Įkraunama...
Įkraunama...

Kvapų namai - 6 tema

QUOTE(kunigunda78 @ 2010 02 08, 22:53)
mano plaukai labai ilgi -tai antra karta nebandysiu 

Na zinokit, as si ryta ploviau, man irgi tas pats, tai net atejau i temele paklaust.. Dar uzsidejau naujai sumakaluota namine kauke, tai ploviau galva kelis kartus sampunu ir dejau jau balzama normalu, tai vos ne vos issukavau, i dabar net velavau biggrin.gif Pasimokiau, kad darbo dienom (rytais) neuzsiimsiu eksperimentais. O dejau veidui kauke is molio, tai lyg nieko, reiks dar pamegint, tik vien su vandeniu man trauke labai veida.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 02 07, 18:11)
O mane kažkaip antroji paskaitos dalis, kur kalbėta apie produktų sertifikavimą labiausiai paveikė. Visgi, visiškai per valandą paskaitos staigiai subrendau minčiai pati kažką susimakaluot (tuo labiau, kad aš nelabai daug tų produktų ir naudoju, ir jau daug ką maišausi pati), kas įmanoma, nes kai pasižiūrėjau kiek ir kas leidžiama sertifikuotoje kosmetikoje, tai kažkaip ne stebuklas g.gif Aišku žymiai geriau už visiškai įprastą kosmetiką iš eilinės kosmetikos parduotuvėje, bet ne geriausia smile.gif


Aš irgi nusprendžiau kaip įmanoma daugiau pati gamintis, ir kaip įmanoma mažiau pirkti gatavus, aišku be šampūno ir dantų pastos tai niekaip, dar balzamų plaukams, kai kurios dekoratyvinės (pvz tušo) pati nepasigaminsi, arba nežinau kaip blink.gif bet visus kremus lengvai galiu pakeisti pačios gamybos, pienelio koki receptą reikės susirasti ir kartu aptuštinti stalčius ir lentynas, nes tikrai turiu silpnybę kosmetikos pirkimui blush2.gif
Atsakyti
įdomu, o kaip tu pasigaminsi pienelį? ax.gif Man atrodo, kad tai vienas sudėtingiausių dalykų, nes vandeninės dalies daug ir sunkiai tokia konsistencija išsilaikytų surišta doh.gif

dar, kaip supratau (tu tada gal ir negirdėjai), kad būtų gerai derinti kelis emulsiklius. Bet trūksta apie tai žinių, nes visur naudojama arba tik emulsinis vaškas, arba tik bičių vaškas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 02 11, 16:20)
įdomu, o kaip tu pasigaminsi pienelį?  ax.gif Man atrodo, kad tai vienas sudėtingiausių dalykų, nes vandeninės dalies daug ir sunkiai tokia konsistencija išsilaikytų surišta  doh.gif


ot ir ne biggrin.gif . su emusl. vašku gali visai skystą konsistenciją pasidaryti, l. paprasta smile.gif
Atsakyti
o kokios proporcijos? ax.gif Matyt, nelabai teisingą emulsinį vašką turiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos, gal galite parašyti jeigu turite emulsijos nuo spuogų receptą, mano kosmetologė užsiminė apie tokią iš produktų iš kvapų namų, tai būtų labai įdomu sužinoti jos receptą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 02 11, 16:20)
dar, kaip supratau (tu tada gal ir negirdėjai), kad būtų gerai derinti kelis emulsiklius. Bet trūksta apie tai žinių, nes visur naudojama arba tik emulsinis vaškas, arba tik bičių vaškas smile.gif


Rašysiu angliškais pavadinimias, taip paprasčiau:
Gum arabic arba acacia gum - kai yra sumaišoma su vandenine faze tai padaro ją kaip žele tipo.

Boraksas - dažnai naudojamas kartu su bičių vašku- padaro emulsiją stabilesnę ir lengviau tepamą.

Candelilla vaškas - tirštiklis, juo galima pakeisti bičių vašką
Carnaubos vaškas - irgi galima pakeisti bičių vašką, bet sunkiai tirpta, reikia aukštos temperatūros

Lonolinas, taip pat lecitinas taip pat šiek tiek turi emulsiklio savybių.

Tragacanth guma- poveikis kaip gum arabic, galima vieną kitu pakeisti

Palm stearic acid - stabilizatorius ir tirštiklis, savo veikimo savybėmis panašus į emulsiklį

Jei nori panašią konsistensiją į prienelio padaryti tai vandens reikia dėti 70 proc., aliejų 20 proc ir tirštiklių 10 proc.
Atsakyti
QUOTE(kryyste @ 2010 02 11, 20:38)
Boraksas - dažnai naudojamas kartu su bičių vašku- padaro emulsiją stabilesnę ir lengviau tepamą.


o jis tikrai nekenksmingas?
Atsakyti
QUOTE(Monica @ 2010 02 11, 22:36)
o jis tikrai nekenksmingas?


Neradau vieningos nuomonės, vieni sako, kad kenksmingas, kiti, kad ne. Radau, kad išoriškai netoksiškas, kitur - kad reikia vengti alergiškiems žmonėms. Iš amerikiečių pateikiamuose kremų gamybos receptuose randu daug kur nurodyta, kad naudoja boraksą. Jį naudoja ne tik kremų, bet ir natūralių vonios druskų, epsomo druskų gamyboje, kadangi minkština vandenį. Aš dar aiškios nuomonės nesu susidariusi.
Atsakyti
QUOTE(Kissable_lips @ 2010 02 11, 16:43)
gal galite parašyti jeigu turite emulsijos nuo spuogų receptą,


nerašysim viešai tikrai, nes tai yra KN know how 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(kryyste @ 2010 02 11, 20:38)
Carnaubos vaškas - irgi galima pakeisti bičių vašką, bet sunkiai tirpta, reikia aukštos temperatūros


šito turi ir KN, bet kaip suprantu, jis daugiau visokiems lūpdažiams skirtas?

beje, KN naujienos - laukinių morkų, apelsinų žiedų ir pipirmėčių hidrolatai mirksiukas.gif Kas ruošiasi tekėti, tai apelsinų žiedų aromatas, kaip rašo, yra nuotakų kvapas wink.gif


paskaita apie prausiklius buvo netipiška tokiais į blevyzgas panašiais klausimais, neva, ar galima kaip ploviklį naudoti karvės blyną, o kaip prausiklį - šlapimą doh.gif g.gif lotuliukas.gif Dievaž, tarpais neaišku, ar verkti ar juoktis. Bet juokėmės blush2.gif Klausimų uždavinėtojas - originalus vyras su originaliomis idėjomis smile.gif

esmė tokia, kad kaip prausikliai yra geriausios natūralios priemonės - vanduo, molis, natūralūs iš gerų medžiagų, aliejų pagaminti muilai. SLS, ALS nėra gerai, nes suardo odos hidrolipidinę plėvelę. O tos plaunamosios medžiagos, kurios yra laikomos mažiau kenksmingomis, yra tiesiog su pasunkintomis pastambintomis molekulėmis, kurios mažiau žaloja odą, nes gali mažiau į ją įsiskverbti.
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 02 12, 00:42)
Kas ruošiasi tekėti, tai apelsinų žiedų aromatas, kaip rašo, yra nuotakų kvapas wink.gif

ar galima kaip ploviklį naudoti karvės blyną, o kaip prausiklį - šlapimą  doh.gif  g.gif  lotuliukas.gif Dievaž, tarpais neaišku, ar verkti ar juoktis.

Bet koks jis man stiprus pasirodė, tas nuotakų kvapas. Vos aparpuolio negavau pasipurškus, nes tikėjausi kažko su apelsinais, saldaus, skanaus... o realiai viena mergikė atsisuko paklaust kas čia taip stipriai 'pakvipo' biggrin.gif

O ką, jei kažkada karvės blynais plovė ligonines, tai kodėl kaži dabar jau netinka? g.gif biggrin.gif Aš nesusilaikiau tada, kai paaiškino, kad šlapimas turėtų būti savaitę atidengtame inde pastovėjęs blink.gif biggrin.gif Jau juoką tramdžiau itin stipriai, galvojau vienintelė užkvyksiu garsiai... cool.gif

Įsivaizduoji kaukę..ne gasulo/rasulo molis, o karvablynis lotuliukas.gif doh.gif
Kai po to kilo klausimai kuo pakeisti dantų pastą, norėjosi juokais leptelt, kad kiškių spiromis biggrin.gif
Atsakyti