QUOTE(*ninia* @ 2011 06 15, 06:19)
sveikos,
gal kas galetu pakomentuoti tokia situacija:
2008 metais kompanija isskaide darbuotoju atlyginimus i dvi dalis 80 ir 20procentu.20 procentu DU tapo priedu, kuri buvo numatyta NEMOKETI, jei butu kokie administraciniai nusizengimai. Tokia kaip motyvacine priemone.
Visi pasirasem sutikimus del tokio isskaidymo,
Darbo tvarkos taisyklese parasyta, jog DU priedas (kintama dalis) gali buti mazinamas, jei yra pastabu, velavimu ir kt. BLOGU dalyku.
Neseniai panasiai viskas buvo isdestyta isakyme...
Dabar, kai sunkus laikai, savininkas nutare tuos 20 procentu nemoket visai...
Ar tai yra teiseta? Ar neturi pries viska gauti darbuotoju sutikimo? Juk neparasyta niekur, kad darbdavys savo nuoziura, ar esant ekonominemis ar kitokiom problemom gali nemoket priedo?
Nezinau, ar dar aktualu, taciau atsakau i Jusu klausima:
* del administraciniu nusizengimu - tikriausiai turejote omeny drausmines nuobaudas, nes asmenys uz administracinius pazeidimus traukiami administracinen atsakomyben pagal ATPK, bet ne pagal DK.
* nelabai aisku, ka pasirasete, ar pakeista darbo sutarti?
Todel, jeigu pasirasete pastaraja, darbdavys turi TEISE nemoketi priedo, jo veiksmai teiseti; Jusu imanomi gynybos budai (jeigu noretumete), visu pirma issiaiskinti ka pazeidete, nesutikus su dabdavio teiginiais - kelias tik i teisma.
Nepakeitus sutarties, isakymu, t.y. lokaliniu aktu keisti DU negalima (isimtis - premijos).
Reziume: as matau cia darbdavio nesazininguma, taciau vertinu tai subjetyviai ir tik is teisines puses, realia imones ekonomine situacija zinote tik Jus, todel paziurekite i tai ir kitu rakursu, galbut tai galimybe issaugoti bendrove nuo bankroto.
Papildyta:
QUOTE(Bekasė @ 2011 06 24, 20:49)
ne, nesupyksiu - profesionaliai to nesimokiau.
del 126 str, tai tikrai turiu toki irasa sodros pazymejime - tuo atveju kaip ir nebuvo jokio skirtumo, kaip "äpiformino" atleidimo nepraejus bandomojo.
O va, kad atleidziant pagal 107 str reikia rastiskai isdestyti konkrecius motyvus kaip nepateisino lukesciu susidurti neteko.
Puiku, tuomet noreciau pridurti, kad tas kas buvo taikytina Jums, negali gali buti taikoma kitam, teigiu tai remdamasi Jusu paminetais irasais, kurie jau senokai nedaromi. Darbo teise viena is dinamiskiausiu, gretai besikeicianciu teises saku, todel universalaus recepto nera, kiekviena situacija individuali.
Taciau esate vistiek saunuole, gaudotes, bandote, ieskote, diskutuojate ir tai yra sveikintina.
Papildyta:
QUOTE(stazyte @ 2011 06 15, 14:36)
Sveiki,
Gal kas galėtų tiksliai ir konkrečiai patarti?
Ar atostogų laikotarpiu galiu įsidarbinti kitame darbe antraeilėse pareigose?
Kokie mokesčiai būtų taikomi ir ar reikia pranešti darbovietei kur dirbu pirmaeilėse?
Sveiki, galite.
Del mokesciu taikymo: nuo pirmo lito, nes neapmokestinamos pajamos taip lieka pirmoje darbovieteje.
Del pranesimo: spreskite pati, DK nenumato impertyvios nuostatos, jog darbuotojas privali informuoti darbdavi, bet itariu jam tai gali nepatikti.
Papildyta:
QUOTE(Brunetė30 @ 2011 06 15, 23:12)
Patarkit mamytei,
gera pazistama grizo i darba po dvieju vaiko auginimo metu, i privacia istaiga. Jos darbo vietos neissaugojo, taciau pasiule kitas pareigas, pradejus dirbti, kai atejo algos laikas, buvo pasakyta, kad kaip pradedanciajai negali moketi tiek, kiek pries du metus. Lauke tris menesius, keturis, tada pasirodo, negali kelti algos NIEKAM, nes darbo mazai ir kels tik rudeni geriausiu atveju...Kaip geriausia elgtis tokiu atveju???
Stai sioje situacijoje darau izvalga paciam grubiausiam darbo teises pazeidimui.
Darbdavys privalo issaugoti darbo vieta ir DU buvusi iki tiksliniu atostogu. Toliau nieko komentuoti negaliu, nes truksta faktiniu aplinkybiu, visiskai neaisku, ar buvo pakeista darbo sutartis ir kaip.
Papildyta:
QUOTE(Pa2shka @ 2011 06 17, 09:45)
Sakyčiau darbdavys šaunuolis, kad pasiūlė kitas pareigas, čia jam pliusas, nes paskaičius šitą temą turime daug pavyzdžių, kad mamytės visai neturi kur grįžti.... Ar kai draugė perėjo į tas kitas pareigas nesitarė dėl darbo užmokesčio? Manau būtų naivu tikėtis grįžti į prieš du metus buvusį lygį, algos pasikeitė ir tiems, kas neaugino vaikų...
Klausimas kaip elgtis? Jei darbo sutartyje visas DU nėra užrašytas tai nieko ir nepadarysi teisiškai. Žinoma, visada lieka galimybė ieškotis darbo kitur
Pragmatiskai mastote, nedarykite is darbdavio Dievo, jis toks pat zmogus kaip ir Jus bei as.
Ir istatymai jam galioja, ir niekas neatleido nuo ju nesilaikymo.
Zmones veikia is pareigos ir baimes, pamirsdami, kad turi ir TEISES.