Įkraunama...
Įkraunama...

Kvapų namai - 6 tema

QUOTE(Satura @ 2010 03 19, 15:08)
bet va kur reiktų gauti konjako EA, taip ir lieka neaišku biggrin.gif

Taip, yra išskirtinių produktų ir niekas to neneigia (EA, hidrolatai..atvirai pasakius kitur neieškojus net ir nesidomėjus), bet kalbant apie kai kuriuos aliejus, tai tikrai yra daugiau 'vienintelių' ax.gif
Yra ne vienas šeimyninis ūkis pasaulyje, kur nenaudoja spaudimui vandens, kurie turi akmens girnas, kurie nustoja rinkti alyvuoges jei papučia šiaurės vakarų (berods g.gif ) vėjas ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 03 19, 15:58)
Kaip kas įsiveža ax.gif  mirksiukas.gif Labai riboti kiekiai gaminami, tad kai sužinosiu kur yra LT vėl - galėsiu parašyti 4u.gif
Paskutinį kartą net Holos užtikau ir laaaabai nustebau, o yra tokia gurmaniškų, labai aukštos kokybės produktų parduotuvytė Užupyje (jei reiks patikslinsiu adresą ar kt. kontaktus), tai tikrai veža irgi iš šeimyninių ūkelių, ką patys išragavę..

Nieko neturiu prieš "Kvapų namus", perku ten tikrai daug ką, bet yra ir daugiau labai mylinčių savo veiklą žmonių, kurie irgi stengiasi siekti išskirtinos kokybės ax.gif Na, ne viskas 'tik pas juos vieninteliai' ax.gif


Labai įdomu, lauksiu 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(Satura @ 2010 03 19, 16:08)
tikrai taip biggrin.gif

ką gaminaisi?  4u.gif Aš su rožėmis, bet eis mamai - man per riebus bus tas kremukas  ax.gif



Aišku su rožėm biggrin.gif kitaip ir būti negali biggrin.gif
Riebokas, bet man tiko, labai gražiai susigėrė, aišku žiemai jis iš vis super būtų. Irgi su mama dalinsiuos, nes viena 30 ml išnaudoti nesugebėsiu, -planuose dar 2 planuojami gamintis kremai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 03 18, 22:28)
O kiekvienas teismo medicinos ekspertas (ir medikai, toksikologai taip pat) žino, kas kvepia marcipanais, o tiksliau migdolais biggrin.gif Cianidai.
Sočiai jų turėtų būti 'laisvai plaukiančiame' aliejuje iš abrikosų kauliukų. Ačiū, nereikia smile.gif

jei taip butu su visais produktais, kurie yra su marcipanais ir pan., tai visi megstantys marcipaninius saldesius ir pan. jau turetu buti anapilyje ax.gif

QUOTE(Rkatyte @ 2010 03 19, 14:49)
Bet gali būti, kad antra grupės dalis gaminsis pvz. morkų kremą  biggrin.gif

Zinok, morku kremas man net labai patinka. As per ziema siek tiek apleidus buvau savo kakla -visi tie megztiniai, golfai ir salikai - ir kelios raukleles bande kakle susimesti, tai sis morku kremas labai greitai joms parode ju vieta biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2010 03 19, 18:21)
jei taip butu su visais produktais, kurie yra su marcipanais ir pan., tai visi megstantys marcipaninius saldesius ir pan. jau turetu buti anapilyje  ax.gif

O marcipaninei masei žinot kiek deda branduolių? 15 (į berods 200 ar 300 g.)

Yra fiksuoti medicininiai faktai, kai vaikas suvalgęs 10 abrikosų branduolių - mirė.

Tad anapilin išėjusių yra ir ne vienas..vien kiek letrilis jų nuvarė..kai žmonės mirė ne nuo vėžio, o nuo cianidų 'iš abrikosų'.

Mes nematom tų be saiko mėgstančiųjų marcipanus kepenų, NS būklės ir nežinom kiek jie - sveiki 4u.gif
Beje, nežinau nieko sveiko marcipanuose ir nemačiau jokių rekomendacijų, kad siūlytų juos valgyti dažnai ir po daug. Net nesuvalgytumėm - apsivemtumėm. Nes mūsų org-mas - protingesnis už mus biggrin.gif
O retomis progomis, tai žinokit, daug kas nepakenktų cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 03 19, 20:12)
O marcipaninei masei žinot kiek deda branduolių? 15 (į berods 200 ar 300 g.)


AJ šokolado savininkas Jablonskas aiškino per vieną gamybinį vakarėlį, kuo skiriasi gera marcipaninė masė nuo "širpatriebo", suprask, ką parduotuvėje perki. Pastarojoje yra daugiau cukraus negu migdolų, o pas jį - daugiau migdolų negu cukraus. Tai pagal taviškį skaičiavimą nežinau, kaip sutilptų tiek masės į 15 branduolių biggrin.gif

na, įdomus čia iškilo klausimas smile.gif Bet kremų gamyba realybėje parodė, kad abrokosų aliejaus dedant tik dalelę, o ne kaip visą aliejinę dalį, jaučiasi vistiek tas nuostabus jų aromatas rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Satura @ 2010 03 19, 21:34)
AJ šokolado savininkas Jablonskas aiškino per vieną gamybinį vakarėlį, kuo skiriasi gera marcipaninė masė nuo "širpatriebo", suprask, ką parduotuvėje perki. Pastarojoje yra daugiau cukraus negu migdolų, o pas jį - daugiau migdolų negu cukraus. Tai pagal taviškį skaičiavimą nežinau, kaip sutilptų tiek masės į 15 branduolių biggrin.gif

Aš ne apie širpotriebą kalbu, apie naminę marcipaninę masę, kuri yra artima autentiškajai mirksiukas.gif Tipo Martoranų vienuolyno ar Liubeke gaminamų šedevrų versija biggrin.gif
Aš pvz. labai senai, dar studijų metais esu gaminusi ir lipdžiusi iš marcipaninės masės, tai plikytų 'paprastų' trintų saldžių (Prunus dulcis ar kaip jie ten vadinasi g.gif O abrikosų kauliukai ar ne Prunus armenica? ) migdolų dedama didžioji dalis, o tų tikrųjų (Amygdalus communis), kurie ir turi pačią didžiausią dalį nuodo tik 15..o jau tada rožių vanduo ir medus cool.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasma: 19 kovo 2010 - 22:27
QUOTE(Rasma @ 2010 03 19, 20:12)
O marcipaninei masei žinot kiek deda branduolių? 15 (į berods 200 ar 300 g.)

Yra fiksuoti medicininiai faktai, kai vaikas suvalgęs 10 abrikosų branduolių - mirė.

Tad anapilin išėjusių yra ir ne vienas..vien kiek letrilis jų nuvarė..kai žmonės mirė ne nuo vėžio, o nuo cianidų 'iš abrikosų'.

Mes nematom tų be saiko mėgstančiųjų marcipanus kepenų, NS būklės ir nežinom kiek jie - sveiki 4u.gif
Beje, nežinau nieko sveiko marcipanuose ir nemačiau jokių rekomendacijų, kad siūlytų juos valgyti dažnai ir po daug. Net nesuvalgytumėm - apsivemtumėm. Nes mūsų org-mas - protingesnis už mus  biggrin.gif
O retomis progomis, tai žinokit, daug kas nepakenktų  cool.gif


Tai pavieniu atveju yra visada ir nuo visko smile.gif Kad ir vyrukas, kuris mire nuo sokolado, kuriame buvo kakavos, kuri buvo sukaupusi daug svino, o jis labai mego sokolada
Ir nuo ricinos pupeliu nedaznai pirstama, nors jos pavojingesnes uz cianida.

Siaip, as zinau vyruka, kuris valgo marcipanus beveik kasdiens, nes juos tiesiog dievina, metu jau ir per 70, bet tegul visi buna tokie sveiki ax.gif

Bet esme tame, kad jei visi produktai, kurie tik kvepia marcipanais turetu cianido, tai tas mirciu kiekis butu tikrai zymiai ryskesnis. Beje, o cianidas nesikaupia organizme kaip arsenikas?

Zodziu, tiesa slypi kazkur anapus
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2010 03 19, 22:24)
Zodziu, tiesa slypi kazkur anapus

Aš tai jos neieškau drinks_cheers.gif

Man tik buvo įdomu kaip su tuo amigdalinu aliejuje, bet kai vakar radau, kad aliejuje jo neturėtų būti, tai koks galų gale skirtumas, kas tuose kauliukuose, migdoluose ir pan. mirksiukas.gif

O šiaip visada užuodusi migdolus ir marcipanus prisimenu cianidinius lavonus doh.gif Ačiū dėstytojai..buvo žiauriai įtaigi per paskaitas biggrin.gif
Atsakyti
Nieko negirdėjau apie laisvai plaukiančius aliejus. Jie jau parduodami? Kuo jie ypatingi? smile.gif

Man kilo vienas klausimas. Įmanoma alavijo milteliais praturtinti paprastą ne savos gamybos kremą( pavyzdžiui, savaiminio įdegio, arba nuo saulės, arba dar kokį pirktinį)? Tarkim, pašildyti iki 30 laipsnių kremą ir dėti miltelius, ar ištirptų? Juk turėtų būti galima šildyti, nes kai žmonės deginasi su tais kremais, juk jie įkaista daugiau. biggrin.gif Kaip manot? smile.gif
Atsakyti
Man atrodo, kad dar neparduodami, šiandien buvau, tai nemačiau, nors galėjau nepastebėti, nes uostinėjau mažuosius butelliukus.

Labai sužavėjo Osmantų absoliutas wub.gif bet atbaidė kaina unsure.gif
Dar labai nepaprastas kvapas (man smilkalus primena) naujasis Chna ataras (mehandī), labai svaiginantis. Kanadinių cūgų irgi patiko.
O mano spintelę papildė imbierinių lelijų absoliutas wub.gif Naudosiu vietoj kvepalų. Dar pirkau smilkalus - Woods. Kas mėsta stiprius kvapus, tam patiktų. Uosčiau naujuosius frankincenso smilkalus, tai man silpnas kvapas, toks gana gaivus sakyčiau.

Ai, o nuo konjako absoliuto, tai man skandis apsivertė biggrin.gif negaliu aš į to gėrimo pusę net žiūrėti. Supratau, kad su kvapu tas pats.

Jei kam atualu tai mačiau turi nemažai mažų pakuočių eliksyrų, taip pat champakos pomados.
Atsakyti
QUOTE(kryyste @ 2010 03 23, 21:25)
Jei kam atualu tai mačiau turi nemažai mažų pakuočių eliksyrų, taip pat champakos pomados.


kurių? Ar ir vanilės su neroliu? bigsmile.gif
Atsakyti
Rasma kaip supratau tai tik kartieji migdolai yra nuodingi, o tie kurie yra parduotuvese, arba saldziuju migdolu aliejus, jie taip pat kenksmingi g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eglute82: 23 kovo 2010 - 22:15