QUOTE(biesas66 @ 2010 02 01, 01:15)
Tik kaip statesi zmones standartus taip ir statysis. nebus taip kad nuo sesioliktu metu,kaip nukirsta visi puls statytis pasyvius namus.
O jusy pareiskimai kad standartai liks praktiskai beverciai tai biski prasilenkia su tiesa. Senos statybos butai pas mmus kiek kainuoja?
Ne kiekvienas (sakyciau dauguma) turi pinigu pasyviam namui.
man tektu statytis pasyvu 115m2 nama,o tiksliau buda,nes nebebutu normaliai vietos ten gyventi
O jusy pareiskimai kad standartai liks praktiskai beverciai tai biski prasilenkia su tiesa. Senos statybos butai pas mmus kiek kainuoja?
Ne kiekvienas (sakyciau dauguma) turi pinigu pasyviam namui.
man tektu statytis pasyvu 115m2 nama,o tiksliau buda,nes nebebutu normaliai vietos ten gyventi
Statybos standartai keisis jau nebe pirmą kartą, ir niekad tai nesukėlė kokios tai reakcijos. Prisiminus istoriją: lietuvaičiai rimčiau pasipriešino tik vieną kartą- krikščionybės įvedimui. Kas pusmetį kylančias elektros kainas, kone kas mėnesį "riebėjančias" šildymo sąskaitas- jie sutinka pakankamai ramiai. Pasyvaus namo standartus jie sutiks dar ramiau, nes sunku įžiūrėti tame kokį tai blogį: pabrangimas- tik nuo 10 % (visai neseniai NT vystytojams tai būtų tik nežymus pelno sumažėjimas), o šildymo kaštai sumažėja virš 7 kartų (lyginant su šiandieniniu standartu).
Jei kalbate apie senamiestį: teko pasidarbuoti- iki šiol nesuprantu, kas traukia žmones ten gyventi. Jei kalbate apie "miegamuosius rajonus": dažniausiai kainą lemia išvystyta infrastruktūra- mokama už vietą, ir už tai, kad lengviau "įkandama" (nors ir vis sunkiau išlaikoma). Nepamirškime savo ateitis/pensininkų: kiek iš tų, kurie susimokėję už paslaugas nebeturi už ką normalesnio maisto įsigyti, mielai keistų savo dabartinį butą į krosnies kūrenimą kokioje tvarkingoje sodyboje. Nežinau, kaip vyko kitur, bet apie Vilnių visai neseniai jie "šlavė" sodybas.
Taip- tik daugelis (jei neklystu- 87 %) kokį tai būstą turi, ir Pasyvaus namo standartai "pervažiuos" tik per labai nežymų % tautiečių, dar išgalinčių statytis. Nepamirškime, kad tie patys standartai galios daugiabučių statybose bei renovacijoje- o ten viskas gerokai paprasčiau ir pigiau. Kaip tik daugiabučių statyba pagal Pasyvaus namo standartus, išvedė austrus į pirmą poziciją.
Nežinau- kas tai su tautiškomis statybos tradicijomis ne visiškai tvarkoje . Tautietis, kuris nesustodamas kartoja kokia Vokietija "wunderschön"- vokišką vidurkį vadina šuns būda .
Gal būt verta atkreipti dėmesį į vieną momentą: jei tik reikia, prisistato vokietis tos kvadratūros- tik ne "kapitalinės", o "nešildomos". Terasos, rūsiai, garažai, visokiausi lauko rastinukai/pirtelės/sodo nameliai- tikrai yra begalės būdų kieme turėti pakankamai piniginės netuštinančios erdvės.
Niekas tautiečių nežada "pasigailėti", ir nauji statybos standartai garantuotai bus įvesti. Priešintis šioms permainoms šaliai, kuri neturi energetinių resursų ir kartu turi daugiausiai energijos suvartojantį būsto fondą- daugiau negu keista. Ar žadame vietoje to kad šiltintis- sukūrenti savo miškus (kaip kadaise tai padarė islandai)?