Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos

Teisingai kaban smile.gif pasyvus namas noras būti žaliam smile.gif o šiltas namas buhalteriam kurie operuoja skaičiais.
Negi per tiek psl. diskusijų niekam nekilo abejonės, kad pasyvaus namas nevisiškai pagrystas atsiperkamumu ?
Pvz iš praktikos. Turiu namą, reikia vandens - grežiu 90 metrų (tik tokiam gylyje vanduo) moku 40k ir toliau sau gyvenu:). Kada ši investicija atipirks ? NIEKADA !Neskaičiuojam kiek už šią sumą galima vandens į tapyklą uzsakinėti ar pačiam vežiotis:)
Tai labai panašiai ir su pasyviais namais tik esmė ta, kad aš jo noriu, o ar man jo reikia ? Pasyvus namas gi yra tik idėja, kuria sugalvojo įvardinti skaičiumi 15 kWh/m2 metams. Gal šią idėją ir remia kai kurios valstybės ir ten didesnis bumas (tarkim žalieji valdžioj), bet kai kurios ir neremia, o žmonės vis vien statosi nors ir ne masiškai, nes vien pati idėja veža smile.gif ir nelabai jie kreipia dėmesį į atsipirks - neatsipirks.
Nors šiame forume ir yra daug briedo (rekupai "išprotės" ir pan. wink.gif) ir pakankamai kategoriškai nusiteikusių smile.gif radau daug geros info kurią būtinai pasinaudosiu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 13, 00:53)
Tai va.. sudejau skaicius i lentele vienam atitvaru kvadratiniam metrui..
gal kaip ir viskas aishq.. is lenteles aishq, per kada atsiperka perejimas nuo vieno storio iki kito.. aishq daugelis dalykiu galima pakeisti, bet is esmes paveikslas aishq

user posted image

Pagal Jūsų lentelę thumbup.gif - papildomas šiltinimas atsiperka per 3.73 metų (pvz.- Jūsų atveju mirksiukas.gif ). Sunkiai suprantu: kodėl iš viso kilo ši diskusija, ir kodėl taip aršiai priešinatės šiltinimui iki Pasyvaus namo standartų g.gif ?
Papildyta:
QUOTE(mariuks77 @ 2010 02 13, 00:53)
Teisingai kaban smile.gif pasyvus namas noras būti žaliam smile.gif o šiltas namas buhalteriam kurie operuoja skaičiais.

Paliksime rytojui.
Tik vienas klausymas: esate vėdinimo sistemų montuotojas ar pardavėjas?
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 13, 01:05)
Pagal Jūsų lentelę thumbup.gif - papildomas šiltinimas atsiperka per 3.73 metų (pvz.- Jūsų atveju mirksiukas.gif ). Sunkiai suprantu: kodėl iš viso kilo ši diskusija, ir kodėl taip aršiai priešinatės šiltinimui iki Pasyvaus namo standartų g.gif ?


hehe, taip ir zinojau, kad pasimausyte i kabliuka.. esme tame, kad kwh - elektros kainuoja 45 ct.. o mano duju - 16 ct.. todel nuo 10 iki 20 - man apsimoka per 10m.. o jei tureti omenije - kad per siena dabar pas mane eina apie 20% viso namo sanaudu.. taaaai pinigus investuoti i sienas - neverta isvis..


QUOTE(EVOY @ 2010 02 13, 01:05)
Tik vienas klausymas: esate vėdinimo sistemų montuotojas ar pardavėjas?


mano biznis ne is tos operos visai biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(kaban @ 2010 02 13, 01:15)
hehe, taip ir zinojau, kad pasimausyte i kabliuka.. esme tame, kad kwh - elektros kainuoja 45 ct..  o mano duju - 16 ct.. todel nuo 10 iki 20 - man apsimoka per 10m.. o jei tureti omenije - kad per siena dabar pas mane eina apie 20% viso namo sanaudu.. taaaai pinigus investuoti i sienas - neverta isvis..

o jei paziureti kiek atsiperka perejimas nuo 20 (standartas dabar) iki 40 (passyve) - 34 metai...

mano biznis ne is tos operos visai biggrin.gif

Atsakyti
jo panasu - vel nesusikalbejimas:
kaban skaiciuoja tik savo atveji - ar jam apsimoka investuot i siltinima !!!!
(pateikdamas ir savo isvadas - lentele ,su kurios kai kurios pradinem salygos
butu galima pasigincyti)

manau skaiciuojant ka statyti (NAUJA STATYBA) pasyvu ar dabartini standarta ar
tiesiog silta nama (su pasyvaus siltinimo principais)
atsirastu daugiau salygu ir nebutu taip paprasta tiesiogiai isskaiciuoti
(vienam variente atisrastu dedamuju, ko kitam net nebutu) .....
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 13, 01:20)
hehe, taip ir zinojau, kad pasimausyte i kabliuka.. esme tame, kad kwh - elektros kainuoja 45 ct..  o mano duju - 16 ct.. todel nuo 10 iki 20 - man apsimoka per 10m.. o jei tureti omenije - kad per siena dabar pas mane eina apie 20% viso namo sanaudu.. taaaai pinigus investuoti i sienas - neverta isvis..
mano biznis ne is tos operos visai biggrin.gif
Papildyta:



O tai kiek turi kainuoti dujos, kad apsimoketu šildyti sienas ?
Man malkos prieš 5 metus kainavo 60 lt - dabar 130 Lt/m3 (paruoštos), briketai 180 Lt/t, dabar 440 Lt/t.
Ar ateityje langus nepapraščiau pasikeisti į geresnius turint geras sienas ? Kiek pastebėjau tai dabar langai sparčiau tobulėja, nei sienų apšiltinimo technologijos...
Atsakyti
QUOTE(mariuks77 @ 2010 02 13, 02:38)
O tai kiek turi kainuoti dujos, kad apsimoketu šildyti sienas ?
Man malkos prieš 5 metus kainavo 60 lt - dabar 130 Lt/m3 (paruoštos), briketai 180 Lt/t, dabar 440 Lt/t.
Ar ateityje langus nepapraščiau pasikeisti į geresnius turint geras sienas ? Kiek pastebėjau tai dabar langai sparčiau tobulėja, nei sienų apšiltinimo technologijos...


na vskas priklauso nuo savokos apsimoka.. tuoj lentele reikia, kad praeitu N metu, po kurio laiko namo sildymas pradeda kainuoti pigiau, negu nepasiltintas.. bet yra niuansas - per tos N metu kuro kaina pasikeicia.. aishq gal ja nebebus tokio radikalaus kylimo pvz duju kainu, kai as staciausi kubas ka tik buvo pabranges iki net 55 ct.. bet tai buvo zenklia maziauuz europini lygi.. Aciu musu politikams - mes esame isdydus kovotojai priesh rusus, tik gaila kad as uz ta kova pereitais metais mokejau 3gubai brangiau, negi buvo, ir brangiausiai visoje Europoje. O kaip gerai Europoje gyventi!
Dabar brangs elektra - irgi turbut bus brangiau uz Europietini lygi.. O kuo khw brangesne - tuo greiciau atsiperka.. bet skaiciais vistiek tai mazdaug desimtmeciai.. ypac jei kalba eina apie 40-50 cm - prie pasyvaus namo..

Kiek zinau malku/briketu/granuliu khv kainuoja 5-10 ct.. tai..

Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 13, 01:20)
hehe, taip ir zinojau, kad pasimausyte i kabliuka.. esme tame, kad kwh - elektros kainuoja 45 ct..  o mano duju - 16 ct..

Tai atrodo kiek vaikiškai, jei prisiminti Jūsų paties pirmame poste surašytą kvietimą: "2. Skacioti reikia pagal grynos elektros sildyma - tai pats pigiausiai irengimui budas sildytis". Kaip tik todėl, iki šiol pvz. naudojau tik šildymą elektra arba kWh. Ką tokiais "gudravimais" pasieksite? Manau- tik sunaikinsite bet kokį pasitikėjimą Jūsų pateikiamais skaičiukais. Kam tuomet vargti, ruošiant lenteles?

Iš kitos pusės: o jei šildytis ne dujomis, o pvz. granulėmis? O jei iš viso- Saulės namas?
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 13, 09:51)
bet skaiciais vistiek tai mazdaug desimtmeciai.. ypac jei kalba eina apie 40-50 cm - prie pasyvaus namo...

Tokiais skaičiais- tik apverčiate viską aukštyn kojomis, ir visiškai susipainiojate. Kalba eina tik apie papildomą šiltinimą "standartui"- o tai labai skiriasi nuo dėmens "bendras šiltinimo storis", kai bandomas skaičiuoti atsipirkimas. Paaiškinsiu populiariai: jei "standarto" lauko atitvarai rekės 2x10 cm storio polistirolo, tai Pasyvaus 2x20 cm storio polistirolo- t.y. 20 cm papildomas polistirolo šiltinimas, kuris ir bus įtrauktas į atsipirkimo skaičiavimus (o ne "40-50 cm"). Tikiuosi- pavyko atkreipti Jūsų dėmesį į skirtumą?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 13 vasario 2010 - 09:14
QUOTE(EVOY @ 2010 02 13, 09:52)
Tai atrodo kiek vaikiškai, jei prisiminti Jūsų paties pirmame poste surašytą kvietimą: "2. Skacioti reikia pagal grynos elektros sildyma - tai pats pigiausiai irengimui budas sildytis". Kaip tik todėl, iki šiol pvz. naudojau tik šildymą elektra arba kWh. Ką tokiais "gudravimais" pasieksite? Manau- tik sunaikinsite bet kokį pasitikėjimą Jūsų pateikiamais skaičiukais. Kam tuomet vargti, ruošiant lenteles?

Iš kitos pusės: o jei šildytis ne dujomis, o pvz. granulėmis? O jei iš viso- Saulės namas?


dziugu, kad sirdije as likau vaiku..

Tai naujo namo as ir skaicioju pagal elektra ir pateikiau lentele su elektros kaina.. Bet mano name yra jau irengtos dujos bei zidinis.. galiu sildytis tuom arba tuom.. atitnkamai man nera prasmes perit ant brangesnio sildimo.. todel renovacija namo iki pasyvaus apsimokejimas del to fakto pailgeja..
Papildyta:
QUOTE(EVOY @ 2010 02 13, 10:10)
Tokiais skaičiais- tik apverčiate viską aukštyn kojomis, ir visiškai susipainiojate. Kalba eina tik apie papildomą šiltinimą "standartui"- o tai labai skiriasi nuo dėmens "bendras šiltinimo storis", kai bandomas skaičiuoti atsipirkimas. Paaiškinsiu populiariai: jei "standarto" lauko atitvarai rekės 2x10 cm storio polistirolo, tai Pasyvaus 2x20 cm storio polistirolo- t.y. 20 cm papildomas polistirolo šiltinimas, kuris ir bus įtrauktas į atsipirkimo skaičiavimus (o ne "40-50 cm"). Tikiuosi- pavyko atkreipti Jūsų dėmesį į skirtumą?


hm.. keista kad konkretus skaiciai jusu painioja.. skacia paprastai atesa tik aishkumo..

tai gi lenteleje yra standartinis - 20 cm siltinimas.. perejimas prie 40 cm - parasyta kiek laiko uzima atsiperkimas.. gal neaishkiai pasakiau - visi tie metai skaiciojami palyginus ne su pirma eilute - o su ankstesne..

naujam namui skaiciojant pagal elekta - perejimas nuo 10 iki 20 - 3,73 metai.. nuo 20 - iki 30 - 11,19.. nuo 30 iki 40 - 22,39 metu..

Tiesa, jei ziureti perejima tiesiogiai nuo 20 iki 40 - negalima sumuoti tu metu (pats pradzia apsigavau) - gaunasi rez - 14,92 meto (grubiai galima susumuot metus is lenteles ir padalinti perpus)

mano namui ivertinus dujas - perejimas is 10 iki 40 - 20,99 metu.. kaip tik kreditas baigsis biggrin.gif

kaip ir viskas aishq?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaban: 13 vasario 2010 - 10:07
Na,vyrai murai,nuleidot gara,pasipuikavot savo erudicija.O dabar,kai tema jau i pabaiga,geriau pradekite kad ir tokia-Kaip sutvarkyti jau pastatyta nama-apsiltinimo klaidu istaisymas,langu istatymo brokas(salcio tiltai),apsildymo optimizavimas.Tai tikrai butu nauda visiems.O cia tie pamastymai/pasvaiciojimai...Jus cia visi protingi,tai bukit zmones,kalbekite apie realijas.O jos pas mus nelabai.Kiek kreivarankiu statybu bumo metu "prikepe" zmonems,kurie nelabai kerta statybose,broko.O pinigus uzdirbo didziulius.Tai tegul dabar dziaugiasi,kad apmove ne viena uzsakova ir te neverkia,kad KRIZE.O.kalbant apie pasyvu nama,tai puiki ideja tik ne Lietuvoj.Nes,jei negali statyti pats,tai tau pastatys TOKI PASYVU,kad dziugtis galesi visa gyvenima-isleides kruva pinigu ir ziuredamas i kreivarankiu/auksaburniu broka,bei ji taisydamas.Cia mano patirtis(ir ne tik mano).Kiek daug zmoniu pirko/atate savo svajoniu namus....O ka turi?!Cia LIETUVA...
Atsakyti
QUOTE(anyta @ 2010 02 13, 11:02)
Na,vyrai murai,nuleidot gara,pasipuikavot savo erudicija.O dabar,kai tema jau i pabaiga,geriau pradekite kad ir tokia-Kaip sutvarkyti jau pastatyta nama-apsiltinimo klaidu istaisymas,langu istatymo brokas(salcio tiltai),apsildymo optimizavimas.Tai tikrai butu nauda visiems.O cia tie pamastymai/pasvaiciojimai...Jus cia visi protingi,tai bukit zmones,kalbekite apie realijas.O jos pas mus nelabai.Kiek kreivarankiu statybu bumo metu "prikepe" zmonems,kurie nelabai kerta statybose,broko.O pinigus uzdirbo didziulius.Tai tegul dabar dziaugiasi,kad apmove ne viena uzsakova ir te neverkia,kad KRIZE.O.kalbant apie pasyvu nama,tai puiki ideja tik ne Lietuvoj.Nes,jei negali statyti pats,tai tau pastatys TOKI PASYVU,kad dziugtis galesi visa gyvenima-isleides kruva pinigu ir ziuredamas i kreivarankiu/auksaburniu broka,bei ji taisydamas.Cia mano patirtis(ir ne tik mano).Kiek daug zmoniu pirko/atate  savo svajoniu namus....O ka turi?!Cia  LIETUVA...


logishka but ukurti nauja tema - broko istaisymas.. o cia diskusijas apie pasyvu nama ir jo variacijas.. siaip taisymas laba paprastas - ardai ir tvarkai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mariuks77 @ 2010 02 12, 02:28)
Nors šiame forume ir yra daug briedo (rekupai "išprotės" ir pan...

Negi per tiek psl. diskusijų niekam nekilo abejonės, kad pasyvaus namas nevisiškai pagrystas atsiperkamumu ?

Spėju, kad turite tik du trūkumus: "jaunas" ir "vyras". "Jaunas": kol kas žinote tik vieną standartinį/tautiškąjį būdą "įtvirtinti" save- dergti ant kitų. "Vyras": daug problemų su termino "Klydau" vartojimu. Sujungus "jaunas" ir "vyras": iki Sokrato "Aš žinau, kad nieko nežinau"- oi dar koks tolimas kelias...

Dar kartą perskaitykite abu savo postus: leitmotyvas- "Negi Jūs visi durniai? Vat aš tai ...". Kur tai nuvęs? Atkreipkite dėmesį į po temą klaidžiojančią šmėklą, pasivadinusia amžių išduodančiu niku "Hameris". Iš 12 jo surašytų postų, tik 2- gal kiek į temą. Visi sekantys 10- "maldos" EVOY. Ir viskas tik dėl to, kad jaunuolis pirmą kartą išėjo į viešąją erdvę, ir pasijuto kaip džiunglėse, o kiekvieną prieš išsakytą žodį- priima tik kaip jo asmens įžeidimą. Iš tos baimės, jaunuolis neesugeba blaiviai mąstyti: net postą, kur buvo pritarta jo išsakytoms mintims- palaikė smūgiu per jo superego, ko pasekoje- dabar laksto iš paskos ir skalija. Ir dar ilgai skalis- "vyriškumas" neleis nurimti...

Pasakysiu tiesiai šviesiai- man dzin, kas slepiasi po niku. Mane erzina tik tai, kai žmogus kai ko tai nežino, ne klausia, o tvirtina kokią tai nesamonę apie Pasyvius namus. Ir po to širsta (priima kaip asmeninį įžeidimą), kai pakoreguoji kokį tai punktą. Pasižvalgykime, kas gi konkrečiai Jūsų "priburta" tik viename poste:
"Teisingai kaban pasyvus namas noras būti žaliam. o šiltas namas buhalteriam kurie operuoja skaičiais". Tai kad buvo pridėta nuorodų, kur vokietukai surašo viską iki cento: kiek kainavo statybos, kokie eksploatavimo kaštai per eilę metų, kokios pajamos iš saulės jėgainės ir t.t. Sunku su vokiečių kalba? Pasinaudokite Google vertėju (su juo išsiverčiu, naršydamas japoniškas, kinietiškas svetaines). Bent nereiks tvirtinti nesamonės, kad kokie tai austrai išprotėję, nes Pasyvus namas tik tiems, "kurie operuoja skaičiais".
"Negi per tiek psl. diskusijų niekam nekilo abejonės, kad pasyvaus namas nevisiškai pagrystas atsiperkamumu ?". Tiems, kurie atėjo pasiieškoti informacijos, ir dabar sėdi analizuoja/skaičiuoja/adaptuoja LT sąlygoms nuorodose atrastą info- ne. Tiems, kurie atėjo viešai išsakyti savo nusistatymą "Prieš"- nors kuolą ant galvos tašyk...
"Pvz iš praktikos. Turiu namą, reikia vandens - grežiu 90 metrų (tik tokiam gylyje vanduo) moku 40k ir toliau sau gyvenu:). Kada ši investicija atipirks ? NIEKADA !". Kam taip klaidinti kitus ir save. Kalbėti, apie būsto kaip tokio atsipirkimą- visiškas бред‘as. Kalba eina apie atsiperkamumą tos sumos, kuri būstą paverčia Pasyviu ar net pilnai apsirūpinančiu energija.
"Pasyvus namas gi yra tik idėja, kuria sugalvojo įvardinti skaičiumi 15 kWh/m2 metams". Tai gal mintį pratęskite toliau: kas ketvirtas naujai besistatantis austras- idealistas; EU, verčianti nuo 2016 m. statytis pagal "pasyvius" standartus, o nuo 2019 m. pagal "zero"- korupcijos irštva. Ar negalėtumėte akceptuoti tokios minties, kad EU, priiminėdami naujus statybų standartus- naudojasi informacija, kuri Jums paprasčiausiai neprieinama: pvz. tikroji padėtis su iškastinio kuro atsargomis, ne visada vien optimistiniai EU ekonominio vystimosi modeliai. Ar ir šioje srityje- viską žinote geriau už juos?
"Gal šią idėją ir remia kai kurios valstybės ir ten didesnis bumas (tarkim žalieji valdžioj), bet kai kurios ir neremia". Ir vėl "remia" Pasyvaus namo statybas! Ačiū, kad nepaminėjote "kompensuoja 80 %"! O paprasto motyvo negalite įžvelgti: jei vokiečiui Pasyvų namą statytis brangiau tik 0-10 %- kuriuo atveju kreditą išduodantis bankas žiūrės palankiau: kai būsto eksploatavimo kaštai standartiniai, ar kai minimalūs?
"ir nelabai jie kreipia dėmesį į atsipirks - neatsipirks". Taip- žinoma! Visi jie pertekę pinigais, kvanktelėję, mažaraščiai ir nemokantys skaičiuoti! Patikėkite- ir dar kaip skaičiuoja! Vien programinės įrangos tokiems skaičiavimas kiek!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 13 vasario 2010 - 11:31