u.gif Mane labai domina tos bagetės, kaip darot (receptas koks), nes man tai kol kas nelabai gaunasi, iki parduotuvinių dar toli gražu, ta plutelė visiškai ne tokia  ax.gif Dėkui iš anksto.

aš turiu moulinex su formelėmis bagetams kepti, tai mokiausi formuot bagetus pagal šį klipuką žr. Č I A
o plutelę patepi vandeniu prieš kepant, nes tuomet ji bus traški? ( moulinex į komplektą įdeda silikonį šepetuką , tai juo ir tepu paviršių ) mirksiukas.gif
dar peiliuką įdeda, tai ir reik papjaustyti paviršių
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 21 vasario 2010 - 16:39
QUOTE(jursim @ 2010 02 21, 15:47)
nusipirkau IKi rupiu ruginiu miltu ir ruginiu miltu, bet kai supyliau tai man jie ne kiek nesiskiria  g.gif   kazi gali but kad cia tie patys, tik pavadinimas skiriasi?  blush2.gif

Įdomiai čia g.gif Pabandyk tuos miltukus patrinti tarp pirštų - gal pajusi, kad vieni rupesni. Nors, tiesą sakant, man tie parduotuviniai "rupūs" visai nerupūs schmoll.gif

Merginos, kurios pirkote maišais ir Malsenos, kokio rupumo jų rupieji miltai?

Ir dar pagalbos noriu. Manęs daug kas klausia (ir parduotuvėje taip pat smile.gif ), kur gauti atsarginių mentelių duonkepėms. Šiaip, kiek žiūrėjau nete, kainos tokios nemažos blink.gif Betgi kažkas siuntėsi, tik neatsimenu kas ir iš kur, visai papigiai - 15 Lt rodos kainavo. Gal primintumėt skleroznikei ax.gif Iš anksto dėkoju 4u.gif 4u.gif

P.S. na ir pasigirti gi reikia biggrin.gif Šiandien kepiau beliašus wub.gif Tešlą ruošiau duonkepėje thumbup.gif Dabar visa šeimyna prisiriję kaip pitonai, sėdim ilsimės lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 21 vasario 2010 - 18:09
Traškiai plutai aš orkaiėj ant dugno dedu vandens bliūdą visą laik kol kepa, čia pas jus kažkur perskaičiau, labai gerai gaunas thumbup.gif

Atsiprašau visų, dar neperskaičiau visų temų, bet kepu blush2.gif iš pradžių gerai gaudavos, paskiau pasiėmiau šv. mieles, jaučiu, kad blogai jas skaičiuoju g.gif nes man paskutiniai kepiniai per greit iškilo, o paskiau permaišius ar pradėjus kept subliūkšta verysad.gif konkrečiai nesigavę Nataliunciko duona Vyrų ir batonas Purus,, man iš tikro taip nepatogu klaust blush2.gif nes tikiu kad apie tai daug kart kalbėta... bet dar neperskaičiau blush2.gif jei kam dar nervai nuo naujokių atlaikys, tai paklausčiau koks santykis sausų ir šlapių mielių, aš imu kart trys g.gif ir kiek a.š. g, aš imu penkis g.gif ir kiek v.š. g sausų mielių, aš imu penkiolika g.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 02 21, 18:07)
* man tie parduotuviniai "rupūs" visai nerupūs  schmoll.gif

* Ir dar pagalbos noriu. Manęs daug kas klausia (ir parduotuvėje taip pat  smile.gif ), kur gauti atsarginių mentelių duonkepėms. Šiaip, kiek žiūrėjau nete, kainos tokios nemažos  blink.gif  Betgi kažkas siuntėsi, tik neatsimenu kas ir iš kur, visai papigiai - 15 Lt rodos kainavo. Gal primintumėt skleroznikei  ax.gif Iš anksto dėkoju  4u.gif  4u.gif

* Dabar visa šeimyna prisiriję kaip pitonai, sėdim ilsimės  lotuliukas.gif

* va man ir nerupūs, verysad.gif pirkau Kaino grūdų ruginius rupiai maltus ( parduotuvinė pakuotė 1.4kg ) - tai kaip buvau įpratusi pirktais pas Tave kepti ir viskas buvo thumbup.gif jokių lepsusų, o su šiais kepant pirmą kartą - duonelė ne tokia išėjo, ruginius miltus su salyklu prikydavau kaip visada ir pusvalandžiui palikdavau atvėsti, taip dariau ir anąkart - tai ką per daug tuos "rupius" miltus paplikinau, tešla gavosi 'plastilininė' ir pati duona ne visai iškepė, reikėjo pridėti papildomo laiko. Bet iškepus - ji buvo ne visai tokia, kaip kad iš miltų pirktų pas Tave . Tai va noooooriu vėl taviškių miltų thumbup.gif
p.s. toliau kepu iš tų pirktų miltų - tik neplikau, tai gaunasi gerai, iškepa, pakyla.

* Junda čia pirko, bet klausiau jau jos dėl tų mentelių, tai jai gavosi taip pigiai nusipirkit, nes tai buvo pavienis pardavimas, kažkam nereikėjo - tai ir pardavė ebay'uje, o šiaip kiek žiūrėjau - tai kainos kelis kart brangesnės

* pitonų šeimynos mamaite lotuliukas.gif - prašom pasidalinti beliašų receptu blush2.gif

Saulužė jei atmintis nepaveda manęs, tai 7gr sausų mielių atitinka 21gr šlapių mielių mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 02 21, 19:07)
Ir dar pagalbos noriu. Manęs daug kas klausia (ir parduotuvėje taip pat  smile.gif ), kur gauti atsarginių mentelių duonkepėms. Šiaip, kiek žiūrėjau nete, kainos tokios nemažos  blink.gif  Betgi kažkas siuntėsi, tik neatsimenu kas ir iš kur, visai papigiai - 15 Lt rodos kainavo. Gal primintumėt skleroznikei  ax.gif Iš anksto dėkoju  4u.gif  4u.gif

Ir man labai reikia Moulinex duonkepei ruginei tešlai mentelės. Nes komplekte esanti kvietinės tešlos mentelės ruguinės visai neiškinko verysad.gif .
Gal kas žinote, kur galima užsisakyti? Mėginau ieškoti internete, bet Moulinex'ui rasti nepavyko. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 02 21, 18:07)

Merginos, kurios pirkote maišais ir Malsenos, kokio rupumo jų rupieji miltai?


Tokie kaip pas tave buvo
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 02 21, 19:07)
P.S. na ir pasigirti gi reikia  biggrin.gif Šiandien kepiau beliašus  wub.gif Tešlą ruošiau duonkepėje  thumbup.gif Dabar visa šeimyna prisiriję kaip pitonai, sėdim ilsimės  lotuliukas.gif

O receptukas bigsmile.gif
Atsakyti

Dėkui, J@lanta 4u.gif taip ir darau 4u.gif tai ieškosiu kažkur kitur priežasčių unsure.gif
Atsakyti
Naudodama slapias mieles i duona as dedu 8 - 15 gr., priklausomai kokia duona (kvietine ar rugine) kepu. 21 gr slapiu mieliu duonos kepalui - per daug. Tik darydama mieline tesla su duonkepe as dedu 25 gr. mieliu, nors receptuose nurodo 40 gr. ir viskas buna puikiai.
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 02 21, 18:33)
aš turiu moulinex su formelėmis bagetams kepti, tai mokiausi formuot bagetus pagal šį klipuką žr. Č I A
o plutelę patepi vandeniu prieš kepant, nes tuomet ji bus traški? ( moulinex į komplektą įdeda silikonį šepetuką , tai juo  ir tepu paviršių )  mirksiukas.gif
dar peiliuką įdeda, tai ir reik papjaustyti paviršių

Ir mano moulinex, dėl formavimo nėra bėdos man, man būtent ta plutelė gaunasi visiškai ne tokia kaip parduotuvinė, kepu pagal receptus iš moulinex knygelės. Sakau gal Jūs turit kokį super duper receptą lotuliukas.gif Ir dar kaip pas Jus apatines bagetės iškepa, pas mane viršutinės gražiai apskrunda, o apatinės neapskrudę, apačia bagetės išvis balta 4u.gif
Atsakyti
Terra, aciu tau uz raugo recepta 4u.gif Duonos skonis gavosi superrrrrrr biggrin.gif
Pagal vaizda tai kepaliukai tokie i sonus 'pabege', bet skonis atpirko viska, laaabai skani duona.
Dabar reiketu visu gudrybiu kaip ta starteri pasiruosti kai reikes vel kepti.

I viena viska dejau kaip Terra rase po raugo receptuku, o i kita idejau salyklo, tai matosi kad tamsesne siek tiek.

user posted image

O cia vakaryksciai mano kepiniai - pica ir pyragas biggrin.gif 'krokodilas' su varske.

user posted image

Terra, lauksiu instruktazo apie tolimesni raugo gyvenima ax.gif

Atsakyti
QUOTE(Saulužė @ 2010 02 21, 20:55)
Dėkui, J@lanta 4u.gif taip ir darau 4u.gif  tai ieškosiu kažkur kitur priežasčių unsure.gif

Šviežias mieles gi reikia išleisti šiltame skystyje su trupučiu cukraus, miltų dėt kaip blynam ir leist joms suburbuliuoti, t.y. suaktyvini jas.

Bagetėm duonkepėje trūksta karščio, jei temp tik 200C. Aš kepu orkaitėje, 240C., plutelė gaunasi super ir neatidrėksta. Dariau ir bandeles apvalias iš tos tešlos, tai vaikam forma daug reiškia, traškios bandelės jiems super. O receptai mulinex man patinka, tik visus perdarau savaip (cukrus, druska, riebalai keičiami).

Jolanka, graži duona, matyt per daug skysčių, kad į šonus ėjo, arba reikia į formą statyti (šonam prilaikyti).
Ta rankutė tokia nekantri, matos, kad vaikas užsilaukė smile.gif , mama valgyt neduoda, jai tik fotosesijos... smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 21 vasario 2010 - 21:23