Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(nerez @ 2010 02 02, 22:49)
KAip malonu, kad gavos ir kad patiko thumbup.gif Kepaliukas labai gražus gavos! aš dabar viską darau taip kaip ir aprašyta, tik aliejų pilu jau bebaigiant minkytis. kai susiformuoja kepaliukas - jungiu duonkepę lauk ir kildinu 3-4 valandas, kartais ir ilgiau jei pamirštu. NA ir kai jau gražiai iškyla jungiu vien kepimą smile.gif Ir aišku kalendrų dedu, recepte pamiršau įrašyt blush2.gif



Aha, man ji laaabai patinka. Zinau kad tikroji Borodino su kalendra, bet as jos nemegstu, todel dedu pakepintas saulegrazas, kita karta bandysiu kmynus.
Si karta kepiau pagrindine programa ir man patiko.
Tiek ilgai niekad nekildinau, gal reiketu isbandyti.

Gal dar kokia numyleta receptura galima isprasyti?
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 02 02, 22:53)
As pradejau nuo sitos: http://www.supermama...?...&p=33199971
Rezultatas  thumbup.gif
bet dar irgi bandau susipazinti su savo duonkepe, studijuoju receptukus ir pirmo psl., juos bandau, delonoje apsipirkau  biggrin.gif

O gal gali bugeciu recetuka?



as tai kepia pgl recepta prie duonkepes kur buvo, pas mane moulinex 5003, tai gaunasi keturios bugetes is tu formeliu, dejau :
170ml vandens,
1a.š. druskos
280gr. miltai
1.a.š. mielės sausos

tikrai neblogai, tokios pusrytines bandeles smile.gif tik traskumas liuks..
Atsakyti
QUOTE(jursim @ 2010 02 03, 11:08)
as tai kepia pgl recepta prie duonkepes kur buvo, pas mane moulinex 5003, tai gaunasi keturios bugetes is tu formeliu, dejau :
170ml vandens,
1a.š. druskos
280gr. miltai
1.a.š. mielės sausos

tikrai neblogai, tokios pusrytines bandeles smile.gif tik traskumas liuks..


Aciukas 4u.gif
Pas mane irgi moulinex, bet be bugeciu. Bandysiu orkaiteje isssikepti. Sioje temoje neradau receptuko (o gal praziopsojau? doh.gif ), tai todel ir prasau. Dar kepu tokia duona (juoda). receptukas is sios temos, bet pradzioj nesugalvojau zymetis nick'u, kopijuojadama i word'a, tai dabar net nezinau kieno jis:

"nesiskiria nuo pirktinės juodos duonos ("močiutės", "naminė", "ajerų"..pa, man į jas)

750 g kepaliukas, 'rupių miltų duona'
400 ml. šilto vandens su salyklu (jei sausas salyklas, tai kokius 3-4 v.š. užplikyti nedidele dalimi verdančio vandens (pvz. 1oo ml) ir po to supilti į likusį vandens kiekį (t.y. į tuos likusius 300 ml). Aš naudoju skystą salyklą, tai man plikyti nereikia. tik ištirpdau vandenyje).
1.5 v. š. aliejaus
250 g. rupių ruginių miltų
250 g. rupių kvietinių miltų
1.5 a.š. druskos
1 v. š. tamsaus cukraus
2 a.š. mielių
1-2 a.š. sauso raugo (nebūtina)
1-2 v.š. kmynų
kaledros, anyžiaus, pankolio prieskonių (nedaug, apie 1 a.š. dėl kvapo ) "

Papildyta:
Ir dar norejau paklausti patyrusiu kepejeliu, kiek bus 300g ruginio raugo mililitrais? 200ml, 150 ml?
Dariau kvietini rauga ir kepiau balta duonyte, tai nelabai kilo (kildinau apie 3 valandas, o gal raugo per mazai dejau: kiek daugiau nei puse stiklines???)

dabar rugsta ruginis, tai norisi viska teisingai padaryti, o svarstykliu neturiu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(laselis @ 2010 02 03, 14:27)
Ir dar norejau paklausti patyrusiu kepejeliu, kiek bus 300g ruginio raugo mililitrais? 200ml, 150 ml?
Dariau kvietini rauga ir kepiau balta duonyte, tai nelabai kilo (kildinau apie 3 valandas, o gal raugo per mazai dejau: kiek daugiau nei puse stiklines???)

dabar rugsta ruginis, tai norisi viska teisingai padaryti, o svarstykliu neturiu   blush2.gif

Šiaip, aš dedu apie 200g raugo, kiek ml bus nežinau, nes viska matuoju su svarstyklėm blush2.gif
Jai tu darai stiklinėmis raugą, tai stiklinėmis ir matuok mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nataliuncik: 03 vasario 2010 - 14:48
QUOTE(laselis @ 2010 02 03, 15:27)
Aciukas  4u.gif

Papildyta:
Ir dar norejau paklausti patyrusiu kepejeliu, kiek bus 300g ruginio raugo mililitrais? 200ml, 150 ml?
Dariau kvietini rauga ir kepiau balta duonyte, tai nelabai kilo (kildinau apie 3 valandas, o gal raugo per mazai dejau: kiek daugiau nei puse stiklines???)

dabar rugsta ruginis, tai norisi viska teisingai padaryti, o svarstykliu neturiu  blush2.gif


Kepant duonas sunkoka be svarstyklių, juk mechaninės ne tokios ir brangios, o elektronines pirkau tik už 29 Lt.
Kalbant apie raugą, tai ne pas visus jis vienodo drėgnumo daromas, tai ir ml bus skirtingi, geriausia saviškį pamatuoti.
Atsakyti
kepu sviestine duona su varske laugh.gif ziuresiu kas cia man gausis bigsmile.gif
Atsakyti

Nataliuncik, kur perkat miltus maisais??? Man reik tiksliu koordinaciu... As ne LT gyvenu, tai idarbinciau ka nors is tevu, kad nupirktu man biggrin.gif Kokia kaina ruginiu, kvietiniu ir rupaus malimo??? Po kiek kg maise yra?? Gal galit nufotkint rupaus malimo miltus? Kad zinociau ar tokiu reik man smile.gif
Atsakyti
ar galite pakonsultuoti pradedancia ziopla kepeja?.. ax.gif
Ar galima uzminkyti kuria nors juoda duonele is vakaro ir palikti kilt iki ryto (ryte kepciau)? Ne per ilgai? Nieko teslai neatsitiks (apdzius, aprugs ar pan.)? Kepciau orkaitej, ne duonkepej.
Atsakyti
Jei duona yra su naturaliu raugu, tai taip, per naktį iškils.
Jei su mielėm, tai nežinau, gal mielių reikėtų tada per pus, ar tečdaliu mažiau dėti?
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 03, 19:09)
Jei duona yra su naturaliu raugu, tai taip, per naktį iškils.
Jei su mielėm, tai nežinau, gal mielių reikėtų tada per pus, ar tečdaliu mažiau dėti?


su sausu raugu. Kitoks man dar aukstasis pilotazas smile.gif
Aciu uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 02 03, 17:39)
Nataliuncik, kur perkat miltus maisais??? Man reik tiksliu koordinaciu... As ne LT gyvenu, tai idarbinciau ka nors is tevu, kad nupirktu man biggrin.gif Kokia kaina ruginiu, kvietiniu ir rupaus malimo??? Po kiek kg maise yra?? Gal galit nufotkint rupaus malimo miltus? Kad zinociau ar tokiu reik man smile.gif

ČIA
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 02 03, 17:48)

Aciu 4u.gif 4u.gif 4u.gif
o kokios kainos??? Jei gerai supratau, duonai geriausi yra 812 B arba C?? Airijoje tai parasyta ant pakuociu, kad strong flour (jie tinkami duonai) ir viskas aisku... O cia su skaiciais skaiciukais, raidelem doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laurechka: 03 vasario 2010 - 19:57