Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(nataliuncik @ 2010 02 01, 18:40)
Maždaug puse per puse, jai dedat 300g raugo tai maždaug po 150g dedat mažiau miltų ir vandens (bet pirmus kartus geriausia stebėt, kol neišgausit savo proporcijas ) mirksiukas.gif
Malsenoj maišais  blush2.gif


Čia jei raugas 100%, o kvietinis daug sausesnis - apie 50-60% (100 gr. miltų 50/60 ml. vandens).
Aš 200gr. raugo skirstau - 140 gr. miltų ir 60 gr. vandens. Darau taip ir dar neapsirikau, bet mano raugai nėra labai skysti (išrūgę sunkiai maišomi šaukštu). Pirmą kartą kai kepiau Borodino duoną pagal mulinex receptą "su raugu", tai dėjau šaukštą rūgštaus raugo (tokį tada turėjau) vietoje obuolių acto, o kitką pagal receptą, tik miltų daugiau teko pridėti (nepamenu, gal + 70 gr.), blogas ten kiekis nurodytas. Duona gavosi labai skani.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 02 01, 18:00)
Čia jei raugas 100%, o kvietinis daug sausesnis - apie 50-60% (100 gr. miltų 50/60 ml. vandens).
Aš 200gr. raugo skirstau - 140 gr. miltų ir 60 gr. vandens. Darau taip ir dar neapsirikau, bet mano raugai nėra labai skysti (išrūgę sunkiai maišomi šaukštu). Pirmą kartą kai kepiau Borodino duoną pagal mulinex receptą "su raugu", tai dėjau šaukštą rūgštaus raugo (tokį tada turėjau) vietoje obuolių acto, o kitką pagal receptą, tik miltų daugiau teko pridėti (nepamenu, gal + 70 gr.), blogas ten kiekis nurodytas. Duona gavosi labai skani.

Dėl to ir sakau, reikia surast savo vidurki, nes pastebėjau pas kiekviena gaunasi SAVO raugas, netgi skoniu, nors ir pagal viena receptą gali būt darytas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(o-pa-pa @ 2010 02 01, 17:37)
as esu kelis kartus kepus sia duona,skani,bet man ji labai koreta,kas nelabai patinka blush2.gif Klausimas o ji tokia koreta ir turi but ar tiesiog man ji iskepe ne visai tokia kokia turetu but?


o kaip labai? kazinau man ji normali gaudavosi g.gif minksta, bet kad labai daug skyliu butu tai nepasakyciau... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 02 01, 21:07)
o kaip labai? kazinau man ji normali gaudavosi  g.gif minksta, bet kad labai daug skyliu butu tai nepasakyciau...  smile.gif


nu labai biggrin.gif nezinau kaip net palygint,dabar galvoju kaip senobines formines duonos budavo tokios labai koretos.Is tikro tai gaila kad foto nepadariau.
Atsakyti
Purus batonas thumbup.gif tik as gal noreciau baltesnio. O jei ideti 405 miltu?

Jis man gavosi irgi labai koretas, bet mums toks patinka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolanka: 01 vasario 2010 - 20:44
QUOTE(Margareta @ 2010 02 01, 11:57)
o jetau  blink.gif 4 mieliu? cia ir arkli iskeltu  doh.gif  lotuliukas.gif

as dedu dazniausiai 2 arb s. irgi superiniai kyla smile.gif

QUOTE(nataliuncik @ 2010 02 01, 12:27)
Ne 550D, o 550C  mirksiukas.gif


nu kas D dejau unsure.gif ir malsenoj maisais D pirkau g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 02 01, 21:53)

nu kas D dejau  unsure.gif  ir malsenoj maisais D pirkau  g.gif  g.gif

Aišku, o ką, nebuvo C dabar g.gif (kaip man praeita karta su pilno grudo doh.gif )?
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 02 01, 23:05)
Aišku, o ką, nebuvo C dabar g.gif (kaip man praeita karta su pilno grudo doh.gif )?

buvo lyg g.gif alia brangiau berods , ir kazkaip man atrode kad D irgi gerai unsure.gif uztat 812 D turiu diiideli maisa doh.gif nzn ar tiek sukepsiu nes po 25 kg sake neturi, sandeliuos sake turi bet jau buvo israsyta viskas nu tai tupi diiiidelis maisas pas mane laugh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 02 02, 09:47)
buvo lyg  g.gif  alia brangiau berods , ir kazkaip man atrode kad D irgi gerai  unsure.gif  uztat 812 D turiu diiideli maisa  doh.gif  nzn ar tiek sukepsiu nes po 25 kg sake neturi, sandeliuos sake turi bet jau buvo israsyta viskas nu tai tupi diiiidelis maisas pas mane laugh.gif

Sunaudosi, aš jau viena 25kg baigiu kvietiniu, na ir ruginiu t.p. daug sunaudojau blush2.gif
Atsakyti
sveikos, kepejeles,
nusipirkau duonkepe ir as... dbr bandau kepti bugetes.... kazi kas gausis g.gif gal jus man galit patart koki skanu ir paprasta duonytes recepta pradedanciai, kol susidraugausiu su tuo aparatu? smile.gif aciu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jursim @ 2010 02 02, 20:23)
sveikos, kepejeles,
nusipirkau duonkepe ir as... dbr bandau kepti bugetes.... kazi kas gausis  g.gif  gal jus man galit patart koki skanu ir paprasta duonytes recepta pradedanciai, kol susidraugausiu su tuo aparatu? smile.gif aciu smile.gif


As pradejau nuo sitos: http://www.supermama...?...&p=33199971
Rezultatas thumbup.gif
bet dar irgi bandau susipazinti su savo duonkepe, studijuoju receptukus ir pirmo psl., juos bandau, delonoje apsipirkau biggrin.gif

O gal gali bugeciu recetuka?
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 02 01, 11:23)

Vakar kepiau Nerez Borodino, isejo super super super. Kepiau is Kauno grudu miltu ruginiu, ir tikrai galiu pasakyti, kad nuo miltu daug kas priklauso, anksciau naudojau tik Ustukiu. Duona gavosi minksta, dregna, kokia ir isivaizdavau, jokio trupejimo smile.gif


KAip malonu, kad gavos ir kad patiko thumbup.gif Kepaliukas labai gražus gavos! aš dabar viską darau taip kaip ir aprašyta, tik aliejų pilu jau bebaigiant minkytis. kai susiformuoja kepaliukas - jungiu duonkepę lauk ir kildinu 3-4 valandas, kartais ir ilgiau jei pamirštu. NA ir kai jau gražiai iškyla jungiu vien kepimą smile.gif Ir aišku kalendrų dedu, recepte pamiršau įrašyt blush2.gif
Atsakyti