Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimo nutraukimas

QUOTE(maidala @ 2010 10 29, 21:38)
Oho, na man irgi nuostabu kas ten per pediatre, kad bare jei 9 menesiu vaikiuka 6 kartus maitinat blink.gif

neisizeisk, bet pakartosiu..briedovi samprotavimai...ir geriau, jei taip svarbu, ka pasakys pediatre, susirasti dar kelias ir pasitikrinti ar pasakytu ta pati..

nes panashu, kad ji tau begalinis autoritetas..ir jei ji kada is savo nekompetencijos


Vaikui buvo metukai, ne 9 mėn. Ir jis buvo gyvas tik pienu. Nieko kito praktiškai neįsiūlydavau. Ir nebūčiau aš dėl to sukusi galvos, bet patikrinau kraują. Trūko skysčių, trūko geležies. Mano pienas neįstengė viso to įveikti...galėjo jis jį gerti kada nori, kaip nori, bet tada nevalgė normalaus maisto ir visiškai negėrė jokių kitų skysčių. Jei jau pienas toks super duper daiktas, tai kodėl vystosi mažakraujystės ir trūksta vaikui skysčių? Todėl, kad pienas jau buvo praradęs tas super savybes, kurios būna pačioje maitinimo pradžioje. Jei užgaunu kažkokias natūralisčių stygas, tai atsiprašau. Aš pati esu vis dar natūralistė, juk žindau vis dar vaikutį, bet jaučiu, kad iš pieno jis jau negauna to, ko jam reikia. O maisto jis nevalgo, jei prigeria to pieno tiek kiek nori. Juk žmogus prisigėręs pieno, kažin ar pultų ką nors valgyti.

QUOTE(Nestuke-gruoduke @ 2010 10 29, 22:19)

Tik reikia nepamirsti pratinti maziuka prie tikrojo maisto. Kuo daugiau maziai paragaus ivairiasnio maisto iki jiems ueis 3 metukai, tuo bus neisrankesni maistui.




Jei mažiukas žino, kad gaus pieno, tai tikrai rinksis pieną, o ne kažkokį maistą. Bet čia kita tema, reiktų kalbėti apie nevalgius vaikus. Kurie galėtų būti gyvi oru.

O ta mamytė su 9 mėn. vaikučiu turėtų džiaugtis ir didžiuotis, kad jos vaikas gauna pieną ir nesiskundžia apetitu thumbup.gif Aš ir iki metukų nesukau galvos, kiek mano vaikas išgeria MP. Nors teko sukti galvą, kad suvalgytų bent šaukštą košės ar mėsos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(S.w.a.t @ 2010 10 29, 23:14)
na apie zindyma tikrai nemazai zinau..ir tu gali taip pat, jei turi noro suzinoti, viskas prieinama..be to tu dar ir pati maitini ir esi visa praktikoje tongue.gif

neisizeisk, bet pakartosiu..briedovi samprotavimai...ir geriau, jei taip svarbu, ka pasakys pediatre, susirasti dar kelias ir pasitikrinti ar pasakytu ta pati..

nes panashu, kad ji tau begalinis autoritetas..ir jei ji kada is savo nekompetencijos padarys tavo vaiko atzvilgiu kokia rimtesne kliurka, ka ji jau beveik padare...tu su kaltinimais..imsi ja draskyti, ne taip, kaip mane...neuzteks iskisti liezuvi...

pas mus taip pat yra valgymo rezimas..VAIKAS valgo tik tiek, kiek pats nori...lygiai tai pat buvo ir su MP...AS JUO PASITIKIU..nes jis tikrai zino geriau uz mane kiek yra alkanas..


Visiskai su Jumis sutinku drinks_cheers.gif Manau tai mamaytei truksta info apie MP sudeti ir teikiama nauda ax.gif pasitiketi pediatre blink.gif ypac viena blink.gif siais laikais butu labai naivu doh.gif Vaikutis negali buti sotus vien nuo pieno, ypac metu laiko mirksiukas.gif O del mazakraujystes tikrai cia ne MP kaltas 4u.gif
Atsakyti
Ingridita, jei gali skirti laiko..pasiskaityk si straipsni, kuri zemiau pakopijavau...manychiau jis kaip tik apie tai..ko tau reiketu...
tiesiog, gal tu rasi sau sprendimus ar atsakymus ka daryti...iki kol nutrauksi zindyma kazkada visai.

Kodėl vaikams pritrūksta geležies Žmogaus organizmas negali sukaupti geležies atsargų. Visas geležies perteklius pasišalina, lieka tik tiek, kiek tuo metu organizmui reikia. Tačiau yra vienintelis žmogaus gyvenimo etapas, kai organizmas geležį kaupia į atsargas ? taip būna vaisiui paskutinįjį nėštumo trimestrą. Jis ima“ iš mamos kraujo geležies ir kaupia ją, kad paskui gimęs galėtų eikvoti tas atsargas. Paprastai kūdikiui sukauptų geležies atsargų pakanka iki 4 mėnesių. Tačiau kai kurie kūdikiai suserga mažakraujyste nesulaukę net 4 mėnesių. Įsivaizduokite du vienu metu gimusius kūdikius. Abu gimė tokio pačio svorio, abu valgo tik savo mamos pieną, auginami laikantis to pačio režimo. Vienas jų suserga mažakraujyste, o kitas ne. Kodėl? Gal polinkis į mažakraujystę užkoduotas genuose ir jei jau lemta, tai vaikas ir susirgs? Iš tikrųjų genai čia nieko dėti. Tikroji kūdikio mažakraujystės priežastis slypi motinoje. Jei moteris nėštumo metu pati sirgo mažakraujyste, jos kūdikis gimdamas neatsineš geležies atsargų. Geležies atsargas vaisius pradeda kaupti paskutinįjį nėštumo trimestrą, todėl jų sukaupti nespės ir prieš laiką gimę neišnešioti kūdikiai. Neišnešiotiems kūdikiams geležies atsargų pakanka tik iki 1-2 mėnesių“, - sako docentė L. Ragelienė.
Apibendrinant pagrindinės ankstyvosios kūdikių mažakraujystės priežastys: gimimas prieš laiką ir silpnas pačios mamos kraujas.

O kas nuo 4 mėnesių? Taigi sveikos mamos sveikas vaikas gali būti ramus dėl mažakraujystės iki 4 mėnesių. Tada baigiasi jo sukauptos geležies atsargos ir mažakraujystė pradeda grėsti visiems. Ir vėl žirklės vieni kūdikiai auga raudonais skruostukais, o jų mamos niekada nesužino, kas yra mažakraujystė. O kiti, nors ir maitinami vienodai su sveikaisiais, suserga. Ir vėl priežastis gali būti mama, tiksliau jos pieno kokybė. Visi žinome, kad motinos pienas - geriausias maistas jos kūdikiui, tačiau kaip pakomentuotumėte štai tokią situaciją, kuri docentės L. Ragelienės darbe kasdienybė: į Santariškių klinikas patenka 9 mėnesių kūdikis, kurį mama maitina krūtimi. Kūdikio hemoglobino kiekis kraujyje 65. Gydytojai ieško mažakraujystės priežasties. Atlieka kraujo tyrimą mamai. Hemoglobino kiekis 85. Toks hemoglobino kiekis vos vos patenkina pačios moters minimaliausius poreikius, o kas lieka kūdikiui? Vadinasi, pati mama, maitindama savo pienu kūdikį, pasmerkia jį mažakraujystei. Kol kas nėra išrasta metodo, kaip padidinti motinos piene geležies kiekį. Matematika paprasta jei maitinančios moters organizmui pakanka geležies, jos su pienu ji duos ir kūdikiui“, - sako gydytoja. Tokiais atvejais, kai žindanti mama pati stokoja geležies, jai nesiūloma nutraukti žindyti (juk mamos piene yra šimtai kitų kūdikiui reikalingų medžiagų, ne tik geležis), tačiau tiek mamai, tiek kūdikiui skiriami geležies preparatai.

Monotoniškas meniu Tarkime, kad sveikas kūdikis iki 4 mėnesių išeikvojo savo geležies atsargas, bet paskui jų pakankamai gavo su mamos pienu, o vėliau prasidėjo primaitinimas. Kaip suderinti vaikučio meniu, kad geležies pakaktų? Šis klausimas docentė Linai Ragelienei pats skaudžiausias, nes ji kasdien mato numaitintus“ vaikus. Kaip galima ramiai žiūrėti į 2-3 metų vaiką, kurio hemoglobinas 30, o jis iki šiol maitinamas tik karvės pienu - vaikšto nepaleisdamas iš rankų butelio su soske“ ir išplempia per dieną po 2 litrus pieno. Kai paklausi, ką vaikas valgo, mama atsako viską“. O kai pradedi smulkiai klausinėti, kas tas viskas“, tai paaiškėja 2 šaukštukai košės, šaukštas sriubos arba riekė duonos, kurią vaikas tik ištrupina“, - sako gydytoja. Laimė, kad geležies stokos mažakraujystė yra gana nesunkiai pagydoma tokiam vaikui skiriama suderinta mityba, geležies preparatai ir kraujas greitai atsistato“.
Nevalgo, nes neskanu Mamos puikiai žino, ką nuo kokio mėnesio turėtų valgyti kūdikis, kai prasideda primaitinimas. Tačiau kaip dažnai galima išgirsti mamas skundžiantis, kad kūdikis tiesiog atsisako valgyti mėsą, daržovių košę. Gydytoja L. Ragelienė tokioms mamoms nori atsakyti gaminkite taip, kad būtų skanu, ir kūdikis valgys: Nors ir keistai skamba, bet dauguma dabartinių jaunų mamų nemoka išvirti košės. Kiek kartų girdžiu: Mano vaikas nevalgo daržovių košės“. Paklausiu o kaip gi jūs tą košę verdate? Mamos pasakoja, kad į vandenį įdeda kopūsto lapą, morką ir bulvę, išverda ir sutrina. Klausiu o jums pačioms tokia košė skani? Sako, ne, mums ji šlykšti. Tai kodėl vaikas turi ją valgyti, ji jam irgi šlykšti. Košę reikia paskaninti pagal kiekvieno vaiko skonį vienam reikės į košę įdėti cukraus, kitam - druskos ar sviesto, trečiam įpilti pieno. Paprastai vaiko skonis būna toks kaip ir mamos (ne veltui vaikutis 9 mėnesius augo mamos pilve ir valgė“ tą patį, kaip ir ji). Tad košę reikia pagaminti taip, kad ji būtų skani pačiai MAMAI. Kita vertus, juk po kelių mėnesių vaikutį pasodinsite prie bendro stalo ir jis VIS TIEK pradės valgyti tai, kas skanu jums, kas pagaminta bendrame puode. Tas pats ir kalbant apie mėsą. Kai paklausiu, kaip mamos gamina kūdikiams mėsą, atsako išverdame vandenyje ir sutriname. O ar pačios tokį patiekalą noriai valgytų? Atsako nė už ką“. Išvada mama gamina neskaniai, kūdikis atsisako košių ir mėsos, o alkį pasotina išgerdamas didžiulius kiekius pieno ar mišinio. Mažakraujystė - čia pat Tai, kad maži vaikai turi tobulus skonio receptorius, įrodo ir maitinimas ligoninėje. Kažkodėl vieną dieną ligoniukai net išgramdo košės dubenėlius, o kitą dieną vos paknebena. Vadinais, tai virėjų pamainai nepavyko išvirti gardžios košės.
Aišku, yra valgių vaikų, kurie skaniausiai čiaumoja tą prėską daržovių košę. Žinoma, kad tokiam kūdikiui dirbtinai gardinti tos košės ir nereikia. Čia kalbėjome apie nevalgius mažylius, kurie dėl to gali susirgti mažakraujyste. Jiems grūdelis cukraus ar druskos pakenks mažiau, nei nuolatinė geležies stoka.

Ar išgydys burokų sultys Gydytojai pamena laikus, kai nusilpusio kraujo ligoniams patardavo gerti burokų sultis. Artimieji tarkuodavo burokus, spausdavo sultis ir nešdavo į ligonines. Galbūt psichologiškai veikdavo tai, kad burokų sultys panašios į kraują - regis, jų atsigėrus, kraujas sustiprės. Metams bėgant įvairūs tyrimai parodė, kad burokų sultys kraujo negerina. Burokuose yra daug ciano rūgšties, trukdančios pasisavinti geležį.
Tad kaip maitinti vaiką, kuriam dar nėra mažakraujystės (nes ši pagydoma tik preparatais), bet jaučiamas geležies trūkumas? Jeigu yra geležies stoka, vaikui reikėtų duoti daugiau mėsos, nes iš daržovių absorbuojama 2-10 proc. geležies, iš raudonos mėsos - 20-40 proc. Geležis geriau pasisavinama, kai pakanka vitamino C, tad reikia stengtis, kad jo vaikui netrūktų tam puikiai tinka visos lietuviškos uogos agrastai, serbentai. Iš daržovių siūlyčiau kopūstus, bulves, svogūnus. Obuolių, apelsinų sultys stokojant geležies yra daug vertingesnės nei burokų sultys. Tokiam vaikui nereikėtų duoti daržovių, kuriose yra fitinų (pupelių, žirnių), nors šiose daržovėse daug geležies, bet ji blogai pasisavinama. Reikėtų vengti ir tokių produktų, kuriuose yra oksalio rūgšties špinatų, rūgštynių, rabarbarų (kaip tyčia, vaikai jų paprastai ir taip nemėgsta). Geležis geriau pasisavinama rūgščioje terpėje, tad linkusiems į mažakraujystę vaikams patariama duoti ne pieno, o rūgščių jo produktų kefyro, jogurto. Ir nemaitinkite vaikų manų koše“, - sakė docentė.

saltinis: http://tavovaikas.lt...pic.php?t=10840


QUOTE(ingridita @ 2010 10 30, 09:36)
Vaikui buvo metukai, ne 9 mėn. Ir jis buvo gyvas tik pienu. Nieko kito praktiškai neįsiūlydavau. Ir nebūčiau aš dėl to sukusi galvos, bet patikrinau kraują. Trūko skysčių, trūko geležies. Mano pienas neįstengė viso to įveikti...galėjo jis jį gerti kada nori, kaip nori, bet tada nevalgė normalaus maisto ir visiškai negėrė jokių kitų skysčių. Jei jau pienas toks super duper daiktas, tai kodėl vystosi mažakraujystės ir trūksta vaikui skysčių? Todėl, kad pienas jau buvo praradęs tas super savybes, kurios būna pačioje maitinimo pradžioje. Jei užgaunu kažkokias natūralisčių stygas, tai atsiprašau. Aš pati esu vis dar natūralistė, juk žindau vis dar vaikutį, bet jaučiu, kad iš pieno jis jau negauna to, ko jam reikia. O maisto jis nevalgo, jei prigeria to pieno tiek kiek nori. Juk žmogus prisigėręs pieno, kažin ar pultų ką nors valgyti.
Jei mažiukas žino, kad gaus pieno, tai tikrai rinksis pieną, o ne kažkokį maistą. Bet čia kita tema, reiktų kalbėti apie nevalgius vaikus. Kurie galėtų būti gyvi oru.

O ta mamytė su 9 mėn. vaikučiu turėtų džiaugtis ir didžiuotis, kad jos vaikas gauna pieną ir nesiskundžia apetitu thumbup.gif Aš ir iki metukų nesukau galvos, kiek mano vaikas išgeria MP. Nors teko sukti galvą, kad suvalgytų bent šaukštą košės ar mėsos doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo S.w.a.t: 30 spalio 2010 - 17:44
Norėčiau paklausti jau nujunkiusių patarimo, kokį mišinuką davėt vaikui nuo 1 metų? Kokie patiko? Bandėm Semper tirštą, paskui Nestle Junior+, šito nemėgsta, matyt, per saldus g.gif Dukrai 1,1 m.
Atsakyti
QUOTE(S.w.a.t @ 2010 10 30, 17:40)
Ingridita, jei gali skirti laiko..pasiskaityk si straipsni, kuri zemiau pakopijavau...manychiau jis kaip tik apie tai..ko tau reiketu...
tiesiog, gal tu rasi sau sprendimus ar atsakymus ka daryti...iki kol nutrauksi zindyma kazkada visai.



Dėkui už info drinks_cheers.gif Kai ką pasikartojau, kai kas naujo lotuliukas.gif
Atsakyti
4u.gif Labas rytas mamos.Na va praita naktis buvo pirma naktis be pienuko. smile.gif Nepasakyciau ,kad labai dziaugiuosi, idomus jausmas istikruju... wub.gif O mazoji visai gerai jauciasi,jokiu asaru,jokio draskymosi.Matyt jau kaip ir laikas wub.gif Pries savaite laiko vis dar valgydavo kokius 3-4 kartus per diena (jei as nedirbau ta diena) plius kokie 3 kartai nakti ax.gif tai sakau reikia bandyt atpratint nuo dieniniu maitinimu,pries miega ir po.Ir labai nustebau kaip paprasta tai buvo padaryt.Tiesiog susitarem ,kad ji jau didele ir mamytes pienuka atiduodam meskiukui ir dviem pliusiniam suniukam su kuriais ji pastoviai miega wub.gif tai as viena is ju prie savo krutines prisidejus pacepsejau atseit valgo,o ji kitus zaisliukus prie savo papuku priglaude ir cepsejo lotuliukas.gif niu jau grazumas koks... wub.gif Tai va taip mazdaug savaitike mes tuos jos vadinamus ''leliukus'' maitinom.. ir vakar as jos paklausiau ar duosim leliukam pienuka ir nakti? ir ji su tuo sutiko ,nors keleta kartu pries tai meginau toki susitarima pasiulyt ,o ji atsisakydavo be jokiu isimciu doh.gif ax.gif Tai va padariau arbatytes,kuria isgere pries miegiuka,ir dar pasakiau jei atsibus nakti gales dar atsigerti. Ir ka jus galvojat..? cool.gif ismiegojo iki 7 ryto atsigere arbatos ir dar ismiegojo iki puse 10 cool.gif taip dar nera buve! Aisku bande tyliai paprasyt dar pienuko,bet priminiau musu suitarima ir sakau ,kad maziem leliukam paliktu pienuko... 4u.gif
Dabar laukiu kitos nakties ,kazin kaip mums seksis ax.gif Svarbiausia susitarti su vaiku,jei jau nebemaziukas ir to susitarimo laikytis ir turetu buti visai nesunku atsisveikinti su pienuku smile.gif Sekmes visom mamytem smile.gif cool.gif
Atsakyti
Oi,kaip artimos jūsų bėdos man...Nei buteliuko,nei papkio maniškė nėmė ir neima,tada papas jai reikalinga nusiraminimui ir užmigimui...Ir valgytoja ji prasta...Mišinuko neėmė ir neima..Su bandymais neduoti bent diena irgi isterijos ir bliuskės lupimai vyksta...Ar aš nemoku atpratinti,ar čia taip jau likimo skirta....Tikiuosi dar šiek tiek laiko ir mažė taps protingesnė ir pati atsisakys krūties...Bet jau man seniai nusibodo tie papu čiunkimai,ypač svečiuose verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Almita @ 2010 11 04, 00:43)
Oi,kaip artimos jūsų bėdos man...Nei buteliuko,nei papkio maniškė nėmė ir neima,tada papas jai reikalinga nusiraminimui ir užmigimui...Ir valgytoja ji prasta...Mišinuko neėmė ir neima..Su bandymais neduoti bent diena irgi isterijos ir bliuskės lupimai vyksta...Ar aš nemoku atpratinti,ar čia taip jau likimo skirta....Tikiuosi dar šiek tiek laiko ir mažė taps protingesnė ir pati atsisakys krūties...Bet jau man seniai nusibodo tie papu čiunkimai,ypač svečiuose verysad.gif

as ir jau noriu baigt maitint,tai tema aktuali.maniskei labiausiai pries miega reikia,diena dar susitariam,sveciouse jau irgi ismoko neprasyt pienuko,tai va kazkaip reikia atpratint nuo naktiniu ir pries miega maitinimu.itariu bus nelengva unsure.gif dar gerai,kad musiske valgi mergaite ir valgo viska nesispyriodama.visoms mamytems kantrybes smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Almita @ 2010 11 03, 20:43)
Oi,kaip artimos jūsų bėdos man...Nei buteliuko,nei papkio maniškė nėmė ir neima,tada papas jai reikalinga nusiraminimui ir užmigimui...Ir valgytoja ji prasta...Mišinuko neėmė ir neima..Su bandymais neduoti bent diena irgi isterijos ir bliuskės lupimai vyksta...Ar aš nemoku atpratinti,ar čia taip jau likimo skirta....Tikiuosi dar šiek tiek laiko ir mažė taps protingesnė ir pati atsisakys krūties...Bet jau man seniai nusibodo tie papu čiunkimai,ypač svečiuose verysad.gif



QUOTE(vitadeimante @ 2010 11 03, 21:00)
as ir jau noriu baigt maitint,tai tema aktuali.maniskei labiausiai pries miega reikia,diena dar susitariam,sveciouse jau irgi ismoko neprasyt pienuko,tai va kazkaip reikia atpratint nuo naktiniu ir pries miega maitinimu.itariu bus nelengva unsure.gif dar gerai,kad musiske valgi mergaite ir valgo viska nesispyriodama.visoms mamytems kantrybes smile.gif



Niu va visos musu mergytes panasaus amziaus,bet tikriausiai jusiskem dar neatejo laikas atsisakyt papuko arba neradot tinkamiausio budo atsisveikinti. ax.gif as irgi dar buciau maitinusi jei nebutu pavyke taip gan lengvai susitarti.Pavyzdziui dabar antra naktis(tiksliau antra para)be pienuko,ir jau asarikiu keleta buvo,bet va nuraminom,ir pasiliko su teciu miegot,o as kitam kambary.Pakolkas tyla,jei paprasys vel peinuko pasakiau ,kad jai pranestu jog isejau kitu jos ''leliuku maitint'' blush2.gif wub.gif
Atsakyti
gal kam taip buvo? baigaiua maitint pries pora savaiciu, o jau nuo uzvakar atsirado skausmingi guzeliai, vienoj kruty. pienuka baigem valgyt labai palaipsniui, kol jis man atrodo visai isnyko, tai nuo ko tie skausmigi guzeliai atsirado, o pati krutis tai minksta. gal kas patarimu turit?
Atsakyti
QUOTE(maman8 @ 2010 11 04, 11:22)
gal kam taip buvo? baigaiua maitint pries pora savaiciu, o jau nuo uzvakar atsirado skausmingi guzeliai, vienoj kruty. pienuka baigem valgyt labai palaipsniui, kol jis man atrodo visai isnyko, tai nuo ko tie skausmigi guzeliai atsirado, o pati krutis tai minksta. gal kas patarimu turit?


man ax.gif

padėjo keliskart tiesiog pamasažuoti karštu dušu ir pirštais link spenelio, taip pat- natūralaus medaus kompresas: ištepti juo krūtį, pridengti, pvz., maistine plėvele (biškį juokingai skamba blush2.gif ) ir palaikyti kelias valandas

sėkmės jums 4u.gif
Atsakyti
ax.gif
QUOTE(maman8 @ 2010 11 04, 09:22)
gal kam taip buvo? baigaiua maitint pries pora savaiciu, o jau nuo uzvakar atsirado skausmingi guzeliai, vienoj kruty. pienuka baigem valgyt labai palaipsniui, kol jis man atrodo visai isnyko, tai nuo ko tie skausmigi guzeliai atsirado, o pati krutis tai minksta. gal kas patarimu turit?


as irgi bijau situ visokiu guziuku g.gif tikekimes susitvarkys viskas g.gif
Atsakyti