QUOTE(bitule @ 2010 02 02, 23:02)
Tiesa, o druska augalams nepakenkia? Pilant per visą vasarą toj vietoj gali nemaža koncentracija gautis
Jei tiesiai ant žemės, tai gali pakenkti. Pas mane dėkinga situacija, nes ta pusė atitverta cementiniu borteliu (tvora su kaimynu), per kurį reikia perlipti, kad pas mus atkeliautų. Aš beriu ant to bortelio ir tikiuosi, kad ištirpus nutekės į kaimyno pusę
Jei rimtai, tai turbūt kažkiek prityška ant dirvos prie pat bortelio, bet kol kas nepastebėjau, kad pakenktų. Be to, nuolydis nuo daržo link bortelio eina, tai gal ir dėl to nenubėga.
Bet nusibosta, nes priemonė laikina, o nukenksminama per lietų - tas laikas, kai šliužai labiausiai ir keliauja. Didelę dalį surenkam tiesiog rankom nuo daržo.
QUOTE(vida777 @ 2010 02 02, 23:18)
pas mus irgi ziauriai daug per tvora is kitos puses atsliauzia
. Nuolatine kova gali buti pralaimeta (pritruks arba ismones, arba kantrybes), todel pirmiausia pagalvosiu apie augalus sklypo pakrasciuose, kuriu visiskai nemegsta sraiges, o ir techniskai reikes kazka mastyti - gal ikasti kokia metaline/skardine spygliuota (lenktais i isore spygliais) juosta, kad jos negaletu per tuos spyglius persiropsti
.
Aš irgi apie tokią apsaugą mąstau. Kiek skaičiau, padeda tiesiog skardos juosta, užlenkta 45 laipsnių kampu į tą pusę, iš kurios atkeliauja - jos tada kaip ir į tą vazoną neįsiropščia. Dar vienas metodas - tiesiog varinės skardos juostelė/tvorelė. Jos atseit vario nemėgsta (kažkas ten su elektriniais procesais vyksta) ir išvis ant jo nelipa. Aišku, reiktų išbandyt, ar tai tiesa. Abu šitie metodai veiks tik tuo atveju, jei nebus nei vienos šakelės, lapelio nusvirusio per kraštą, kitaip jos pasinaudos tuo tiltu.