Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

QUOTE(Smaika @ 2010 02 15, 23:31)
Prasau patyrusiu kepeju patarimo.Musu seimai patiko Borodino pagal NEREZ recepta,kepu jau kokia savaite,tik gaunasi tokia neiskilusi,zemas kepaliukas(pas mane"ETA" su pailgu indeliu).Tai gaunasi pakilusi kokius 2 cm,bet tikrai skani,kaip vyras sako-kasnelis -pilna burna.Ar ne per zemai pakilusi?( O kildinu atskirai 3 val,gal be reikalo taip ilgai?)Klausimo esme yra ta,ar"teisingus"miltus dedu?O dedu ruginius rupius ir kvietinius pirmos rusies.Kad kvietinius dedu pirmos rusies,tai kiek supratau,tokius ir reikia deti duonai,o kaip su ruginiais?Kazkur skaiciau,kad kai kas pagrinde deda smulkai maltus ir tik dali rupiai maltu..Ar cia turi reiksme pakilimui  ir ar tokia duona su ruginiais miltais ir turi buti?Siaip noretusi puresnes,minkstesnes,bet tokios pat skanios biggrin.gif aciuks.gif


Į receptą dedami 2 a.š. mielių, sausas raugas, tai turi kilti tikrai dvigubai ir daugiau. Gal plikinys per karštas supilamas. Nekepiau šitos, nes kepiau borodino pagal mulinex. Dėkit daugiau mielių. Miltus ir aš dedu 1 rūšies ir viso grūdo.
Atsakyti

Labas visoms. Gal kuri nors esate bandžius kepti duoną duonkepėje vien iš ruginių miltų? g.gif Uošvė kaime kepdavo tik iš ruginių, bet tai buvo daroma pečiuje. Labai norėčiau pabandyti, tik bijau sugadinti, gala.
Atsakyti
Labas rytas.
Ataskaita apie suomišką Kalėdinę duoną.

Arba kažką ne taip padariau (raugas per 20 val ypatingai nepasikeitė.. gal per šalta (nemanau), gal kažką ne taip susvėriau... man tai buvo eilinė ruginė duona su meduolinių prieskonių ataskoniu. Iki kepimo buvo pakilus daug, kepant sukrito beveik dvigubai. gal to purumo trūko..t.y. aš jo tikėjaus kaip Kalėdiniam kepiniai.. Prieskonių galėjo būt daugiau, nors kai kurių dėjau daugiau, nei nurodyta.
Maniškiai jos nepuolė. Dar kartuką, matyt, mnekepsiu. Nebent kam nors iš Jūsų pasiseks iškept dieviškai skanią.. Tada pasakysit, ką ne taip dariau.. smile.gif

user posted image
Pjūvio foto nekokia, nes pjoviau dar karštą,
user posted image
Atsakyti
QUOTE(AngeleZ @ 2010 02 16, 11:05)
Labas visoms. Gal kuri nors esate bandžius kepti duoną duonkepėje vien iš ruginių miltų? g.gif Uošvė kaime kepdavo tik iš ruginių, bet tai buvo daroma pečiuje. Labai norėčiau pabandyti, tik bijau sugadinti, gala.


galima kepti ir vien is ruginiu, cia skonio reiklas ax.gif as dedu visad siek tik kvietiniu, kad svelnesnio skonio duona butu. vien rugine turbut reiktu ilgaiu pakildinti. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 16 vasario 2010 - 12:09
QUOTE(Margareta @ 2010 02 16, 10:08)
galima kepti ir vien is ruginiu, cia skonio reiklas  ax.gif  as dedu visad siek tik kvietiniu, kad svelnesnio skonio duona butu. vien rugine turbut reiktu ilgaiu pakildinti.  g.gif

Ir vien ruginiu neiskels labai... Reik bent kazkiek det kvietiniu...
Atsakyti
Kas žinot rusų kalboje kokie miltai yra "обойной муки" ir kokie "обдирной муки"

"обойной муки" - rupūs miltai?
"обдирной муки" - sijoti miltai?

g.gif
Bet tai ar sijoti miltai čia ne tie paprasti pirmarūšiai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 02 16, 16:04)
Kas žinot rusų kalboje kokie  miltai yra "обойной муки" ir kokie "обдирной муки"

"обойной муки" - rupūs miltai?
"обдирной муки" - sijoti miltai?

g.gif
Bet tai ar sijoti miltai čia ne tie paprasti pirmarūšiai g.gif

сеяная мука - sijoti miltai;
мука простого помола - rupiai malti miltai;
драть - rupiai malti;
мука крупного размола - rupaus malimo miltai (iš Tildės)

обойной - kaip viso grūdo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 16 vasario 2010 - 15:31
QUOTE(Rasma @ 2010 02 16, 15:04)
Kas žinot rusų kalboje kokie  miltai yra "обойной муки" ir kokie "обдирной муки"

"обойной муки" - rupūs miltai?
"обдирной муки" - sijoti miltai?

g.gif
Bet tai ar sijoti miltai čia ne tie paprasti pirmarūšiai g.gif



"обойной муки" - rupūs miltai.

O dėl kito radau tai
Мука ржаная обдирная является незаменимым продуктом для рационального и правильного питания. Изделия из этой муки отличаются оригинальным вкусом, низкой калорийностью, большим содержанием витаминов и минеральных веществ.
Ржаная мука выпускается трех сортов: сеяная, обдирная, обойная. Сорта отличаются степенью помола и содержанием отрубей: сеяная - мелкая и совсем без отрубей, обдирная и обойная - более крупного помола и с отрубями (особенно много отрубей - в обойной).
Atsakyti
QUOTE(Smaika @ 2010 02 15, 22:31)
Prasau patyrusiu kepeju patarimo.Musu seimai patiko Borodino pagal NEREZ recepta,kepu jau kokia savaite,tik gaunasi tokia neiskilusi,zemas kepaliukas(pas mane"ETA" su pailgu indeliu).Tai gaunasi pakilusi kokius 2 cm,bet tikrai skani,kaip vyras sako-kasnelis -pilna burna.Ar ne per zemai pakilusi?( O kildinu atskirai 3 val,gal be reikalo taip ilgai?)Klausimo esme yra ta,ar"teisingus"miltus dedu?O dedu ruginius rupius ir kvietinius pirmos rusies.Kad kvietinius dedu pirmos rusies,tai kiek supratau,tokius ir reikia deti duonai,o kaip su ruginiais?Kazkur skaiciau,kad kai kas pagrinde deda smulkai maltus ir tik dali rupiai maltu..Ar cia turi reiksme pakilimui  ir ar tokia duona su ruginiais miltais ir turi buti?Siaip noretusi puresnes,minkstesnes,bet tokios pat skanios biggrin.gif aciuks.gif


As kepu sita duona ir gana daznai, pas mus ji megstamiausia. Duonkepe irgi Eta. O pakildunus atskirai, ir kepant po 2-3 val kepimo programa, man visada sukrinta, gaunasi lygus kepaliukas arba net su iduba. O kada kepu pagrindine programa (aisku, viska dedama tiksliai pagal recepta visuomet), tada iskyla super ir kepalas buna su nemazu kalneliu. tai nzn kokdel cia taip gaunasi.
Vakar isbandziau kepti pilno grudo programa - sukrito.
Man ji gaunasi iki puses nuo apacios tokia graziai tanki, o nuo puses i virsu labai jau poreta ir trupanti siek tiek. As jauciu kad mieliu tu 2a.s. yra per daug, per daug iskelia, o paskui gal uztai nusileidzia. Bandysiu kita karta deti tik 1a.s. mieliu.

As jau pradejau kaltinti savo duonkepe.....nes dazna ivairi duonele man ikrinta. Nataliunciko 'Vyru duoma' irgi ikrito, o niekas pas mane nedarineja proceso metu g.gif

QUOTE(pipete @ 2010 02 16, 11:05)
Į receptą dedami 2 a.š. mielių, sausas raugas, tai turi kilti tikrai dvigubai ir daugiau. Gal plikinys per karštas supilamas. Nekepiau šitos, nes kepiau borodino pagal mulinex. Dėkit daugiau mielių. Miltus ir aš dedu 1 rūšies ir viso grūdo.


O as galvoju, kad reikia mazinti mieliu g.gif
Atsakyti
Na, ne į temą, bet...
Jolanka, o kibirėlis (Eta) tavo duonkepėje tvirtai laikosi? Maniškis pradėjo klibėti, kai minko, anksčiau stabiliau stovėjo.
Na pajudinus ranka, į šonus klibinasi neblogai. Galvoju, ar laukti, ar tempt pas meistrus?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 16 vasario 2010 - 16:33
QUOTE(vira @ 2010 02 16, 16:17)
"обойной муки" - rupūs miltai.

O dėl kito radau tai
Мука ржаная обдирная является незаменимым продуктом для рационального и правильного питания. Изделия из этой муки отличаются оригинальным вкусом, низкой калорийностью, большим содержанием витаминов и минеральных веществ.
Ржаная мука выпускается трех сортов: сеяная, обдирная, обойная. Сорта отличаются степенью помола и содержанием отрубей: сеяная - мелкая и совсем без отрубей, обдирная и обойная - более крупного помола и с отрубями (особенно много отрубей - в обойной).

Ačiū labai 4u.gif

Jau dabar paaiškėjo 'kas su kuo ir prie ko' thumbup.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 16, 16:33)
Na, ne į temą, bet...
Jolanka, o kibirėlis (Eta) tavo duonkepėje tvirtai laikosi? Maniškis pradėjo klibėti, kai minko, anksčiau stabiliau stovėjo.
Na pajudinus ranka, į šonus klibinasi neblogai. Galvoju, ar laukti, ar tempt pas meistrus?


Na, atrodo kad dar tvirtai, as kepu mazdaug menuo, nuo sausio 10 dienos.
Bet giliai sirdy tai gailiuosi kad pagailejau ir nepirkau Kenwood'o, nes nusipirkau tos firmos virtuvini kombaina, ir kai pajauciau kaip ten viskas dirba, tai biski pagrauziu save.
Pas mane labai pagelto plastmase jau, prie pat dangcio krasto. Ir vis pagalvoju, jei taip intensyviai kepti kaip dabar, tai kazin ar ji atlaikys ta 2 metu garantini laikotarpi. o inde keliose vietelese teflonas jau nusibruzines, ir tai matosi kokia kokybe. Idomu, ar yra kur tu indu atsarginiu nusipirkti?

Beje, Ratuto, neprapjautas kepaliukas tai nuostabiai atrodo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolanka: 16 vasario 2010 - 17:19