Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

Laba diena 4u.gif

As is pradedanciuju kepti duona. Skaitau "duonines" temas jau tris dienas, konspektuoju receptus ir gudrybes visokias, bet niekaip neaisku su raugu kaip elgtis. As ji dar tik auginu, bet turiu klausima del receptu. Kai kuriuose receptuose buna nurodytas raugas ir kiek jo deti. Bet skaitant radau apie raugo idejima mazinant miltu ir skysciu. Cia skirta tiems receptams su mielems? Ir tada jau mieliu (sausu arba skystu) nebereikia deti?

Jei teisingai supratau, gal kas parasytu pvz siuo konkreciu receptu kokiais kiekiais mazint miltus ir skyscius ir kiek raugo? Ar ne kiekvienam recepte galima taip daryt?

Pirmakarčių duonelė (750g)
260ml skysčių
40ml riebalų
450g miltų
Į skirtingus kampus dedame:
1 a š druskos
1 a š cukraus
2 a š sausų mielių
Programa - Normal/Basic (~3val)
Atsakyti
Aguonaa, jeigu dedi rauga savo gamybos tai mieliu nebereikia schmoll.gif tiek kiek gramu idedi raugo tiek atitinkamai reik sumazinti miltu ir skysciu kartu sudejus. pvz. 200g raugo tai sumazinam, sakykim, 100g miltu ir 100 skysciu mirksiukas.gif

tesla su raugu reikia ilgiau pakildinti, kad tas raugas suvektu mirksiukas.gif

o koki rauga augini rugini ar kvietini? i balta duona dedamas kvietinis o i juoda ruginis. pirmakarciu duonele tai ten balta mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 05 vasario 2010 - 17:36
Atsibosiu as jum jauciu su klausimais apie miltus.... Kadangi ne LT gyvenu, tai man tamsus miskas tie skaiciukai....
[attachmentid=192716]

Daba jus man pasakykit, kada naudojat 550 miltus ir kada 812???? Foto man jie niekuom nesiskiria...
Kokie miltai LT butu sitie??? user posted image
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 02 05, 18:33)
Aguonaa, jeigu dedi rauga savo gamybos tai mieliu nebereikia  schmoll.gif tiek kiek gramu idedi raugo tiek atitinkamai reik sumazinti miltu ir skysciu kartu sudejus. pvz. 200g raugo tai sumazinam, sakykim, 100g miltu ir 100 skysciu  mirksiukas.gif

tesla su raugu reikia ilgiau pakildinti, kad tas raugas suvektu  mirksiukas.gif

o koki rauga augini rugini ar kvietini? i balta duona dedamas kvietinis o i juoda ruginis. pirmakarciu duonele tai ten balta  mirksiukas.gif


Aciu uz ats 4u.gif
Del skysciu ir miltu mazinimo aisku. Neaisku kaip apskaiciuoti kokiam recepte koki kieki raugo deti? Apskaiciuoti kaip nors pagal miltu kieki ar mieliu kieki? Pvz recepte 400 gr miltu tai reikia 200 gr raugo ar kaip?

O jeigu dedi ta parduotuvini sausa rauga, tada mieles reikia deti?

Auginu kvietini 4u.gif Skaitant temas lyg buvo ir tokiu receptu kur dedama ir tokiu ir tokiu miltu, koki rauga tada naudoti?
Atsakyti
QUOTE(Aguonaa @ 2010 02 05, 17:55)
Aciu uz ats 4u.gif
Del skysciu ir miltu mazinimo aisku. Neaisku kaip apskaiciuoti kokiam recepte koki kieki raugo deti? Apskaiciuoti kaip nors pagal miltu kieki ar mieliu kieki? Pvz recepte 400 gr miltu tai reikia 200 gr raugo ar kaip?



As irgi is pradedanciuju, ir man nelabai aiskus, koks tas raugo kiekis turetu buti??? g.gif Bet kazkur skaiciau, kad turetu buti ne maziau 30% visos mases (pagamintos teslos)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laselis: 05 vasario 2010 - 18:14
As siandien kepiau sostines keksa. Bet pirmiau sumaisiau, paskuj uzstaciau greita programa 750g, bet reikejo padidint laiko. Nes viduriukas neiskepes buvo, tai dar skrudinima uzstaciau ir iskepe, skanus smile.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Aguonaa @ 2010 02 05, 18:55)
Aciu uz ats 4u.gif
Del skysciu ir miltu mazinimo aisku. Neaisku kaip apskaiciuoti kokiam recepte koki kieki raugo deti? Apskaiciuoti kaip nors pagal miltu kieki ar mieliu kieki? Pvz recepte 400 gr miltu tai reikia 200 gr raugo ar kaip?

O jeigu dedi ta parduotuvini sausa rauga, tada mieles reikia deti?

Auginu kvietini 4u.gif  Skaitant temas lyg buvo ir tokiu receptu kur dedama ir tokiu ir tokiu miltu, koki rauga tada naudoti?

Jei skaitai kitomis kalbomis, tai pilna info internete puslapiuose apie duoną su raugu, ten diskutuoja patyrę kepėjai ir proporcijos jų labai tikslios (daug receptų), bet jie kepa ne duonkepėse, ten jau kitas lygmuo. Jie pradeda ruošti raugą kepimui pvz. nuo 25 gr.
Aš tai gailiu raugo, nemesi gi, tai ir dedu 200 gr. kokiai kilograminei duonai, gal tai technologiškai neteisinga, bet man gerai (kvietinis raugas nėra l. rūgštus, tai skonio nekeičia). O šiaip tai duonos kepimas tuo ir įdomus, kad pastoviai improvizuoji ir stebiesi rezultatais.

Dedant parduotuvinį raugą reikia mielių.

Kai duona yra iš mišrių ruginių ir kvietinių miltų dedam ruginį raugą, nors aš dariau mišrų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 05 vasario 2010 - 19:49
Aciu uz atsakymus 4u.gif

Kitom kalbom kazkaip sunkiau, pvz kaip butu angliskai arba rusiskai "nesijoti miltai" biggrin.gif Lietuviskus puslapius nagrineju jau tris dienas, man bent kolkas tikrai uzteks..
Tai as jau supratau kad cia daug smagumo del improvizaciju.
Tikiuosi raugas augs ir tada metas eksperimentams.
Atsakyti
QUOTE(Aguonaa @ 2010 02 05, 21:47)
Aciu uz atsakymus 4u.gif

Kitom kalbom kazkaip sunkiau, pvz kaip butu angliskai arba rusiskai "nesijoti miltai" biggrin.gif  Lietuviskus puslapius nagrineju jau tris dienas, man bent kolkas tikrai uzteks..
Tai as jau supratau kad cia daug smagumo del improvizaciju.
Tikiuosi raugas augs ir tada metas eksperimentams.


Rusiškai: просеивать, отсеивать - nusijoti;
nesijotim miltai angl. - wholegrains, bet britai naudoja Karaliaus Artūro miltus duonai kepti (patys pačiausi).
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 02 05, 17:51)
Daba jus man pasakykit, kada naudojat 550 miltus ir kada 812???? Foto man jie niekuom nesiskiria...
Kokie miltai LT butu sitie??? 

Kad ne tik foto, bet ir realiai žiūrint kartais sunku atskirt biggrin.gif
550 aukštesnės klases, labiau valyti ir perdirbti, geriau bandelėms, pyragams, vadinamiems "baltiems kepiniams", o 812 - duonai geriau tiks.
O tie paskutiniai, tai arba smulkūs persijoti ruginiai, arba antros rūšies kvietiniai. Ir vienu ir kitu atveju duonai - thumbup.gif

QUOTE(pipete @ 2010 02 05, 19:46)
O šiaip tai duonos kepimas tuo ir įdomus, kad pastoviai improvizuoji ir stebiesi rezultatais.

drinks_cheers.gif Labai teisingai pasakyta drinks_cheers.gif Net ir kepant pagal tą patį receptą, skirtingiems kepėjams gaunasi skirtinga duona. O ir receptus kiekvienas pakoreguoja pagal save, savo skonį. Galima kasdien kepti, pakeisti, rodos, tik smulkmeną, o rezultatas jau kitoks thumbup.gif

Beje, kepėjėlės, DeLonoje vėl yra mišinys tamsiai duonai NATURA 4u.gif 4u.gif Su juo irgi galima be galo improvizuoti mirksiukas.gif
Atsakyti
Merginos,
tikiuosi greitai papildysiu jusu gretas, tai vat noreciau paklausti, gal kuri tokia turite

Bomann CB 593
gal issakytumete nuomone ar verta ja pirkti 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Aguonaa @ 2010 02 05, 18:47)
Kitom kalbom kazkaip sunkiau, pvz kaip butu angliskai arba rusiskai "nesijoti miltai"

Angliskai- wholemeal wink.gif

Lung, dekui uz atsakyma wink.gif Jei duonai reikalingi 812, tai ir ju tik ieskosim wink.gif O ten, kur idejau miltu nuotrauka, tai yra nesijoti (wholemeal)... Ale kaip jie tiksliai lietuviskai vadinas, a?
Atsakyti