Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

Gal galite kas paaiškinti, kas yra speltos miltai? Juodą duoną kepu iš ruginių, baltą - iš kvietinių, bet speltos nežinau. blush2.gif Ką iš speltos miltų galima kepti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(uoga 3 @ 2010 02 07, 21:56)
Norečiau paklausti patyrusių kepėjėlių.....O kepant su mielėm ar galima dėti paprastas mieles,ne džiovintas?Ir kiek maždaug gramu atitinka džiovintos mieles ir paprastos? g.gif

Taip galima dėt paprastas mielės
7g sausų atitinka 20g paprastu

QUOTE(Ulitka @ 2010 02 07, 22:18)

Perrugusias raugas..tai cia koks??)Jis ne auga  toliau ar tiesiog kvapas ir skonis blogas??Klausineju nes pas mane kazkoks tai itartinas.Kvapas rugstokas bet skonis tai labai rugstus((
Ir gal galite pakomentuoti si receptulka???Pagal ji noriu savo pirma duona be mieliu iskept g.gif
http://zaidziamevirt...ruislimppu.html

ACIUUU 4u.gif  4u.gif  4u.gif  4u.gif

Perrūgęs raugas neauga ir labai stiprus rūgštus kvapas
Pagal šitą receptą jus galit naudot kaip savo turimą raugą, taip ir augint pagal šį receptą
Atsakyti
labuka,
kepejele, turiu klausima: ruosiuosi ryt kepti Borodino duona pagal Nerez, tai klausimas, vietoj ruginiu miltu galiu deti ruginius rupius ar nesigaus jau man? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kvarcas @ 2010 02 07, 22:33)
Gal galite kas paaiškinti, kas yra speltos miltai? Juodą duoną kepu iš ruginių, baltą - iš kvietinių, bet speltos nežinau.  blush2.gif Ką iš speltos miltų galima kepti? g.gif

Spelta tai kviečio motina. Tai nereiklus žieminys javas. Rinkoje galima isigyti įvairios formos šio grūdo tai: miltų, kruopų, dribsnių ir sėlenų pavidale. Speltos miltai turi savitą originalų pikantišką riešutų skonį. Dėka esančių vitaminų, mineralinių medžiagų ir mikroelementų yra daugelio rekomenduojama pilnavertei mitybai. Grūduose yra daug magnio, kalio, geležies, cinko, mangano ir daug B grupės vitaminų. Spelta savyje turi beveik visus reikalingus vitaminus ir maistingas medžiagas kurių reikia pilnavertei subalansuotai harmoningai žmogaus mitybai. Vitaminai yra ne tik grūdo apvalkale, bet visuose grūdo sluoksniuose vienodai. Tai reiškia, kad išlaiko visas maistingas medžiagas net ir smulkaus malimo miltuose. Spelta labai tinka dietinei mitybai arba kaip papildas sergantiems, kad greičiau atgautų jėgas. Spelta priešingai nei kiti auginami grūdai yra genetiškai labai sveikas grūdas ir jos vidinė vertė ir jėga yra nesulyginama su niekuo. Surinkti grūdai gali būti kaip sėklinė medžiaga, kai kiti paprasti grūdai to negali. Spelta yra atspari net radioaktyviam ar aplinkos užterštumui kadangi ji yra padengta kelių tankių pelų sluoksnių.
Šiais laikais kai daugelis vaikų ir suaugusiųjų kenčia nuo alergijos kviečių glitimui, tai tokiu atveju būtų pati geriausia išeitis valgyti produktus pagamintus iš speltos, kadangi jos sudėtyje nėra tokio kaip kviečio glitimo. Leiskite Jums patarti: jei įmanoma savo mityboje naudokite speltos miltus vietoje kitų miltų taip pat nereikia bijoti dėl priaugsiančio svorio, nes iš šio grūdo sumalti miltai skirtingai nei kvietiniai gaminiai į kūna „neina“.

Papildyta:
QUOTE(jursim @ 2010 02 07, 22:56)
labuka,
kepejele, turiu klausima: ruosiuosi ryt kepti Borodino duona pagal Nerez, tai klausimas, vietoj ruginiu miltu galiu deti ruginius rupius ar nesigaus jau man? g.gif

Gali, kodėl gi ne, gal tik mažiau(sunkiau) iškils
Atsakyti
nataliuncik, o surio duonai kaip tu tarkuoji suri? per burokine tarka? ir ji reikia sudeti iskart su visais produktais? ir dar, neturiu pieno miltu, kazi Barboros misinkas tiks? g.gif blush2.gif
Atsakyti
Ačiū, Nataliuncik, už išsamų atsakymą apie speltos miltus 4u.gif mačiau parduotuvėje tokų, reikės nusipirkti ir išbandyti. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(jursim @ 2010 02 08, 00:01)
nataliuncik, o surio duonai kaip tu tarkuoji suri? per burokine tarka? ir ji reikia sudeti iskart su visais produktais? ir dar, neturiu pieno miltu, kazi Barboros misinkas tiks? g.gif  blush2.gif

Atsakau aš smile.gif ; galima sūrį tarkuoti burokine tark., galima pjaustyti šiaudeliais (taip geriau jaučiasi skonis), vaikiški pieno miltukai tinka, arba galima vietoje vandens dėti pieną. Dar aš dėjau sutirštinto pieno be cukraus, nes neturėjau miltukų, esmės tai nepakeis.
Atsakyti
Noriu ir aš pasidalinti savo mintimis apie naminį raugą ir duonelę su raugu. Perskaičiau daug literatūros ir įvairiausių receptų. Daug išbandžiau ir pagavau "cinkelį" kaip gaminti naminį raugą ir kepti duoną su juo. Tiesa, duoną kepu tik orkaitėje, nors reiktų išbandyti ir duonkepėje. Duonkepė man tarnauja tešlų minkymui ir mielinių gaminių kepimui. Naminį raugą darau pagal kitokį metodą, nei aprašyta 1psl. ir gaunasi liuks. Dar nė karto nepavedė ir visada gaunasi skani "Palangos", "Močiučių Palanga" duonelė. Jeigu įdomu, pasidalinsiu visa informacija.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 08, 08:41)
Naminį raugą darau pagal kitokį metodą, nei aprašyta 1psl. ir gaunasi liuks. Dar nė karto nepavedė ir visada gaunasi skani "Palangos", "Močiučių Palanga" duonelė. Jeigu įdomu, pasidalinsiu visa informacija.

Terra2, aišku, įdomu 4u.gif
Atsakyti
zinoma kad idomu ax.gif konspektuoju viskaaaaaa blush2.gif nes ruginis raugas man nesigauna,apsipelija ,nors inda su irankiais jau taip isplaunu taip isplaunu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 08, 09:41)

Jeigu įdomu, pasidalinsiu visa informacija.

4u.gif 4u.gif ;abai labai idomu. Kol kas nesiseka man si raugu susidraugauti blush2.gif ir siaip dar nelabai sekasi doh.gif doh.gif skaitau vis sia tema nuo pradziu... blush2.gif ax.gif
musu megstama pirktine buvo ajeru duona, sakykit o ajerai tai kas? jie dedasi? is kur gauti? g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikispuikis @ 2010 02 08, 11:22)
4u.gif  4u.gif ;abai labai idomu. Kol kas nesiseka man si raugu susidraugauti  blush2.gif  ir siaip dar nelabai sekasi  doh.gif  doh.gif skaitau vis sia tema nuo pradziu... blush2.gif  ax.gif
musu megstama pirktine buvo ajeru duona, sakykit o ajerai tai kas?  jie dedasi? is kur gauti?  g.gif  g.gif


ajaru reik jieskot kaimukuose prie sodelku biggrin.gif biggrin.gif O jei rimtai neypac lengva ju dabar rasti,dazniausiai auga prie tvenkinuku senu,o atrodo jie kaip ilgos zalios zoles biggrin.gif tiksliau kaip kokiu kardeliu lapai smile.gif
Atsakyti