QUOTE(pupppsis_22 @ 2010 06 28, 14:25)
na jis man jo tikrai neduos adreso.o manau to miesto anstolis tikrai betkoki pasamdzius jis pac jau viska susizinos.ir manau kad ten bent jau tvarka kita nei cia lt.pusmetis jau ir nieko nepadare lt anstole.
Paieskosiu straipsni,kuri skaiciau apie tai...jei neklystu,butina zinoti tikslia gyv.vieta
Jei surasiu,neuzilgo atsiusiu
Papildyta:
. Jei vaiko tėvas arba motina išvyko į ES šalį greičiausiai pasiūlys išsiimti vadinamąjį Europos vykdomąjį raštą. Deja, ši galimybė vargu ar nudžiugins skolą negalinčias atgauti mamas arba tėvus, mat nors teorinė bazė išieškoti alimentus yra pradėta, tačiau specialistai pripažįsta, kad procedūra gali užtrukti ir kainuoja labai brangiai, nes tenka mokėti pagal užsienio šalies įkainius. Reikėtų išsiimti Europos vykdomąjį raštą ir kreiptis į Anglijos antstolius, kurie atlieka tokių sprendimų vykdymą, sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM vyriausioji specialistė Miglė Buzytė.
Tiesa, pašnekovė pažymėjo, kad reikėtų atsiminti, jog Anglijos institucijų įkainiai yra gana nemaži. Dauguma moterų pasiskaičiuoja ir nusprendžia, kad to daryti neapsimoka, nes didelę dalį išieškotos sumos reikėtų patiems antstoliams ir atiduoti, teigė M. Buzytė ir patikino, kad Europos vykdomojo rašto išėmimas šiuo metu vienintelė galimybė išieškoti skolą iš emigravusių skolininkų. Pašnekovė patarė kreiptis į Lietuvos antstolių rūmus, kurie, bendradarbiaudami su užsienio kolegomis, dirba būtent su tokiais atvejais, ir galėtų padėti reikalą išspręsti greičiau.
Papildyta:
Dar ieskau,kaip ten del tikslios gyv. vietos zinojimo
Papildyta:
1) Pirmiausia reikėtų raštu kreiptis į teismą Lietuvoje ir prašyti išduoti standartizuotą Europos vykdomojo rašto pažymėjimą.
2) Pradedant išieškojimą, skolininko buvimo valstybei* reikia pateikti notaro patvirtintą teismo sprendimo kopiją bei notaro patvirtintą Europos vykdomojo rašto pažymėjimo kopiją ir jos vertimą į kalbą tos ES valstybės, kurioje bus vykdomas teismo sprendimas.
3) Pateikiant vykdyti sprendimą užsienio šalyje, būtina tiksliai nurodyti ne tik skolininko vardą ir pavardę, bet ir adresą.
4) Asmeniui, turinčiam Europos vykdomąjį raštą ir norinčiam jį pateikti konkrečios ES valstybės teritorijoje veikiančiam antstoliui, reikia nustatyti, kuris antstolis kompetentingas priverstinai vykdyti priimtą sprendimą, nes daugumoje ES valstybių antstoliai veikia tam tikroje ribotoje teritorijoje, o ne visoje šalyje. Mūsų aprašytu atveju kontrolierė R. Šalaševičiūtė patarė kreiptis į Lietuvos antstolių rūmus Vilniuje, kurie galėtų suteikti informaciją apie Europos Sąjungos šalyse veikiančius antstolius, jų veiklos teritorijas, įkainius, išlaidas, kurias asmeniui teks patirti priverstinio išieškojimo procese, bei kitais, su Europos vykdomuoju raštu, susijusiais klausimais.
*Pastaba Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, sukuriantis neginčytinų reikalavimų Europos vykdomąjį raštą, suteikia galimybę išieškojimo procedūras vykdyti visose Europos Sąjungai priklausančiose šalyse (t. y. ir Didžiojoje Britanijoje), išskyrus Daniją.
Ana Vengrovskaja
Papildyta:
va tas trecias punktas...