QUOTE(mariuks77 @ 2010 02 12, 02:28)
Tada man kilo natūralus klausimas: 44 psl. diskusijos apie pasyvų namą, bet .... taip "pasimauti", mano galva, pačiu svarbiausiu pasyvaus namo (kad ir standartinio namo) įrenginio funkcijomis.... nepykit, bet tikrai nekelia pasitikėjimo ir verčia abejoti 44 psl. diskusijos turinio kokybę.
Beje galiu truputuką info duoti apie statybininkų (vadovų ir darbininkų) požiūrį į putplastį. Jų nuomone putplastis nėra gerai, nes visi jų apšildyti putplaščiu namai pradėjo iš vidaus pelyti...
o kalbant apie šiltinimo storius - eilinį kartą pažiūrėjau kaip žmogus bando pirštu smilkinį sau pragręžti
Prieš 8 metus lygiai ta pati situacija buvo kai vietoj "standartinių" 5 cm užsiprašiau 15 cm, o šį kartą kalba jau ėjo apie 30-35 cm
Pasyvūs namai augs kaip grybai kai pasikeis architektų požiūris ir gebėjimai ne tik pagal Fibo ar Ytongus projektuoti, bet sekti namų statybos tendencijas ir jas taikyti Lietuvoje bei rekomenduoti klientams. Nemanau, kad bus kokių postūmiu greitu metu, bet pasyvaus namo idėjininkai gali duoti startą
Užsukęs į temą (į svečius), pradėjote nuo visų dalyvių kompetencijos analizės, ir surašėte labai aiškias išvadas. Čia aišku ne parado dalyvių klubas, kur užsukęs ir išvadinęs visus vištos patinais- apturėtumėte labai naudingas kalbos ir elgesio kultūros pamokas. Bet- visgi... Pabandysiu paaiškinti, kodėl Jūsų postas kiek suerzino. Pabrėšiu: postas- o ne Jūs asmeniškai.
Kartas nuo karto "Protingo namo" įrangos tiekėjai pasiūlo bendradarbiauti. Paprastai pirmu punktu visada išstatomi tarpininkavimo %, kurie prilygsta visai neblogo nešiojamo kompiuterio kainai. Tuomet iškyla dilema: lyginti pačią sistemą su tuo pačiu nešiojamu kompiuteriu, yra tas pats, kaip bandyti lyginti makakos intelekto koeficientą su kokio Einšteino. Tačiau: kaina skiriasi pradedant nuo 10 kartų ir baigiant 100 (daugiau neteko užtikti)- tik atvirkštine proporcija!? Šis absurdas įmanomas tik vienu atveju: vaikiškai elementari programinė įranga ir keletas dėžučių, rinkoje pristatoma kaip kosminė technologija išrinktiesiems- superprestižas. Kad "nepasimauti" ant tokio "superprestižo", besistatančiam žmogui tereikia žinoti elementarų dalyką: centralizuotas namo sistemų valdymas- tėra žaisliukas, lyginant su elementaraus nešiojamo kompiuterio galimybėmis. Ir nieko daugiau, kad liktų "neišdurtas". Jei jis norės- galės toliau gilintis savarankiškai, ir derėtis su pardavėjų, žinodamas tikrą produkto vertę.
Dabar trumpai apie tai, kuo "pradžiuginote" Jūs:
* Rekuperacinę (skardinę dėžę su ventiliatoriumi, plastikinį (dažniausiai) vamzdyną ir kelias papildomas detales) pristatėte kaip eilinio besistatančio protui "neįkandamą" technikos stebuklą. Kuo tai skiriasi nuo prieš tai paminėto pavyzdžio?
* Ar kada bandėte pasiskaičiuoti galimybę šildyti Pasyvų namą vien rekuperacine? Atrastumėte priežastį, kodėl amerikiečiai, iki tol tik gūžčioję pečiais dėl europietiškų šildymo sistemų- po truputi (nors ir lėtai) patys pradeda jas naudoti (t.y.- atsisako šildymo oru).
* Gal galėtumėte apšviesti: kodėl mechaninis vėdinimas o ne koks klozetas ar TV- yra pačiu svarbiausiu Pasyvaus namo (kad ir standartinio namo) įrenginiu? Privaloma- gal! Tačiau kodėl tvirtinate, kad pagrindinė? Įveskite vieną šiandieninės realijos kriterijų- "malka daugiau, malka mažiau". Ar jomis besikūrenančiam, "ant galvos" po 300 m3 ir pusmetrinius mūro "akumuliatorius" turinčiam- labai lengva bus suvesti galus taip, kad rekuperacinė "mirtinai" reikalinga?
Dėl paskutinės pastraipos
. Tik optimizmo turiu kiek daugiau- nėra tautiečiai tokie jau neišprusę. O ir krizė leido daug kam atsikvėpti nuo rutinos, ir suteikė puikią galimybę permainoms: statybininkams- laiko pamąstyti, kuo jie iki tol užsiiminėjo; besistatantiems- laiko pamąstyti, ką jie iš tikro nori statytis.
Gal vis tik verta pasinaudoti cezo patarimu, ir nebeskirti vėdinimui tiek išskirtinio dėmesio? Užsukęs į temą, žmogus tuoj pradės galvoti, kad Pasyvus namas- tai vien rekuperacinė...