Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(SuperBaba @ 2010 01 28, 09:02)
Oj neee biggrin.gif tonziles salins biggrin.gif


biggrin.gif nu ot prifantazavau....

QUOTE(Elika @ 2010 01 28, 11:15)
Na, man iškilo puikiai  g.gif  ir miltų dėjau tiksliai tiek, kiek recepte įrašiau  g.gif  idomiai kažkaip... Pas mane duonkepėje maksimalus kepaliuko dydis 1 kg.
Tešlos netikrinau, tik sudėjau viską ir pamiršau iki iškepė..  g.gif
O ten sūrio ir varškės duona, tai galiu patikint, kad labai skani  ax.gif  (na, bent jau man ji labai skani buvo)  ax.gif


Na, o man iskepe, skani, bet neiskilo...as dar ikraciau kokiu pora saukstu papildomai miltu, kai maciau kad rutulio neformuoja. Tiesa, pridejau dar moliugu seklu.

O kokius jus ruginius miltus naudojat? Kokio maluno?
As perku Ustukiu ruginius ir rupinius. Gal miltuose esme? Nes mano visos duonos tokios lipnios kur su ruginiais, na nemoku net nupasakot, kaip nedakepe atrodo. Virsutine dalis iskilus labai graziai, na o nuo pado kokie 2 cm tokia lyg sukritus.

Minkosi koldunu tesla, eisim visa seima dirbt biggrin.gif

Elika, as nerandu tos duonos - surio ir varskes, randu tik surio smile.gif Imesk bent nuoroda, kaaaaaa ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolanka: 28 sausio 2010 - 11:54
QUOTE(jolanka @ 2010 01 28, 00:24)
Ne, receptas ne is sio skyrelio. As norejau pabandyti, nes anksciau vis kepdavau orkaiteje, labai skanus pyragas. Ir tikrai dar bandysiu koki karta, manau turi gautis pailginus kepimo laika.

Dabar kepu giros duona pagal Elika, ale kazko tesla toookia lipni gavosi, o ir nepakilo man normaliai, ta prasme aukstai. Nu jau as turbut persistengiu ir i visus receptus miltu perdedu...kazin reikes isjungt duonkepe kuriam laikui?

Tiesiog klausiau, nes duonkepei temperatūrą negalima reguliuot, dėl to taip būna dažnai
Net nebandyk išjunginėt, niekas iš mūsų negimė kepėjais mirksiukas.gif 4u.gif

QUOTE(Angele @ 2010 01 28, 10:21)
Tik idomu be pieno jauciu ne tas skonis butu  g.gif

Darau ir be pieno, skaniai gaunasi, nes pas mus jo nebėra niekada ax.gif
Atsakyti
Mergikes labas, as tai toki mixa kepu - juoda duona, receptas is keliu receptu sudarytas. Zodziu pagrindinis receptas mamytes duonele is 1 pusl., tik plikau ruginius miltus, ir dar dedu salyklo ir sauso raugo. Gaunas tikrai skani duonele.

O kas galetu parasyti koki batona kept, kad gautusi panasus kaip Maximos kepti batonai (na tie barstyti sezamais), as kai kepu, man gaunasi ala bulkos, na zodziu ne to ko as noriu...
Atsakyti
QUOTE(dalia @ 2010 01 28, 14:04)

O kas galetu parasyti koki batona kept, kad gautusi panasus kaip Maximos kepti batonai (na tie barstyti sezamais), as kai kepu, man gaunasi ala bulkos, na zodziu ne to ko as noriu...


nelabai zinau kokie ten maximoj barstyti sexamais..siaip retaijuospirdavom o dabarjau is vis nepamenu kada padruotuvej duonos gamini pirkom biggrin.gif

gal cia turi galvoje a la prancuziska duona? g.gif

o pas mane dabar minkosi pagal Lung recepta juoda duona Natura.. zodziu kai iskeps tai pasidalinsiu ispudziais ax.gif

P.S. parasiau o paskui paskaiciau "sexamais" lotuliukas.gif ot naujadaras...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 28 sausio 2010 - 14:14
4u.gif

erzinat mane su koldunais, leksiu pirkt mesos savaitgali blink.gif

bet siandien dar uztikau i darba lekdama saldiklyje, koldunus su melynem, na tai skanus pusryciai buvo ax.gif
Atsakyti
Nataliunčik, pas tave yra ETA, ten kepimo laikas daugumoje programų yra 1 val. tik torto programa 80 min. Tai va, pagal instrukciją (gal blogai išversta) kepimo laiką galima pailginti, bet man nepavyko to padaryti.
Tai, kartais tenka baigiant kepti duoną (jei matau, kad dar neiškepusi), staigiai jungti orkaitę ir pabaigti kepti joje.
Gal aš ko nors nesuprantu?
Atsakyti
QUOTE(Lukrecij@ @ 2010 01 28, 15:05)
4u.gif

erzinat mane su koldunais, leksiu pirkt mesos savaitgali blink.gif

bet siandien dar uztikau i darba lekdama saldiklyje, koldunus su melynem, na tai skanus pusryciai buvo ax.gif


As siandien pridariau pietums koldunu, tesla gavosi labai maloni (dariau ne pagal Ratuto, o pagal ta ankstesni receptuka). Tik jau laaabai plonai iskociojau, tai isvire tokie minkstoki gavosi, man skaniau guminiai. Kita karta bandysiu Ratuto recepta ax.gif

QUOTE(pipete @ 2010 01 28, 15:16)
Nataliunčik, pas tave yra ETA, ten kepimo laikas daugumoje programų yra 1 val. tik torto programa 80 min. Tai va, pagal instrukciją (gal blogai išversta) kepimo laiką galima pailginti, bet man nepavyko to padaryti.
Tai, kartais tenka baigiant kepti duoną (jei matau, kad dar neiškepusi), staigiai jungti orkaitę ir pabaigti kepti joje.
Gal aš ko nors nesuprantu?


Pas mane irgi Eta, tai atsakysiu. Laika prailginti galima, bet tik iskart programuojant kepimo programa. Spaudi laikas +/- ir nusistatai, eina tik padidinti virs 1val, o pamazinti, pvz 50 min neina. O jei iskart nesuspaudai, tai jau baigus kepti neleidzia laiko pailginti niekaip, nes isijungia rezimas HHH, rodo kad per karsta, ir leidzia tik kai atvesta... uztai vakar man ir pritruko keliu minuciu. Jei buciau isanksto nustacius koki 1val 20 min, buciau macius kad jau iskepes, tai buciau isemus anksciau programos pabaigos. Reikia eksperimentuoti smile.gif
Na, gal aiskiai parasiau ax.gif

O kad temperaturos neina reguliuoti tai supratau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 01 28, 14:12)
nelabai zinau kokie ten maximoj barstyti sexamais..siaip retaijuospirdavom o dabarjau is vis nepamenu kada padruotuvej duonos gamini pirkom  biggrin.gif

gal cia turi galvoje a la prancuziska duona? g.gif


As tai tik 3 savaite kepineju, ale batoniukas mano ne toks gaunasi. Maximos batonai, na tie tipo is kart is kepyklos, nu as skonio tokio neisgaunu, pas mane jie tokie per daug purus gaunasi. g.gif
Nu as bezdzionkes siandien kepu, antra karta, vakar i svecius veziausi, bet man lyg 1 val nepakako kepti, virsaus norejo labaiu apkepusio...Siandien bandysiu 1.10 min uzstatyti jei pavyks biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 28, 16:57)

Pas mane irgi Eta, tai atsakysiu. Laika prailginti galima, bet tik iskart programuojant kepimo programa. Spaudi laikas +/- ir nusistatai, eina tik padidinti virs 1val, o pamazinti, pvz 50 min neina. O jei iskart nesuspaudai, tai jau baigus kepti neleidzia laiko pailginti niekaip, nes isijungia rezimas HHH, rodo kad per karsta, ir leidzia tik kai atvesta... uztai vakar man ir pritruko keliu minuciu. Jei buciau isanksto nustacius koki 1val 20 min, buciau macius kad jau iskepes, tai buciau isemus anksciau programos pabaigos. Reikia eksperimentuoti  smile.gif
Na, gal aiskiai parasiau  ax.gif

O kad temperaturos neina reguliuoti tai supratau  4u.gif

Ačiū, Jolanka.

Aš savo duonkepę laužau, kaip turi būt, dabar jungiu minkymui tą kepimo programą kuri ilgiausiai ar trumpiausiai minko (nes kartais tešlą su raugu minkau du kartus su 1 val. pertrauka), išminkius išjungiu ir kildinu. Jaučiu tuoj maniškė išeis iš rikiuotės. Šiandien, vieną tešlą išminkiau, ištraukiau (mat ji turi rūgti šaldytuve parą laiko) ir tuoj kitą įmečiau tik minkymui 4 programa (be jokio ten pašildymo) išminkiau ir išjungiau.

Gal tikrai gerai duonkepė su programavimu kai neturi gero mikserio tešlai.
Atsakyti
sveikos kepėjėlės šaunuolės 4u.gif 4u.gif
matau kepat, puikiai gaunasi, receptais ir patirtim dalinatės thumbup.gif , o aš nelabai turiu ką parašyti receptų klausimu, nes mano visi pyragų ir duonos receptai iš galvos ir visada skirtingai gaunasi, kažko dadedu daugiau, kažko visai nededu

pas mane moulinex, tai kepa maximum 70min., paprastai statau ant 50, bet jei koks pyragas ir daug pakyla, man mažai užkepa viršus, tai baigus kepimui duonkelpės, įkišu keliom minutėm į orkaitę

o tokio grynai parduotuvinio batono ir man nepavyksta iškepti, kal kildinimo permažai, nes jis toks sunkesnis man gaunasi, su daug mažų akučių, bet netaip kaip parduotuvėse, batonas didžiausias o sveria...tokie oriniai, minkšti...paspaudus nestipriai vėl išsitiesina ax.gif kaip tokį iškelti 4u.gif ?

Papildyta:
pora kartų kai pamačiau, kad nedakeps per nustatytą laiką, tai išjungiau ir nieko nelaukusi dar užstačiau 20min,ir kuo puikiausiai įsijungė ir iškepė, nereikėjo laukti kol atvės, man ši funkcija labai gerai, tik nežinau ar duonkepei nekelnkia, kažkada kalbėjom, kad gali perdegti, bet gal net neįsijungtų
Atsakyti
Nu jau as kad prisekspirementavau..Bezdzioniu duona dariau, kol formavau tuos rutuliukus isjungiau duonkepe, o kai ijungiau netycia nuspaudziau visa procesa 3.val. Biski paminke mano pyraga doh.gif , nors menteliu nera, tai gal ir nieko, o dabar nezinau ka daryti, palaukiu 5 min, isjungiu duonkepe, kad ta programa "nusimustu", ir kai ijungiu ji vel man minkyma pradeda nors tu ka, paskutini karta laukiu, dabar jau 10 min palauksiu, jei nepegudrausiu masinos, mesiu i orkaite doh.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 01 28, 15:16)
Nataliunčik, pas tave yra ETA, ten kepimo laikas daugumoje programų yra 1 val. tik torto programa 80 min. Tai va, pagal instrukciją (gal blogai išversta) kepimo laiką galima pailginti, bet man nepavyko to padaryti.
Tai, kartais tenka baigiant kepti duoną (jei matau, kad dar neiškepusi), staigiai jungti orkaitę ir pabaigti kepti joje.
Gal aš ko nors nesuprantu?

Blogas vertimas, galima tik laiką atidėt su „ČAS“+/-
Aš t.p. galvojau kad yra, bet galima užmaišyt tešlą ir pastatyt kildint ir po kurio laiko kept
O tu nebandei palikt ant pašildinimo? Ne su visomis programomis yra, bet jei žinai kad neužtenka tai duonai kepimo laiko, tai gali pvzd. su KLASIK kept ir pastovės, dasikeps
O kokiai duonai neužtenka laiko?

QUOTE(jolanka @ 2010 01 28, 15:57)
Pas mane irgi Eta, tai atsakysiu. Laika prailginti galima, bet tik iskart programuojant kepimo programa. Spaudi laikas +/- ir nusistatai, eina tik padidinti virs 1val, o pamazinti, pvz 50 min neina. O jei iskart nesuspaudai, tai jau baigus kepti neleidzia laiko pailginti niekaip, nes isijungia rezimas HHH, rodo kad per karsta, ir leidzia tik kai atvesta... uztai vakar man ir pritruko keliu minuciu. Jei buciau isanksto nustacius koki 1val 20 min, buciau macius kad jau iskepes, tai buciau isemus anksciau programos pabaigos. Reikia eksperimentuoti  smile.gif
Na, gal aiskiai parasiau  ax.gif


Čia nustatoma laiko atidėjimas, aš taip nakčiai nustatinėju rugine duona kept, kad ryte butu išsikepusi, kaip tik visą naktį kildina thumbup.gif
Atsakyti