Įkraunama...
Įkraunama...

Natūralios valymo priemonės

QUOTE(node @ 2008 07 15, 13:06)
bet kuriame p/c rasiu?

Toj nuorodoj, kur me_gustas_tu buvo įdėjusi, yra parašyta kur įsigyti.
Atsakyti
Dėkui visoms pasidalinusioms patirtimi 4u.gif
Radau ir aš sau ką pritaikyti smile.gif
Actą naudoju kartais ir vietoj langų valiklio. Reikia vandenį ir actą 1:1, supilti į purkštuvą ir štai jums pigus langų valiklis.
Papildyta:
Rašalo dėmes iš drabužių išimsite pamirkę piene, po to išskalavę ir įprastai išskalbę.

O tepalo ir aliejaus dėmės išsivalo su sviestu, teko dažnai turėti ant batų ir kelnių, nuo dviračio grandinės...
Atsakyti
Praktiški patarimai


Kilimo spalvos
Kilimo spalvos bus daug ryškesnės, jei keletą kartų per metus kilimą valysite šepečiu kilimo šerelių kryptimi, pamirkydami jį acto ir vandens tirpale (santykiu 1:3).

Kilimo spalvos
Kad paryškėtų kilimo spalvos, ant jo užbarstykite drėgnos druskos, palikite išdžiūti, po to kilimą išsiurbkite.

Lygintuvas geriau slys
Lygintuvo paviršius nebe toks lygus, koks buvo anksčiau? Įkaitinkite lygintuvą ir perbraukite jo padą žvakės arba bičių vaško gabalėliu, po to nupoliruokite minkšta skepeta.

Tabletės nuo priplėkusio kvapo
Seni grafinai dažnai dvelkia pelėsiu. Indą pripilkite vandens, ištirpinkite jame anglies tabletę ir palikite keletą dienų pastovėti.

Dėmių naikinimas
1. Tušinuko arba klijų dėmes greitai pašalinsite, įtrynę į jas dantų pastos. Po to skalbti kaip įprastai. Taip pat iš drabužių tušinuko dėmes lengvai pašalinsite odekolonu.
2. Rašalo dėmę įtrinkite pienu, leiskite išdžiūti ir išskalbkite drungnose pamuilėse.
3. Suodžių dėmes storai užbarstykite druska, palaikykite taip truputį, po to gerai išvalykite šepečiu. Jokiu būdu nebandykite dėmės panaikinti skalbdami!
4. Šviežias raudonojo vyno dėmes ant kilimo tučtuojau užbarstykite druska. Druska sugers dažančiąsias daleles ir vėliau be problemų kilimą išsiurbsite.
5. Šviežias kavos dėmes lengvai išskalbsite sūriame vandenyje.

Trąšos
Obuolio gabalėlius lengvai įspauskite į žemę gėlių vazonuose – nereikės pirkti trąšų.

Lietsargio valymas
Lietsargio spalva ilgainiui tampa nebe tokia ryški, jis pasidaro pilkas ir niūrus. Išskleiskite lietsargį ir patrinkite spiritu suvilgyta skepetaite.

Kainų etikečių nuėmimas
Kainų etiketes lengvai nuimsite, daiktą pašildę plaukų džiovintuvu. Klijų likučius patrinkite valgomuoju aliejumi, palaikykite, po to nuvalykite indų plovikliu arba degtine.

Kaip valyti sidabrą
1. Dubuo išklojamas aliuminio folija, įdedamas sidabras. Įpilamas karštas vanduo, įdedama druskos (1 l vandens – 4-6 valgomieji šaukštai druskos). Laikoma keletą minučių. Po to nuplaunama ir nušluostoma.
2. Sidabras vėl blizgės, jei nakčiai pamerksite į alų, po to nuskalausite ir nušluostysite.
3. Sidabrinius įrankius galima valyti dantų pasta: užtepti skepeta, patrinti, po to nuskalauti ir nušluostyti.
4. Pajuodavęs sidabras pašviesės, jei jį perpilsite karštu bulvių nuoviru, po to perskalausite drungnu vandeniu ir nušluostysite sausa skepeta.
5. Dėmėtas sidabras mirkomas 30 minučių rūgpienyje, po to nuskalaujamas drungnu vandeniu ir nušluostomas.
6. Sidabras nepajuoduos, jei į įrankių stalčių įdėsite keletą gabalėlių mokyklinės kreidos.
7. Sidabras nepajuoduos, jei rečiau naudojamus įrankius tiesiog laikysite plastikiniame maišelyje.
8. Sidabriniai papuošalai valomi amoniako ir kreidos mišiniu.

Turbūt kiekvienam teko patirti kai virtuvės kriauklėje ar vonioje užsikemša nutekamieji vamzdžiai. Tuomet kviečiame santechniką arba griebiamės vamzdžių valiklių (”kurmių”), kurie yra vienos pavojingiausių buitinės chemijos gaminių, ypatingai teršiančių vandenį ir pavojingų sveikatai. Tačiau kodėl šio darbo nepadarius pačiam, paprastomis ir pigiomis priemonėmis, kurias galima rasti beveik kiekvienuose namuose. Tam reikės po lygiai: puodelio geriamosios sodos, puodelio druskos ir puodelio acto. Visų pirma į sausą kriauklę suberkite sodą, paskiau druską ir supilkite actą. Palaukite 15 minučių ir praplaukite verdančiu vandeniu. Viskas, sėkmės!
Atsakyti
Sema , ačiū už patarimus, tikiuosi pravers 4u.gif
Dabar mėlynių sezonas, tai jei susitepėt rūbus, juos taip pat galima pienu valyti
Atsakyti
QUOTE(Žirklutės @ 2008 07 16, 11:08)
Sema , ačiū už patarimus, tikiuosi pravers  4u.gif
Dabar mėlynių sezonas, tai jei susitepėt rūbus, juos taip pat galima pienu valyti

Kad tik ''macytu'' 4u.gif
Atsakyti
Dar keli patarimai:
Kad balti skalbiniai būtų kaip nauji, patariame skalbiant į skalbimo mašiną įdėti citrinos žievę. Kvepės ir bus išbalinti.
Verstą odą atšviežinsime su smulkiu šveitimo popieriumi, braukdami prieš "plauką".
Papildyta:
QUOTE(Ytuciukas @ 2006 05 13, 13:27)
help.gif  Gal kas patars, ką daryti,kad nedažytų medžiaga? Tai, kad reikia nuskalbti daug kartų, kad nebedažytų, tai aš pati žinau, tačiau gal yra kokia kita priemonė?
Matote, mama pasiuvo patalynę iš tamsiai mėlynos medžiagos, o ji, pasirodo, DAŽO!!! Tai jūs įsivaizduojate, kaip ryte atrodžiau, kai atsikėliau? mega_shok.gif  doh.gif  doh.gif  doh.gif
Tai vyras be galo džiaugėsi, kad tąnakt miegojo atskirai ir, aisku, juokėsi iš manęs  devil.gif  gun_rifle.gif
Tiek darbo įdėta, tai nejaugi taip ir teks laikyti spintoje? Padėkite!



Radau dar vieną patarimą, dėl medžiagos dažymo.
Net ir dažanti medžiaga nedažys, jei prieš skalbdami pamirkysite piene.
Dar neteko išbandyti, jei kas nors pamėginsite, tai pasidalinkite patirtimi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mam5 @ 2008 07 16, 13:12)
Radau dar vieną patarimą, dėl medžiagos dažymo.
Net ir dažanti medžiaga nedažys, jei prieš skalbdami pamirkysite piene.
Dar neteko išbandyti, jei kas nors pamėginsite, tai pasidalinkite patirtimi  smile.gif


bet kiek to pieno reiks patalynei pamirkyt biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(node @ 2008 07 16, 15:18)
bet kiek to pieno reiks patalynei pamirkyt biggrin.gif

Na, kas kaime gyvena ir karvutę turi, galėtų pamėgint mirksiukas.gif
Atsakyti
O gal kuri nors is jusu irgi naudoja valymo priemone Bio Stein?
Tokia:

user posted image

As pati jau kuri laikas naudoju, esu labai patenkinta. Raso, kad ekologiska, na bet noretusi daugiau info apie ja ir atsiliepimu... ax.gif
Kol kas vienintelis minusas, kad brangi..nors tos dezutes uztenka ilgam.... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(me_gustas_tu @ 2008 07 18, 14:50)
O gal kuri nors is jusu irgi naudoja valymo priemone Bio Stein?
Tokia:

user posted image

As pati jau kuri laikas naudoju, esu labai patenkinta. Raso, kad ekologiska, na bet noretusi daugiau info apie ja ir atsiliepimu... ax.gif
Kol kas vienintelis minusas, kad brangi..nors tos dezutes uztenka ilgam.... ax.gif


Aš turiu.Bet nesu jau tokia ir patenkinta...Vonią ir kriauklę nelabai gerai nuvalo, orkaitės neišvalė...Girdėjau, kad dušo kabiną gerai valyti ir metalines kriaukles, bet aš neturiu tokių .O jūs kur naudojat?
Atsakyti
QUOTE(Monica @ 2008 07 18, 16:57)
Aš turiu.Bet nesu jau tokia ir patenkinta...Vonią ir kriauklę nelabai gerai nuvalo, orkaitės neišvalė...Girdėjau, kad dušo kabiną gerai valyti ir metalines kriaukles, bet aš neturiu tokių .O jūs kur naudojat?


Na taip, su vonia ir kriaukle taip, gal ir prasciau, bet kranus, metaline kriaukle ir kitus metalinius pavirsius labai gerai nuvalo, man patinka, kad kriaukle po valymo buna blizgi, tarsi tokia riebaline plevele uzsideda thumbup.gif Pries pora dienu isbandziau ir parketo bei duru valyma - mazius buvo markeriu geroka plota ispaises doh.gif Valesi sunkiai, bet issivale ir nesugadino smile.gif
Atsakyti
Aš taip pat turiu BioStein'ą, nežinau ar esu juo labai patenkinta, nu išvalo vonią, plyteles nuvalo, čiaupus, daugiau jo niekur nenaudoju, nes stovi jis vonioj pas mane, o nešiotis jis man nepatogus, veikia panasiai, kaip anksciau mano naudotas "Cif".
Atsakyti