QUOTE(undinėle @ 2010 02 18, 13:09)
http://www.ve.lt/?ru...p;id=1263146289
mamos kas cia per nesamones? kas cia vyksta,skaitosi pernai reikejo kekvienam seimos nariuo kad gautusi po 1050lt o siemet jau nusprende kad uztenka per pus maziau.... kodel is vaiku? jau susinervinau as
Nuo 2010 m. sausio 1 d. išmoka vaikui skiriama ir mokama, vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo (žin., 2009, Nr. 152-6820) nuostatomis:
Ø Vaikui (-ams) nuo gimimo iki 2 metų
Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui nuo gimimo dienos iki 2 metų yra skiriama ir mokama 0,75 bazinės socialinės išmokos (97,50 Lt) dydžio* išmoka per mėnesį, jeigu vaiko tėvai ar globėjai už tą vaiką negauna socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gauna, tačiau ši pašalpa yra mažesnė negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (525 Lt) dydžio**.
SVARBU. Šeimos ar bendrai gyvenantys asmenys, kurie augina ir (globoja) vaiką nuo gimimo dienos iki 2 metų ir už tą vaiką negauna socialinio draudimo motinystės (tėvystės) pašalpos arba ją gauna, tačiau ši pašalpa mažesnė negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (525 Lt) dydžio pakartotinai kreiptis dėl išmokos ir pildyti prašymo nereikia.
Ø Vaikui (-ams) nuo 2 metų iki 7 metų
Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos (52 Lt) dydžio per mėnesį, jeigu vidutinės šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (525 Lt) dydžio**.
Ø Vaikui (-ams) nuo 7 metų iki 18 metų
Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų auginamam ir (ar) globojamam vaikui yra skiriama ir mokama 0,4 bazinės socialinės išmokos (52 Lt) dydžio* per mėnesį, jeigu vidutinės šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų (525 Lt) dydžio** ir šeima ar bendrai gyvenantys asmenys augina ir (ar) globoja ir (ar) globoja tris ar daugiau vaikų. Išmoka mokama, kol kiekvienam vaikui sukaks 18 metų, jei šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų vyresni kaip 18 metų vaikai ar buvę globojami vaikai mokosi pagal bendrojo lavinimo programą, pagal formaliojo profesinio mokymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal dieninės studijų formos nuosekliųjų studijų programą ar nuolatinės studijų formos programą (įskaitant ir akademinių atostogų laikotarpį), bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 24 metai.
Šeimos vidutinės pajamos išmokai vaikui gauti apskaičiuojamos:
→ pagal praėjusių kalendorinių metų iki teisės gauti išmoką atsiradimo dienos pajamas, nustatytas Lietuvos Respublikos Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo (Žin., 2003, Nr. 73-3352; 2006, Nr. 130-4889) 15 straipsnyje (su darbo santykiais susijusias pajamas, autorinis atlyginimas, individualių savininkų gautos pajamos, pajamos iš žemės ūkio veiklos, vaiko išlaikymui gaunamos lėšos, pensijos ir jų išmokos, ir kita);
→ pagal 12 kalendorinių mėnesių iki kreipimosi dėl išmokos mėnesio pajamas, jeigu šeimos vidutinės mėnesio pajamos, palyginti su praėjusiais kalendoriniais metais gautomis pajamomis, sumažėjo.
Atkreipiame dėmesį, kad išmoka vaikui skiriama ir mokama nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo pateikimo dienos.
Išmoka vaikui skiriama ir mokama nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantiems asmenims***.
Dėl išmokos vaikui skyrimo gali kreiptis vienas iš vaiko (vaikų) tėvų, vienas iš bendrai gyvenančių asmenų dėl išmokų jo šeimoje augantiems vaikams, pats pilnametis asmuo, globėjas (rūpintojas) arba šių asmenų Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka įgaliotas asmuo.
Atsižvelgiant į aplinkybes, reikia pateikti šiuos dokumentus:
· prašymą (prašymo forma);
· asmens, turinčio teisę gauti išmoką asmens tapatybės dokumentą (Lietuvos Respublikos piliečio pasą, asmens tapatybės kortelę, Lietuvos Respublikos pasą arba leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje). Jei dėl išmokos kreipiasi įgaliotas asmuo asmens tapatybės dokumentą ir įgaliojimą, patvirtintą notaro;
· mokymo įstaigos pažymą, jeigu šeimos narys vyresnis kaip 18 metų asmuo mokosi;
· šeimos pajamas patvirtinančius dokumentus, jeigu šeimos vidutinės mėnesio pajamos, palyginti su praėjusiais kalendoriniais metais gautomis pajamomis, sumažėjo (su darbo santykiais susijusias pajamas, autorinis atlyginimas, individualios veiklos gautos pajamos, pajamos iš žemės ūkio veiklos, vaiko išlaikymui gaunamos lėšos, pensijos ir jų išmokos, ir kita). Jeigu prašyme nurodomi duomenys apie šeimos pajamas per praėjusius kalendorinius metus, dokumentų (pažymų) apie pajamas pateikti nereikia;
· banko atsiskaitomąją sąskaitą****;
· specialistai, turi teisę pareikalauti ir kitų, tam tikras aplinkybes patikslinančių dokumentų (pvz. pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, kai kreipimosi metu Vilniaus miesto gyventojų registre nėra duomenų apie besikreipiančiojo asmens ir vaiko deklaruotą gyvenamąją vietą ar pažymą apie gyvenamosios vietos deklaravimo pokyčius per praėjusį laikotarpį, bet ne ilgesnį nei 12 mėn. iki prašymo pateikimo dienos, jei pateikiamas prašymas skirti išmoką už praėjusį laikotarpį ir per šį laikotarpį deklaruota gyvenamoji vieta buvo keičiama).
PASTABA: Dėl socialinės paramos šeimai informacinės sistemos, kuri ateityje leis patikrinti visus reikalingus duomenis apie besikreipiantį asmenį, diegimo darbų ir siekiant išvengti nesusipratimų dėl pateikiamų dokumentų, maloniai prašome, kreipiantis išmokai gauti su savimi turėti ir kitus dokumentų originalus: vaiko (vaikų) gimimo liudijimą (-us), ištuokos liudijimą, mirties liudijimą.
Dėl išmokos vaikui (-ams) skyrimo prašome kreiptis pagal deklaruotą gyvenamąją vietą į Socialinių išmokų skyriaus darbuotojus.