Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

nataliuncik, dekui smile.gif as jau po operacijos, man ja vakar padare smile.gif jau visas siaubas praeityje...dabar tik greiciau dingtu skausmai ir vsio...o labiausiai laukiu kada valgyti normaliai galesiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Angele @ 2010 02 06, 20:08)
Bomann cb593 As turiu pora savaiteliu, tai dar visu niuansu neissiaiskinau, bet kepu ir balta ir juoda duoneles, jau nebeperkam.

aciu uz info 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(SuperBaba @ 2010 02 06, 22:12)
nataliuncik, dekui smile.gif as jau po operacijos, man ja vakar padare smile.gif jau visas siaubas praeityje...dabar tik greiciau dingtu skausmai ir vsio...o labiausiai laukiu kada valgyti normaliai galesiu biggrin.gif



Tai visgi - tonziles ar skrandzio mazinimas???? lotuliukas.gif

O jei rimtai, tai sveik greiciau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 02 07, 00:44)
Tai visgi - tonziles ar skrandzio mazinimas????  lotuliukas.gif

O jei rimtai, tai sveik greiciau  4u.gif


Vis gi tonziles lotuliukas.gif man cia skrandis pats susitrauks doh.gif lotuliukas.gif

Aciu smile.gif
Atsakyti
Mielos kepėjos, patarkit man kaip paruošti raugą. Jau kiokius 7 kartus mėginau pagal tris receptus, bet vis tiek nesigauna ir nors tu ką. Paskutinį kartą dariau ruginį raugą pagal pirmam psl. įdėta aprašymą. Pirmą dieną kuo puikiausiai išburbuliavo, o po dviejų dienų neradau nei vieno burbuliuko. Pamaitinau tikėjaus, kad psimaitins ir iškils, bet nieko. Kvapas rūgštus, atrodo gražiai. Nesuprantu kame reikalas. Kiek kartų dariau, tai po pirmos dienos kažkiek kyla, o po to nebegyvas pasidaro

o gal be raugo, su mielėm mėgint kept. Kokį receptą rekomenduotumėt?
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2010 02 07, 12:03)
Mielos kepėjos, patarkit man kaip paruošti raugą. Jau kiokius 7 kartus mėginau pagal tris receptus, bet vis tiek nesigauna ir nors tu ką. Paskutinį kartą dariau ruginį raugą pagal pirmam psl. įdėta aprašymą. Pirmą dieną kuo puikiausiai išburbuliavo, o po dviejų dienų neradau nei vieno burbuliuko. Pamaitinau tikėjaus, kad psimaitins ir iškils, bet nieko. Kvapas rūgštus, atrodo gražiai. Nesuprantu kame reikalas. Kiek kartų dariau, tai po pirmos dienos kažkiek kyla, o po to nebegyvas pasidaro

o gal be raugo, su mielėm mėgint kept. Kokį receptą rekomenduotumėt?

Visos darom pagal pirmą puslapį ir gaunasi.
Dėl raugo, esminė klaida, kad raugas išmetamas nors realiai jis būna geras. Blogas raugas tai supelijęs raugas, kažkas blogai su proporcijom, temp., produktų kokybe, laiko intervalais.
Dėk 1600 miltus, nepilk chloruoto vandens, neperkaitink, nelaikyk per šaltai (pradžioje, po to laikom šaldytuve), laikykis instrukcijų, laiku ir tinkamu santykiu primaitink - viskas labai paprasta.

Puslapio pradžioje sudėti duonų su mielėm receptai visi tikrinti pertikrinti, su komentarais; Daugeliui patinka Borodino duona, mamytės duonelė, teros plikyta, nataliunčiko duonos visos super, nomkės7 geros; man asmeniškai visos jos geros, kai dažnai kepi norisi įvairovės.
Atsakyti
o man ruginis raugas, kaip uzkeiktas, supelyja verysad.gif pirmaisi is kurio sekmingai kepiau duona perrugo, pasidare kazkokis pavandenijes ir ji ismeciau, galvojau pasidarysiu nauja..ir va naujas niekaip nesigauna doh.gif nesuprantu kame kampas, atrodo darau viska kaip ir anksciau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 07 vasario 2010 - 13:59
As savo rauga jau senokai laikau saldytuve..ale nepamaitinau nei karto. Jau ko gero teks ismest, nes net nepaziurejau ka jis ten veikia, kaip isnesiau i rusi taip ir pamirsau.
Ar saldytuve maitint irgi reikia?
Atsakyti
Leninas sakė - kartojimas mokslų motina biggrin.gif , tai va:
perrūgusio raugo (išmaišyto) imti 1 v.š. (ar a.š.) ir atitinkamomis dalimis pridėti miltų ir vandens, švariame stikliniame inde (išplikytame verd. vand.) sumaišyti ir uždengti maistine plėvele subadyta keliose vietose dantų krapštuku, rauginate prie radiatoriaus, vis pažiūrėdamos, keletą val. Kai pradeda smarkiau kilti jau galima dėti į šaldytuvą. Jei iškyla iki kritimo, ar jau krenta, tai staigiai primaitinti vėl - 1 dalis raugo, 1 d. vand., 1 d. miltų (rupaus malimo miltai), po dviejų kokių kartų raugas atsigauna. smile.gif

Nuo pelėsio ir dedama plėvelė ant raugo ir jokių razinų!

Jei raugas beviltiškai nekyla yra pagalba: medus (gliukozė, fruktozė), jogurtas, rūgpienis (tik ne pramoninės mielės).

Jolanka, primaitintą ir pakilusį raugą užšaldyk kameroje gabaliukais, aš taip pasidariau, bet dar nebandžiau ištraukus jo atgaivinti, ir taip visa šaldytuvo lentyna raugais užkrauta doh.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 07 vasario 2010 - 15:36
va ci atai naujiena blink.gif be reikalo ismeciau doh.gif o dar pasirodo ir uzsaldyti galima bigsmile.gif

gal as per dideli inda paimu tam raugui, kad jis supelyja, nors buna ir plevele uzdengtas g.gif
Atsakyti
Turi būti oro tarpas, tik, ne per daug. Todėl dedu į puslitrinį stiklainį 100 gr. raugo.

Dėl užšaldymo, tai paruoštą mielinę tešlą gi užšaldo, ir atšildę kepa.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 07 vasario 2010 - 16:03
pipete, nu jau viska sukramtei ir į burną idėjai, šaunuolė thumbup.gif

Tavo patarimus, jei nieko prieš, įrašysiu pirmame puslapyje

Atsakyti