QUOTE(mariuks77 @ 2010 02 12, 02:28)
na va, nespėjau isikišti, o Giedruolė jau pataisė dėl vėdinimo
Nes čia paskaičius apie iškeltą vėdinimo klausimą.... toks jausmas, kad nei vienas nebuvo daręs (bent pasidomėjęs) vėdinimo projekto ir nesigilino kas yra rekuperatorius ir nuo ko skersvėjai pučia, kaip skaičiuojami m3 oro, į kurias patalpas kiek reikia, per kur išeina, kokiu principu rekuperatorius valdomas ir kaip valdomas, kam reikalingi apsauginiai tenai jo viduje ir t.t.
Tada man kilo natūralus klausimas: 44 psl. diskusijos apie pasyvų namą, bet .... taip "pasimauti", mano galva, pačiu svarbiausiu pasyvaus namo (kad ir standartinio namo) įrenginio funkcijomis.... nepykit, bet tikrai nekelia pasitikėjimo ir verčia abejoti 44 psl. diskusijos turinio kokybę.
Beje galiu truputuką info duoti apie statybininkų (vadovų ir darbininkų) požiūrį į putplastį. Jų nuomone putplastis nėra gerai, nes visi jų apšildyti putplaščiu namai pradėjo iš vidaus pelyti...
o kalbant apie šiltinimo storius - eilinį kartą pažiūrėjau kaip žmogus bando pirštu smilkinį sau pragręžti
Prieš 8 metus lygiai ta pati situacija buvo kai vietoj "standartinių" 5 cm užsiprašiau 15 cm, o šį kartą kalba jau ėjo apie 30-35 cm
Pasyvūs namai augs kaip grybai kai pasikeis architektų požiūris ir gebėjimai ne tik pagal Fibo ar Ytongus projektuoti, bet sekti namų statybos tendencijas ir jas taikyti Lietuvoje bei rekomenduoti klientams. Nemanau, kad bus kokių postūmiu greitu metu, bet pasyvaus namo idėjininkai gali duoti startą
Šitoj informacijoje yra daug skiedalo. Pirmiausia apie storininimus +5, +15 +milijonas cm. Kada tai baigsis? Jei dabar standartas yra, tarkim, 15 cm, o kai kurie deda +5 (20 cm), tai kuomet standratas bus 20, tokie ir panašūs gudručiai dės vėl +5 ir taip be galo. Todėl ir sakau, kad reikia išdiskutuoti ir rasti įrodimus, o ne tik remntis savo pamąstymais, koks yra optimalus vatos storis ne šiandieną o aplamai, t.y. su perspektyva. Beje, ne vieno mokslininko yra įrodyta, kad nuo tam tikro vatos storio, atitvarą toliau storinant, pastato šiluminė varža didėja ne proporcingai vatos storiui. Tai panašu į chemiją, jei tirpalas jau prisotintas (pvz., arabata cukrumi), dėk tu kad ir toną sukraus, bet jis neištirps ir saldžiau nebebus. Tas pats ir su vatos storiu. Kol kas šioje diskusijoje nėra surastas bendras vardiklis, koks Lietucos oro sąlygoms būtų tinkamiausias visų atitvarų šiltinimas priklausomai nuo statybinės medžiagos. Galima rinktis ir Fibo kaip vieną populiariausią statybinę medžiagą. Beje, nekiškit man skaičių iš užsienio. Čia geriausiai tiktų tai apie ką aš sakiau padiskutuoti: mano konkretus namas, t.y. kaip jis pastatytas ir kiek man kainuoja jo šildymas, ką daryčiau kitaip, o kas yra tikrai gerai ir rekomneduoju. Juk visiems čia besilankantiems reikia kitų asmeninės betarptiškos patirties, nes googlinti mokam visi.
Apie priverstinę vetiliaciją, kuri yra ir šildymo sistema, t.y. rekuperaciją, yra daugiausia nesusipratimų. Panašu, kad dauguma supranta, ką reiškia vatos storis sienoje 20 cm, bet ką reiškia rekuperacija, ką jinai daro, kiek realiai kainuoja, kaip ją teisingai sumontuoti, kokie eksploataciniai kaštai, koks patvarumas, koks keliamas triukšmingumas, ar reikalingas papildomas rekuperatoriaus projektas, kiek jis kainuoja, kas tuo užsiima, kas tai gali padaryti gerai ir t.t. Aš galiu pasakyti, kad atakymų į šiuos klausimus čia nėra. O tik pamąstymai, bet vėlgi ne kiekvieno asmeninė patirtis. REIKIA FAKTŲ, o NE SKEIDALŲ IR FILOSOSFIJOS. NAUDA, NAUDA, ir dar kartą NAUDA. AŠ jos čia kol kas negaunu....
Papildyta:
QUOTE(Giedruolė @ 2010 02 12, 10:31)
TAip kad rašydamas terminologiją prieš tai parašykite, kad tai Kaban terminologija ir tai nėra taisyklė
pasikartosiu - klaidinate kitus, kitaip net nebūčiau pradėjus šios diskusijos.
Mano pastabos ne iš reklaminio bukleto, nes ten taip pat dažnai būna neteisinga reklaminė informacija prastumti gaminiui.
Atestacijos metu buvo 1 klausimas iš 6 : kur naudojama kondicionavimo sistema. Spėkit kokie atsakymai susimovė... Taip kad pats mažiau skaitinėkit lankstinukus, o dažniau rimtesnę techninę literatūrą.
Kiek suprantu, jūs išmanote apie šilto namo (gal ne vien pasyvaus) vedinimo-rekuperavimo sistemą. Jei turite jėgų ir noru, būtų malonu išgirsti, kaip reikia šią sistemą teisingai įsirengti, kiek jinai kainuoja, kokie jos eksploataciniai kaštai, kokia gedimų tikimybė, ar reikalingas projektas ir t.t. Pasidalinkite patirtimi.