Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(laurechka @ 2010 02 03, 19:56)
Aciu 4u.gif  4u.gif  4u.gif
o kokios kainos??? Jei gerai supratau, duonai geriausi yra 812 B arba C?? Airijoje tai parasyta ant pakuociu, kad strong flour (jie tinkami duonai) ir viskas aisku... O cia su skaiciais skaiciukais, raidelem doh.gif  biggrin.gif

Kainos skirtingos, aš pirkau viena, o truputi vėliau pirko kita mamyte, jau brangiau, bet šiaip, +/- 1Lt/kg
Aš perku 550C(B jau nėra), 812D, rupaus malimo ruginius...
Atsakyti
O kuo skiras 550 C ir 812 D ?? Spalva ir malimu?
Dar berods kazkuri minejo apie miltu pirkima Kaune... Cia is Kauno grudu berods, ne??
Atsakyti
Sukuos kaip voverė arba batsiuvys be batų smile.gif

Visiems kepu, o namie - nei kriaukšlės....

Savaitgalį kepiau ciabatą, tai išėjo gryn forminė tarybinė duona - akytumas, konsistensija, drėgnumas, skonis bigsmile.gif Kadangi man ta duona buvo skani, tai norėč dar kartą ją išgaut, bet.... nepamenu, kaip dariau. Lyg pritrūkau kvietinių miltų ir įbėriau šaukštą ruginių g.gif Rauginau su 1 a š mielių visą naktį, kepiau uždengtam įkaitintam puode orkaitėje....
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 02 01, 17:40)
Maždaug puse per puse, jai dedat 300g raugo tai maždaug po 150g dedat mažiau miltų ir vandens (bet pirmus kartus geriausia stebėt, kol neišgausit savo proporcijas ) mirksiukas.gif



QUOTE(nataliuncik @ 2010 02 03, 14:47)
Šiaip, aš dedu apie 200g raugo, kiek ml bus nežinau, nes viska matuoju su svarstyklėm  blush2.gif
Jai tu darai stiklinėmis raugą, tai stiklinėmis ir matuok mirksiukas.gif



QUOTE(pipete @ 2010 02 03, 16:51)
Kepant duonas sunkoka be svarstyklių, juk mechaninės ne tokios ir brangios, o elektronines pirkau tik už 29 Lt.
Kalbant apie raugą, tai ne pas visus jis vienodo drėgnumo daromas, tai ir ml bus skirtingi, geriausia saviškį pamatuoti.



Aciu atsakiusiems.
Kazkaip dar issiverciau be svarstykliu( skysciai ml, druska, cukrus ir kt. saukstais, o miltus matuodavau tokiu matavimo indu), bet su raugu, ziuriu neissiversiu. teks ryt vaziuoti svarstykliu pirkti ax.gif

1 psl.parasyta, kad pasilikti 60-80g, o tai kita sudeti, kepant duonyte? Tai gal ir lieka 200g?
O dedat 200g raugo 750g kepaliukui?

Gal jau ir kartojuosiu su klausimais, bet patikekit, saziningai perskaiciau paskutinias dvi temas ir pirmas dvi(pradejau 3 tema g.gif ). Bet tiek daug neistengiu atsiminti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 02 03, 20:31)
O kuo skiras 550 C ir 812 D ?? Spalva ir malimu?
Dar berods kazkuri minejo apie miltu pirkima Kaune... Cia is Kauno grudu berods, ne??

Rūšis kita

QUOTE(laselis @ 2010 02 03, 21:10)

1 psl.parasyta, kad pasilikti 60-80g, o tai kita sudeti, kepant duonyte? Tai gal ir lieka 200g?
O dedat 200g raugo 750g kepaliukui?

Žinai, čia jau reikia pačiai eksperimentuot, nes kuo daugiau raugo įdėsi, tuo rūgštesne duonele bus. Pradėk nuo 150g, jei reikės kita karta padidinsi(aš kepu ne mažesnius nei 1kg) ax.gif
Atsakyti
Aciu nataliuncik 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Daviau uzsakyma anyta praskambint kelias vietas, suzinot kainas smile.gif
Atsakyti
"nesiskiria nuo pirktinės juodos duonos ("močiutės", "naminė", "ajerų"..pa, man į jas)

750 g kepaliukas, 'rupių miltų duona'
400 ml. šilto vandens su salyklu (jei sausas salyklas, tai kokius 3-4 v.š. užplikyti nedidele dalimi verdančio vandens (pvz. 1oo ml) ir po to supilti į likusį vandens kiekį (t.y. į tuos likusius 300 ml). Aš naudoju skystą salyklą, tai man plikyti nereikia. tik ištirpdau vandenyje).
1.5 v. š. aliejaus
250 g. rupių ruginių miltų
250 g. rupių kvietinių miltų
1.5 a.š. druskos
1 v. š. tamsaus cukraus
2 a.š. mielių
1-2 a.š. sauso raugo (nebūtina)
1-2 v.š. kmynų
kaledros, anyžiaus, pankolio prieskonių (nedaug, apie 1 a.š. dėl kvapo ) "

dar norejau paklaust, nusipirkau fermentuoto skrudinto salyklo, tai cia tas pats salyklas ir tinka i sita duona, taip?
Atsakyti
QUOTE(jursim @ 2010 02 03, 20:02)
dar norejau paklaust, nusipirkau fermentuoto skrudinto salyklo, tai cia tas pats salyklas ir tinka i sita duona, taip?

Taip wink.gif Nuplikyk ji karstu vandeniu, atsiskleis kvapas, spalva...

Pas mane iskepe Nerez Borodino duona... EIsiu pjaut veliau... smile.gif
Atsakyti
cia as ta mamyte kuriai brangiau pardave laugh.gif
812 D man gavos apie 0,97 lt, 550 D 1,08 , karaliski 1,63 lt/ kg wink.gif
na duonai karalisku nereik, bet man nusimato artimiausiu metu nemazai tortu kepimu tai pasiemiau irgi smile.gif
vienaip ar kitaip per pus pigiau nei pardej tikrai 4u.gif (cia Lietuvoj)

tai niekam neidomu kaip ta mano duonele gavosi? lotuliukas.gif vis tiek pasigirsiu tongue.gif skani smile.gif o didumas nesusvietnas gavosi, iskilo ir prie virsaus prilipo doh.gif vyras iskart supeike kad kazka ne taip padariau doh.gif doh.gif
foto turu fotike kai nukrausiu imesiu "sedevra" ax.gif

uoj dar klausimelis - gi papirkau as tu kiausiniu milteliu ir stovi jie nes pamirsau kaip ten dozuot reik keiciant kiausini milteliais unsure.gif Nataliuncik tu viska zinai wink.gif friends.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 03 vasario 2010 - 22:30
QUOTE(Nerutė @ 2010 02 03, 20:28)
cia as ta mamyte kuriai brangiau pardave laugh.gif
812 D man gavos apie 0,97 lt, 550 D 1,08 , karaliski 1,63 lt/ kg wink.gif
na duonai karalisku nereik, bet man nusimato artimiausiu metu nemazai tortu kepimu tai pasiemiau irgi smile.gif
vienaip ar kitaip per pus pigiau nei pardej tikrai  4u.gif  (cia Lietuvoj)

Klausimas o kodel D emet? Mb man sake B reik imt, kad baltimu daug butu... Nes mes daba kur naudojam miltus, jie vadinas Storng bread flour, ten daug baltymu yra...
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 02 03, 22:31)
Klausimas o kodel D emet? Mb man sake B reik imt, kad baltimu daug butu... Nes mes daba kur naudojam miltus, jie vadinas Storng bread flour, ten daug baltymu yra...

D nes iki siol naudojau D, ir jie buvo pigesni uz C 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 02 03, 22:28)

uoj dar klausimelis - gi papirkau as tu kiausiniu milteliu ir stovi jie nes pamirsau kaip ten dozuot reik keiciant kiausini milteliais  unsure.gif  Nataliuncik tu viska zinai wink.gif friends.gif



Kazkur buvo rasyta: 25g miltelių sumaišant su 75 g vandens gaunamas 100 g kiaušinių masės kiekis (2 kiaušiniai)
Atsakyti