QUOTE(kaban @ 2010 01 22, 12:40)
Manau visishkai atitikti pasyvaus namo idealogijos sunku, kadangi is esmes reikia keisti savo iprociu ideologija (nesigilinsiu i smulkmenas).
1. Pirmas klausimas - kiek norima isleisti uz sildyma
Kiekvienam nedaug yra skirtingas dalykas, bet ivertinus kiek - galima apskaicioti norima namo silumos poreiki
2. Skacioti reikia pagal grynos elektros sildyma - tai pats pigiausiai irengimui budas sildytis
2. Man atrodo kad skaicioti reikia pagal maximuma, pvz prie -20 name +20, ir neivertinti jokiu papildomu saltiniu - tipo lempuciu, zmoniu, prietaisu skleidziamu siluma, bveliau sitie faktoriai tiesiog sumazins energijos suvartojima
3. Alternatyvia sistema - zidinis su ortakiais i visas patalpas
Terminas "Pasyvaus namo ideologija"- čia visai vietoje. Svarbu nepainioti su "standartas"- jis gali būti tik orientyru. Pasyvus namas gali būti statomas su "savo individualiais veidu ir viduriais"- svarbu iš visų jau įgyvendintų sprendimų, atsirinkti labiausiai priimtinus.
1. Gal būt suformuluočiau kiek kitaip: ar galima planuoti naujo būsto statybas, ignoruojant kontekstą: tik augsiančius būsto eksploatavimo kaštus (keliems tai dešimtmečiams), numatomą mokestinę "paramą" būsto savininkams, liūdnokas prognozes šalies ekonomikai.
2. Papildyčiau- perspektyviausias. Galima keikti alternatyvas kiek tik norima, tačiau sudėtinga įsivaizduoti jau netolimą ateitį be individualios saulės jėgainės kokiame tai išpildyme.
2. Skaičiuoti reikia viską- namai, kurie tenkinasi kone vien tokiomis "šildymo sistemomis" jau yra pastatyti, ir nieko sudėtingo tame nėra (apart- kiek tai kainuoja).
3. Tokios alternatyvos, kaip židiniai su ortakiais- nėra tikslingos Pasyviam namui, kuriame temperatūra per parą nukris ne daugiau 1'C. "Sviestuoti sviestą" nėra tikslo- ypač, kai statantis Pasyvų namą, pagrindine užduotimi tampa "tilpti į biudžetą".
Papildyta:
QUOTE(axa @ 2010 01 22, 12:42)
yra du požiūriai, dvi nuomonės:
vieniems geriau 2 aukštai, kitiems 1. Ir abu teisūs.
smagu kai statai ir iškart pasirenki teisingai (kas geriau TAU). Va bruonius jaučia kad padarė ne tą sprendimą. Užtat ir užjaučiu.
O kas geriau Pasyvaus namo "biudžetui"? Greičiausiai vienas aukštas: daugelio sprendimų įgyvendinimo kaštai ženkliai sumažėja (vien šiltinimas kiek atpinga, kai nėra reikalo "iki reikalavimų" apšiltinti stogą), nebereikia šildyti kelisdešimties papildomų kvadratų (laiptinė, ir jai "patarnaujanti" erdvė).
Papildyta:
QUOTE(axa @ 2010 01 22, 12:49)
pigiau nei neprotingai pastatytas tradicinis namas ir brangiau nei gerai, su protu pastatytas tradicinis
Į biesas66'o užduotą klausymą- geriau neatsakysi
. Kol kas gal tokia "kainodara" tegu lieka orientyru: ištraukti iš konteksto, skaičiai nieko nepasakys. Tik pastaba: "brangiau nei gerai, su protu pastatytas tradicinis" galioja tik vienu atveju- kai "pamirštama" kartu skaičiuoti ir "tik augsiančius būsto eksploatavimo kaštus (keliems tai dešimtmečiams), numatomą mokestinę "paramą" būsto savininkams, liūdnokas prognozes šalies ekonomikai".