QUOTE(kaban @ 2010 02 08, 10:12)
matyt kiak zmoniu - tiek bus nuomoniu bet teisingu sprendimu..
kam reikia erdves, kad visa sema butu kartu, o kam daug atskiru kambariuku, kad pagaliau galima butu nematyti tu nusibodusius snukiu..
kokia cia imanoma surasti tiesa? jokios.. zmones visi ivairus - poreikiai ivairus
aishq galima visus sukishti i dezutes "pakoregavus "prestižo" ir "komforto" traktuotes"
jei valstybe nori remti pasyvia statyba - ok, tegul remia.. kodel zmones turi remt ja, atsisakydami kazkokiu savo konforto ir prestizo elementu?
bet gal visgi indivdualumas nera taip jau blogai?
Norėčiau tik priminti: daugelis "sprendimų bus teisingais"- tik iki jau nustatytos datos.
Tos vis paminimos "gyvybinės erdvės"- jau kartais ir juoko nebesukelia. Daugelis šiandieninių ar rytdienos "400/500 m²" savininkų- "išeiviai" iš 50-70 m² butų, kur visas paminėtas problemas puikiai sugebėdavo išspręsti. O dažnas netgi užaugęs apie 10 m² kambaryje, kurį dar turėjo dalytis su broliu ar seserimi- ir greičiausiai dėl to nė nesiskundė...
Tačiau statantis namą- staiga tampa būtinybe turėti "All-in-One". Keista, kad dar niekam neprireikė po vienu stogu "priglausti" kokio prekybos centro!
Čia visiškai nesutikčiau. Žmonių poreikiai absoliučiai vienodi: seksas, miegas, valgis, poilsis,
Dar egzistuoja visai suprantamas poreikis pasipuikuoti prieš kaimyną ir gamines. Skiriasi tik galimybės. Jei "400/500 m²" yra galimybės- kodėl gi ne! Tik ar visi statosi pagal realias galimybes? Ar poreikis pasipuikuoti, netampa leitmotyvu neretam besistatančiam?
Pabandome rasti atsakymą. Nė neabejoju, kad tikrai nesijaustumėte taip puikiai ir užtikrintai, jei šalia kaimynas pasistatytų per pus mažesnės kvadratūros, tačiau pilnai "užnavarotintą" ir energetiškai nepriklausomą namą. Gal tuomet kiltų minčių, kad ne visuomet "statymas tik ant erdvių" laimi:
* Kai nešiojant malkas, ar paišinas po eilinio KKK valymo- ir stebėsite kaimyną, besiruošiantį poilsinei kelionei. Sumažinęs savo "apetitą" erdvėms, o namo "apetitą" energijai, pastarasis turi rezervą pasitaupyti ir kitiems malonumams. Juk būsto m2- nėra vienintelė ar pagrindinė gyvenimo komforto sąlyga.
* Kai užsukus pas kaimyną- šis puikuosis panašiais "
žaisliukais", kurie ne tik nustato kiek aukštesnius komforto standartus,
bet dar gali padėti taupyti, bei perimti masę kitų funkcijų. Priminsiu- visa tai tik erdvių sąskaita.
* Kai stebėsite kaimyno namo metamorfozę į "Zero"/"Plius" namą- panašias sumas Jums teks "laidoti" erdvių šildymui, visokiausiems "kaminų" mokesčiams, o ir valstybė neužilgo susigribs, kad tokių erdvių savininkas yra puikus kandidatas susimokėti už "prestižą".
* Kai su laiku pastebėsite- per pus mažesnės kvadratūros kaimyno namas, ne tik išvengia atidaus VMI žvilgsnio, bet ir daug aukščiau kotiruojamas NT rinkoje.
* Kai skirtingai nei kaimynui- su laiku Jums neišvengiamai teks rinktis: užkrauti savo vaikams prievolę remti tėvų poreikį erdvėms- ar tomis erdvėmis "dalytis" su pvz. atvykusiais vietnamiečių darbininkais. Trečio varianto gali ir nebūti- nėra garantijų, kad tuo metu ką nors sudominsite savo "400/500 m²" energijos "rijūnu".
Konfrontacija tarp individualumo ir Pasyvaus namo- tėra tik vienas iš mitų apie Pasyvų namą. Kaip tai spėju, kad šio mito "terpė"- bandymas pateisinti silpnumo akimirkas, užklupusias renkantis tarp erdvių ir kalkuliatoriaus pateiktos realybės.