Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos

visur reikia saiko.. su saiku reikia islesti, su saiku reikia taupyti.. bet svajuoti proto rybose - tai taftologija smile.gif absurdas.. galima atsisakyti svajuones del krizes.. metams.. .. bet ne visam gi gyvenimui.. tada tai ne gyvenimas o ekzistavimas.. bent jau man taip smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 08, 13:56)
aš manau, kad fizikos dėsnių neapgausi. Juk energijos tvermės dėsnis sako, kad energija iš niekur neatsiranda, ir niekur nedigsta. Perfrazavus šią mintį namo statybai reikštų...

kad jei išpradžių išleidi mažiau pinigų namo statybai (statai eilinį, ne pasyvų namą), tai vėliau išleidi daugiau pinigų šildymui, o jei iš karto statai pasyvų namą, tai iš pradžių išleidi daugiau pinigų jo pastatymui, nors vėliau gauni mažesnes išlaidas už jo eksploataciją. Galutinis rezultatas bus beveik lygus arba visiškai lygus

QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 08, 14:19)
Beje, kad diskusija būtų konstruktyvi, siūlau kiekvienam pateikti labai konkrečius asmeninius pavyzdžius, o ne kalbėti filosofinėmis abtsraktybėmis.

Tai reiškia: pasakyti visą namo kvadratūrą, šildomą plotą, šildymo sistemą, namo atitvarų apšildymą bei išlaidas už šildymą per mėnesį. Pavyzdžiu, aš šiuo metu gyvenu 58,31 kv. 2004 m. statybos bute...

O aš manau, kad fizika ir ekonomika šiek tiek skirtingi mokslai, ir taikyti vienodus dėsnius- mažų mažiausiai keista...

Ar šis tvirtinimas paremtas kokiais tai skaičiavimais, ar tik "nurašytas nuo lubų"? Tikrai galite visus viešai užtikrinti, kad būtent "visiškai lygus"? O kaip tuomet su Vienos vadais, besimušančiais į krutinę, kad jų miestas bus "Pasyvus"- juos kankina kokia tai šizofrenijos forma?

Dėl tų konkrečių pvz.: na nesilanko pas mus Veikmė's atstovai- o daugiau pasisakyti "į temą" nelabai yra kam verysad.gif . Tai ir tenka rankioti užsienio patirtį- vis kiek gudriau, nei eilinį kartą "išradinėti tautiškąjį dviratį".

Ačiū aišku už Jūsų asmeninį pvz.- rimtas įnašas į tai, "kad diskusija būtų konstruktyvi"! Tik ar bent perskaitėte temos pavadinimą?

Įžūlumo turite tiek, kad pakaktų nemažo miestelio gyventojams. Jau antru postu pradėjote reguliuoti, kas ką turi rašyti. Nieko tokio: keli vieši "skrodimai", pora konfliktų su "dantis/liežuvius statybose nusismailinusiomis" moteriškaitėmis- ir išmoksite SM tvirtinti tik tai, apie ką turite bent kokį tai supratimą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 08 vasario 2010 - 16:02
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 08, 16:26)
Dabar jau visi puikiai žinome, kuo baigiasi protu nepamatuoti norai. Tačiau kaip matau net ir krizė dar ne visus į protą atvedė. Svajonės yra gerai, bet reikia pripažinti, kad norėti reikia proto ribose. Pvz., mano švogėris ne krizės metu visko norėjo: buto centre, naujos mašinos, naujosios buitinės technikos, sodybos kaime ir t.t. Žinoma, kad viską susipirko, bet po truputį viskas tas jau lenda per gerklę: išsiparduoda ir t.t. O kalbėjo lygiai taip pat, kaip Kaban dabar. Taigi realybė yra tokia, kad norai turi būti pamatuoti ir atitikti tikrovę/galimybes.

Tačiau grįžtant prie temos, noriu patikslinti, kad nesvarbu kokį namą bestatytum, tačiau reikia įvertinti ploto reikaligumą, t.y. namo dydį. Protingas žmogus tikrai paskaičiuos kokio ploto reikia 4 asmenų šeimai (kol dar namie yra vaikai) ir kokio reikės, jei liks gyventi dviese su žmona. Tiesiog tai reikia numatyti iš anksto, kad vėliau ne būtų problemų. O kalbėti, kad parduosi ir išsikelsi į mažesnį - panašu į amerikietišką/čigonišką gyvenimo būdą, o ne į sėslų lietuvišką. Todėl manau, kad lietuviškas pasyvus namas - tai pirmiausia realaus ploto įvertinimas. Kai pasistatai per daug (kad ir kokiais 50 kv.), tai paprasčiausiai išmeti pinigus į balą. Sutaupyta pinigų sumą tikrai leistų šildytis N metų nemokamai.

Be to, jei kalbėti apie pasyvų namą, kuris mažina šildymo išlaidas, reikėtų kalbėti ir apie taupų namą, t.y. kuris mažai valgo pinigų. Todėl reikėtų klausimą formuluoti taip: kaip pastatyti tokį namą, kurio eksploatacinės išlaidos būtų kuo mažesnės: šildymo, elektros, vandens ir t.t. Tik visuma priemonių padeda taupyti.

kokie dar vandens taupymai, jei H2O siurbi is sulinio, o pasisildai ji KK katilu??? koks cia dar gali buti taupymas - pilk vandeni i kaire ir i desine - jis niekad nesibaigia, taip pat, kaip nesibaigia malkos miske...
Atsakyti
QUOTE(Vyckaju @ 2010 02 08, 15:57)
Taigi paskaiciavau, teoriniam 110m2 namui, tik be rusio, o siaip panasus i mano dabartini nama.
namo poreikiai pasiekti 15kWh/m2 butu 1650kw/metus arba 9,17kwh/vid.para.
Vien per langus, netgi juos pakeitus vienais silciausiu siuo metu LT siulomais stiklo paketais be remu( U-0,5) netenkama 4,14kwh/vid. para.
per super siltas duris maziausiai 0.5kwh per para.
per sienas 30cm polistirolo dar 5.71
per grindis 20cm polistirolo 5.24
per perdanga 50cm apsiltinimo 3.31
sumum sumarum 19kwh/para. Norma virsyta 2 kartus.
Dar rekuperacija paima savo dali, bet zmones budami taipogi isskiria siluma + namuose gaminama. Cia tikriausiai butu galima deti lygybes zenkla ir to nevertinti.
belieka ivertinti silumos patekima per langus pastata teisingai orietavus. jeigu tai sudarytu netgi 50% to kiek netenkama, vistiek per langus netektume 2kw.
sumoje butu 16.8 kwh/para.
dar kazka storinti butu nelabai protinga, langu irgi neina mazinti.
manau musu salygomis realu pasiekti 25-30kwh/m2 per metus.
aisku galima tos energijos pasigaminti su saule, veju ir t.t., bet manau butu neteisinga taip skaiciuoti nes si energija reikalauja didziuliu investiciju.
o pastatyti saules kolektorius ir vejo jegaine uz 100000 virsaus ir aiskinti, kad jau mano namas dabar naudoja  0 kwh energijos yra nesamone.

Ir kaip gi į tuos "15 kWh/m² per metus" telpa skandinavai g.gif ? Juk jų pasiekimai Pasyvių namų statyboje- ne ką mažesni, nei austrų ar vokiečių.
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 08, 16:53)
O aš manau, kad fizika ir ekonomika šiek tiek skirtingi mokslai, ir taikyti vienodus dėsnius- mažų mažiausiai keista...

Ar šis tvirtinimas paremtas kokiais tai skaičiavimais, ar tik "nurašytas nuo lubų"? Tikrai galite visus viešai užtikrinti, kad būtent "visiškai lygus"? O kaip tuomet su Vienos vadais, besimušančiais į krutinę, kad jų miestas bus "Pasyvus"- juos kankina kokia tai šizofrenijos forma?

Dėl tų konkrečių pvz.: na nesilanko pas mus Veikmė's atstovai- o daugiau pasisakyti "į temą" nelabai yra kam verysad.gif . Tai ir tenka rankioti užsienio patirtį- vis kiek gudriau, nei eilinį kartą "išradinėti tautiškąjį dviratį".

Ačiū aišku už Jūsų asmeninį pvz.- rimtas įnašas į tai, "kad diskusija būtų konstruktyvi"! Tik ar bent perskaitėte temos pavadinimą?

Įžūlumo turite tiek, kad pakaktų nemažo miestelio gyventojams. Jau antru postu pradėjote reguliuoti, kas ką turi rašyti. Nieko tokio: keli vieši "skrodimai", pora konfliktų su "dantis/liežuvius statybose nusismailinusiomis" moteriškaitėmis- ir išmoksite SM tvirtinti tik  tai, apie ką turite bent kokį tai supratimą.


Fizika ir ekonomika tikrai skirtingi mokslai, bet juos viena matematika, t.y skaičiai. O šiuo atveju ir yra skaičiuoja, kas apsimoka, o kas ne. Aš sakau, kad pasyvus namas neapsimoka, nes jo pastatymo išlaidos yra bent 10 proc. didesnės nei normalaus eilinio namo. Nuo bendros namo statybos tai sudarytų minimum 50 000 Lt. O tai jau labai daug.

Be to, aš tikrai nesu įžulus, o siūlau diskutuoti konstruktyviai, t.y. pasidalinti patirtimi, kaip pastatyti kiekvieno namai, ar jie yra šilti, ar daug reikia energijos jiems apšildyti. Taigi siūlau kalbėti skaičiais, o ne ne pamąstymais. Beje, EVOY, būtent tamstos pasisakymuose daugiausiai filosofijos, o mažiausiai tikrų, praktiškų patarimų. Jei neklystu pats esate statybininkas. SM forumą skaitau jau tikrai nemažai laiko, tačiau pasatarojo pasisakymai dažniausiai yra tik pamąstymai be realios praktinės naudos. O juk statybininkas turėtų būti praktiškesnis, ar ne?..
Atsakyti
http://www.sei.ie/Re...avian_Homes.pdf
labai gera nuoroda su mazgu ispildymu, ir t.t.
O svarbiausia su lentute kurioje paskaiciuota ko ir kiek reiketu sudeti apsiltinant nama konkreciose klimato salygose, kad pasiekti 15KWh/m2 per metus.
mes manau butume vid. svedija pagal temperaturas g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(Vyckaju @ 2010 02 08, 17:18)
http://www.sei.ie/Re...avian_Homes.pdf
labai gera nuoroda su mazgu ispildymu, ir t.t.
O svarbiausia su lentute kurioje paskaiciuota ko ir kiek reiketu sudeti apsiltinant nama konkreciose klimato salygose, kad pasiekti 15KWh/m2 per metus.
mes manau butume vid. svedija pagal temperaturas g.gif ?


Puiku, žmogau. Štai kas yra konstruktyvi diskusija. Beje, atkreipkite dėmesį, kad namų dizainas lietuviškai akiai atsumiantis, nes namai - paprasčiausios dėžės. Aš beje apie tai ir kalbėjau, kad pasyvus namas pirmiausia ne vatos storis, o architektūrinis sprendimas, kuris dažnai yra ganėtinai negražus.
Atsakyti
Man vis uzkliuna jusu bandymas itikinti eilini pilieti statytis kuo mazesni(pasyvu ) nama. Taupyti ant ploto,tai reiskias ir ant gyvenimo kokybes. Nepamirkite,namas visgi turi buti namas,o ne buto dydzio namas su sodu ir zalia veja. Kai kas sako man ir taip gerai ,nereikia didelio ploto. Na..daleiskim. Kiekvienam savo poreikiai. Bet kai siuloma sumazinti namo plota vien del to kad sutaupyti pinigu iskart kyla mintis galvoje.. Tai gal tad ir brangesnes masinos reiktu atsisakyti.. JUk tai pati blogiausia investcija. Nusipirkti kokia toyota prius ir vazineti kitiem rodant spygas per langa nes tu taaaip ekonomiskai vazineji ir nesvarbu kad vazineji be komforto.. Manyciau gyvenime yra kurkas daugiau momentu kur galima sutaupyti... Namui sutaupyti pinigai visgi iseis vejeis.. Na,cia tema be galo apie tapymus.. unsure.gif
Atsakyti
jo, man irgi tas taupymo bumas nepriimtinas.. reikia ne maziau isleisti o daugiau uzdirbti.. aishq butina atsisakyti puikybes, nors kazkam ir koks rembranto originalas yra puikybe o kitam investicija smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 08, 16:26)
Tačiau grįžtant prie temos, noriu patikslinti, kad nesvarbu kokį namą bestatytum, tačiau reikia įvertinti ploto reikaligumą, t.y. namo dydį. Protingas žmogus tikrai paskaičiuos kokio ploto reikia 4 asmenų šeimai (kol dar namie yra vaikai) ir kokio reikės, jei liks gyventi dviese su žmona. Tiesiog tai reikia numatyti iš anksto, kad vėliau ne būtų problemų. O kalbėti, kad parduosi ir išsikelsi į mažesnį - panašu į amerikietišką/čigonišką gyvenimo būdą, o ne į sėslų lietuvišką. Todėl manau, kad lietuviškas pasyvus namas - tai pirmiausia realaus ploto įvertinimas. Kai pasistatai per daug (kad ir kokiais 50 kv.), tai paprasčiausiai išmeti pinigus į balą. Sutaupyta pinigų sumą tikrai leistų šildytis N metų nemokamai.

Be to, jei kalbėti apie pasyvų namą, kuris mažina šildymo išlaidas, reikėtų kalbėti ir apie taupų namą, t.y. kuris mažai valgo pinigų. Todėl reikėtų klausimą formuluoti taip: kaip pastatyti tokį namą, kurio eksploatacinės išlaidos būtų kuo mažesnės: šildymo, elektros, vandens ir t.t. Tik visuma priemonių padeda taupyti.


Kodėl šeima tai 4 asmenys? O jei vietoje "ketvirto" staiga dvynukai? O jei nusenė tėvai, ar tik vienas likęs iš jų, reikalingi pagalbos ir reikia pas save apgyvendinti. Juk ne amerikonai mes, kad tėvus karšintume senelių namuose.
Man koncepcija "universalus namas visam gyvenimui" nepriimtina. Ir koks turėtų būti namas, kad tiktų ir 6 asmenims, ir vienam (visko gi gyvenime būna). Tikrai nelaikau protingumo ženklu augintu vaikus viename kambaryje, o anytą/mamą priglausti svetainėje todėl, kad "sutaupyti" 30 kvadratų, kurių nereikės ateityje, likus dviese. O šioje temoje taip dažnai nurodomas "138 kvadratai" dviem arba vienam (ateis ir toks laikas) senoliui yra ženkliai per daug.

Kadangi mes pinigų neturime tiek, kad visus norus įgyvendintume, namo statyboje pas mus prioritetai sudėlioti taip: 1. vieta ir sklypas; 2. patogumas ir erdvė 5 asmenims; 3. pasvertos investicijos į taupymą arba "atsipirkimą" ateityje.
Pagal 2 punktą su savo norais mes į pasyvaus namo koncepciją neįtelpam.
Priartėti prie jo būtų įmanoma - apipūtus iš vidaus kokia termoputa sandarumas ir varža būtų garantuoti, liktų "šalčio tiltai" prie pamatų ir denginių, pakeitus visus langus ir duris, įdėjus rekuperatorių, sumontavus saulės kolektorius. Bet kiek paskaičiuoju 5 metams, skaičiuodama, kad dujos per tą laiką brangs dvigubai, neapsimoka. Jei tuos pinigus laikysiu banke, palūkanos padengs papildomas kuro išlaidas. O tokius dalykus, kaip rekuperatorių, naujus langus, saulės kolektorius praktiškai be jokio papilomo pabrangimo galima įsigyti ir po 5 metų.

QUOTE(Vyckaju @ 2010 02 08, 17:18)
http://www.sei.ie/Re...avian_Homes.pdf
labai gera nuoroda su mazgu ispildymu, ir t.t.
O svarbiausia su lentute kurioje paskaiciuota ko ir kiek reiketu sudeti apsiltinant nama konkreciose klimato salygose, kad pasiekti 15KWh/m2 per metus.
mes manau butume vid. svedija pagal temperaturas g.gif ?


45 cm sienos šiltinimas man atrodo labai jau daug. Ir sandarumui reikalavimai laibai griežti, didesni nei veikmės name deklaruoti. Įdomu, kai įvedinės pasyvaus standartą, darys kokius nors skaičiavimus ir rekomendacijas mūsų klimatinėms sąlygoms? Nes aš visada maniau, kad mes pagal "central europe" klimato zoną turėtume skaičiuoti.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2010 02 09, 01:44)
45 cm sienos šiltinimas man atrodo labai jau daug. Ir sandarumui reikalavimai laibai griežti, didesni nei veikmės name deklaruoti. Įdomu, kai įvedinės pasyvaus standartą, darys kokius nors skaičiavimus ir rekomendacijas mūsų klimatinėms sąlygoms? Nes aš visada maniau, kad mes pagal "central europe" klimato zoną turėtume skaičiuoti.


Cia apibrezimas kas yra design winter temperature pagal kuri nustatome kuriai zonai priklausome:

In heating calculations, the outside design temperature is the coldest outside temperature expected for a normal heating season. It is not the coldest temperature on record, but rather the lowest one recorded for a particular locale over a three to five year period.
Lists of outside design temperatures are published for selected localities throughout the United States. If a locality is not included on the list of winter outside design temperatures, check with a local weather bureau. Using an outside design temperature from the nearest locality on the list can be misleading, because even closely located cities can differ widely in weather conditions as a result of different altitudes, the effects of large bodies of water, and other variables.

Ar vis dar manote, kad mes centrine europa. pagal si apibrezima mes esame netgi dar kazkiek siauriau nei as teigiau nes nebuna nei vienos ziemos per kuria nebutu -25 laipsniu, o per penkmeti kaip skaiciuoja tai ir -30 buna ir daugiau.
tai va o "central europe" numatomas temperaturos pikas ziemomis -10 laipsniu lotuliukas.gif . net juo kas sueme pagalvojus kokia gera ziema butu doh.gif

ir nuo kada Veikme tapo pasyviu namu statymo standartu Lietuvoje smile.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vyckaju: 09 vasario 2010 - 08:44
Dabar statome silta nama (kazkiek pasyvaus namo standartu ir ideju naudojame) blush2.gif :

http://www.karkasai.lt/statau-nama

Bet tikslas toks: Medziagos dabar pigiau - energija ryt brangiau!


Atsakyti