Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos

QUOTE(EVOY @ 2010 02 10, 13:20)
Labas, Snowpass! Kaip kitam diagnozuodamas logoreją- pats visai neblogą litaniją surašėte! Dėl tolerancijos: yra labai siaura sritis, kur jaučiuosi pakankamai drąsiai, ir gal net turiu ką pasakyti. Pasisakydamas viešoje erdvėje- puikiai žinau: "visų galų meistro" tipo žmones tai erzins, ir niekaip neišvengsiu jų "indėlio", rašant mano charakteristikas ir diagnozes (argumentuotai oponuoti- jie kiek per mažai pasiruošę). Tačiau- "Bijai vilko- neik į mišką".

Prie visų "neaiskus", " neirode", " neirodys", "neaiskus" ir pan.- siūlyčiau pridėti žodelį "man" (t.y.- Jums). Tuomet viskas stos į savo vėžias, ir nebeatrodys, kad pasiskyrėte save visos tautos atstovu.
Papildyta:

O gal Jūs paprasčiausiai nenorite girdėti? Ir sakė, ir tautiškuosius pavyzdžius pateikė, ir užsienio pavyzdžius pateikė- tik Jums vis negana. Kokio idealo vis ieškote?

Mano giliu įsitikinimu- jus turite visas teises į "Jūsų giliu įsitikinimu". Tik jei vien tik priešgyniaujate- kodėl Jus sudomino būtent ši tema? Negi nėra tokių, kurios Jums artimesnės pagal pažiūras?

Čia jau visiškas бред‘as- nebent turite teiginius patvirtinančių faktų?



Specialiai nepriešgyniauju, tačiau abejoju informacija, kuria pateikia tokio namo nestatę, jame negyvenę žmones, kurie turi informcijos tik paskaitę kelis ar keliolika saitų internete. O ši tema man įdomi ne vien pasyvymo aspektu, bet kaip pastatyti mažai pinigų valgantį namą. Šilti kailiniai - tik vienas iš galimų būdų taupyti namo eksploatacines išlaidas. Aš nesakau, kad pasyvus namas blogai. Aš manau, kad pastatyti pasyvų namą kainuoja nemažus papildomus pinigus, kurie vargiai ar atsipirks. Puikus pavyzdys galėtų būti batai: gerai jei išleidęs už batus 500 Lt, juos gali nešioti bent 2-3 sezonus. Tačiau iš mano praktikos dažnai brangūs batai plyšdavo ir po 1 sezono. Todėl kartais visai apsimoka nusipirkti batus už 100-200 Lt, kurie tarnaus vieną, o gal ir 2 sezonus. Tas pats gali būti ir su pasyviu namu: sukiši papildomus pinigus, kurie gali neatsipirkti.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 10, 13:56)
Specialiai nepriešgyniauju, tačiau abejoju informacija, kuria pateikia tokio namo nestatę, jame negyvenę žmones, kurie turi informcijos tik paskaitę kelis ar keliolika saitų internete.

O ši tema man įdomi ne vien pasyvymo aspektu, bet kaip pastatyti mažai pinigų valgantį namą.

Aš manau, kad pastatyti pasyvų namą kainuoja nemažus papildomus pinigus, kurie vargiai ar atsipirks. Puikus pavyzdys galėtų būti batai: gerai jei išleidęs už batus 500 Lt, juos gali nešioti bent 2-3 sezonus. Tačiau iš mano praktikos dažnai brangūs batai plyšdavo ir po 1 sezono. Todėl kartais visai apsimoka nusipirkti batus už 100-200 Lt, kurie tarnaus vieną, o gal ir 2 sezonus. Tas pats gali būti ir su pasyviu namu: sukiši papildomus pinigus, kurie gali neatsipirkti.

Kaip gi- ne! Suprantu, kad kaip neprofesionalui- Pasyvus namas Jums atrodo kažkokiu tai stebuklu ar supersudėtinga technologija. Tai juokinga. Statybininkams nėra skirtumo statyti lauko tualetą ar Pasyvų namą: brėžiniai yra, sąmata yra- ir nesuki galvos. Čia kaip pas gydytoją: pasakei kelis simptomus- ir ligą šis nustato kažkokių tai tik jam žinomų "burtų" pagalba. Ar vis tik, nuėjęs pas gydytoją- lygiai taip pat dėstote savo teorijas? Kitas gyvenimiškas pavyzdys: kai pirmą kartą pasisekė/nepasisekė su mergina- kiek tuo metu turėjote praktikos?

Geras sakinys- labai gili mintis.

Jūs tais "gali/negali"- tuoj visą temą užtvindysite. Apart "Mano nuomone"- negi neturite bent menkiausio pavyzdžio ar skaičiuko, bent vienam iš marios Jūsų išsakytų teiginių pagrįsti?

P.S. Pabursiu ateitį. Kaip Pasyvaus namo advokatui, man nelabai yra kur trauktis. Belieka laukti, kol Jums pabos, reguliari Jūsų postų "analizė", kurios išvados kiekvieną kartą vienodos- "Teigiate tik tai, ko nei pagrįsti nesugebate, nei apie ką supratimą turite, nei kas Jums iš viso įdomu".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 10 vasario 2010 - 13:56
Truputis realios informacijos. Ką tik kalbėjau su Veikme. Jų pasyvus namas parduotas. Už kiek neesmė, bet štai ką pavyko sužinoti. Namo su daline apdaila statyba jiems brangiau kainavo 11 proc. Jų namas - 224 kv. Tarkim, kad jie sugebėjo 1 kv. dalinės apdailos namo pastatyti už 1000 Lt. Tokiu atveju turim 224 000 Lt. 11 proc. nuo minėtos sumos sudaro 24 640 Lt. Toliau parsideda pats įdomus. Rekuperatorius (švediškas su 3 m. garantija (o gal ir daugiau - jis tiksliai negalėjo pasakyti) kainavo 20 000 Lt. Dar papidomai reikia paskaičiuoti jo įrengimą bei kitus priedus. Kiek - nesakė, bet tebūnie apie 5000 Lt. Pridėkim dar A ir A+ buities prietaisus bei LED lemputes - dar apie 10 000 Lt daugiau nei standartiniai. Taigi viso papildomai išleista apie 59 640 Lt. Įdomumas tas, kad rekuperatorius efektyviai veikia tik iki -10 laipsnių šalčio. Jei šalčiau, reikalingas papidomas šidlymas (šiuo atveju - dujinis). Veikmės atstovas sakė, kad jų pasyvaus namo šildymas kainuoja 3 kartus pigiau nei gerai pastatytas standartinis namas. Tarkim, kad už panašios kvadratūros (224 kv.) namo šildymą dujomis per mnėsį išleidžiame 600 Lt. Tokiu atveju pasyvaus namo šildymas (bent jau šią žiemą) kas mėnesį kainavo apie 200 Lt (dar reikėtų pridėti ir rekuperatoriaus suvartotą el. enregija - bet bala nematė). Taigi jei per metus šildomes 6 mėn., eilinis geras namas suvalgo apie 3600 Lt, o pasyvus - 1200 Lt. Tokiu atveju per metus pavyksta sutaupyti apie 2400 Lt. Todėl papildomai išleisti 59 640 Lt atsipirks tik po 25 metų. Tarkime, kad žiemos per ateinančius 25 metus nebus tokios šaltos, todėl atsipirkimas įvyks po 15-20 metų. Tačiau reikia dar įskaičiuoti ir tai, kad anskčiau ar vėliau teks keisti rekuperatorių, o jei esate alergiškas papildomai naudoti ir filtrus. Tokiu atveju atsiperkamumo laikotarpis vėlgi ilgėja iki 25-30 metų. Tą patvirtino ir Veikmės atstovas, sakydamas, kad pasyvus namas gali ir neatspirkti arba jis atsipirks tik jūsų vaikams/anūkams. Beje, Veikmės jau projektuoja naujus pasyvius namus, kuriuos ruošiasi artimiausiu metu statyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindaugas7: 10 vasario 2010 - 13:54
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 10, 14:51)
Truputis realios informacijos. Ką tik kalbėjau su Veikme. Jų pasyvus namas parduotas. Už kiek neesmė, bet štai ką pavyko sužinoti. Namo su daline apdaila statyba jiems brangiau kainavo 11 proc. Jų namas - 224 kv. Tarkim, kad jie sugebėjo 1 kv. dalinės apdailos namo pastatyti už 1000 Lt. Tokiu atveju turim 224 000 Lt. 11 proc. nuo minėtos sumos sudaro 24 640 Lt. Toliau parsideda pats įdomus. Rekuperatorius (švediškas su 3 m. garantija (o gal ir daugiau - jis tiksliai negalėjo pasakyti) kainavo 20 000 Lt. Dar papidomai reikia paskaičiuoti jo įrengimą bei kitus priedus. Kiek - nesakė, bet tebūnie apie 5000 Lt. Pridėkim dar A ir A+ buities prietaisus bei LED lemputes - dar apie 10 000 Lt daugiau nei standartiniai. Taigi viso papildomai išleista apie 59 640 Lt. Įdomumas tas, kad rekuperatorius efektyviai veikia tik iki -10 laipsnių šalčio. Jei šalčiau, reikalingas papidomas šidlymas (šiuo atveju - dujinis). Veikmės atstovas sakė, kad jų pasyvaus namo šildymas kainuoja 3 kartus pigiau nei gerai pastatytas standartinis namas. Tarkim, kad už panašios kvadratūros (224 kv.) namo šildymą dujomis per mnėsį išleidžiame 600 Lt. Tokiu atveju pasyvaus namo šildymas (bent jau šią žiemą) kas mėnesį kainavo apie 200 Lt (dar reikėtų pridėti ir rekuperatoriaus suvartotą el. enregija - bet bala nematė). Taigi jei per metus šildomes 6 mėn., eilinis geras namas suvalgo apie 3600 Lt, o pasyvus - 1200 Lt. Tokiu atveju per metus pavyksta sutaupyti apie 2400 Lt. Todėl papildomai išleisti 59 640 Lt atsipirks tik po 25 metų. Tarkime, kad žiemos per ateinančius 25 metus nebus tokios šaltos, todėl atsipirkimas įvyks po 15-20 metų. Tačiau reikia dar įskaičiuoti ir tai, kad anskčiau ar vėliau teks keisti rekuperatorių, o jei esate alergiškas papildomai naudoti ir filtrus. Tokiu atveju atsiperkamumo laikotarpis vėlgi ilgėja iki 25-30 metų. Tą patvirtino ir Veikmės atstovas, sakydamas, kad pasyvus namas gali ir neatspirkti arba jis atsipirks tik jūsų vaikams/anūkams. Beje, Veikmės jau projektuoja naujus pasyvius namus, kuriuos ruošiasi artimiausiu metu statyti.


nemoki skaiciuot, tai ir neskaiciuok...
neturiu laiko plestis, bet kur standartiniam name papildomos islaidos katilinei kaminui, katilui. ta minusuok. Ventiliacjos normalios irengimas ar tas pats rekuperatorius ar langus darinesi? ta minusuok. kas tave vercia naudoti A+++ prietaisus nuo to pats namas netampa pasyvus ar LEd lempas. to neskaiciuok.
kai suskaiciuosi padoriai diskusija taptu idomi, o ne i viena puse traukiama. As nesu nei uz, nei pries pasyvu.
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 10, 14:51)
Truputis realios informacijos. Ką tik kalbėjau su Veikme. Jų pasyvus namas parduotas. Už kiek neesmė, bet štai ką pavyko sužinoti. Namo su daline apdaila statyba jiems brangiau kainavo 11 proc. Jų namas - 224 kv. Tarkim, kad jie sugebėjo 1 kv. dalinės apdailos namo pastatyti už 1000 Lt. Tokiu atveju turim 224 000 Lt. 11 proc. nuo minėtos sumos sudaro 24 640 Lt. Toliau parsideda pats įdomus. Rekuperatorius (švediškas su 3 m. garantija (o gal ir daugiau - jis tiksliai negalėjo pasakyti) kainavo 20 000 Lt. Dar papidomai reikia paskaičiuoti jo įrengimą bei kitus priedus. Kiek - nesakė, bet tebūnie apie 5000 Lt. Pridėkim dar A ir A+ buities prietaisus bei LED lemputes - dar apie 10 000 Lt daugiau nei standartiniai. Taigi viso papildomai išleista apie 59 640 Lt. Įdomumas tas, kad rekuperatorius efektyviai veikia tik iki -10 laipsnių šalčio. Jei šalčiau, reikalingas papidomas šidlymas (šiuo atveju - dujinis). Veikmės atstovas sakė, kad jų pasyvaus namo šildymas kainuoja 3 kartus pigiau nei gerai pastatytas standartinis namas. Tarkim, kad už panašios kvadratūros (224 kv.) namo šildymą dujomis per mnėsį išleidžiame 600 Lt. Tokiu atveju pasyvaus namo šildymas (bent jau šią žiemą) kas mėnesį kainavo apie 200 Lt (dar reikėtų pridėti ir rekuperatoriaus suvartotą el. enregija - bet bala nematė). Taigi jei per metus šildomes 6 mėn., eilinis geras namas suvalgo apie 3600 Lt, o pasyvus - 1200 Lt. Tokiu atveju per metus pavyksta sutaupyti apie 2400 Lt. Todėl papildomai išleisti 59 640 Lt atsipirks tik po 25 metų. Tarkime, kad žiemos per ateinančius 25 metus nebus tokios šaltos, todėl atsipirkimas įvyks po 15-20 metų. Tačiau reikia dar įskaičiuoti ir tai, kad anskčiau ar vėliau teks keisti rekuperatorių, o jei esate alergiškas papildomai naudoti ir filtrus. Tokiu atveju atsiperkamumo laikotarpis vėlgi ilgėja iki 25-30 metų. Tą patvirtino ir Veikmės atstovas, sakydamas, kad pasyvus namas gali ir neatspirkti arba jis atsipirks tik jūsų vaikams/anūkams. Beje, Veikmės jau projektuoja naujus pasyvius namus, kuriuos ruošiasi artimiausiu metu statyti.

Viešpatie, viešpatie! Na ir žmonių naivumas: Veikmė niekuo kitu neužsiima, tik pateikinėja savo kainodarą, finansinės veiklos ataskaitas kiekvienam paskambinusiam- ir dar pavijimui prideda antireklamos porciją apie būsimus projektus. Pridėjus taip mėgiamą "Tarkim"- vėl eilinė porcija бред‘o.
Atsakyti
QUOTE(Vyckaju @ 2010 02 10, 11:38)
Idomu kiek realios naudos duoda namo apsiltinimui isorines zaliuzes? Kvadrato kaina iki 200lt nera stebuklas. Kiek zinau oro tarpas turi savo varza kuri beveik nepriklauso nuo tarpo plocio. bet ta varza labai nedidele ir sandarumas to tarpo neuztikrinamas. pati zaliuze labai plona ir varzos taipogi beveik neturi.

Tai kaip uztikrinamas iki 40% energijos taupymas bigsmile.gif . gal kas gali placiau pakomentuoti.

Žaliuzės ir oro tarpas suveikia- ne tik sulaikant šilumą namuose, bet ir vasara neįleidžiant jos į patalpas. Tik kad žaliuzių yra įvairių.

Nesumeluota nė už centą mirksiukas.gif !
Šiaip: skaičiukai iliustracijai. Per langus netenkama apie 20 % šilumos iš bendrų namo nuostolių "kraitelės". Sudėjus žaliuzes, paminėti "apie 20 %" sumažėja apie 40 %. Apvalius "40 %" nuo konteksto- gaunasi puikus reklaminis skaičiukas.
Papildyta:
QUOTE(Ihmantas @ 2010 02 10, 13:26)
gal apskritai diskutuojam tokiu budu-statom,tikrinam,matuojam tada ir bus aisku kas teisus o  kas ne

Žinant šiandieninius pardavimus- būtų po postą kas kelius metus. Kol NT rinkoje padėtis tokia- turime gražaus laiko pasimokyti iš užsieniečių patirties.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 10 vasario 2010 - 14:29
QUOTE(Ihmantas @ 2010 02 10, 16:26)
gal apskritai diskutuojam tokiu budu-statom,tikrinam,matuojam tada ir bus aisku kas teisus o  kas ne,teoretikais visi galim buti ar kaip sako EVOY lietuviai kaip visada yra protingesni uz vokiecius,austrus,anglus,airius,kanadiecius,amerikiecius ir dar puse pasaulio.tik kazkodel budami tokie protingi esam s..o gale


As uz tai kad isklausyti kitu ir mastant savo galva padaryti sprendima. Lietuviai kai kurie taip ir padaro, bet retai. Apie minetu tautu atstovu kopijavima- ju daugiau, tai ju tradicijos ir kolektyvine patirtis stipresne, bet jie gyvena ne LT ir ne viska galine pasiimti, bet pabandyti verta- kodel gi ne. Taciau atkreipiu demesi i viena pavoju- jeigu padarysi inovacija, kuri ateityje nepasiteisins arba dar geriau- pasiteisins, bet netaps populiari ir pripazinta- uz gera kaina parduoti nesitikek. Zmones perka tai, ka supranta dauguma.
Atsakyti
QUOTE(Snowpass @ 2010 02 10, 15:11)
As uz tai kad isklausyti kitu ir mastant savo galva padaryti sprendima. Lietuviai kai kurie taip ir padaro, bet retai. Apie minetu tautu atstovu kopijavima- ju daugiau, tai ju tradicijos ir kolektyvine patirtis stipresne, bet jie gyvena ne LT ir ne viska galine pasiimti, bet pabandyti verta- kodel gi ne. Taciau atkreipiu demesi i viena pavoju- jeigu padarysi inovacija, kuri ateityje nepasiteisins arba dar geriau- pasiteisins, bet netaps populiari ir pripazinta- uz gera kaina parduoti nesitikek. Zmones perka tai, ka supranta dauguma.

siap zmones perka ka supranta dauguma pigiai, o retus ir idomius daiktus perka brangiai ir nevisi. paziurekite pavyzdzius mene, automobiliuose ir panasiuose kolekciniuose dalykuose, o masine produkcija visada papigiai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 10, 15:38)
Žaliuzės ir oro tarpas suveikia- ne tik sulaikant šilumą namuose, bet ir vasara neįleidžiant jos į patalpas. Tik kad žaliuzių yra įvairių.

Nesumeluota nė už centą mirksiukas.gif !
Šiaip: skaičiukai iliustracijai. Per langus netenkama apie 20 % šilumos iš bendrų namo nuostolių "kraitelės". Sudėjus žaliuzes, paminėti "apie 20 %" sumažėja apie 40 %. Apvalius "40 %" nuo konteksto- gaunasi puikus reklaminis skaičiukas.
.

Tie 40% visiskai is konteksto, radau gera straipsni aisku reklamini siek tiek, bet informacija pateikiama teisingai.
http://www.heinzmann...gines_zaliuzes/
istrauka skamba taip:
Sumontavus apsaugines žaliuzes, ten kur stiklo U=1,1 šilumos, perdavimo koeficientas pagerėja apie 18 procentų - iki 0,9. Atitinkamai stiklas, 1,4 – 21 procentų - iki 1,1; stiklas nuo 1,7 iki 1,3 - apie 24 procentus. Šilumos perdavimo koeficientas senuose languose yra apie 3,0. Čia, sumontavus apsaugines žaliuzes, U pagereja net iki 1,9 - net 37 procentais.
taigi namui eiliniais langais per langus silumos netekimas sumazetu 20%, kadangi zaliuzes butu uztraukiamos daugiausia nakciai, na kartais ir dienos metu, gal kai kuriuose kambariuose ir kiaura para kartais. Tada skaiciuokim, kad realus silumos netekimas sumazeja tik 10%.
tokiu zaliuziu kvadratas sakykim 200lt su padoresniu valdymu. man kainuotu zaliuzes 23m2 ~ 4500-5000. taigi pas save per sildymo sezona sutaupyciau ~298KWH energijos arba 120lt, sildant elektra. Atsipirkimas 50 metu, na aisku dar apsauga nuo saules vasara. Mano isvada, kad neapsimoka, nebent jas stipriai atpiginti bent iki 50lt/m2 rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vyckaju: 10 vasario 2010 - 15:21
QUOTE(Vyckaju @ 2010 02 10, 15:02)
nemoki skaiciuot, tai ir neskaiciuok...
neturiu laiko plestis, bet kur standartiniam name papildomos islaidos katilinei kaminui, katilui. ta minusuok. Ventiliacjos normalios irengimas ar tas pats rekuperatorius ar langus darinesi? ta minusuok. kas tave vercia naudoti A+++ prietaisus nuo to pats namas netampa pasyvus ar LEd lempas. to neskaiciuok.
kai suskaiciuosi padoriai diskusija taptu idomi, o ne i viena puse traukiama. As nesu nei uz, nei pries pasyvu.


Priminsiu, tamstai, kad Veikmės pasyviame name numatyta dujų katilinė, nes esant žemesniai nei -10 laispnių šalčio temperatūrai rekuperacinė sistema tampa neefektyvi ir yra reikalingas papildomas šilumos šaltinis. Taip kad be katilinės neišsiversi - reikia ir patalpos, ir kamino. ir radiatorių ir t.t.. Dėl A+: tai kokio velnio taupyti šildymui, jei tiek pat išleisi elektrai. Tap kad nereikia skiesti.
Atsakyti
EVOY,

Tai mano paskutinis atsakymas i jusu post'us. biggrin.gif
Gaila, beje, nes butumete idomus pasnekovas jeigu tik istengtumete valdyti savo pasisakymu tona. Pripazistu- daug parasiau, bet tuo ilgus pasisakymus pasistengsiu baigti.

Zinau, kad ko gero nepasivarginsite atsakyti, todel siulau Jums eilini karta nesunesioti pasnekovo puikiu oratoriniu menu arba idedant dar kelis link'us i uzsienio puslapius. Nejaugi Jusu kietumas tais linkais ir baigiasi? Man jie nieko neirodo ir jokie tai argumentai- uzsieno puslapiuose skaiciau kad benzas kainuos 10 litu neuzilgo, bet jis atpigo. Dar skaiciau, kad JAV vyriausybe pati rugsejo 11 ispuolius surenge. Tai man dabar tuo tiket? lotuliukas.gif

Parasykit ka pats pabandete ir be filosofiju. As nesu pries pasyvu nama, ka aiskiai ir pasakiau. Bet jusu tezes mane nuo jo atbaido ir esu tikras, kad ne mane viena. As dirbu medicinos srityje ir remiuosi tik tyrimais su patikima statistine analize atliktais per tam tikra laiko tarpa. Kitaip neirodineju, kad kazkas yra gerai ir "apsimoka". Jei naudoju kitu saliu informacija, tai tik is patikimu saltiniu, kurie yra reitinguojami. Arba pateikiu savo pagrista informacija.

Viskas, tuo pabaigsiu diskusija su Jumis. Tikiuosi, kad kada nors suprasite koks uzgauliojantis jusu pasisakymu stilius ir tada pasnekesime normaliai.

Peace! biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 10, 15:08)
Viešpatie, viešpatie! Na ir žmonių naivumas: Veikmė niekuo kitu neužsiima, tik pateikinėja savo kainodarą, finansinės veiklos ataskaitas kiekvienam paskambinusiam- ir dar pavijimui prideda antireklamos porciją apie būsimus projektus. Pridėjus taip mėgiamą "Tarkim"- vėl eilinė porcija бред‘o.


Ir iš kur tokie naivuoliai atsiranda. Man Veikmė ne tiek ir daug pasakė tik, kad: statyba su daline apdaila papildomai kainavo 11 proc., kad lyginant su standartiniais namais (šios žiemos duomenys) šildymas jų pasyviame name kainavo trečdaliu pigiau, kad rekuperacinė sistema kainavo 20 000 Lt ir kad esant žemiau nei -10 laipsnių reikalingas papildomas šilumos šaltinis (šiuo atveju dujos). Visą kitą aš paskaičiaviau pats ir nemanau, kad stipriai suklydau. Kaip matyti - Veikmė man tikrai ne finansines paslaptis atskleidė. Suprantu, kad statybos "asams" sunku pripažinti piemens, kuris gyvena bute, pamąstymus. Tačiau kartoju, kad fizikos dėsnių neapgausi: jei nori sutaupyti šilumos, turi investuoti statydamas, tačiau tas, kaip pasirodo, atsiperka labai negreitai arba gali ir visai netsipirkti. Pasyvus namas yra daugiau psichologinis efektas, nes atrodo, kad lengviau išpradžių išleisti papildomus tūkstančius statybos metu, o vėliau gauti mažesnes (bet vis tiek daugti) sąskaitas už šildymą. Atrodo, kad taupai, bet tai tik iliuzija.
Papildyta:
QUOTE(Snowpass @ 2010 02 10, 16:30)
EVOY,

Tai mano paskutinis atsakymas i jusu post'us.  biggrin.gif
Gaila, beje, nes butumete idomus pasnekovas jeigu tik istengtumete valdyti savo pasisakymu tona. Pripazistu- daug parasiau, bet tuo ilgus pasisakymus pasistengsiu baigti.

Zinau, kad ko gero nepasivarginsite atsakyti, todel siulau Jums eilini karta nesunesioti pasnekovo puikiu oratoriniu menu arba idedant dar kelis link'us i uzsienio puslapius. Nejaugi Jusu kietumas tais linkais ir baigiasi? Man jie nieko neirodo ir jokie tai argumentai- uzsieno puslapiuose skaiciau kad benzas kainuos 10 litu neuzilgo, bet jis atpigo. Dar skaiciau, kad JAV vyriausybe pati rugsejo 11 ispuolius surenge. Tai man dabar tuo tiket? lotuliukas.gif

Parasykit ka pats pabandete ir be filosofiju. As nesu pries pasyvu nama, ka aiskiai ir pasakiau. Bet jusu tezes mane nuo jo atbaido ir esu tikras, kad ne mane viena. As dirbu medicinos srityje ir remiuosi tik tyrimais su patikima statistine analize atliktais per tam tikra laiko tarpa. Kitaip neirodineju, kad kazkas yra gerai ir "apsimoka". Jei naudoju kitu saliu informacija, tai tik is patikimu saltiniu, kurie yra reitinguojami. Arba pateikiu savo pagrista informacija.

Viskas, tuo pabaigsiu diskusija su Jumis. Tikiuosi, kad kada nors suprasite koks uzgauliojantis jusu pasisakymu stilius ir tada pasnekesime normaliai.

Peace! biggrin.gif



Super pasakyta. Evoy tikrai neko daugiau nedaro tik filosofuoja. Jis statybininkas, bet negali pasiremti savo patirtimi, o mėto tik užsienietiškus linkus. Be to, visi, kurie abejoje naujovėmis ar jo postringavimais, pripažįstami kaip geltonsnapiai vyščiukai. Yra čia ir daugiau kietuolių, kurie viską žino ir išmano. Žmonės, jei jūs šiame forume reiškiatės 3-5 metus, tai dar nereiškia, kad esate kietuoliai, visų galų meistrai. Sekmės visiems stattantis namus termosus. Tik žiūrėkit, kad sriuba tame termose neprarūgtų.
Atsakyti