Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(o-pa-pa @ 2010 02 09, 10:46)
Terra,ar nieko tokio kad mano raugo virsus apdziuvo? Uzdengiau popierine servetele,bet gal reikia sandariau?


apdziuvo? blink.gif bet juk jis turetu buti skystas, pirmam kartui blynu teslos tistumo, kaip Terra raso. pas mane tai suputojes ir iskiles beveik antra tiek, nors para sueis tik po pietu apie 16val. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 09 vasario 2010 - 11:39
QUOTE(o-pa-pa @ 2010 02 09, 11:46)
Pipete,ojojoj kaip liuks atrodo thumbup.gif

Terra,ar nieko tokio kad mano raugo virsus apdziuvo? Uzdengiau popierine servetele,bet gal reikia sandariau?

nieko tokio. Prieš maitinant antrą kartą, būtinai pirma išmaišykit, o po to sudėkit miltus su drungnu vandeniu ir vėl viską išmaišykit. Šiaip manau, kad popierinė servetėlė sugeria drėgmę ir gal geriau uždenkit su maistine plėvelė arba su kokiu dangteliu ir prabadykit skylutes, kad raugas kvėpuotų.
Papildyta:
QUOTE(Margareta @ 2010 02 09, 12:39)
apdziuvo? blink.gif bet juk jis turetu buti skystas, pirmam kartui blynu teslos tistumo, kaip Terra raso.  pas mane tai suputojes ir iskiles beveik antra tiek, nors para sueis tik po pietu apie 16val.  ax.gif

reiškia pas jus labai gera temperatūra. Raugas jaučiasi šiltai ir jau pradeda praalkti. Jeigu viršus apdžiūna, nieko baisaus, bendra kokybė nenukentės.
Atsakyti
O mano raugas elgiasi keistai kaip ir visad. Vakar buvo para, tai kad suputojo, gal dvigubai iškilo. Kai pradėjo krist nakčiai pamaitinau. Dabar matosi šiek tiek mažų burbuliukų, bet kad būtų labai pakilęs tai ne. Tikiuosi kad dar iki vakaro užaugs. Nes jei ne vėl teks pilt lauk verysad.gif
Atsakyti
O mano raugas skystokas, gal tiesiog galiu ji pamaitinti tik miltais? na pabarstyt ju ant virsaus? Esu visiska naujoke blush2.gif
Atsakyti
bandziau jau gal 10k kept keliu rusiu duona ir batona tiek su raugu itek su mielem, bet virsus vis sukrinta, nors viska dedu pagal receptus isbandziau skitringas programas verysad.gif , kodel? Negi visur mieles mazint g.gif ar ka patartumet? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(katiliukas @ 2010 02 09, 14:38)
bandziau jau gal 10k kept keliu rusiu duona ir batona tiek su raugu itek su mielem, bet virsus vis sukrinta, nors viska dedu pagal receptus isbandziau skitringas programas  verysad.gif , kodel? Negi visur mieles mazint  g.gif ar ka patartumet?  bigsmile.gif


greciausiai mieliu per daug g.gif o kiek dedat?
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2010 02 09, 13:04)
O mano raugas elgiasi keistai kaip ir visad. Vakar buvo para, tai kad suputojo, gal dvigubai iškilo. Kai pradėjo krist nakčiai pamaitinau. Dabar matosi šiek tiek mažų burbuliukų, bet kad būtų labai pakilęs tai ne. Tikiuosi kad dar iki vakaro užaugs. Nes jei ne vėl teks pilt lauk verysad.gif



maniskis ruginis raugas irgi taip pat elgesi, bet nekreipiau demesio, nes kvapas buvo rugstus ir viska dariau pagal instrukcijas toliau. Dabar kepu skanias duonytes su raugu thumbup.gif
Kaip kazkas cia rase, sugedes raugas, tai supelijes raugas. o visa kita pataisoma.
Vakar idomumo delei, kai pamaitinau rauga, pasizymejau kiek jis pakils, tai per para 2 cm (litriniame stiklainyje), bet duonytes tesla siandien per 4 val. padvigubejo ir pati duona gavosi thumbup.gif
Tai gal irgi pabandyk viska padaryti iki galo ir pabandyk iskepti duona. drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2010 02 09, 14:04)
O mano raugas elgiasi keistai kaip ir visad. Vakar buvo para, tai kad suputojo, gal dvigubai iškilo. Kai pradėjo krist nakčiai pamaitinau. Dabar matosi šiek tiek mažų burbuliukų, bet kad būtų labai pakilęs tai ne. Tikiuosi kad dar iki vakaro užaugs. Nes jei ne vėl teks pilt lauk verysad.gif

Tik be panikos! Pagal kokį receptą darote?
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 02 07, 18:02)
Man visas paaiškinimas apie raugą (kaip daryti, naudoti, laikyti) ir pats raugo receptas labai patiko čia (tik rusų kalba ax.gif ) : http://crucide.livej....com/64673.html

O čia lietuviškai, tas pats raugas ir duonelė su juo: http://crucide.livej....com/64673.html

Ačiū, Rasma, žinutė jau buvo pasimetusi, bet matau, kad aktuali.
Mergaitės, dėkokit Rasmai ir skaitykit, kas mokat kalbas. Tikrai informacija labai išsami, tik galiu pasakyti, kad čia galimos variacijos, t.y. kiekvienas randa savo aukso viduriuką, priklausomai nuo kepimo dažnumo.
Atsakyti
QUOTE(kruvinoji_meri @ 2010 02 09, 14:47)
O mano raugas skystokas, gal tiesiog galiu ji pamaitinti tik miltais? na pabarstyt ju ant virsaus? Esu visiska naujoke  blush2.gif

o kiek miltų ir vandens dėjote pirmame maitinime? Tarp dienų papildomai maitinti nepatartina. Geriau, kai ateis laika antram maitinimui, sumažinkite kokiu šaukšteliu vandens.
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 02 09, 15:53)
maniskis ruginis raugas irgi taip pat elgesi, bet nekreipiau demesio, nes kvapas buvo rugstus  ir viska dariau pagal instrukcijas toliau. Dabar kepu skanias duonytes su raugu  thumbup.gif
Kaip kazkas cia rase, sugedes raugas, tai supelijes raugas. o visa kita pataisoma.
Vakar idomumo delei, kai pamaitinau rauga, pasizymejau kiek jis pakils, tai per para 2 cm (litriniame stiklainyje), bet duonytes tesla siandien per 4 val. padvigubejo ir pati duona  gavosi  thumbup.gif
Tai gal irgi pabandyk viska padaryti iki galo ir pabandyk iskepti duona.  drinks_cheers.gif


Aš pamaitinus dedu į šaldytuvą, nes kai pamirštu įdėti (o tai nutinka dažnai, nes 100 darbų vienu metu), tai staigiai perrūgsta ir vėl tenka maitinti, o tada to raugo prisigamina daug ir nėr kur dėt (išmesti tokį daiktą ranka nekyla). Dėl to pamiršimo, tai rauginu virtuvėje po stalu, ten yra radiatorius ir plastikinė termo dėžė, ant kurios ir vyksta veiksmas.
Tai va, vieną duoną teko fermentuoti 3 dienas šaldytuve (toks super receptas) su palankstymais ir finale ji naktį buvo pamiršta po stalu prie radiatoriaus! blink.gif
Tai ryte radau smagiai perrūgusios tešlos. lotuliukas.gif Daug raugo!
Pridėjau atitinkamai miltų ir vandens ir gavosi daug picų kurias užšaldžiau.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 09, 15:24)
o kiek miltų ir vandens dėjote pirmame maitinime? Tarp dienų papildomai maitinti nepatartina. Geriau, kai ateis laika antram maitinimui, sumažinkite kokiu šaukšteliu vandens.





Aciu uz patarima pilsiu maziau vandens.
Atsakyti