QUOTE(kris81 @ 2010 04 08, 14:32)
bandysim tvarkyti šį reikalą dėkui už konsultacijas. parašysiu, kokia atomazga viso to bus
Sveikos, mergaitės. Žodžiu, VDI čia niekuo negali padėti. Į ją galima kreiptis jei yra iškilę piniginiai (neišmokamas atlyginimas) klausimai. Kitais, psichologinio spaudimo išeiti savo noru klausimais, padėti niekuo negali, nes Lietuveje nėra įstatymo ginančio žmogų, kuris patiria tokį spaudimą. Dėl įrengtų kamerų teisėtumo gali pakonsultuoti tik LR asmens duomenų apsaugos inspekcija, bet atsakymo vis dar nėra iš jos. O ir jos tyrimas ir nuosprendis būtų tik patariamasis.
Patarimas vienas, jei nori eiti iki galo: rinkti visus dokumentus, susijusius su darbu. Gauti kiekvieną įsakymą, užvizuoti kiekvieną savo paklausimą ir pan. Čia reikia labai daug kantrybės ir ir pakankamai nemažai teisinių žinių, kurių ne kiekvienas turime. O samdyti teisininką kiekvienam dokumentui paruošti, manau, per brangu.
Suprantu darbdavius, kai yra krizė, pakankamai sunku išlaikyti žmones, tačiau šiuo atveju peržiangiamos visos paprasto žmogiškumo ribos. Čia ne tik įrengtų kamerų klausimas. Visa darbo aplinka sukurta taip, kad dirbti nebeįmanoma ir žmogus nori nenori rašo pareiškimą išeiti savo noru iš darbo. Nenoriu išsiplėsti, bet tokių darbdavių ir priešui nelinkėčiau. Darbdaviui geriau išleisti pinigus įvairioms priemonėms, trukdančioms normaliai dirbti, geriau samdytis advokatą, kuris už kiekvieną popieriuką paprašo 200 LT,, kad galėtų sukurpti nebūtus drausminius pažeidimus, nei sumokėti išmoką (netgi mažesnę, nei priklauso pagal įstatymą, nes buvo bandyta ir tartis). Matyt nėra taip jau blogai, jei taškyti pinigus kitiems gali, kad tik ne darbuotojui sąžiningai 6 metus dirbusiam.
Išliejau savo pyktį. Atsiprašau Iš šios situacijos pasimokėm, kad viską reikia labai atidžiai skaityti, rinkti kiekvieną pasirašytą dokumentą, kiekvieno parašyto dokumento kopiją turėti su savimi. Kai santykiai būna puikūs apie tokius dalykus net nepagalvoji.
Sėkmės Jums su darbdaviais ir linkiu gerų ir žmogiškų darbdavių.