Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos

QUOTE(Ihmantas @ 2010 02 12, 12:56)

2sienos bus 15 cm ekovatos(daugiau neleidzia namo konstrukcija)



o smulkiau?
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 12, 13:35)
o smulkiau?


ta prasme?
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 12, 11:51)
jei mikroklimatui sukurti naudojama kondicionavimo sistema tai dar nereikishkia, kad kondicionavimo sistema sukuria mikroklimata.. tai sudedamoji dalis.. sildimas irgi sukuria mikroklimata.. ventiliacija irgi.. aishq yra irenginiai - 100 viename, kurie pagal poreiki ir pasildo ir pasaldo ir papuca ir pagroja radija.. smile.gif

Jūs vėl savo doh.gif Būtent kondicionavimo sistema sukuria nustatytą mikroklimatą, ir ji naudojama elektronikos pramonėj, medicinoj, archyvuose ir pan. O split sistema freoninė ar vandeniniai fankoilai vėsina patalpas. šildymas šildo, vėdinimas vėdina, vėsinimas vėsina kondensuoja drėgmę, bet veikdami atskirai jie nepalaikys jums nustatytų parametrų atsiras temperatūros ar drėgmės per dideli šuoliai.
Žinote gyvenime nesu šitaip kibusi į atlapus dėl kondicionavimo sistemos sąvokos biggrin.gif ir pati vadinu freoninius splitukus kondicionieriais, tiesiog mane piktina, kad kritikuodamas kitus kaip "tai dar nereikishkia, kad kondicionavimo sistema sukuria mikroklimata.. ", Kaban, primetate savo teorijas terminus kaip neužginčijamą tiesą ir jaučiatės teisus ir visažinis nors taip nėra. jei jums taip atrodo, patogu ir pan tai nereiškia, kad tai teisiga.
hau
Mindaugas7 savo nuomonę apie vėdinimą, patalpų šildymą ir vėsinimą per vėdinimo sistemą gyvenamuoisiuose namuose išsakiau vėdinimo temoje. nesikartosiu, jei kils dar kokių klausimų rašykite ten.
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 12, 12:25)
As nesuprantu pozicijos, ka zmogus reikalauja skaiciu, o pats pateikia pamastymus.. Negi sunku paimti ir suskaicioti??? As kai man kazas idomu - paimu ir skaicioju..
kaip pvz: paimam pasyvu namvs normalu nama.. praktishkai apsiltinimo sluoksniai visur 2gubai dydesni.. tai exelije nesunku uzpildyti lentele tipo

Pavadinimas % pabrangimo Kaina standarto  Kaina pabrangimo
 
Grindis                      100,00% 
Pamatas                    30,00% 
Sienos konstrukcija    30,00% 
Sienos apsiltinimas    100,00% 
Lubu konstrukcija      30,00% 
Lubu apsiltinimas        100,00% 
Langai                      100,00% 
Durys                        100,00% 
Rekuperacija              400,00%

Ir visi skaiciai bus mazdaug aishq.. koks pabrangimas.. kiek permoka.. taupyma irgi nesunku suskaicioti.. tik reikia realiu skaiciu - as savo namo jau primirsau smile.gif negi traukti jau 5metu senumo uzrasus.. vstie i dabarti panasu nebus..

Gal kas gali uzpildyti kainas? siolaikines?

Mano namas: 260 kv,  sildomo ploto 200, apsiltintas 10 cm putplasciu ant fibo blokeliu, plastikiniai paprasti langai 19 vnt, puse iki zemes, erkeris visas istisai stiklinis, langus reiktu paregulioti, kaikurie uzsidaro nesandariai, per salciu jautiesi plysiukai, mansardinis 2 aukstas, stoge - 20cm vatos..  6 stoglangiai nuo kuriu jauciasi dvelksmas saltuko.. Uz kredita mokam apie 1000, uz pereita menesi sudeginom sildimui bei karstam vandeniu 678 kubu duju, bet karsto vandens nemazai naudojjam - 2 mazi vaikai smile.gif zidini turiu, kurenu kas vakar, kai netingiu.. jei zidinis dega - katilas neveikia, zidinio pakanka is tikro palaikyti temp net prie -20.. Planuoju palepei pripilti dar kokius 15-20 cm birios vatos, tik konstrukyva niekaip nesugalvoju.. pagal skaiciavimus puse nuostoliu eina per langus smile.gif jei pavyktu per juos sumazinti nuostoliu - daugiau nieko nenoreciau..


Jei teisingai suskaičiavau (1 kūbas - 1,29 Lt, plius pastovus tarifas 14,05 Lt - Lietuvos dujų info), išeina 888,67 Lt už sausį. Arba 1 kv. metro šildymo/vandens kaina (88,67 Lt/200 kv.) sausį - 4,44 Lt. Aš pateiksiu itin tiksles savo buto eksploatacines išlaidas - tiesa už gruodį, nes už sausį bendrijos buhalterė dar nepaskaičiavo. Butas - 58,33 kv. Už buto šildymą - 126,12 Lt. už laiptinės šildymą -24,73 Lt, karštas vanduo - 28,74 Lt, šaltas vanduo - 37,98 Lt. Viso: 217,57 Lt arba 1 kv. kaina (217,57 Lt/58,33 kv.) išeina 3,73 Lt. Matome, kad daugiabučio 1 kv. šildymas išeina pigiau (beje, 2 suaugę ir 2 maži vaikai). Žinoma, tam įtakos turi tai, kad butas 7-ame aukšte, todėl kažkiek šilumos gauname iš kaimynų, nors dvi sienos - ribojasi su lauku. Be to, svetainėje tikrai dideli, kampu einantys langai (nuo grindų pakelti apie 30 cm) užuolaidų ilgis buvo apie 7x2,5 m, kitame kambaryje - taip pat dideli beveik per visą sieną (apie 2x2,5 m) langai, kurie ribojasi su grindimis, virtuvėje langas mažiausias - apie 1,5x1,5 m. Langai plastikiniai, tačiau namas gelžbetoninis (konstruktyvą darė Betonika), o sienos viduje - 14 cm vatos ar putlpasčio.
Atsakyti
QUOTE(Ihmantas @ 2010 02 12, 13:36)
ta prasme?


kodel neleidzia..
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 12, 14:08)
kodel neleidzia..


todel kad jau senai statytas namas,nenoriu judinti lauko apdailos siltinsim is vidaus ,o i vidu nenoriu prarast daug ploto,dar desiu atspindinciaja plevele,oro tarpeli ir dviguba melyna gipsa
Atsakyti
QUOTE(Giedruolė @ 2010 02 12, 13:38)
Jūs vėl savo  doh.gif Būtent kondicionavimo sistema sukuria nustatytą mikroklimatą, ir ji naudojama elektronikos pramonėj, medicinoj, archyvuose ir pan. O split sistema freoninė ar vandeniniai fankoilai vėsina patalpas. šildymas šildo, vėdinimas vėdina, vėsinimas vėsina kondensuoja drėgmę, bet veikdami atskirai jie nepalaikys jums nustatytų parametrų atsiras temperatūros ar drėgmės per dideli šuoliai.
Žinote gyvenime nesu šitaip kibusi į atlapus dėl kondicionavimo sistemos sąvokos  biggrin.gif ir pati vadinu freoninius splitukus kondicionieriais, tiesiog mane piktina, kad kritikuodamas kitus kaip "tai dar nereikishkia, kad kondicionavimo sistema sukuria mikroklimata.. ", Kaban, primetate savo teorijas terminus kaip neužginčijamą tiesą ir jaučiatės teisus ir visažinis nors taip nėra. jei jums taip atrodo, patogu ir pan tai nereiškia, kad tai teisiga.


tai kas ora vesina - oro vesintuvas? o fankoilas turbut fankoilna ora? o splitas - splitina? biggrin.gif


"Oro kondicionierius – patalpas vėsinantis prietaisas." © WIKIPEDIA

http://lt.wikipedia....kondicionierius


Papildyta:
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 12, 13:47)
Jei teisingai suskaičiavau (1 kūbas - 1,29 Lt, plius pastovus tarifas 14,05 Lt - Lietuvos dujų info), išeina 888,67 Lt už sausį.  Arba 1 kv. metro šildymo/vandens kaina (88,67 Lt/200 kv.) sausį - 4,44 Lt.  Aš pateiksiu itin tiksles savo buto eksploatacines išlaidas - tiesa už gruodį, nes už sausį bendrijos buhalterė dar nepaskaičiavo. Butas - 58,33 kv. Už buto šildymą - 126,12 Lt. už laiptinės šildymą -24,73 Lt, karštas vanduo - 28,74 Lt, šaltas vanduo - 37,98 Lt. Viso: 217,57 Lt arba 1 kv. kaina (217,57 Lt/58,33 kv.) išeina 3,73 Lt. Matome, kad daugiabučio 1 kv. šildymas išeina pigiau (beje, 2 suaugę ir 2 maži vaikai). Žinoma, tam įtakos turi tai, kad butas 7-ame aukšte, todėl kažkiek šilumos gauname iš kaimynų, nors dvi sienos - ribojasi su lauku. Be to, svetainėje tikrai dideli, kampu einantys langai (nuo grindų pakelti apie 30 cm) užuolaidų ilgis buvo apie 7x2,5 m, kitame kambaryje - taip pat dideli beveik per visą sieną (apie 2x2,5 m) langai, kurie ribojasi su grindimis, virtuvėje langas mažiausias - apie 1,5x1,5 m. Langai plastikiniai, tačiau namas gelžbetoninis (konstruktyvą darė Betonika), o sienos viduje - 14 cm vatos ar putlpasčio.


na jei as irengciau 3 aukstus ir poto padainciau i 600 kv smile.gif pas mane stoge 20cm vatos, grindise 10 cm putplascio.. pas jus stoge keli auksatu siltu patalpu ir grindyse tiek pat.. o isorinem sienom dalinates su kaiminais ..kurios kiek pamenu apsiltinos geriau negu pas mane.. bet kas is to? jums geriau gyventi 60 kv negu man 260? puiku - reishkia visiems viskas gerai smile.gif dar pas mane 4 sunys - 400 lt per menesi.. elektros sudeginu 300 lt per menesi.. zemes ploto 26 arai - daug pinigu prieziurai, zole trasos.. pirti va statau - vien islaidos smile.gif kudra nuosava - irgi reikes zuvi sert.. tikrai nevert keltis i nama smile.gif gyvenkyte toliau laimingai savo 7 aukste.. vaizda grazus.. kaiminai draugishki..
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 12, 14:26)
tai kas ora vesina - oro vesintuvas? o fankoilas turbut fankoilna ora? o splitas - splitina? biggrin.gif
"Oro kondicionierius – patalpas vėsinantis prietaisas." © WIKIPEDIA

http://lt.wikipedia....kondicionierius
Papildyta:
na jei as irengciau 3 aukstus ir poto padainciau i 600 kv smile.gif  pas mane stoge 20cm vatos, grindise 10 cm putplascio.. pas jus stoge keli auksatu siltu patalpu ir grindyse tiek pat.. o isorinem sienom dalinates su kaiminais ..kurios kiek pamenu apsiltinos geriau negu pas mane.. bet kas is to? jums geriau gyventi 60 kv negu man 260? puiku - reishkia visiems viskas gerai smile.gif dar pas mane 4 sunys - 400 lt per menesi.. elektros sudeginu 300 lt per menesi.. zemes ploto 26 arai - daug pinigu prieziurai, zole trasos.. pirti va statau - vien islaidos smile.gif kudra nuosava - irgi reikes zuvi sert.. tikrai nevert keltis i nama smile.gif gyvenkyte toliau laimingai savo 7 aukste.. vaizda  grazus.. kaiminai draugishki..


Na ir tautos išprusimas. Pabandai pateikti skaičius, kaip skiriasi namo/buto šildymo išlaidos priklausomai nuo langų ploto, namo statybos technologijų (vatos, langų orientacijos ir t.t.) ir tau pradeda aiškinti, kur kas turi gyventi. Aš tiesiog visų pagalba norėčiau sužinoti, kokios yra išlaidos namo šildymui priklausomai nuo jo techninių sprendimų.

Šiuo atveju turime tokius skaičius:

1) namo šildomas plotas 200 kv, tai 1 kv. išlaidos vandeniu/šildymui - 4,44 Lt. Sienos apšiltintos tik 10 cm. Beje, tamstos šildymo išlaidos būtų didesnis, nes dažnai kuriamas židinys ir išjungiamas šildymas;
2) butas: šildomas plotas 58,33, išlaidos vandeniui/šildymui - 3,73 Lt. Tiesa visgi reikėtų minusuoti mano įtrauktas išlaidas šaltam vandeniui, tokiu atveju 1 daugiabučio 1 kv. šildymo/šilto vandens kaina išeina - 3,08 Lt. Šiuo atveju sienoje - 14 cm vatos.

Skaičiai santykiniai nepalyginami (butas vs namas), tačiau reikėtų daugiau žmonių patirties, kurie pateiktų savo namų pavyzdžius su daugiau vatos, galbūt mažiau ir šiltesni langai ir t.t. Taip bent kažkiek galima palyginti šiltino storinimo naudą su išlaidoms už šildymą.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 12, 14:38)
Skaičiai santykiniai nepalyginami (butas vs namas), tačiau reikėtų daugiau žmonių patirties, kurie pateiktų savo namų pavyzdžius su daugiau vatos, galbūt mažiau ir šiltesni langai ir t.t. Taip bent kažkiek galima palyginti šiltino storinimo naudą su išlaidoms už šildymą.


jus lyginate katina su arkliu, kuris gyvunas daugiau mesos suvalgo.. as parasiau kodel - jus ta praleidote kaip smulkmena.. jei mano nama ideti i jusu buto vieta - viskas pasikeistu radikaliai.. bet kadangi tai ne labai imanoma - ta priesh lygindami galinius skaicius - ivertinkite visus kitus parametrus, kiek jie duoda naudos, isminusuokite ta nauda ir tada vertinimas butu objektyvesnis.. o dabar, faktishkai jus pasakete - kad va namui zmogus isleido 800 lt o as butui 200.. SUPER! butas geriau biggrin.gif pvz. praeitai metai as uz dujas mokejau 1,59 (ar kiek ten, jau nepamenu) - tuo tarpu Vilniaus m. kwh skaiciavo is kainos 1,09 (ar kiek ten - jau nepamenu).. Galima buvo lyginti sanaudas?? O dabar kokia situacija? Nzn smile.gif Zinau kad draugas apsisilde nama 2gubai daugiau negu as - moka 1/3 maziau.. bet kredita moka 3500.. o as 1000.. galima lyginti? todel priesh keksnuojat mano mentaliteta - apmastykite savo teiginiu..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaban: 12 vasario 2010 - 13:54
QUOTE(kaban @ 2010 02 12, 12:25)
As nesuprantu pozicijos, ka zmogus reikalauja skaiciu, o pats pateikia pamastymus.. Negi sunku paimti ir suskaicioti??? As kai man kazas idomu - paimu ir skaicioju..
kaip pvz: paimam pasyvu namvs normalu nama.. praktishkai apsiltinimo sluoksniai visur 2gubai dydesni.. tai exelije nesunku uzpildyti lentele tipo

Pavadinimas % pabrangimo Kaina standarto  Kaina pabrangimo
  
Grindis                      100,00% 
Pamatas                    30,00% 
Sienos konstrukcija    30,00% 
Sienos apsiltinimas     100,00% 
Lubu konstrukcija       30,00% 
Lubu apsiltinimas        100,00% 
Langai                       100,00% 
Durys                        100,00% 
Rekuperacija              400,00%

Ir visi skaiciai bus mazdaug aishq.. koks pabrangimas.. kiek permoka.. taupyma irgi nesunku suskaicioti.. tik reikia realiu skaiciu - as savo namo jau primirsau smile.gif negi traukti jau 5metu senumo uzrasus.. vstie i dabarti panasu nebus..

Gal kas gali uzpildyti kainas? siolaikines?




na gal paskaicuokim smile.gif
Savo 110m2 namui(rusio neskaiuoju) jei ji buciau uzpasyvines t.y:
Sienos vietoje 200 naudoti 400mm
luboms 300 (600)
grindims 100 (300)
langus vietoje paprastu siltus 22m2
duris ir dabar turiu brangias, tik saltas smile.gif tai max 2000 prideciau
Taigi pabrangima buciau gaves 21000 kazkur su rekuperatoriumi kurio pirminiame nepasyviame variante kaip ir nereikia ir konstruktyvu pakeistu.
dabartiniai poreikiai siam plotui tarkim 7500kwh/metus. Viska apsiltinus gauciau kazkur puse to t.y 3800, sutaupau 3700kwh per metus. Arba tai butu 1500 per metus. man apsiltinimas nuo dabartinio jau padoraus iki praktiskai uzpasyvinto atsiperka per 14, tebunie 15metu.
Cia su salyga, kad deciau brangius langus. kai pasimokiau taip nedaryciau ir deciau ne langus, o tik stiklo paketus kas dar sumazintu langu U ir kaina taptu mazesne ar artima paprastu langu kainai. taigi sutaupyciau is 21000 kokius 7000.
tuomet gauciau tik 14000 pabrangima kas atsipirktu per 10 metu.
Ar itikinau? smile.gif Skaiciai niekada nemeluoja, kaip sakote pats.
Apie malkas nepradekim nes taip apsiltinus bus beveik pofig kuo kurentis. Duju irgi nesivesit nes reikes investiciju ju atvedimui, prijungimui, katilui ir t.t. o cia paprasciausi elektriniai radiatoriai ir grindu kilimeliai su reguliavimu viska apsildytu . nereiketu katilines, cia dar sutaupome.
o pas pati apsiltinus tik 10cm, tai net ir minimalus pakeitimai butu dave zymu rezultata.

Blyn kur buvo mano galva kai staciau, mokeciau dabar uz elektrini sildyma 1500 lt per metus ir net klausimu nekiltu ar tai brangu. o dabar galvoji, kad malku turi keliems, metams, o ka toliau reiks daryti ir nezinai ar dujas vestis(vel investicijos). Ar elektra sildyti(sanaudos dideles ir dujinis sildymas su atvedimu tada tampa ne toks brangus ir atsiperkantis greitai smile.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vyckaju: 12 vasario 2010 - 13:59
QUOTE(kaban @ 2010 02 12, 14:47)
jus lyginate katina su arkliu, kuris gyvunas daugiau mesos suvalgo..  as parasiau kodel - jus ta praleidote kaip smulkmena.. jei mano nama ideti i jusu buto vieta - viskas pasikeistu radikaliai.. bet kadangi tai ne labai imanoma - ta priesh lygindami galinius skaicius - ivertinkite visus kitus parametrus, kiek jie duoda naudos, isminusuokite ta nauda ir tada vertinimas butu objektyvesnis.. o dabar, faktishkai jus pasakete - kad va namui zmogus isleido 800 lt o as butui 200.. SUPER! butas geriau biggrin.gif pvz. praeitai metai as uz dujas mokejau 1,59 (ar kiek ten, jau nepamenu) - tuo tarpu Vilniaus m. kwh skaiciavo is kainos 1,09 (ar kiek ten - jau nepamenu).. Galima buvo lyginti sanaudas?? O dabar kokia situacija? Nzn smile.gif Zinau kad draugas apsisilde nama 2gubai daugiau negu as - moka 1/3 maziau.. bet kredita moka 3500.. o as 1000.. galima lyginti? todel priesh keksnuojat mano mentaliteta - apmastykite savo teiginiu..


Butas su namu nepalyginamas 100 proc., tačiau galima sužinoti realias išlaidas 1 kv. už šildymą/šiltą vandenį. O tai jau palyginami dalykai nepriklausomai nuo kiekvieno statinio kvadratūros. Būtent tai ir noriu palyginti, nes vien teoriniais skaičiais tikrai negalima remtis. Reikia realių skaičių iš praktikos ir viskas atsistos į savo vietas ir nereikės remtis 15 kWh per metus prieš 120-200 kWh prieš metus ir t.t. Gamintojai irgi deklaruoja, kad jų mašinos turi sudeginti pvz 7 litrus benzo, bet pasirodo, kad realiai išeina 9 l, o jei šalta ir kamščiai - ir visi 11 l. Žinoma, visų šalutinių veiksnių neeliminuosime, bet tam tikrai praktiniais skaičiais remtis galima. Todėl ir būtų sveikintina, jei daugiau žmonių pateiktų asmenines, praktines išlaidas, o ne vien teorinius skaičius.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 12, 15:02)
Butas su namu nepalyginamas 100 proc., tačiau galima sužinoti realias išlaidas 1 kv. už šildymą/šiltą vandenį. O tai jau palyginami dalykai nepriklausomai nuo kiekvieno statinio kvadratūros. Būtent tai ir noriu palyginti, nes vien teoriniais skaičiais tikrai negalima remtis. Reikia realių skaičių iš praktikos ir viskas atsistos į savo vietas ir nereikės remtis 15 kWh per metus prieš 120-200 kWh prieš metus ir t.t. Gamintojai irgi deklaruoja, kad jų mašinos turi sudeginti pvz 7 litrus benzo, bet pasirodo, kad realiai išeina 9 l, o jei šalta ir kamščiai - ir visi 11 l. Žinoma, visų šalutinių veiksnių neeliminuosime, bet tam tikrai praktiniais skaičiais remtis galima. Todėl ir būtų sveikintina, jei daugiau žmonių pateiktų asmenines, praktines išlaidas, o ne vien teorinius skaičius.


negali buti kazkokio islaidu lyginimo tarp namo ir buto. Ar zinote toki dalyka, kad didejant namo kvadraturai 1m2 apsildymo islaidos mazeja kaip ir pastatymo ir t.t.
tai jus lyginate savo keliu tukstanciu kvadratu daugiabuti su vargsu 200m2 nameliu ir bandote rasti kazkokias sasajas tarp kvadratiniu metru ir ju islaikymo kainos.... Snekam apie pasyvius namus. galite sneketi apie pasyvius daugiabuciaus jei jums tai priimtina bus visai idomu, bet nedarykit misraines nes ryte skaudes galva...
Atsakyti