Ir aš norėčiau su stiklu. Dėl tos pačios prižasties - tamburas be lango, tai būtų šviesos šaltinis. O dėl to, kad matosi, tai koks skirtumas. Juk į tamburą, ten jame nieko nebus, tik durys į kitas patalpas. Lai žiūri žmonės, jei patinka. Kažkiek matinis stiklas gal būtų ir gražiau, suteiktų durims tokį sunkumo, solidumo jausmą. Nes tokios balkono durų tipo iš skaidraus stiklo man asocijuojasi su lengvumu ir atvirumu. Man nesinorėtų, kad durys atrodytų tokios atviros
Nes durys man visgi turi būti durys, už kurių yra "mano tvirtovė".
Bet čia daugiau psichologinis nusiteikimas, nes kai šalia vitrinos per pusę sienos ir terasos durys, tai kokios gali būti šnekos apie tvirtovę
Nes durys man visgi turi būti durys, už kurių yra "mano tvirtovė".
Bet čia daugiau psichologinis nusiteikimas, nes kai šalia vitrinos per pusę sienos ir terasos durys, tai kokios gali būti šnekos apie tvirtovę
QUOTE(aifa @ 2005 05 03, 20:39)
Bet čia daugiau psichologinis nusiteikimas, nes kai šalia vitrinos per pusę sienos ir terasos durys, tai kokios gali būti šnekos apie tvirtovę
Būtent...O apsauginių žaliuzių nedėsim, ne ta vieta ir ne ta situacija (vien pamačius kieme stovinčią mūsų mašiną - seną laužą, tampa aišku, kad nėr pas mus ką vogti, būtų per daug vargo dėl labai abejotino rezultato , juolab kad mūsų kiemelis kiaurą parą iš visų pusių stebimas smalsių kaimynų žvilgsnių, pro šalį gatve važiuojančių automobilių ir pėsčiųjų ), bet prie saugos tarnybos jungsimės, vien dėl geros psichologinės savijautos
durys pas mus su stiklu iki zemes ,stiklas lyg selektyvinis ,jei tajp parasiau
seip ,diena sviesu tambure,vakare kad nieks nespoksotu roleta nuleisiu
seip ,diena sviesu tambure,vakare kad nieks nespoksotu roleta nuleisiu
QUOTE(mamagitana @ 2005 05 03, 16:42)
atėjo laikas išsirinkti tuos daiktus. gal galite patarti, kurio gamintojo geresni, į ką atkreipt dėmesį?
Mamagitana,
jau kviečiau,užsuk ir papasakosiu
Kaip vasarą apsisaugoti nuo kaitrios saulės, o žiemą kaupti šilumą
Lietuvoje žmonės dažniausiai mano, kad apsauginės žaliuzės skirtos tik parduotuvėms, biurams, bankų pastatams ar pirmiesiems pastatų aukštams apsaugoti nuo įsilaužimo. Manantieji, kad vienintelė jų funkcija pakeisti neišvaizdžias grotas klysta. Vakarų Europoje žaliuzių paskirtis suvokiama daug plačiau. Ar ne laikas ir mums pakeisti nuomonę?
Apsauga nuo saulės
Projektuojant ir statant naujus pastatus, dažnai numatomos didžiulės vitrinos. Susiduriama su problema, kai vasarą, dienos metu, saulė prikaitina patalpą tiek, kad be atskiros kondicionavimo sistemos apsieiti neįmanoma, o kartais net ji negelbsti. Ieškant optimalaus sprendimo, nuo saulės bandoma gintis kondicionieriais ar kitomis priemonėmis. Projektuodami pastatus Lietuvos architektai dažnai nuvertina apsaugines žaliuzes, jų multifunkcines savybes , tuomet kai Vakarų pasaulyje apie jas žino ir sėkmingai taiko didžioji dalis vartotojų.
Karštomis vasaros dienomis nuleistos apsauginės žaliuzės neleis saulei įkaitinti patalpų, todėl grįžę po darbo gerai jausitės vėsiuose namuose, be to sutaupysite elektros energiją iki tol eikvotą patalpos kondicionavimui.
Nuleistos apsauginės žaliuzės apsaugo sienas, baldus, užuolaidas bei kitas interjero detales nuo blukimo ir, be abejo, leidžia gerai išsimiegoti grįžus po naktinės pamainos, taip pat netrikdo vaikų dienos miego.
Taupo šilumą
Taupymo poreikis daugiausiai priklauso nuo šiluminės energijos kainų. Pastarieji įkainiai Lietuvoje lyginant su vidutiniu gyventojų uždarbiu dideli, todėl dabar ir ateityje vertės įdiegti vis daugiau taupymo priemonių.
Žiemą, dienos metu saulės spinduliai prišildo patalpas. Deja, sutemus energija iškeliauja atgal į lauką. Šiuolaikiniai selektyviniai stiklai žymiai geriau sulaiko šilumą nei įprastieji, tačiau nakčiai nuleistos apsauginės žaliuzės sutaupo net apie 60% šilumos, iškeliaujančios per langus, be to apsaugo langą nuo atšalimo pučiant vėjui, lyjant bei sningant, o tai ypač aktualu namams, kurių langų rėmai mediniai, reikalaujantys kruopščios priežiūros. Tokiu būdu sutaupytos šildymui skirtos lėšos apsaugines žaliuzes atperka per 5-6 metus. Juk būsto šildymui panaudojama nieko nekainuojanti saulės energija.
Kitos apsauginių žaliuzių funkcijos
Per šiuolaikinius langus, jeigu juose nesumontuota apsauga nuo įsilaužimo, lengva patekti į pastato vidų. Per apsaugines žaliuzes vagims įsilaužti sunku, todėl jie dažnai pasirenka langus be jų. Įsirengti savo būste apsaugines žaliuzes rekomenduoja policijos pareigūnai, o draudimo bendrovės tokių būstų savininkams mažina turto draudimo įmokas.
Žaliuzių pagalba galima apsisaugoti ne tik nuo plėšikų, bet ir nuo gatvėje kylančio triukšmo. Šiuolaikiniai langai sulaiko apie 35 db keliamą triukšmą, nuleidus apsaugines žaliuzes galima sulaikyti iki 45 db triukšmo. Ir pagaliau kartais juk taip norisi pabūti vieniems, be smalsių, o neretai ir įkyrių kaimynų ar praeivių žvilgsnių.
Sumontavus bute ar name apsaugines žaliuzes nebereikės baimintis palikti savo būsto be priežiūros. Švenčių metu leidžiamos raketos ar sprogdinamos petardos nepateks į patalpų vidų ir nesunaikins jūsų turto, be to piktybiškai ar netyčia į langą mestas akmuo nesudaužys stiklo.
Apsauginių žaliuzių sistemų įvairovė
Dažniausiai Lietuvoje naudojama išorinių žaliuzių sistema, kada visi žaliuzių elementai montuojami iš lauko pusės. Deja, toks sprendimas ne visada estetiškai priimtinas. Kyla problemų taikant jas architektūrinio paveldo zonose.
Tokiais atvejais naudojama vidinė žaliuzių sistema. Apsauginių žaliuzių sistemos dalys: šarvas ir kreipiančiosios tvirtinami iš lauko pusės, o dėžutė virš lango, apžvalgos dangtelius nukreipiant į patalpos vidų. Ji saugesnė nei išorėje montuojama sistema. Montuojant vidinę sistemą dėžutės dydžiu sumažėja lango aukštis, be to tokią sistemą montuoti įmanoma tik kartu su langu.
Taupant erdvę ir stengiantis rasti estetiškesnį sprendimą sukurtos sienoje montuojamos žaliuzių sistemos. Dėžutė montuojama į iš anksto paruoštą nišą po lango sąrama. Estetiniu požiūriu tai idealiausias sprendimas. Šarvas tarsi išlenda iš sienos, viduje matosi tik valdymo mechanizmas. Tokioms žaliuzėms nereikalingos dėžutės, tik varstymo mechanizmas, todėl jos pigesnės. Jas galima montuoti netgi arkiniams langams.
Sienoje montuojamų žaliuzių sistemos naudojimą reikia numatyti dar projektavimo metu, nes turi būti paruoštos nišos, kur bus įdėtas velenas ir kiti varstymo mechanizmai.
Daugelio žaliuzių sistemų trūkumų galima išvengti iš anksto, tačiau reikia žinoti, kokia apsauginių žaliuzių sistemą galima ir įmanoma naudoti atskirais atvejais.
Ką dar reikia žinoti renkantis apsaugines žaliuzes?
Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į firmą ir šalį, kurioje pagamintos jūsų pasirinktų žaliuzių sudedamosios dalys. Lietuvą dažniausiai pasiekia Vokietijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje ir Turkijoje gamintos sudedamosios žaliuzių dalys. Savaime suprantama, kad ir jų kokybė bei eksploatacijos laikas skiriasi.
Yra keletas apsauginių žaliuzių sistemų, todėl renkantis reiktų atkreipti dėmesį į pačią sistemą ir būsto ypatybes. Svarbu iš anksto žinoti, kurią šių sistemų ruošiatės montuoti: išorinę (montuojama jau ant įstatytų langų ) ar vidinę (dėžutė montuojama tarp lango rėmo ir sąramos).
Reiktų atkreipti dėmesį į tai, iš kokios medžiagos pagamintas žaliuzių šarvas. Medinis naudotas tik iki tol, kol nepasirodė šiuolaikinės patvaresnės medžiagos. Plastikinis taupo šilumą, aliumininis tvirtesnis, bet labai šaltas, plieninis tvirtas, tačiau sunkus ir šaltas, o ir gali surūdyti.
Prieš įsigyjant žaliuzes, svarbu pasidomėti koks jų šarvo sienelių storis. Paprastai apsauginių žaliuzių šarvo 1 m² sveria 45 kg. Jeigu svoris mažesnis tai reiškia, kad sienelių storis nepakankamas tam tikro dydžio langams.
Ieškantiems estetiškesnių sprendimų svarbus dėžutės, į kurią susisuka šarvas dydis. Netgi esant tam pačiam lango aukščiui vienos dėžutės užstoja daugiau stiklo, kitos mažiau.
Reiktų atkreipti dėmesį ir į tai, kokia dažymo technologija ir kiek sluoksnių nudažytos žaliuzės. Dažniausiai vieno dengiamojo dažų sluoksnio nepakanka, nes ir nežymiai subraižius lieka žymės, be to taip dažniausiai tikrinamas gamintojo požiūrį į kokybę.
Skiriasi ir apsauginių žaliuzių valdymo būdai. Naudojamos virvutės (nelabai patogios, be to pjauna rankas), dirželiai (patogus ir greitas valdymas), elektrinis (užtenka tik paspausti jungiklį), automatinis (labai patogus, nes saulei patekėjus žaliuzės pakyla, nusileidus užsidaro).
Gera apsauginė žaliuzė turi būti teisingai surinkta ir, kas ypatingai svarbu, gerai sumontuota. Nuo to priklauso tolimesnė jų būklė.
Garažo vartus Faugoj darė. Aš labai nepatenkinta. Skiriasi dviejų sekcijų spalvos. Atseit, sakė, pas juos technologiškai kitaip neišeina. Tas buvo prieš 2,5 m. Gal dabar "technologijas" savo pakeitė? Tik tiek, kad vėliau kainą numetė gal 30 proc., bet vis viena dabar akis bado kai pro šoną einu.
Nors čia forume skaičiau, kad kiti Faugos darbais labai patenkinti.
Nors čia forume skaičiau, kad kiti Faugos darbais labai patenkinti.
QUOTE(meduza @ 2005 05 04, 06:03)
durys pas mus su stiklu iki zemes ,stiklas lyg selektyvinis ,jei tajp parasiau
Šiaip selektyvinis stiklas yra paprastas stiklas su užklijuota/užlieta skaidria plėvele, kuri sulaiko šilumą. Selektyvinio stiklo skaidrumas yra toks pat, kaip ir paprasto. Nebent ta selektyvinė plėvelė yra ant matinio ar spalvoto stiklo
P.S. mes patys galvojam apie duris is matinio stiklo, nes tambūras irgi be langų. Arba iš paprasto stiklo, bet su žaliuzėm, kurios tvirtintųsi prie durų rėmo, roletu ar kažkuo panašiu į užuolaidėlę iš vidaus
QUOTE(kasiopeja @ 2005 05 04, 08:40)
Šiaip selektyvinis stiklas yra paprastas stiklas su užklijuota/užlieta skaidria plėvele, kuri sulaiko šilumą. Selektyvinio stiklo skaidrumas yra toks pat, kaip ir paprasto. Nebent ta selektyvinė plėvelė yra ant matinio ar spalvoto stiklo
P.S. mes patys galvojam apie duris is matinio stiklo, nes tambūras irgi be langų. Arba iš paprasto stiklo, bet su žaliuzėm, kurios tvirtintųsi prie durų rėmo, roletu ar kažkuo panašiu į užuolaidėlę iš vidaus
P.S. mes patys galvojam apie duris is matinio stiklo, nes tambūras irgi be langų. Arba iš paprasto stiklo, bet su žaliuzėm, kurios tvirtintųsi prie durų rėmo, roletu ar kažkuo panašiu į užuolaidėlę iš vidaus
Truputėli patikslinsiu,plika akimi atrodo kad stiklo skaidrumas nesiskiria,iš tiesu stiklopaketo su dviem paprastais stiklais stiklo skaidrumas 82proc.Dvieju stiklų paketo su vienu selektyviniu skaidrumas 75-76 proc.(yra kur 81proc.bet tokiu Lietuvoje parduodama labai mažai).Jeigu naudojamas trijų stiklų paketas su dviem selektyviniais šviesos pralaidumas 62-65proc.(yra 72proc.).Visi kiti tuonuoti,saulę kontruoliiuojantis ir pan dažniausiai praleidžia dar mažiau šviesos.
QUOTE(avia @ 2005 05 04, 07:00)
Truputėli patikslinsiu,plika akimi atrodo kad stiklo skaidrumas nesiskiria,iš tiesu stiklopaketo su dviem paprastais stiklais stiklo skaidrumas 82proc.Dvieju stiklų paketo su vienu selektyviniu skaidrumas 75-76 proc.(yra kur 81proc.bet tokiu Lietuvoje parduodama labai mažai).Jeigu naudojamas trijų stiklų paketas su dviem selektyviniais šviesos pralaidumas 62-65proc.(yra 72proc.).Visi kiti tuonuoti,saulę kontruoliiuojantis ir pan dažniausiai praleidžia dar mažiau šviesos.
Nesigičysiu, nes seniai jau su langais bedirbau. Norėjau tik pasakyti, kad "selektyvinis" reiškia "sulaikantis šilumą", o ne suteikiantis spalvą ar matinį efektą
avia, su tavimi pasimatysim, nori tu to ar ne. Sąmatą turiu, laukia derybos. O langai iš kitur. Ačiū, kad ir dabar atsiliepei.
Audry, dėkoju. Apie garažo vartus klausinėjausi pas pagrindinius, mano galva, prekiautojus, tai kainos labai panašios. Atsiliepimų klausiu, nes esant beveik identiškoms kainoms ir iš akies beveik identiškiems produktams , pasirinkti itin sunku. O apie Faugos darbus forume- tai apie langus? Nes temos apie garažo vartus lyg ir neradau...
Audry, dėkoju. Apie garažo vartus klausinėjausi pas pagrindinius, mano galva, prekiautojus, tai kainos labai panašios. Atsiliepimų klausiu, nes esant beveik identiškoms kainoms ir iš akies beveik identiškiems produktams , pasirinkti itin sunku. O apie Faugos darbus forume- tai apie langus? Nes temos apie garažo vartus lyg ir neradau...
QUOTE(avia @ 2005 05 04, 10:00)
Truputėli patikslinsiu,plika akimi atrodo kad stiklo skaidrumas nesiskiria,iš tiesu stiklopaketo su dviem paprastais stiklais stiklo skaidrumas 82proc.Dvieju stiklų paketo su vienu selektyviniu skaidrumas 75-76 proc.(yra kur 81proc.bet tokiu Lietuvoje parduodama labai mažai).Jeigu naudojamas trijų stiklų paketas su dviem selektyviniais šviesos pralaidumas 62-65proc.(yra 72proc.).Visi kiti tuonuoti,saulę kontruoliiuojantis ir pan dažniausiai praleidžia dar mažiau šviesos.
va.va..tuonuoti aciu