Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

Rašyk, vis tiek klausinės ir klausinės, gi negaila biggrin.gif . Raugo tema man pačiai labai įdomi, tai čia ir reiškiuosi, nors lietuvių kalba internete neradau nieko apie fermentaciją, o biochemijos vadovėlio neturiu.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 07, 16:31)
Rašyk, vis tiek klausinės ir klausinės, gi negaila  biggrin.gif . Raugo tema man pačiai labai įdomi, tai čia ir reiškiuosi, nors lietuvių kalba internete neradau nieko apie fermentaciją, o biochemijos vadovėlio neturiu.

Ir aš labai daug informacijos ieškojau apie raugą, bet informacijos labai mažai, dar kiek padėjo biologai iš firmų, ten kiek paaiškino blush2.gif
Atsakyti
Na, jei pradejot apie raugus, tai ir as pasigirsiu, kad iskepiau pirmaja duonele su ruginiu raugu ax.gif

man jis labai graziai kilo pirmas dienas, bet kai pamaitinau, tai kazkaip atsisake toliau kilti (teisybes delei, tai gal kiek ir pakilo), bet kvapas buvo rugstus, tai nekreipiau demesio ir toliau dariau pagal intrukcijas is pirmo psl. Penkta diena reikia kepti duona, o man jis pakiles vos, vos g.gif
Tai as as apsidraudimui idejau puse saukstelio mieliu blush2.gif Raugo dejau 200 ml (niekaip nesugebu nuvaziuoti nusipirkti svarstykliu blush2.gif ). Duonyte gavosi thumbup.gif . Graziai iskilo, skonis su rugstele, taip kaip ir megstu thumbup.gif

Kita karta jau bandysiu nedeti mieliu.
Atsakyti
Visi taip pradeda, į pirmas rugines duonas deda ir raugo ir mielių, o po to užverda ambicijos ir galvoji, kad nėr čia ko, reikia kepti tik su raugu smile.gif .
Beje vakar apžiūrėjau ūkininkų atvežtas parduoti duonas, tai galiu pasakyti purumas toks, kaip ir mūsiškių keptų namie, tik vizualiai geriau atrodo stori kepalai kepti krosnyse.
Atsakyti
Man visas paaiškinimas apie raugą (kaip daryti, naudoti, laikyti) ir pats raugo receptas labai patiko čia (tik rusų kalba ax.gif ) : http://crucide.livej....com/64673.html

O čia lietuviškai, tas pats raugas ir duonelė su juo: http://crucide.livej....com/64673.html
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 07, 16:59)
Visi taip pradeda, į pirmas rugines duonas deda ir raugo ir mielių, o po to užverda ambicijos ir galvoji, kad nėr čia ko, reikia kepti tik su raugu  smile.gif .
Beje vakar apžiūrėjau ūkininkų atvežtas parduoti duonas, tai galiu pasakyti purumas toks, kaip ir mūsiškių keptų namie, tik vizualiai geriau atrodo stori kepalai kepti krosnyse.

drinks_cheers.gif O kainos tai blink.gif
Ir savo vistiek skanesnes blush2.gif
Atsakyti
Aciu, uz patarimus 4u.gif
Tik man su raugu kai isejo laaabai rugsti, tai daugiau taip ir nekepiau su juo....uzejo man sastingis kazko, kepu su mielem.
Atsakyti
Va mano duonyte su raugu smile.gif (ir puse saukstelio mieliu ax.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laselis: 07 vasario 2010 - 17:34
QUOTE(nataliuncik @ 2010 02 07, 18:03)
drinks_cheers.gif  O kainos tai blink.gif
Ir savo vistiek skanesnes  blush2.gif

Kad savo skanesnės - tai faktas, dar pastebėjau, išbūna vos ne savaitę duoninėje ir nieko, jokio pelėsio, o kiek pastovėjusios skonis geresnis pasidaro (subręsta).
Visumoje, gerai kai žinai ką valgai.
Beje speltos miltų šaukštuką dėjau kepdama čirvinius blynus, bijojau dėti daugiau, kad nebūtų karstelėjusio skonio, tai nieko nesijautė. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(laselis @ 2010 02 07, 18:33)
Va mano duonyte su raugu smile.gif (ir puse saukstelio mieliu ax.gif )


Graži duonukė smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 07, 17:39)
Kad savo skanesnės - tai faktas, dar pastebėjau, išbūna vos ne savaitę duoninėje ir nieko, jokio pelėsio, o kiek pastovėjusios skonis geresnis pasidaro (subręsta). 
Visumoje, gerai kai žinai ką valgai.
Beje speltos miltų šaukštuką dėjau kepdama čirvinius blynus, bijojau dėti daugiau, kad nebūtų karstelėjusio skonio, tai nieko nesijautė. smile.gif

Oi, dėl pelėsio ir nesakyk, mano mama dirba kepykloj, tai būna atneša kokia bulkute, o ji jau po dienos ir supelija, tai dabar pas mus ateina paprasto batono tėvui paima smile.gif
Pagerint duoną/batoną/blynus aš dedu sėlenų nuo poros šaukštų iki 100g ax.gif

laselis
thumbup.gif
Atsakyti
Norečiau paklausti patyrusių kepėjėlių.....O kepant su mielėm ar galima dėti paprastas mieles,ne džiovintas?Ir kiek maždaug gramu atitinka džiovintos mieles ir paprastos? g.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 07, 15:31)
Leninas sakė - kartojimas mokslų motina  biggrin.gif , tai va:
perrūgusio raugo (išmaišyto) imti 1 v.š. (ar a.š.) ir atitinkamomis dalimis pridėti miltų ir vandens, švariame stikliniame inde (išplikytame verd. vand.) sumaišyti ir uždengti maistine plėvele subadyta keliose vietose dantų krapštuku, rauginate prie radiatoriaus, vis pažiūrėdamos, keletą val. Kai pradeda smarkiau kilti jau galima dėti į šaldytuvą. Jei iškyla iki kritimo, ar jau krenta, tai staigiai primaitinti vėl - 1 dalis raugo, 1 d. vand., 1 d. miltų (rupaus malimo miltai), po dviejų kokių kartų raugas atsigauna.  smile.gif

Nuo pelėsio ir dedama plėvelė ant raugo ir jokių razinų!

Jei raugas beviltiškai nekyla yra pagalba: medus (gliukozė, fruktozė), jogurtas, rūgpienis (tik ne pramoninės mielės).

Jolanka, primaitintą ir pakilusį raugą užšaldyk kameroje gabaliukais, aš taip pasidariau, bet dar nebandžiau ištraukus jo atgaivinti, ir taip visa šaldytuvo lentyna raugais užkrauta  doh.gif .



Labukas 4u.gif
Pipete jusu zinios drinks_cheers.gif thumbup.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Perrugusias raugas..tai cia koks??)Jis ne auga toliau ar tiesiog kvapas ir skonis blogas??Klausineju nes pas mane kazkoks tai itartinas.Kvapas rugstokas bet skonis tai labai rugstus((
Ir gal galite pakomentuoti si receptulka???Pagal ji noriu savo pirma duona be mieliu iskept g.gif
http://zaidziamevirt...ruislimppu.html

ACIUUU 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif


Atsakyti