QUOTE(ausru @ 2010 02 13, 19:49)
As irgi net nepagalvojau, kad mums invaginacija gali buti. Galvojau, kad apendicitas, nes buvo visi jam budingi pozymiai, o pasirodo priepuoliniai pasikartojantys pilvo skausmai budingi ir invaginatui.
Oi oi Ausru, kaip tu čia visas mus nušiurpinai su savo ligoninės istorijomis. Brrrrr...
O šiaip tai mamos, įsidėmėkit, invaginitas ne tokia jau reta problema ir kai vaikiukas iki 2 metų pradeda viduriuot krauju, reikia netampyt likimo už ūsų. pasak mano sesers, o ji chirurginiam dirba sesele, tokiems mažiukams (o ypač 4-10 mėn. amžiaus) apendicitas rečiau būna už "žarnų susimazgymą". Ūmūs pilvo skausmai, vėmimas, kraujas išmatose, aukšta temperatūra yra dažniausi žarnų problemų požymiai. Aš turiu tokią storą anglišką pediatrijos knygą, tai joje didžiosiom raidėm parašyti šitie simptomai su vienintele nuoroda - varyt pas daktarą ir skubiai. neduot jokių smektų, angliukų ar dar kokių viduriavimą stabdančių priemonių, jokių klizmų, nes galima pažeist žarnyną ir tada jau be operacijos niekaip.
Beje, apendicito skausmas yra neintensyvus nuolatinis, kartais su stipresnio skausmo etapais, pilvo raumenys įsitempę, tuo tarpu invaginito skausmas yra priepuolinis su beskausmiais etapais, pilvelis minkštas. Kiti simptomai panašūs
Brrr, net kailis pasišiaušė, išties. su alergiukais, kurie paviduriuoja dažnai, reikia būt laaaabai atidžioms. Kai mano džigitas pirmą kartą praviduriavo neaiškiom gleivėm (o jis iš tų kietavidurtių neprakakojančių) buvau tokioj panikoj, kad nuvariau pas daktarytę paklaikusiom akim, tai ta paskui žvengė man dar kokius keturis vizitus ir vadino "šaunuole paranoike". Pasak jos, geriau du kart atvaryt be reikalo, negu vieną kartą neatvaryt kai reikia.
O čia info bendram pagazdinimui:
Dėl daugelio ligų simptomų panašumo diagnozuoti vaikų (ypač mažų) apendicitą ligos pradžioje nėra lengva. Vaikų pilvo skausmus sukeliančias įvairias ligas dažnai tenka atskirti nuo ūminio apendicito, todėl ypatinga reikšmė teikiama klinikinių simptomų kaitai.
Gastroenteritas
Dažna vaikų liga, pasireiškianti pilvo skausmu. Svarbus skiriamasis požymis vėmimas, prasidėjęs prieš pilvo skausmo atsiradimą arba kartu su juo. Dažnai būdingas viduriavimas ir aktyvi žarnų peristaltika. Ūminis apendicitas prasideda pilvo skausmu, o vemiama po 13 valandų.
Vidurių užkietėjimas
Pasireiškia stipriais pilvo skausmo apie bambą ar kairėje pilvo pusėje priepuoliais. Atskirti padeda anamnezė (dažni vidurių užkietėjimai), neįsitempę pilvo raumenys. Tiesioji žarna paprastai būna prisipildžiusi kietų išmatų, ir tai patvirtina digitalinis tyrimas.
Šlapimo takų infekcija
Dažnas, skausmingas šlapinimasis, lydimas dieninės ar naktinės enurezės, juosmens skausmas būdingi uždegiminėms inkstų ar šlapimo takų infekcijoms. Menkas pilvo skausmas, neįsitempę pilvo sienos raumenys, aukšta kūno temperatūra ir leukociturija padeda atskirti šlapimo takų infekciją nuo ūminio apendicito.
Mezadenitas
Pilvo skausmu pasireiškiantis žarnos pasaito limfinių liaukų uždegimas dažniau atsiranda sergant ar persirgus infekcine kvėpavimo takų liga. Besikartojantis pilvo skausmas lokalizuojasi apie bambą ar dešiniau jos, būna mažiau intensyvus nei sergant apendicitu, o pilvo raumenys paprastai neįsitempę.
Švelnesni klinikiniai ir echoskopinis pilvo ertmės tyrimas padidėję žarnų pasaito limfmazgiai, nedaug skaidraus skysčio pilvo ertmėje, leidžia diagnozuoti mezadenitą.
Invaginacija
Tai dažniau kūdikiams ir pirmųjų amžiaus metų vaikams pilvo skausmus sukelianti liga. Būdinga stipraus pilvo skausmo priepuoliai, lydimi vėmimo, išmatose atsiranda kraujo priemaišų. Pilvo raumenų įsitempimo dažniausiai nebūna, bet čiuopiant dešinę pilvo pusę galima apčiuopti skausmingą paslankų darinį invaginatą. Diagnozę patikimai patvirtina echoskopinis pilvo ertmės tyrimas.