Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos

QUOTE(Vyckaju @ 2010 02 09, 16:28)
O kada atsiperka garazas ar tualeto sildymas, manau rekuperacija atsiperka zymiai greiciau.
rekuperacija butina uztikrinti pinigu sukistu  i apsiltinima susigrazinima. jei nieko nesukisi tai ir paprastas kaminas tiks ir langus galima padarineti.

Labai tiksliai ir suprantamai- first.gif už gebėjimą taip lakoniškai išdėstyti argumentus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 09 vasario 2010 - 16:00
QUOTE(Vyckaju @ 2010 02 09, 16:28)
O kada atsiperka garazas ar tualeto sildymas, manau rekuperacija atsiperka zymiai greiciau.
rekuperacija butina uztikrinti pinigu sukistu  i apsiltinima susigrazinima. jei nieko nesukisi tai ir paprastas kaminas tiks ir langus galima padarineti.


garazas ar tualetas nera skirti silumos taupimui, jie skirti komfortui, kuris aishq tiesiogiai neatsiperka, bet sukelia geresne gyvenimo kokybe smile.gif tam siaip ir namas - geresniai gyvenimo kokybei..

rekuperacija gi skirta taupyti siluma.. tai ir ivertinkime.. kiek silumos iseina su ventiliacija? nu 30% ..kokios islaidos sildimui per sezona normaliai apsiltinam name be rekuperacijos? na 3000 per sezona.. reishkia rekuperacija sutaupo 1000 lt..
na kiek kainuoja pilnai rekuperacijos - mano namui priskaiciavo apie 20000.. ir cia dar kukliai.. tai 20 metu atsipekamumas.. +% uz kredita per 20 metu tai dar 20000, + elektra + gedimai + filtru keitimas +eksploatacija +triuksmas.. taaaaaai... klausimas ar verta? ar geriau retkarciai pravedinti langais? kaip beje kainiekuriu mylimoj vokietijoje - ligoninese 2 kart per diena isvaro is paltos visus ir 15 min praveria langus.. ir viskas smile.gif paskaiciota - kartu su visais kastais tai yra pigiausias budas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 09, 17:07)
kaip beje kainiekuriu mylimoj vokietijoje - ligoninese 2 kart per diena isvaro is paltos visus ir 15 min praveria langus.. ir viskas paskaiciota - kartu su visais kastais tai yra pigiausias budas

Teisingai- netgi vokiškai tvarkingai surašytos instrukcijos, kaip teisingai vėdinti patalpas. Tik nepainiokime skirtingų dalykų. "Išgriaužti" pusę namo atitvarų, kad senesniame pastate įrengti rekuperacinį- ne visada atrastume ekonominę logiką. Yra paprastesni sprendimai. Tačiau naujoje statyboje- ar daug kas pas juos namus statosi be rekuperacinio vėdinimo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 09 vasario 2010 - 16:26
QUOTE(kaban @ 2010 02 09, 17:07)
garazas ar tualetas nera skirti silumos taupimui, jie skirti komfortui, kuris aishq tiesiogiai neatsiperka, bet sukelia geresne gyvenimo kokybe smile.gif tam siaip ir namas - geresniai gyvenimo kokybei..

rekuperacija gi skirta taupyti siluma.. tai ir ivertinkime.. kiek silumos iseina su ventiliacija? nu 30% ..kokios islaidos sildimui per sezona normaliai apsiltinam name be rekuperacijos? na 3000 per sezona.. reishkia rekuperacija sutaupo 1000 lt..
na kiek kainuoja pilnai rekuperacijos - mano namui priskaiciavo apie 20000.. ir cia dar kukliai.. tai 20 metu atsipekamumas.. +% uz kredita per 20 metu tai dar 20000, + elektra + gedimai + filtru keitimas +eksploatacija +triuksmas.. taaaaaai... klausimas ar verta?

135m2 geru charakteristiku rekuperatorius su visais vamzdynais nekainavo 4000. Aisku cia siandienos krizes kainos, pe PVM, bet tokie jau laikai, visi dabar taip perka. Kiek norite duoti uz darba? Man sake 2000 uztektu... Na ir kaip tada matematika. uz 20000 ir as nedeciau, man berods 13000 jau stipriai nuderejus pries 1,5 metu buvo paskaiciave, tada atsisakiau. skaiciuoju viska kaip ir Jus uz tai pries pati lenkiu galva drinks_cheers.gif .
taigi 6000 uz atsiperkamuma ir komforta tikrai apsimoka. man kainuos 4000 nes desiu pats. Piguva
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 09, 17:25)
Teisingai- netgi vokiškai tvarkingai surašytos instrukcijos, kaip teisingai vėdinti patalpas. Tik nepainiokime skirtingų dalykų. "Išgriaužti" pusę namo atitvarų, kad senesniame pastate įrengti rekuperacinį- ne visada atrastume ekonominę logiką. Yra paprastesni sprendimai. Tačiau naujoje statyboje- ar daug kas pas juos namus statosi be rekuperacinio vėdinimo?


bet is esmes - jei toks budas gerai veikia senam pastate - kodel turetu blogai veikti naujam?

is mano pazystomu tik vienas irenge rekuperacija - ir pas ji ji gesdavo pastoviai, tai atjunge velniop.. o daug ar nedaug stato - sunkus klausimas, ir tikrai tikiu kad apsisprendmas statyti ar ne dazniausiai nera pagrindziamas kokia nors logika.. o dazniausiai - petraiciai state tai kuom jonaiciai blogesni?


dar bendra pastaba apie pasyvu nama, nezinau kiek cia yra tiesos, bet man girdejosi, kad pradzioje pasyvaus namo ideja buvo pagrista ne islaidu sildinimui mazinimu, o siluminio efekto musu mazoje planetoje mazinimu.. toms visoms zalioms ekologinems ir t.t. idejom.. nepamirskime kad zalieji visame pasaulije ir i parlamentus pralenda.. ir istatymus stumia.. ir beje tai neturi JOKIOS ekonomines logikos.. logika cia visai kitokia smile.gif isivaizduojat koks bisnis, jei visai europai vietoj 20 cm vatos reikes deti 50?? del tokio biznio galima visa pasualinio gyvenimo koncepcija sugalvoti smile.gif ir kruva argumentu smile.gif Beje - gal kas nezino, bet silumos pavojus musu planetoje yra smarkiai pervertintas smile.gif Naujausiom ziniom smile.gif

Papildyta:
QUOTE(Vyckaju @ 2010 02 09, 17:36)
135m2  geru charakteristiku rekuperatorius su visais vamzdynais nekainavo 4000. Aisku cia siandienos krizes kainos, pe PVM, bet tokie jau laikai, visi dabar taip perka. Kiek norite duoti uz darba? Man sake 2000 uztektu... Na ir kaip tada matematika. uz 20000 ir as nedeciau, man berods 13000 jau stipriai nuderejus pries 1,5 metu buvo paskaiciave, tada atsisakiau. skaiciuoju viska kaip ir Jus uz tai pries pati lenkiu galva drinks_cheers.gif .
taigi 6000 uz atsiperkamuma ir komforta tikrai apsimoka. man kainuos 4000 nes desiu pats. Piguva


nu matyt smarkiai atpigo.. man priesh 4 metus skaiciavo daugiau smile.gif va jau galiu pagalvoti, pas mane visi vamzdinai isvesti i palepe - tai dabar nesunku pajungti..
gal koki modeli pasakysite ar firma?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaban: 09 vasario 2010 - 17:04
QUOTE(kaban @ 2010 02 09, 16:20)
vedinimas ir rekuperacija yra 2 skirtingi dalykai.. vedinimas gali buti ivairus, kuris uztikrina komforta.. rekuperacija yra atemimas silumos is iseinncio oro srauto..
iranga kainuoja - kainuoja nemazai.. nesha kazkokia nauda.. kada atsiperka investicijas?
tai kad garazas ne masinai skirtas.. o seiminkui.. kad patogiau naudotis masina smile.gif kad patogiau butu naudotis unitazu - sildote tualeta.. gi.. biggrin.gif

vedinimo ir rekuperacijos yra ta pati sistema, tik atliekanti dvi funkcijas. gali vedinti, bet ne rekuperuoti ir, deja, atvirksciai negali smile.gif o nauda yra tokia: vedinimas ir rekuperacija biggrin.gif Nelabai suprantu kaip ventilaicija gali atsipirkti, grynas oras pajamu nenesa:) gal reciau skaudes galva rytais??
garazas skirtas jusu automobiliui, o ne jums. Jusu automobilis stovi garaze 8-12 valandu, o jus naudojates ne garazu, bet automobiliu, kuris stovi garaze. Taigi, jus investuojate i garaza, kuris skirtas jusu kitai, sparciai nykstanciai investicijai laikyti, kuri bet kuriuo atveju skirta stoveti lauke... smile.gif

Papildyta:
QUOTE(Vyckaju @ 2010 02 09, 17:36)
135m2  geru charakteristiku rekuperatorius su visais vamzdynais nekainavo 4000. Aisku cia siandienos krizes kainos, pe PVM, bet tokie jau laikai, visi dabar taip perka. Kiek norite duoti uz darba? Man sake 2000 uztektu... Na ir kaip tada matematika. uz 20000 ir as nedeciau, man berods 13000 jau stipriai nuderejus pries 1,5 metu buvo paskaiciave, tada atsisakiau. skaiciuoju viska kaip ir Jus uz tai pries pati lenkiu galva drinks_cheers.gif .
taigi 6000 uz atsiperkamuma ir komforta tikrai apsimoka. man kainuos 4000 nes desiu pats. Piguva

man kainavo 8.000Lt. Vistiek butu reikeje daryti priverstine vedinimo sistema, tai pati rekuperatoriaus deze kainavo papildomai 4000Lt.. ner baisiai brangu, ner ir labai pigu:) turiu systemair villavent prietaisa.. nei tai blogas, nei tai geras. turbut normalus:)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 09 vasario 2010 - 19:17
QUOTE(bruonius @ 2010 02 09, 20:16)
vedinimo ir rekuperacijos yra ta pati sistema, tik atliekanti dvi funkcijas. gali vedinti, bet ne rekuperuoti ir, deja, atvirksciai negali smile.gif o nauda yra tokia: vedinimas ir rekuperacija  biggrin.gif Nelabai suprantu kaip ventilaicija gali atsipirkti, grynas oras pajamu nenesa:) gal reciau skaudes galva rytais??
garazas skirtas jusu automobiliui, o ne jums. Jusu automobilis stovi garaze 8-12 valandu, o jus naudojates ne garazu, bet automobiliu, kuris stovi garaze. Taigi, jus investuojate i garaza, kuris skirtas jusu kitai, sparciai nykstanciai investicijai laikyti, kuri bet kuriuo atveju skirta stoveti lauke... smile.gif



vetiliacija yra ventiliacija - oro pakeiima.. rekuparacija yra rekuperacija - silumos taupimas.. ventiliacija negali atsipirkti - jinai turi buti ir nesa nuostoli.. rekuperacija turi atsipirkti, dziugu kad viska taip atpigo, ypac jei paciam daryti, todel turbut jau yra protinga ja irengti smile.gif

mano name viskas skirta zmonem.. masinos kolkas pas mus neprotauja, masina yra daiktas, kurio patogiau naudotis turedamas garaza.. Patogumai akyvaizdus - nevardinsiu, butent del ju pasirinktas garazas prie namo.. Jums patogiau kai masina lauke - sekmes! as tai linksmai papipsejau kaiminui, isvazivus is garazo , kai jis prie -27 bande uzkurti masina o zmona su vaiku krapshte serksna.. beje, neuzkure, vaziavo autobusu i darba smile.gif

Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 09, 20:27)
vetiliacija yra ventiliacija - oro pakeiima.. rekuparacija yra rekuperacija - silumos taupimas.. ventiliacija negali atsipirkti - jinai turi buti ir nesa nuostoli.. rekuperacija turi atsipirkti, dziugu kad viska taip atpigo, ypac jei paciam daryti, todel turbut jau yra protinga ja irengti smile.gif

mano name viskas skirta zmonem.. masinos kolkas pas mus neprotauja, masina yra daiktas, kurio patogiau naudotis turedamas garaza.. Patogumai akyvaizdus - nevardinsiu, butent del ju pasirinktas garazas prie namo.. Jums patogiau kai masina lauke - sekmes! as tai linksmai papipsejau kaiminui, isvazivus is garazo , kai jis prie -27 bande uzkurti masina o zmona su vaiku krapshte serksna.. beje, neuzkure, vaziavo autobusu i darba smile.gif

na, del garazo privalumu, kai lauke -27 gincytis negaliu smile.gif bet pas mane garazas nesildomas, tai kai lauke -27, garaze kokie -10. didelio skirtumo nera..
Atsakyti
QUOTE(bruonius @ 2010 02 09, 20:39)
na, del garazo privalumu, kai lauke -27 gincytis negaliu smile.gif bet pas mane garazas nesildomas, tai kai lauke -27, garaze kokie -10. didelio skirtumo nera..


nu ir pas mane taip pat.. bet kai rinktis tarp -27 ir -10 - as renkuosi -10.. o dar nereikia valyti masinos.. o kai pereisim prie elektomobiliu - bus lengviau krauti akumus biggrin.gif

beje kai laike +30 o garaze +15 - irgi zyymiai maloniau i masina sesti biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kaban: 09 vasario 2010 - 19:45
QUOTE(bruonius @ 2010 02 09, 14:12)
nesuprantu kur izvelgiat ta 30% pabrangima??? jei statot silta nama, bet kuriuo atveju turit pamatus daryt platesnius, sienu termovarza daryt minimum R6, lubu R10-12, grindu R6. Tai is kur tas 30% skirtumas tarp silto namo ir pasyvaus?? Rekuperacine vedinimo sistema vistiek turesi daryti ir siltam, ir pasyviam name. Langus vistiek desi triju stiklu, du is jus bus selektyviniai. Taui kur skirtumas, a??
skirtumas tik toks, kad pasyviam nera sildymos sistemos sujungtos su kazkokios rusies katiline ir idiotisko garazo name. Tai kur tas pabrangimas????

Kazkaip uzsiciklinot ties tais platesniais pamatais. Na su 25cm pamato plociu as be jokiu problemu karkasiniam name sudedu 40cm apsiltinimo. O tai jau visai neblogai, storiau vargu ar verta.

QUOTE(bruonius @ 2010 02 09, 15:18)
Neziurint i visus siuos trukumus, name palaikau +15-19°C temperatura kurendamas KK katila viena karta per diena ir supleskindamas dvi ikrovas. Baigus kurenti, temperatura krenta 1-2°C per para. Esu isitikines, kad jei buciau apsiltines nama pagal pasyvaus namo reikalavimus, temperaturos nuostoliai paros laikotarpiu butu mazesni nei 1°C.. Tokiu atveju nematau prasmes irengti sildymo sistema, kuri visa su visais priedais kainuoja apie 50.000Lt. Tai kur yra tas pasyvaus namo brangumas, as is tiesu nesuprantu???
Temp kritimas toks mazas todel kad zemas temp laikot. Prikurenkit iki +26, ryte kazin ar +21 rasit. mirksiukas.gif prie +15 gi realiom salygom negyvensit. Man pvz 19 jau saltoka. Del pasyvaus namo brangumo tai pilnai pritariu. Ir is kur cia kaikurie priskaiciuoja 50 000Lt pabrangima tai isviso neaisku. 15 000 sutaupai vien medziagu atsisakydamas KKK ir kaminu. 5 000 sukisam i apsiltinimo medziagas, +1000Lt i 3 stiklu langus ir dar belekiek lieka saules kolektoriui (4 asmenu seimai su 200L boileriu nuo 5000Lt). Uz likusius galima dar storintis izoliacija ar saules bateriju kokia viena paklode uzsidet ant stogo. Pastaraja su laiku galima plesti, didinti galinguma. Ir namukas jau kurkas artimesnis pasyviam. Taigi pritarsiu EVOY, pasyvus namas gali buti nebrangesnis arba brangesnis iki 10 proc. Apie zero energy jau siek tiek kita kalba, bet pasyvus namas nera jau tokia nepasiekiama riba.

QUOTE(bruonius @ 2010 02 09, 20:16)
garazas skirtas jusu automobiliui, o ne jums. Jusu automobilis stovi garaze 8-12 valandu, o jus naudojates ne garazu, bet automobiliu, kuris stovi garaze. Taigi, jus investuojate i garaza, kuris skirtas jusu kitai, sparciai nykstanciai investicijai laikyti, kuri bet kuriuo atveju skirta stoveti lauke... smile.gif
Cia gal kaip kam, as pvz neisivaizduoju savo namo be silto garazo, kuriame pastoviai krapstausi. Dauguma laisvalaikio prie automobiliu. Cia musu genties vyru liga, garazo as atsisakyt negalejau. Kitaip butu teke dar 1 pastata statytis. smile.gif


Pateiksiu pavyzdi neseniai priduoto ebjekto: jau darem apdaila, kai cia salo normaliai po naujuju. karkasinukas su 20cm apsiltinimu vata, dvigubo karkaso su atspindziu. Pilnai pakankamas sildymas buvo i 16kW katila imesti 2 glebelius malku. Tiksliau ne malku, o seno namo atlieku ji nugriovus. Ir cia prie gana intensyvaus vedinimo, nes buvo glaistoma, dazoma, tapetuojama ir pan. Namas apie 130kv.m sildomo ploto, su salcio zona is rusiuko, paprastais 2 stilu langais ir nepakankama, mano akimis, stogo varza. Iki pasyvaus cia oi kaip toli bet 2 glebeliai labai prastu malku per para esant didziausiems ziemos salciams yra labai nedaug. Jei jis butu su gerais langais, didesne varza kurti reiktu kasantra diena. Kai salo maziau tai kas antra, trecia ir tekurdavom, nes dirbt prie +26 nelabai smagu jau.
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 09, 20:44)
nu ir pas mane taip pat.. bet kai rinktis tarp -27 ir -10 - as renkuosi -10.. o dar nereikia valyti masinos.. o kai pereisim prie elektomobiliu - bus lengviau krauti akumus biggrin.gif

beje kai laike +30 o garaze +15 - irgi zyymiai maloniau i masina sesti biggrin.gif

geras, ir vel negaliu nesutikti! vis tik yra siokie tokie garazo pliusai smile.gif mes cia kalbam apie garazus, o kaip su tuo reikalu pasyviam name, turbut grieztas TABU??
Papildyta:
QUOTE(Dario @ 2010 02 09, 20:46)
Kazkaip uzsiciklinot ties tais platesniais pamatais. Na su 25cm pamato plociu as be jokiu problemu karkasiniam name sudedu 40cm apsiltinimo. O tai jau visai neblogai, storiau vargu ar verta.

Temp kritimas toks mazas todel kad zemas temp laikot. Prikurenkit iki +26, ryte kazin ar +21 rasit.  mirksiukas.gif  prie +15 gi realiom salygom negyvensit. Man pvz 19 jau saltoka.

Cia gal kaip kam, as pvz neisivaizduoju savo namo be silto garazo, kuriame pastoviai krapstausi.

Pateiksiu pavyzdi neseniai priduoto ebjekto: jau darem apdaila, kai cia salo normaliai po naujuju. karkasinukas su 20cm apsiltinimu vata, dvigubo karkaso su atspindziu. Pilnai pakankamas sildymas buvo i 16kW katila imesti 2 glebelius malku.

murinio namo pamatus tektu daryt platesnius. karkasinio kas kita..
nuo 19 krito taip pat tik 1-2 laipsniais. Nebandziau kelti daugiau, bet reiks si savaitgali pabandyti...
Del garazo nebesigincysiu - suprantu, kad daug kam jis reikalingas smile.gif
manau atspindys ir namo sandarumas labai daug ka reiskia, ypac karkasiniam namui..
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2010 02 09, 20:46)
Taigi pritarsiu EVOY, pasyvus namas gali buti nebrangesnis arba brangesnis iki 10 proc.


Yra vienas momentas.. kaip visada, kazka apvalindami, mes prarandame labai daug naudingos info.. Nzn is kur tas 10% pabrangimas, bet nepamirskime, kad EVOY visa info jama is uzsienio.. O ten yra iprasta skaicioti namo kaina iki rakciuko.. su visa apdaila.. su visu gerbuviu.. su visa iranga ir buitine technika.. ir 10% nuo tos sumos tai nemazai.. is tikro visa tai tiesa - galu gale visiems to reikia ir tas bus isygyta, bet jei isigyti me Mioller buitine technika o BEKO, ir ne klinkeriu apdailinti namo o plastiku tai absoliciais skaiciais tie 10% gali skirtis 2gubai.. Tas pats ir su atsisakymu "nereikalingu patalpu" uz 1500 lt.. akivaizdu, kad atsisakoma techniniu patalpu, kuriu kvadratas nekainuoja tiek, kiek vidutinishkas (vel apvalinimas) namo kvadratas. Ka jau kalbeti apie ismetyma katylu, sildimo sistemu, kaminu, bet pamirstoma priskaicioti el.radiatoriu, galingesni ivada i nama, galingesne el.instaliacija ir t.t. Todel visi apvalinimai iskreipia situacija "passivystu" naudai, o cia jau sukciaaavimas biggrin.gif Todel manau reiktu pamirsti apie tuos apvalinimus ir ziureti konkreciai, projektuoti nama pagal savo poreikius..

Atsakyti