Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

QUOTE(dzhina @ 2010 02 10, 16:40)
o kas tai yr? g.gif  blush2.gif  apsvieskit mane tundra doh.gif

M&S?

"Mark&Spencer" parduotuvė (pvz. Vilniuje ji Gedimino g. 9 yra), o jei klausėt apie 'Muscovado" tai ankstesnėje temelėje paskutinėje žinutėje rašiau, jei nesunku būtų pažiūrėti ax.gif

O kas nors naudojate vietoj cukraus taip vad. 'duonos sirupą'. DANISCO išleido "Auksaspalvį sirupą" konditeriniams gaminiams ir duonai. Apie 6 Lt nemažas butelis..aš kepu su juo, visai thumbup.gif
Atsakyti
Aš vietoj cukraus būna kad naudoju deginto cukraus sirupą(pirmam pusl. receptas)
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 10, 14:50)
Laseli  4u.gif , pieno miltukų ir man reiktų, gal su raugu kepant jie gerai derėtų, nes pienas tai gi surūgsta, bet rodos ir Kaune firm. parduotuvėje juos perka, kaip nors iki Kauno pašaučiau.


Nelabai galesiu cia padeti, nes man paciai nuperka. Siaip gyvenu ne Marijampoleje, o sestadieniais ta parduotuve dirba tik iki pietu, o mes nespejam susiruosti ir puse LT pervaziuoti kol parduotuve dar dirba ax.gif
Bet man atrodo paiduke kazkur apie Vilniu bazuojasi, ir pas ja lygtai 5lt/kg
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 02 10, 19:01)
Nelabai galesiu cia padeti, nes man paciai nuperka. Siaip gyvenu ne Marijampoleje, o sestadieniais ta parduotuve dirba tik iki pietu, o mes nespejam susiruosti ir puse LT pervaziuoti kol parduotuve dar dirba  ax.gif
Bet man atrodo paiduke kazkur apie Vilniu bazuojasi, ir pas ja lygtai 5lt/kg


smile.gif Į Kauną pati dažnai važiuoju (žadu miltų ten pažiūrėti), o su Paiduke jau kalbėjau.
Atsakyti
vel as cia del savo raugo. to pagal Terros receptura, nugi vakar pamaitintas jis per nakti nepakilo ne per centimetra schmoll.gif nors kvapas rugstokas ir pelesio nematyti g.gif ar cia viskas gerai? siandien jam 3 diena
Atsakyti
Kaip jūs suprastumėte šitą sakinį (nes toliau paaiškinimo jokio nėra) "Излишки закваски, оставшиеся после подкормки, я скидываю в банку и убираю в холодильник, и когда накапливается полная банка пускаю их в оладьи."

Supratau tiek: prieš pamaitinant raugą pusę jo nuima ir deda į stiklainį ir saugo šaldytuve. Bet neaišku aš primaitina ir šaldytuve saugomą raugą g.gif
Papildyta:
QUOTE(Margareta @ 2010 02 11, 10:22)
vel as cia del savo raugo. to pagal Terros receptura, nugi vakar pamaitintas jis per nakti nepakilo ne per centimetra  schmoll.gif nors kvapas rugstokas ir pelesio nematyti  g.gif ar cia viskas gerai? siandien jam 3 diena

Neįsivaizduoju blush2.gif Man pagal SM receptus kažkaip ne taip irgi gaudavosi..rugiis išvis nesigavo nė sykio doh.gif , o kvietinis gavosi, bet man nepatiko, labai jau jis man perrūgsta ax.gif
Kiekviena matyt atranda savo 'gamybos' būdą ir receptą..būtų gerai, kad Terra pasakytų ar gerai, ji turėtų gerai žinoti kaip raugas elgiasi g.gif

Aš dabar ruginį raugą 'pagal Michailą' gaminuos, tai per pirmąją nakt pakilo jau šiek tiek..
Atsakyti
Va čia yra apie raugo gamybą ir laikymą. O jei dar pažiūrinėsit daugiau, tai rasit ir duonos ir ciabatos receptų.

Malsena apie raugo gamyba
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 02 11, 11:22)
vel as cia del savo raugo. to pagal Terros receptura, nugi vakar pamaitintas jis per nakti nepakilo ne per centimetra  schmoll.gif nors kvapas rugstokas ir pelesio nematyti  g.gif ar cia viskas gerai? siandien jam 3 diena

Jis ir neturi būti visalaik pakilęs. Būna, kad pakyla stipriai,bet paskui nusileidžia. Toks jau rūgimo procesas.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 11, 12:07)
Jis ir neturi būti visalaik pakilęs. Būna, kad pakyla stipriai,bet paskui nusileidžia. Toks jau rūgimo procesas.


bet jis ne nebuvo pakiles nuo pamaitinimo vakarykscio - jam nebuvo progos sukristi g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 02 11, 13:08)
bet jis ne nebuvo pakiles nuo pamaitinimo vakarykscio - jam nebuvo progos sukristi  g.gif

betgi Jūs nematėt ką jis veikė naktį. nepergyvenkit, viskas bus gerais. Aš tai , kai pamaitinu , tai parai visai apie jį pamirštu. Mano raugui jau du mėnesiai. Puikiausiai kepu duoną ir senai pamiršau parduotuvės skyrių, kur randasi duona. Šiandien vėl išėmiau iš šaldytuvo savo starteriuką. Maitinu per tris kartus. Rytoj nuimsiu apie 100r raugo padėjimui į šaldytuvą, o iš 400gr raugo kepsiu du kepalus: vieną orkaitėje, kitą duonkepėje.
Papildyta:
QUOTE(Renatelem @ 2010 02 11, 12:51)
Va čia yra apie raugo gamybą ir laikymą. O jei dar pažiūrinėsit daugiau, tai rasit ir duonos ir ciabatos receptų.

Malsena apie raugo gamyba

Bandžiau daug raugo gaminimo receptų, tame tarpe ir Malsenos rekomenduojamą, bet nesigavo. O ir raugo laikymas šaldytuve, man nepasitvirtino. Pasigaminau pagal 5 dienų rauginimą , griežtai pagal instrukcijas ir štai jau du mėnesiai mano raugui. Bet šaldytuve raugą laikau aklinai uždarytą, nes ten jis turi ilsetis ir oro neturi gauti. Kvėpavimas būtinas tik išėmus maitinimui. Bet matyt kiekvienas pasirenka sau tinkantį būdą ir daro kaip jam patogu.
Atsakyti
nebuvo jsi pakiles nakti schmoll.gif na bet ziuresim kas bus toliau...
Atsakyti
Orkaitėj kyla Borodino duona. Bet nežinau kokioj temp. kepti help.gif

Ir dar klausimas, kokios konstinencijos turi būti duonos tešla. Man gavos gan kieta, kaip sausaininė beveik g.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pookelis: 11 vasario 2010 - 13:09