Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

QUOTE(nataliuncik @ 2010 02 12, 22:05)
Viską sudėt į duonkepę tešlos programa. Paruoštą tešlą padalint į rutuliukus 5 -6cm skersmens ir iškočiot 1 – 2mm storio. Kept ant SAUSOS įkaitintos keptuves po keletą sekundžių iš kiekvienos puses (kai tik pabals, apverst). Nereikia džiovint lavašo, reikia viską daryt labai greitai. Paruoštą lavašą perdėt drėgnom servetėlėmis(ne vaikiškais) biggrin.gif 
Kai apdžiūs, galima apipurkšt su purkštuvų ir vėl bus minkšti.


O tai kokiom dregnom? biggrin.gif suaugusiu dregnom? blush2.gif lotuliukas.gif

Nezinau ar sugebesiu as ji iskept...man sunkiai gaunasi lietinius daryti, o cia tas pats biggrin.gif

O tai prikepi, suskirstai servetelem ir kur ji laikyt jei visko nesunaudoji?

Dar noriu pasiteirauti del raugo:

Penkta diena

Raugas yra paruoštas ir gali būti naudojamas duonos kepime. Tinkamai paruoštas raugas turi būt grietinės konsistencijos, rūgštaus skonio ir burbuliuot.
Pasilikti 60-80g raugo, uždengt dangčiu ir pastatyt į šaldytuvą, taip raugą galima laikyti iki dviejų savaičių. Jei būtina, paruošti naują raugą, tai sumaišom miltus su vandeniu ir įmaišom į mūsų paliktą raugą, ir paliekam šiltai16-24 val.
Jei paliktas raugas turės pelėsiais atsiduodantį kvapą, reiškia jis sugedo. Tokiu atveju, visą procesą pradedam iš naujo.

Jis nera pas mane toks kaip nuotraukoje, tiksliau nera taip daug burbuliuku, bet pelesiu nesmirda schmoll.gif Tai man ji kist i saldytuva ar dar palaikyti siltai?
Ir kodel jo pasilikti tik 60-80g???? Ji stiklainyje uzdengta dangciu laikyti?

Kiek to raugo naudojama kepalui, kad tik tiek pasilikt? blush2.gif

Gal patartumete kokiaduona issikepti su raugu paprasta? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SuperBaba: 13 vasario 2010 - 23:55
QUOTE(ratuto @ 2010 02 12, 21:38)
Čia tas Sonatinos receptas???

žinok nepamenu, prieš gerus metus iš kažkurtais išsisaugojau ir kepu mirksiukas.gif

QUOTE(nataliuncik @ 2010 02 13, 21:30)
  kudinaus  blink.gif  doh.gif

man ir gėda dėl savo dietų lotuliukas.gif
4dienis - suvalgiau visa varškės pyragą pagal Puikutę viena
5dienis obuolių pyragas - keli gabaliukai svečiui - bei dar sausainiai atnešti svečio
dabar šokoladas sėdint prie pc ( beje dėkui Superbaba už jį, skanus , kaip įtaikei ??/ biggrin.gif man schogetten laaaaabai patinka )
ryt ketinu nevalgyti jokiu saldumynu, o pirmadienis bus balius baliukas mamų pas mane, tai jaučiu skrandis gaus daaaag saldumynų )

QUOTE(Margareta @ 2010 02 13, 22:36)
vyras jau audzia mintis kaip namini alu virti  doh.gif

mano mb biržietis, tai be alaus ne per kur, yra ir pats gaminęs ne kartą būnant sodyboje, bet toks toks raugas netinkamas alui, reik pirkti spec alui miežinį salyklą bei apynius
šį gėrį pirko parduotuvėje prie alaus bravoro Biržuose mirksiukas.gif
Atsakyti
[quote=J@lanta,2010 02 14, 02:38]
žinok nepamenu, prieš gerus metus iš kažkurtais išsisaugojau ir kepu mirksiukas.gif
gal galite parasyti receptuka ax.gif aciu
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 02 14, 01:38)
mano mb biržietis, tai  be alaus ne per kur, yra ir pats gaminęs ne kartą būnant sodyboje, bet toks toks raugas netinkamas alui, reik pirkti spec alui miežinį salyklą bei apynius
šį gėrį pirko parduotuvėje prie alaus bravoro Biržuose  mirksiukas.gif


zinau zinau mirksiukas.gif jis jau apsiziurejes kur kokie alui ingrediantai biggrin.gif cia as siaip sakau, kad namuose fabrikas doh.gif

baja duona su raugu gavosi superine thumbup.gif dukros pusryciai buvo duona su sviestu ir vanduo doh.gif nieko kito nenorejo lotuliukas.gif

o raugo kiek liko tiek ir padejau saldytuvan, gramais nesveriau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(oveja @ 2010 02 14, 09:04)
gal galite parasyti receptuka ax.gif aciu

taigi parašytas receptukas psl atgal mirksiukas.gif
nepatingekit atsiversti , rašytas kitu šriftu, tai nesunku bus rasti
p.s. rašyta užvakar cituojant Jūsų prašymą įdėti receptuką

QUOTE(Margareta @ 2010 02 14, 10:33)
cia as siaip sakau, kad namuose fabrikas  doh.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 14 vasario 2010 - 10:49
.. jo..namie tikras fabrikas ir pas mani... doh.gif sublogt šansų be.. doh.gif

Suomiškos Kalėdinės duonos istorija - šiandien tai, kas receptūroje vadinama raugu, vis dar kietas gumulas g.gif Gal tik tamsesnis, nei vakar.. Jokių pokyčių.. Nors sapnavau, kad rytą atsikėlyus radau pliūrzą.. na, tikrą raugą..

Vnž šiuo metu kepu šiaip duoną, o po to bandysiu konstruot suomišką.. SB. lietinius kept lengva, jei įdomu, niansų skype užklausk - esu atkalus rankikę. O lavašas gi ne taip..aną gi kočiot reik. Nu kaip tešlą čeburiekams. Svarnbu kočėlą turėt. Nu o kokia gi moteris tokio ginklo netur?
Atsakyti
Labas visoms 4u.gif

Kepu jolankos bandeles (su vyšniomis)..beje, aš irgi 'dietinuosi' doh.gif Tik stebiuosi, ko niekas nepadeda. Bet duonkepė dirba kasdien doh.gif

QUOTE(laselis @ 2010 02 12, 14:52)
Noriu  Jums pristatyti  Huberta

Labai gundausi iškepti..o jis turbūt iš pilnos porcijos labai didelis gaunasi unsure.gif Kiek maždaug sveria, nebandėt pasižiūrėt? blush2.gif
Atsakyti
Sveikos gyvos 4u.gif

Noriu pasiklaust dėl sauso raugo. Koks jo kiekis atitinka skystą? Pvz recepte nurodyta 200 ml ruginio raugo. Kiek tokiu atveju dėti sauso iš Delonos?

Atleiskit, jei jau kur buvo diskutuota. Bandžiau perskaityt visas temas, bet tokios info neužtikau ax.gif
Atsakyti
Mergos.. as dura dura dura dura...

Suomiskos duonos receptą žiūriu, na, kas ten toliau dedas (prieš tai nupaveikslavau RAUGO gabalą, kad pamatytumėt, bo patikėt sunku).. pabrėžiu - gal 8 kart tikrinau receptūrą, ar gerai viskas.. Vnž žiūrau, ką toliau dėt.. 25 ml vandens ir 600 miltų blink.gif blink.gif blink.gif Bliamba, galvoju, Jums rašysiu, ar aš durna ar ten skaičiai sumaišyti.. Vnž atsidarau langą atsakyt, kopijuoju.. Žiūriu - ogi miltų svoris... ML.. joptararai.. T.y. maždaug 3 kart mažiau, nei gramais.. doh.gif
Vnž sorius, šiandien suomiškos nebus.. Aną raugo gabalą išmetau, einu maišyt kito... ax.gif

miltai mililitrauis..nu kur gi matyta...
Atsakyti
QUOTE(gupija @ 2010 02 14, 13:56)
Noriu pasiklaust dėl sauso raugo. Koks jo kiekis atitinka skystą? Pvz recepte nurodyta 200 ml ruginio raugo. Kiek tokiu atveju dėti sauso iš Delonos?

Sausas raugas, bent jau man, neatitinka skysto ax.gif Jis man išvis duonos neiškelia (jei nededama mielių), tik priduoda duonai 'rūgštelės'. Aš asmeniškai dedu valgomąjį šaukštą duonos tešlai (750-1000 g kepaliukui) ax.gif

Sauso raugo dažniausiai rekomenduojama naudoti 1 - 4% nuo miltų kiekio.
Pvz. jei duonai miltų naudosite 500 g., tai reiktų naudoti 5-20 g. raugo.
Atsakyti
QUOTE(gupija @ 2010 02 14, 13:56)
Sveikos gyvos  4u.gif

Noriu pasiklaust dėl sauso raugo. Koks jo kiekis atitinka skystą? Pvz recepte nurodyta 200 ml ruginio raugo. Kiek tokiu atveju dėti sauso iš Delonos?

Atleiskit, jei jau kur buvo diskutuota. Bandžiau perskaityt visas temas, bet tokios info neužtikau  ax.gif


ir negalejot uztikti, nes sausas raugas neatitinka skysto t.y. naturalaus raugo. cia 2 skirtingi dalykai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(SuperBaba @ 2010 02 13, 23:45)

O tai prikepi, suskirstai servetelem ir kur ji laikyt jei visko nesunaudoji?

Dar noriu pasiteirauti del raugo:


Laikyt maišelyje, bet aš iš visos porcijos pridarau, duodu įsigert dvi val. ir valgom valgom blush2.gif
Aš naudoju apie 200-300g raugo (priklauso nuo kepaliuko), o receptu labai daug, pažiūrėk, gal kuris patiks mirksiukas.gif

QUOTE(Rasma @ 2010 02 14, 13:33)
Labai gundausi iškepti..o jis turbūt iš pilnos porcijos labai didelis gaunasi unsure.gif Kiek maždaug sveria, nebandėt pasižiūrėt? blush2.gif

Ir aš noriu, bet tiek terlionės blush2.gif
Atsakyti