Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos

QUOTE(Ihmantas @ 2010 02 12, 10:19)
savo eksperimentiniame name darysiu kazka tokio

Yra dar "vokiškas" išpildymas: stora keraminių blokų siena, specialūs tinkas ir fasado dažai.

Vis tik siūlyčiau dar kiek pasvarstyti. Paveikslėlyje saulę pakeitus mėnuliu, ir pridėjus termometrą su skaičiais "-35‘C", ar palikus saulę, bet pridėjus termometrą su skaičiais "+35‘C"- viskas gali pasirodyti kiek kitu rakursu.
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 12, 10:35)
Yra dar "vokiškas" išpildymas: stora keraminių blokų siena, specialūs tinkas ir fasado dažai.

Vis tik siūlyčiau dar kiek pasvarstyti. Paveikslėlyje saulę pakeitus mėnuliu, ir pridėjus termometrą su skaičiais "-35‘C", ar palikus saulę, bet pridėjus termometrą su skaičiais "+35‘C"- viskas gali pasirodyti kiek kitu rakursu.


taip ,situs veiksnius as jau ivertinau.bet jei nerizikuosi ir savo kailiu nebandysi ,viskas ir liks tik teorija.siuo metu mano eksperimentas apsiltintos lubos uzkalta atspindinti folija ir sukamos lubos su paliktu oro tarpu .eileje stovi grindys ant betonines perdangos siltintos eko vata ir karkaso siltinimas eko vata uzpuciant.tik kadangi namelis uzmiestyje tai darbu eiga labai itakoja nenuvalyti keliai doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ihmantas: 12 vasario 2010 - 09:53
QUOTE(kaban @ 2010 02 12, 00:12)
1. Anksciau tokiu sistemu nereikedavo - pakadavo naturalios ventiliacijos kaip namuose, tiek butose, dagiabuciose ir t.t. aishq buvo infiltracija pro plisius ir t.t. Blogausiu atveju - atidarydavome ir pravedindavome..
2. Kai pradejo skaiciti siluma, pradejo sandarinti nama, ji termosuoti, naudoti nenaturalias medziagas statyoje, daugiau smalu, laku, plastiku ir t.t interjere - pradejo rupeti ir ventiliacija.. ir pabishkia pradejo buti norma - kad reikia daryti ja priverstine su rekupais ir t.t.
3. namo pasyvumas dar labiau uzastrina ta klausima, ypac karkasinese namuose, kur nera silumos akumuliatoriu, kurie padeda dirbti naturaliai ventiliacijai.

Labai gražiai surikiavote etapus. Net priežastį paminėjote: "Kai pradejo skaiciti siluma".

Esu jau toks senas, kad dar pamenu benzino kainą 7 kapeikos už litrą. Jei Jūsų surašytus etapus pateikti kuro kainų augimo fone- viskas labai gražiai sustoja į vietas, ir šiuo pagrindu galima numatyti perspektyvas statyboje: Pasyvus namas ir/ar jo variacijos.
Atsakyti
QUOTE(mariuks77 @ 2010 02 12, 02:28)
na va, nespėjau isikišti, o Giedruolė jau pataisė dėl vėdinimo smile.gif
Nes čia paskaičius apie iškeltą vėdinimo klausimą.... toks jausmas, kad nei vienas nebuvo daręs (bent pasidomėjęs) vėdinimo projekto ir nesigilino kas yra rekuperatorius ir nuo ko skersvėjai pučia, kaip skaičiuojami m3 oro, į kurias patalpas kiek reikia, per kur išeina, kokiu principu rekuperatorius valdomas ir kaip valdomas, kam reikalingi apsauginiai tenai jo viduje ir t.t.
Tada man kilo natūralus klausimas: 44 psl. diskusijos apie pasyvų namą, bet .... taip "pasimauti", mano galva, pačiu svarbiausiu pasyvaus namo (kad ir standartinio namo) įrenginio funkcijomis.... nepykit, bet tikrai nekelia pasitikėjimo ir verčia abejoti 44 psl. diskusijos turinio kokybę.
Beje galiu truputuką info duoti apie statybininkų (vadovų ir darbininkų) požiūrį į putplastį. Jų nuomone putplastis nėra gerai, nes visi jų apšildyti putplaščiu namai pradėjo iš vidaus pelyti... smile.gif o kalbant apie šiltinimo storius - eilinį kartą pažiūrėjau kaip žmogus bando pirštu smilkinį sau pragręžti smile.gif Prieš 8 metus lygiai ta pati situacija buvo kai vietoj "standartinių" 5 cm užsiprašiau 15 cm, o šį kartą kalba jau ėjo apie 30-35 cm smile.gif
Pasyvūs namai augs kaip grybai kai pasikeis architektų požiūris ir gebėjimai ne tik pagal Fibo ar Ytongus projektuoti, bet sekti namų statybos tendencijas ir jas taikyti Lietuvoje bei rekomenduoti klientams. Nemanau, kad bus kokių postūmiu greitu metu, bet pasyvaus namo idėjininkai gali duoti startą smile.gif



Šitoj informacijoje yra daug skiedalo. Pirmiausia apie storininimus +5, +15 +milijonas cm. Kada tai baigsis? Jei dabar standartas yra, tarkim, 15 cm, o kai kurie deda +5 (20 cm), tai kuomet standratas bus 20, tokie ir panašūs gudručiai dės vėl +5 ir taip be galo. Todėl ir sakau, kad reikia išdiskutuoti ir rasti įrodimus, o ne tik remntis savo pamąstymais, koks yra optimalus vatos storis ne šiandieną o aplamai, t.y. su perspektyva. Beje, ne vieno mokslininko yra įrodyta, kad nuo tam tikro vatos storio, atitvarą toliau storinant, pastato šiluminė varža didėja ne proporcingai vatos storiui. Tai panašu į chemiją, jei tirpalas jau prisotintas (pvz., arabata cukrumi), dėk tu kad ir toną sukraus, bet jis neištirps ir saldžiau nebebus. Tas pats ir su vatos storiu. Kol kas šioje diskusijoje nėra surastas bendras vardiklis, koks Lietucos oro sąlygoms būtų tinkamiausias visų atitvarų šiltinimas priklausomai nuo statybinės medžiagos. Galima rinktis ir Fibo kaip vieną populiariausią statybinę medžiagą. Beje, nekiškit man skaičių iš užsienio. Čia geriausiai tiktų tai apie ką aš sakiau padiskutuoti: mano konkretus namas, t.y. kaip jis pastatytas ir kiek man kainuoja jo šildymas, ką daryčiau kitaip, o kas yra tikrai gerai ir rekomneduoju. Juk visiems čia besilankantiems reikia kitų asmeninės betarptiškos patirties, nes googlinti mokam visi.

Apie priverstinę vetiliaciją, kuri yra ir šildymo sistema, t.y. rekuperaciją, yra daugiausia nesusipratimų. Panašu, kad dauguma supranta, ką reiškia vatos storis sienoje 20 cm, bet ką reiškia rekuperacija, ką jinai daro, kiek realiai kainuoja, kaip ją teisingai sumontuoti, kokie eksploataciniai kaštai, koks patvarumas, koks keliamas triukšmingumas, ar reikalingas papildomas rekuperatoriaus projektas, kiek jis kainuoja, kas tuo užsiima, kas tai gali padaryti gerai ir t.t. Aš galiu pasakyti, kad atakymų į šiuos klausimus čia nėra. O tik pamąstymai, bet vėlgi ne kiekvieno asmeninė patirtis. REIKIA FAKTŲ, o NE SKEIDALŲ IR FILOSOSFIJOS. NAUDA, NAUDA, ir dar kartą NAUDA. AŠ jos čia kol kas negaunu....
Papildyta:
QUOTE(Giedruolė @ 2010 02 12, 10:31)
TAip kad rašydamas terminologiją prieš tai parašykite, kad tai Kaban terminologija ir tai nėra taisyklė  doh.gif pasikartosiu - klaidinate kitus, kitaip net nebūčiau pradėjus šios diskusijos.
Mano pastabos ne iš reklaminio bukleto, nes ten taip pat dažnai būna neteisinga reklaminė informacija prastumti gaminiui.
Atestacijos metu buvo 1 klausimas  iš 6 : kur naudojama kondicionavimo sistema. Spėkit kokie atsakymai susimovė... Taip kad pats mažiau skaitinėkit lankstinukus, o dažniau rimtesnę techninę literatūrą.


Kiek suprantu, jūs išmanote apie šilto namo (gal ne vien pasyvaus) vedinimo-rekuperavimo sistemą. Jei turite jėgų ir noru, būtų malonu išgirsti, kaip reikia šią sistemą teisingai įsirengti, kiek jinai kainuoja, kokie jos eksploataciniai kaštai, kokia gedimų tikimybė, ar reikalingas projektas ir t.t. Pasidalinkite patirtimi.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 12, 11:08)
Beje, nekiškit man skaičių iš užsienio.

REIKIA FAKTŲ, o NE SKEIDALŲ IR FILOSOSFIJOS. NAUDA, NAUDA, ir dar kartą NAUDA. jos čia kol kas negaunu...

Ruošiatės išradinėti savo "Mindaugiška" dviratį? Kompiuterį ir internetą, kurių pagalba užtvindėte temą savo "NE SKEIDALAIS"- pats pasigaminote? Gal mariuks77 kiek pritrūko takto- o gal net buvo galima įžvelgti kokį tai interesą. Tačiau skirtingai, nei Jūs- jis bent jau neapipylė mus tuo, kuo reguliariai pradžiuginate Jūs.

Įdomus momentas. Ko gero esate vienintelis SM, kuris "aš" rašo didžiosiomis raidėmis. Jei jau esate toks superišskirtinis- gal galėtumėte atskleisti paslaptį: kaip Jus įkalbėti nebeteršti temos. Kadangi čia pateikiamos informacijos ir nuorodų organiškai nepriimate, o savarankiškai pasiieškoti "FAKTŲ" neleidžia patriotizmas- ko Jūs vis dar čia? Vis oponuodamas Jums- įsitaisysiu savęs įtvirtinimo refleksą. Gal vis tik viskas labai paprasta: atėjote tik išsakyti savo neaišku kaip susiformavusius nusistatymus, o tikrai ne domėtis Pasyviu namu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 12 vasario 2010 - 10:54
QUOTE(Giedruolė @ 2010 02 12, 10:31)
TAip kad rašydamas terminologiją prieš tai parašykite, kad tai Kaban terminologija ir tai nėra taisyklė  doh.gif pasikartosiu - klaidinate kitus, kitaip net nebūčiau pradėjus šios diskusijos.
Mano pastabos ne iš reklaminio bukleto, nes ten taip pat dažnai būna neteisinga reklaminė informacija prastumti gaminiui.
Atestacijos metu buvo 1 klausimas  iš 6 : kur naudojama kondicionavimo sistema. Spėkit kokie atsakymai susimovė... Taip kad pats mažiau skaitinėkit lankstinukus, o dažniau rimtesnę techninę literatūrą.


na mano nuomone reikia perspeti, jei naudojasi svetima terminologija bei informacija, pagal nutilejima autorius naudoja savo zodzius ir skleidzia savo mintis.. smile.gif jei as klaidinu visiuomene neteisinga terminologija - na tebunie visuomene bus suklaidinta.. svarbu kad procesus visuomene suprastu teisingai..
jei mikroklimatui sukurti naudojama kondicionavimo sistema tai dar nereikishkia, kad kondicionavimo sistema sukuria mikroklimata.. tai sudedamoji dalis.. sildimas irgi sukuria mikroklimata.. ventiliacija irgi.. aishq yra irenginiai - 100 viename, kurie pagal poreiki ir pasildo ir pasaldo ir papuca ir pagroja radija.. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 12, 11:46)
Ruošiatės išradinėti savo "Mindaugiška" dviratį? Kompiuterį ir internetą, kurių pagalba užtvindėte temą savo "NE SKEIDALAIS"- pats pasigaminote? Gal mariuks77 kiek pritrūko takto- o gal net buvo galima įžvelgti kokį tai interesą. Tačiau skirtingai, nei Jūs- jis bent jau neapipylė mus tuo, kuo reguliariai pradžiuginate Jūs.

Įdomus momentas. Ko gero esate vienintelis SM, kuris "aš" rašo didžiosiomis raidėmis. Jei jau esate toks superišskirtinis- gal galėtumėte atskleisti paslaptį: kaip Jus įkalbėti nebeteršti temos. Kadangi čia pateikiamos informacijos ir nuorodų organiškai nepriimate, o savarankiškai pasiieškoti "FAKTŲ" neleidžia patriotizmas- ko Jūs vis dar čia? Vis oponuodamas Jums- įsitaisysiu savęs įtvirtinimo refleksą. Gal vis tik viskas labai paprasta: atėjote tik išsakyti savo neaišku kaip susiformavusius nusistatymus, o tikrai ne domėtis Pasyviu namu.


Priešingai nei jūs, gerbiamas eksperte, aš pateikiau bent šiokius tokius faktus (Veikmės atvejis) ir paskaičiavimus per kiek laiko pasyvus namas gali atasipirkti. Mano skaičiavimus patvirtino ir lenkiškas pavyzdys, t.y. kad pasyvus namas kainuoja brangiau ir kad jo atsipirkimui reikia laiko: lenko 100 kv. namas atsiperka tik per 15 metų, tuo tarpu Veikmės 224 kv. namas atsipirks, mano skaičiaivimais, per 25-30 m. Aš be to kalbėjau ne filosofinėm kategorijom, o tik skaičiais ir faktais. Pateikiau ir asmeninį pavyzdį, kad eilinis ne pagal pasyvius standartus pastatytas daugiabutis gali būti labai šiltas ir taupus, o visam tam nerikai išleisti daug pinigų. O kur gerbiamasis jūsų faktai: stačiau tiek ir tiek namų, todėl darėm taip ir taip, o dabar pats gyvenu ten ir ten ir moku už šildymą kosminius pinigus, nes nesugebėjau pasistatyti pasyvaus namo. Duokit faktų, o ne filosojos. Tas pats tinka ir Kabanui, Dario, Cezui ir kitiems ekspertams. Mes su Mariuks7777 bent jau pateikiam skaičius, o ne vien fanatazuojame. Toks tamsta ir statybinkams. Aš pas tokį tikrai neičiau, nes jums trūksta konkretumo. O gal norit būti antras Brazauskas - sugėbėjimų malti liežuviu tikrai turit. Bet Brazauskas ne tik moka malti liežuviu, bet ir partikšai ant žemės stovi. Aš tikrai nieko pirkto nenoriu pasakyti, bet kosntruktyvumo pokalbyje trūksta ir be jūs patys čia teršiate eterį su pamąstymais apie rekuperaciją, o ne faktų pateikimais. Beje, eksperte Kaban pasakyk kiek moki už savo namo šildymą, kaip jį pastatei bei ką keistum.
Atsakyti
Daugeliui tai gali pasirodyti įžulu, bet aš noriu apibendrinti čia išsakytą daugumos nuomonę apie pasyvų namą:

1) statytik didelį namą - nevaržyk savo svajonių ir fantazijų;
2) šiltink atitvarus minimu 30-50 cm vatos;
3) dėk brangiausius langus:
4) statyk rekuperatarių;
5) numatyk visas įmanomas ateities technologijas, kad vėliau visą tai galėtum pritaikyti savo namui. Palik aibę sienuose skylių, nes tikrai daug ką ateityje reikės pasijungti papildomai;
6) viską daryk pats, nes kiti nieko neišmano;
7) kopijuok aklai užsienį - jie protingesni už mus ir viską žino;
8) nedaryk katilinės - pasyvų namą apšildys rekuperatorius, saulės kolektoriai, baterijos, vėjo jėgainės ir asmenis bei visos šeimos prakaitas;
9) kišk į namą pinigus pastoviai, taip sumažinsi išlaidas šildymui, bet kiek būsi sukišęs, neskaičiuok - juk sąskaita už šildymą bus tikrai maža.
10) tikėk mumis aklai, nes mes ekspertai, bet ką esame padarę praktikoje, negalim pasakyti - valstybinė paslaptis. Dar geriau - nebandyk abejoti ir oponuoti, nes čia savi, o jūs visi - žali viščiukai.

O svarbiausia - vergauk namui visą gyvenimą, o ne tiesiog gyvenk.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 12 vasario 2010 - 11:21
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 12, 12:02)
Priešingai nei jūs, gerbiamas eksperte... Tas pats tinka ir Kabanui, Dario, Cezui ir kitiems ekspertams... Beje, eksperte Kaban...

"Ekspertai"- ką darom? Tema artėja į pabaigą, ir jau kyla minčių, ar verta ją tęsti: per tokį "skaičių pateikinėtoją"- tema pavirto velnias žino kuo, ir nepasistūmėjome nė per žingsnį tolyn. Nežinau kito "vaisto", todėl siūlau oponentui su "AŠ"- taikyti visišką ignoravimą. Gal pabendravus pačiam su savimi- po kiek laiko jaunuoliui tai pabos?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 12 vasario 2010 - 11:25
As nesuprantu pozicijos, ka zmogus reikalauja skaiciu, o pats pateikia pamastymus.. Negi sunku paimti ir suskaicioti??? As kai man kazas idomu - paimu ir skaicioju..
kaip pvz: paimam pasyvu namvs normalu nama.. praktishkai apsiltinimo sluoksniai visur 2gubai dydesni.. tai exelije nesunku uzpildyti lentele tipo

Pavadinimas % pabrangimo Kaina standarto Kaina pabrangimo

Grindis 100,00%
Pamatas 30,00%
Sienos konstrukcija 30,00%
Sienos apsiltinimas 100,00%
Lubu konstrukcija 30,00%
Lubu apsiltinimas 100,00%
Langai 100,00%
Durys 100,00%
Rekuperacija 400,00%

Ir visi skaiciai bus mazdaug aishq.. koks pabrangimas.. kiek permoka.. taupyma irgi nesunku suskaicioti.. tik reikia realiu skaiciu - as savo namo jau primirsau smile.gif negi traukti jau 5metu senumo uzrasus.. vstie i dabarti panasu nebus..

Gal kas gali uzpildyti kainas? siolaikines?

Mano namas: 260 kv, sildomo ploto 200, apsiltintas 10 cm putplasciu ant fibo blokeliu, plastikiniai paprasti langai 19 vnt, puse iki zemes, erkeris visas istisai stiklinis, langus reiktu paregulioti, kaikurie uzsidaro nesandariai, per salciu jautiesi plysiukai, mansardinis 2 aukstas, stoge - 20cm vatos.. 6 stoglangiai nuo kuriu jauciasi dvelksmas saltuko.. Uz kredita mokam apie 1000, uz pereita menesi sudeginom sildimui bei karstam vandeniu 678 kubu duju, bet karsto vandens nemazai naudojjam - 2 mazi vaikai smile.gif zidini turiu, kurenu kas vakar, kai netingiu.. jei zidinis dega - katilas neveikia, zidinio pakanka is tikro palaikyti temp net prie -20.. Planuoju palepei pripilti dar kokius 15-20 cm birios vatos, tik konstrukyva niekaip nesugalvoju.. pagal skaiciavimus puse nuostoliu eina per langus smile.gif jei pavyktu per juos sumazinti nuostoliu - daugiau nieko nenoreciau..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaban: 12 vasario 2010 - 11:42
QUOTE(kaban @ 2010 02 12, 12:25)
As nesuprantu pozicijos, ka zmogus reikalauja skaiciu, o pats pateikia pamastymus.. Negi sunku paimti ir suskaicioti??? As kai man kazas idomu - paimu ir skaicioju..
kaip pvz: paimam pasyvu namvs normalu nama.. praktishkai apsiltinimo sluoksniai visur 2gubai dydesni.. tai exelije nesunku uzpildyti lentele tipo

Pavadinimas % pabrangimo Kaina standarto  Kaina pabrangimo
 
Grindis              100,00% 
Pamatas                30,00% 
Sienos konstrukcija 30,00% 
Sienos apsiltinimas 100,00% 
Lubu konstrukcija 30,00% 
Lubu apsiltinimas 100,00% 
Langai                100,00% 
Durys                100,00% 
Rekuperacija              400,00%

Ir visi skaiciai bus mazdaug aishq.. koks pabrangimas.. kiek permoka.. taupyma irgi nesunku suskaicioti.. tik reikia realiu skaiciu - as savo namo jau primirsau smile.gif negi traukti jau 5metu senumo uzrasus.. vstie i dabarti panasu nebus..

Gal kas gali uzpildyti kainas? siolaikines?


Šaunuolis. Tikrai būtų super suskaičiuoti šiandieninėmis kainamos pasyvaus ir standartinio namo pastatymo išlaidas ir pateikti viešam skrodimui. Kas tai galėtų padaryti? Aš tikrai nemoku sudarinėti namo sąmatų ir neturiu tam net galimybių.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 12, 12:20)
Daugeliui tai gali pasirodyti įžulu, bet aš noriu apibendrinti čia išsakytą daugumos nuomonę apie pasyvų namą:

1) statytik didelį namą - nevaržyk savo svajonių ir fantazijų;
2) šiltink atitvarus minimu 30-50 cm vatos;
3) dėk brangiausius langus:
4) statyk rekuperatarių;
5) numatyk visas įmanomas ateities technologijas, kad vėliau visą tai galėtum pritaikyti savo namui. Palik aibę sienuose skylių, nes tikrai daug ką ateityje reikės pasijungti papildomai;
6) viską daryk pats, nes kiti nieko neišmano;
7) kopijuok aklai užsienį - jie protingesni už mus ir viską žino;
8) nedaryk katilinės - pasyvų namą apšildys rekuperatorius, saulės kolektoriai, baterijos, vėjo jėgainės ir asmenis bei visos šeimos prakaitas;
9) kišk į namą pinigus pastoviai, taip sumažinsi išlaidas šildymui, bet kiek būsi sukišęs, neskaičiuok - juk sąskaita už šildymą bus tikrai maža.
10) tikėk mumis aklai, nes mes ekspertai, bet ką esame padarę praktikoje, negalim pasakyti - valstybinė paslaptis. Dar geriau - nebandyk abejoti ir oponuoti, nes čia savi, o jūs visi - žali viščiukai.

O svarbiausia - vergauk namui visą gyvenimą, o ne tiesiog gyvenk.


1.mano eksperimentinis 50 kvadratu planuojamas 2 zmonem su tiksliai isplanuotom erdvem.
2sienos bus 15 cm ekovatos(daugiau neleidzia namo konstrukcija)
3.langai bus mediniai su trigubu stiklu ir atspindincia plevele viska darysiu pats(DIY informacijos pilnas internetas)
4.vedinimo sistema dar apdirbinejama
5skyles paliktos ir atitinkamai paruostos
6viska darysiu pats nes nematau tokio darbo kad samdyti firma
7per desimt metu gyvenau vokietijoje lenkijoje airijoje ir anglijoje i lietuva parvesta daug irankiu ir technologiju kuriu lietuvoje dar nebuvo ,darbo patirtis prie dangoraiziu,medicinos laboratoriju,vaistu gamyklu ,tukstantiniu butu kompleksu statybos .tikrai is ju pasimokyti yra ka
8nama apsildys zidinys (salia miskas )ir elektriniai radiatoriai su termostatais palaikymui min temperaturos kai nieko nera namie.
9 ka padarysiu galesiu aprasyti ir parodyti


namo paskirtis is vasarnamio keiciamas i i nama visiems metu laikams NEpastoviam gyvenimui eksperimentu esme pasiteisinusias medziagas ir sprendimus pritaikyti velesniame name
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ihmantas: 12 vasario 2010 - 11:59