Įkraunama...
Įkraunama...

Laparoskopija ir kt. chirurginiai gydymo būdai

QUOTE(murmur @ 2005 12 15, 11:52)
merginos - o del tu kiausintakiu salinimo visada atsiklausia paciento? unsure.gif  dabar pagalvojau kad jei per laparoskopija istikro pasirodytu kad jie abu nepraeinami, tai mane nesugalvos ju isvis pasalinti? blink.gif  blink.gif

panika man prasideda verysad.gif

Murmur mirksiukas.gif baik nervuotis.Nors aš pati prieš opreaciją nervavausi blush2.gif Jau T. tai tikrai kiaušintakių neišims doh.gif O kodėl tu taip nusistatei,kad jie nepraeinami? g.gif Nuotrauka dar ne viskas. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Chiara @ 2005 12 15, 13:29)
Egle M., miomos - rimta patalogija. Ypac jeigu ji yra arti kaklelio. Operacijos metu gali buti pasalinta netgi gimda. Ir ja pastoviai reikia stebeti, kad nesuvezetu.

miomos suvezeja labai retai - jei neapgauna atmintis - 0,5 %. o kad gali buti pasalinta gimda, jau rasiau smile.gif anksciau ji buvo dazniau ir salinama, bet, tobulejant chirurgijai ir jaunejant miomatozininkiu amziui, vis dazniau atliekamos konservatyvios operacijos. beje, zinau ne viena miomatozininke su pasalinta gimda ir nepasalintom kiausidem.

gal blogiausia tai, kad iki siol iki galo neaisku, kokia pagrindine miomu atsiradimo priezastis - zinant ja, galima butu miomas isgydyti, o ne pasyviai stebeti, nors pagrindu daznai laikoma hormoninis disbalansas. na, dar galima butu pakalbeti apie miomu itaka vaisingumui, bet jums tikriausiai neidomu
ax.gif
Atsakyti
na, dar galima butu pakalbeti apie miomu itaka vaisingumui, bet jums tikriausiai neidomu
ax.gif
[/quote]

Eglute, mano sesei labai idomu.
Tik ji, skirtingai nuo manes, pasinere i vidine depresija ir laukia Dievo dovanos, pati nei pirsto nejudindama.
Jei gali, papasakok, parasyk i AZ ar siaip nuoroda mestelk...
Atsakyti
Eglute, mano sesei labai idomu.
Tik ji, skirtingai nuo manes, pasinere i vidine depresija ir laukia Dievo dovanos, pati nei pirsto nejudindama.
Jei gali, papasakok, parasyk i AZ ar siaip nuoroda mestelk...
[/quote]
Jei miomos randamos mažos, jos stebimos, jei neauga, niekas jų neoperuoja, jei yra augimo tendencija, tada sprendžia, ką toliau daryti, lengviausias būdas gimdos abrazija, kartais padeda, jei ne, tada šalimana mioma.
Esant l.didelei miomai arba kokiai su ja susijusiai patologijai, tik tada gali būti šalinama gimda, bet tai turi būti aptarta su paciente.
Nors man prieš laparoskopiją (man rasta cista, kuri augo) gydytoja sake, kad jei būtu rasta mioma, tikrai nesiūlytų ir nedarytų operacijos, bet tuo metu
Atsakyti
QUOTE(fortūnata @ 2005 12 15, 13:46)
Murmur mirksiukas.gif baik nervuotis.Nors aš pati prieš opreaciją nervavausi blush2.gif Jau T. tai tikrai kiaušintakių neišims doh.gif O kodėl tu taip nusistatei,kad jie nepraeinami? g.gif Nuotrauka dar ne viskas. schmoll.gif


ai nezinau jau pati - viena diena galvoju kad viskas bus gerai, kita diena pagalvoju kad reik nusiteikt blogiausiam, tuomet jei ir bus blogai - busiu jau nusiteikus, o jei bus gerai tai bus laimes pilnos kelnes unsure.gif
operacijos nebijau - labiausiai bijau atsakymu. Nes per gimdos nuotrauka buvau nusiteikus kad nieko neras ir se tau. Nors del skausmo tas nusiteikimas padejo, istveriau lengvai rolleyes.gif
Atsakyti
Dėl miomų, taip, tai pats tipiškiausias gerybinis auglys. Tačiau turintis sąvybių, apie kurias nelabai noriu čia gąsdinti.
Atsakyti
QUOTE(Eglė M. @ 2005 12 15, 13:48)
miomos suvezeja labai retai - jei neapgauna atmintis - 0,5 %. o kad gali buti pasalinta gimda, jau rasiau  smile.gif  anksciau ji buvo dazniau ir salinama, bet, tobulejant chirurgijai ir jaunejant miomatozininkiu amziui, vis dazniau atliekamos konservatyvios operacijos. beje, zinau ne viena miomatozininke su pasalinta gimda ir nepasalintom kiausidem.

gal blogiausia tai, kad iki siol iki galo neaisku, kokia pagrindine miomu atsiradimo priezastis - zinant ja, galima butu miomas isgydyti, o ne pasyviai stebeti, nors pagrindu daznai laikoma hormoninis disbalansas. na, dar galima butu pakalbeti apie miomu itaka vaisingumui, bet jums tikriausiai neidomu
ax.gif

Sveikos, labai norėčiau sužinoti kokia įtaka miomos turi nevaisingumui. dėja pas mane rado tik viena gyd, tad neaišku kaip yra, jokių veiksmų nesiema nes planuojam, bet vis be rezultatų. jei iki vasaros nepastosiu, teks daryt laparaskopija ir aiškinti gilesnias priežastis, nes kaip visi tyrimai geri, tik dešinys kiašintakis nevisai praeinamas, tik sasmaukomis.
Atsakyti
Žiūrint kokio dydžio ta mioma ir kurioj gimdos vietoj yra - gali trukdyti implantacijai, bet nebūtinai. Be to, tai gali būti susiję su estrogenų kiekiu organizme, tai galbūt irgi į tai reikėtų atkreipti dėmesį.
Atsakyti
na va, jau ant rysio mirksiukas.gif bo buvo is namu isejus pele (su vyru), o be jos landzioti po interneta panasu, kaip valyti dantis per nosi doh.gif dabar tvarka - yra ir vyras, ir pele...
QUOTE(Chiara @ 2005 12 15, 14:09)
Eglute, mano sesei labai idomu.
Tik ji, skirtingai nuo manes, pasinere i vidine depresija ir laukia Dievo dovanos, pati nei pirsto nejudindama.
Jei gali, papasakok, parasyk i AZ ar siaip nuoroda mestelk...

ar tik nebus tavo sese jaunyle g.gif o laukimas tikrai nera pati geriausia taktika; su problema reikia kovoti... na, suprasciau, jei butu kepenu vezys kokios jau kelintos stadijos, tai verysad.gif ... tada jau neprikovosi.

seses vietoje as nueiciau pas kelis gydytojus pasikonsultuot. beje, jei neapgauna atmintis, kazkur Fabijoniskese yra privatus ginekologijos kabinetas,kuris viesai skelbiasi diagnozuojas ir gydas gimdos miomas. kiek tame tiesos, net nezinau, reikes kada pasidometi konkreciai ax.gif

taip, miomos 'slykstumas' priklauso jos dydzio/augimo greicio, ir vietos, kurioje ji yra. mazos miomos paprastai problemu nekelia. bet is esmes miomos piktybeja tikrai retai; jei tai kelia nerima, paprasciausia yra pastoviai daryti gimdos vezio markerio tyrimus.

taip, daznai teigiama, kad miomu atsiradima lemia estrogenu perteklius. del tos priezasties miomos daznai lydi mastopatija ir kitas krutu problemas. patariama salinti estrogenu pertekliu; pvz. geriant kontraceptikus su maziausiu estrogenu kiekiu. buvo bandyta gydyti papildomu progesterono kiekiu, bet si taktika nepasiteisino. miomos augima galima sustabdyti ivedant i dirbtini klimaksa (beje, po tikrojo klimakso miomos daznai isnyksta arba bent jau sumazeja), bet, nutraukus hormonu vartojima, jos vel pradeda augti. toks miomu 'sumazinimas' taikomas pries chirurgine operacija, kad butu lengviau operuoti, ar pries IVF.

visai neseniai atsitiktinai kalbejausi su patyrusiu vaistazolininku, besidominciu sia problema. jis teigia, kad mazdaug 60% procentu miomatozininkiu serga skydliaukes hipofunkcija (todel pataria pastoviai vartoti jodo), labai didele dalis ju linkusios i bronchu problemas,pastovius bronchitus. zoleliu pagalba jis pataria salinti estrogenu pertekliu, reguliuoti cholesteroli (paprastai padidejusi).... labai tikiuosi ta zmogu pakalbinti rimciau.

QUOTE(Birutyte @ 2005 12 15, 14:20)
Jei miomos randamos mažos, jos stebimos, jei neauga, niekas jų neoperuoja, jei yra augimo tendencija, tada sprendžia, ką toliau daryti, lengviausias būdas gimdos abrazija, kartais padeda, jei ne, tada šalimana mioma.

tai tinka, jei mioma auga i gimdos ertme (submukozine). tada dar galima salinti ta miomos dali, kuri issikisusi i gimda ir veikia kaip kontraceptine spirale. mioma gali buti ir gimdos isoreje bei uzspausti kiausintakius.

QUOTE
Esant l.didelei miomai arba kokiai su ja susijusiai patologijai, tik tada gali būti šalinama gimda, bet tai turi būti aptarta su paciente.

zinoma, juk tai planine operacija, be paciento sutikimo jo organo pasalinti negalima mirksiukas.gif

QUOTE(Miglužė @ 2005 12 15, 15:29)
Dėl miomų, taip, tai pats tipiškiausias gerybinis auglys.

taip.

cia tokios bendriausios zinios, jos yra ne mediko perteiktos, todel remtis kaip autoritetu visgi nederetu 4u.gif o siaip jau imkite ir skaitykite mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(murmur @ 2005 12 15, 16:36)

operacijos nebijau - labiausiai bijau atsakymu. Nes per gimdos nuotrauka buvau nusiteikus kad nieko neras ir se tau. Nors del skausmo tas nusiteikimas padejo, istveriau lengvai rolleyes.gif

Va man buvo tas pats,labiausiai bijojau atsakymo.Nors viskas buvo o.k.,ko tikrai nesitikėjau(turiu mintyje kiaušintakius(nuotrauka rodė vieno kiaušintakio nepraeinamumą),kiaušides(buvo minčių apie policistozę),gimdą(įtarinėjo pertvarą ar sąaugas)) Viskas gražu,deja...Rado tą pabaisą endometriozę,tad neaišku,kaip bus su pastojimu.Gydytoja suteikė daug vilčių,bet vienas Dievas žino kaip čia bus...Džiaugiuosi tuo,kad pagaliau rasta tikroji priežastis,trukdanti pastoti.Ir dėl to esu laiminga,nors tikrosios laimės paukštės uodega neaišku ar pasiekiama...
Atsakyti
QUOTE(fortūnata @ 2005 12 18, 21:30)
Va man buvo tas pats,labiausiai bijojau atsakymo.Nors viskas buvo o.k.,ko tikrai nesitikėjau(turiu mintyje kiaušintakius(nuotrauka rodė vieno kiaušintakio nepraeinamumą),kiaušides(buvo minčių apie policistozę),gimdą(įtarinėjo pertvarą ar sąaugas)) Viskas  gražu,deja...Rado tą pabaisą endometriozę,tad neaišku,kaip bus su pastojimu.Gydytoja suteikė daug vilčių,bet vienas Dievas žino kaip čia bus...Džiaugiuosi tuo,kad pagaliau rasta tikroji priežastis,trukdanti pastoti.Ir dėl to esu laiminga,nors tikrosios laimės paukštės uodega neaišku ar pasiekiama...


na pas mane del policistiniu irgi siaip itarimu yra, nors simptomu nelabai, gal tik uzuomazgos sitos zarazos? g.gif paskutiniu metu nervai visai nebelaiko, pamatau vaika per telika ir zliumbiu, nezinau kaip cia tas Kaledas istvert su visom giminem ir klausimais "kada???" unsure.gif
vakar su viena drauge snekejau - jai buvo baisus gimdos uzdegimai, menesines po menesi trukdavo ir siaip visokiu nesamoniu, o va dabar suneliui tuoj metai bus - netyciukas blush2.gif sekasi zmonems....
dabar organizuojuosi kokiu cia knygu prisikraut i ligonine nes kazkaip galvoju kad tarpusventy turbut viena ten busiu visam skyriuj thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(murmur @ 2005 12 19, 12:47)

dabar organizuojuosi kokiu cia knygu prisikraut i ligonine nes kazkaip galvoju kad tarpusventy turbut viena ten busiu visam skyriuj thumbup.gif

Tik nesusikrauk visos bibliotekos lotuliukas.gif Nes vieną dieną miegosi,antrą dar irgi link lovos trauks,o po to apie namučius pagalvoti galėsi thumbup.gif Tai užteks ir kelių žurnalų lotuliukas.gif
Atsakyti