QUOTE(KristinuleV @ 2011 01 20, 12:19)
Pritariu
Reikia nepatingeti paieskoti
Iš mano koncpektų:
1. Riešinės mezgamos plonokais, geriau vilnoniais siūlais, labai tampriu mezgimu, plonais, 1-1,5 numerio virbalais; Po kelių bandymų atradau siūlus Baltika. Ačiū Olaivai. Ji taip pat juos labiausiai vertina;
2. Užsidedama maždaug 50 akių į plotį; ilgiui priklausomai nuo riešo ir siūlo užtenka 120 eilių arba 60 eilių rašto;
3. Mezgant ripsu visomis gerosiomis akimis, karoliukai įmezgami į kas antrą eilę ir raštas formuojamas antroje mezginio pusėje; Mezgant ripsu visomis blogosiomis, raštas formuojamas priekinėje mezginio pusėje;
4. Karoliukai suveriami su specialia adata. Į ją įveriamas plonas siūlas, kurio galas su moment klijais priklijuojamas prie pagrindinio siūlo, iš kurio bus mezgama. Tokiu būdu karoliukai suveriami ant pagrindinio mezgimo siūlo. Šitoj vietoj aš darau kitaip. Įveriu dvigubą ploną siūlą į ploną adatą, per to plono siūlo susidariusią kilpelę permetu vilnonio siūlo galą ir taip karoliukus nuo plono siūlo pertraukiu ant storojo.
Kaip minėjau anksčiau, mėgstu raštą persipiešti excel programa.
Nusistatau funkciją, kad dedant pvz kryžiuką (X), tą langelį iš karto nudažytų pilkai.
paprastai darau vieną raportą iš 10-12 rašto eilių. Tada raportą kartoju 5-6 kartus. To paties excel pagalba susumuoju kiek reikės karoliukų raportui, padauginus iš taportų skaičiaus, sužinau kiek iš viso.
Pavėrus maždaug 10cm karoliukų ant siūlo, suvertus karoliukus suskaičiuoju. Žinau kiek karoliukų sueina į 10cm, atitinkamai paskaičiuoju kiek cm karoliukų reikia visai riešinei.
Na ir pirmyn
Jau išaiškinau nuo A iki Z
p.s. na ir tiek to, pasidalinsiu dar lobynu, kur galima pritaikyti motyvus ir riešinėm
Spalvoti ornamentai