Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralios valymo priemonės

O kaip iš šviesaus kartūninio sijono išvalyti prieš 2mėn. užtaisytą dėmę nuo salotų užpilo su apelsinų sultim? g.gif Vanish muilas nepadėjo, gal kokių liaudiškų metodų bus? Dėmė vos gelsva, bet tamsesnė už sijono spalvą doh.gif







Atsakyti
QUOTE(prieblanda @ 2006 07 11, 19:44)
O kaip iš šviesaus kartūninio sijono išvalyti prieš 2mėn. užtaisytą dėmę nuo salotų užpilo su apelsinų sultim?  g.gif  Vanish muilas nepadėjo, gal kokių liaudiškų metodų bus? Dėmė vos gelsva, bet tamsesnė už sijono spalvą  doh.gif


man labai gerai iskalbia vaikiski milteliai Bobas, uzmerkiu pries tai keliom valandom,o po to i skalbianke..
Atsakyti
QUOTE(Alambra @ 2006 02 20, 16:53)
Su citrinos rūgštim tai jau senai arbatinį plaunu - t.y. užvirinu gerą šaukštą citrinos rūgšties jame. Tikrai blizga visas.
Bet, kad taip galima daryti su skalbykle, nesusiprotėjau. Ar jau kas bandėte su skalbykle tą daryti? Nepakenks būsimiems skalbiniams kažin ar dar kam nors  g.gif
O šiaip man tie Calgonai, tiksliau jų vienų deklaruojamas nepakeičiamumas senai įtarimą kėlė...

Ir as taip darau, neperku jokiu Calgonu, nes skal.masinos instrukcijoje buvo parasyta kaip ja valyti: 100 gr citrinos rugsties ir ijungti pilna skalbima 90C. Per kazkokia programa prisimenu ekspertas irgi sako kad tie visi Calgonai tik reklama ir jokiu stebuklu jie nedaro. Taip pat pries pora dienu kalbejo apie skalbimo miltelius, tai gamintojo nurodytas milteliu kiekis tam tikram skalbiniu kiekiui yra padidintas ir drasiai galima naudoti maziau milteliu ir viskas gerai issiskalbs. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natalie: 26 liepos 2006 - 08:18
gal patarsit kaip iššveisti prisvilntą emaliuotą puodą? viriau uogienę ir žiauriai prisvilo visas dugnas doh.gif mirkiau su soda (tiesa kokią sodą reik naudot šveitimui, aš naudoju tą vadinamą geriamąją, ar dar kokia kita yra būtent šveitimui?), bet nieko schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(elia @ 2006 07 27, 13:06)
gal patarsit kaip iššveisti prisvilntą emaliuotą puodą? viriau uogienę ir žiauriai prisvilo visas dugnas doh.gif  mirkiau su soda (tiesa kokią sodą reik naudot šveitimui, aš naudoju tą vadinamą geriamąją, ar dar kokia kita yra būtent šveitimui?), bet nieko  schmoll.gif

Paimk druskos, kuri pilama indų plovyklėn (jei pati neturi, gal kokia kaimynė sušelps), maždaug šaukštą litrui į verdantį vandenį, išmaišyk, uždenk ir palik valandai. Esant reikalui pakartok.( Druską reikia imti tą valančią, ne skalavimui naudojamą). Esu sėkmingai išbandžiusi, rezultatu likau patenkinta. Čia gal ne visai natūrali priemonė, bet ir ne tokia siaubinga chemija - pagal kvapą kaip skalbimo milteliai.
Del Calgon teko girdėti, kad į skalbimo miltelius lygiai taip kaip Calgon veikiančių medžiagų jau būna pridėta, nes kitaip jie neputotų, esant kietam vandeniui.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amalia: 28 liepos 2006 - 10:36
Šveisti prisvilusį puodą galima ir su paprasta rupia druska, arba pabarstyti, šiek tiek sudrėkinti ir palikti. Galima ir su paprastu smėliu pabandyti.
Atsakyti
QUOTE
Be to, pažiūrėjus vieną "Švaros misijos" laidą pabandžiau actu išvalyti vonios plyteles. Nors pas mus jos neblizgios, dėl to vandens lašų nesimato ir tikrai nebuvo apleistos, bet išvalius labai gerai matomas skirtumas palyginus su tualeto plytelėmis (išvalysiu ir jas). Taigi, super patarimas. Tik reikia valyti su guminėm pirštinėm. Na kvapelis nėra iš maloniųjų, bet greita išgaruoja, todėl dėl to nesuku sau galvos, nes matau daugiau pliusų, nei minusų.

O tai tik actas ar dar ką nors pili? Ir kokiu santykiu, ir kiek procentų actą?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergelė: 28 liepos 2006 - 20:14
Actas aplamai geras dalykelis.
Pasidalinsiu patirtim ka as su juo isdarineju.Jis neutralizuoja sarmus,kai turejau ilgus plaukus nuo ju budavo sunku nuplauti sampuna,tai i 5 l. vandens 1 val. sauksta acto ir perskalauji,o plaukai blizgedavo..... biggrin.gif .Actas gera dezinfekuojama priemone,neutralizuoja blogus kvapus,naikina namu grybeli.Pavasari kai darau generalini namu valyma tai su acto skiediniu viska perplaunu,namai spindi kaip reklamoje. thumbup.gif
Atsakyti
O kaip išvalyti elektrinę viryklę, orkaitę? Kuo atšveisti?
Atsakyti
Mamos (ir ne tik), labai prašau pagalbos verysad.gif 5dienį lekiam su vyru atostogų, o aš vakar pastebėjau, kad maniškio mėgstamiausi šortai išterlioti ar tai alyva ar tai tepalu verysad.gif man būtinai juos reik išvalyt ir kuo greičiau... nepadeda nei acetonas, nei vanish (su kuriuo aš išimu beveik visas dėmes iš drabužių), niekas. LABAI PRAŠAU - PADĖKIT...

Beje, nepatingėjau perskaityt visos temos, ir laukiu nesulaukiu kada gryžus namo bandysiu šveisti dušo kabinos actu - nes jau plastikinis kabinos padėklas - visas rudas nuo vandens nuosėdų, kurių rodos net dantim nenugrauši verysad.gif tikuosi, kad nusivalys - ryt parašysiu mirksiukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(IevaIevute @ 2006 07 31, 13:03)
Mamos (ir ne tik), labai prašau pagalbos  verysad.gif  5dienį lekiam su vyru atostogų, o aš vakar pastebėjau, kad maniškio mėgstamiausi šortai išterlioti ar tai alyva ar tai tepalu  verysad.gif  man būtinai juos reik išvalyt ir kuo greičiau... nepadeda nei acetonas, nei vanish (su kuriuo aš išimu beveik visas dėmes iš drabužių), niekas. LABAI PRAŠAU - PADĖKIT...

  Beje, nepatingėjau perskaityt visos temos, ir laukiu nesulaukiu kada gryžus namo bandysiu šveisti dušo kabinos actu - nes jau plastikinis kabinos padėklas - visas rudas nuo vandens nuosėdų, kurių rodos net dantim nenugrauši  verysad.gif  tikuosi, kad nusivalys - ryt parašysiu  mirksiukas.gif .


Bandyk ieškoti muilo, kurio sudėty yra tulžies, gal jis padės. Bet daug kas priklauso ir nuo audinio, ir kiek laiko ta dėmė ten yra. Šiaip maniškis ir moka pateikt tokias staigmenas, tai vanišas visada padėjo. Bet skalbdavau po kelis kartus iš eilės ir gan karštame vandenyje (su skalbimo mašina). Bet jei audinys linkęs trauktis, gal nebandyk labai karšto vandens. O acetoną be reikalo naudojai, jis riebalina ir užkonservuoja dėmę.
Dar tam yra valyklos, jos tikrai turi priemonių prieš tokias dėmes, bet jos brangiai kainuoja, todėl ne visada nori naudot. Bet tu paprašyk, nors jie negarantuos kad išvalys.
Atsakyti
QUOTE(tusiukas8 @ 2006 07 31, 14:41)
Bandyk ieškoti muilo, kurio sudėty yra tulžies, gal jis padės. Bet daug kas priklauso ir nuo audinio, ir kiek laiko ta dėmė ten yra. Šiaip maniškis ir moka pateikt tokias staigmenas, tai vanišas visada padėjo. Bet skalbdavau po kelis kartus iš eilės ir gan karštame vandenyje (su skalbimo mašina). Bet jei audinys linkęs trauktis, gal nebandyk labai karšto vandens. O acetoną be reikalo naudojai, jis riebalina ir užkonservuoja dėmę.
Dar tam yra valyklos, jos tikrai turi priemonių prieš tokias dėmes, bet jos brangiai kainuoja, todėl ne visada nori naudot. Bet tu paprašyk, nors jie negarantuos kad išvalys.


Jo, situacija kebloka, bet kad ir su kuo skalbtumėt siūlau būtinai pamirkyti, o jei įmanoma, tai su kokiais milteliai, dėmių valikliu ar pan. iš Thomas Phillips.
Atsakyti