Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(jolanka @ 2010 01 25, 12:00)
Tai va rodausi, iskepiau siandien savo duonele su raugu. Jau taip buvo iskilus pries jungiant kepimo programa su graziu kalneliu...o kai pradejo kept ir susilygino kepaliukas, nu toooks lygus, net keista. Ir skonis tai man nelabai  schmoll.gif  rugsti rugsti.....jauciu per saziningai viska dariau, ir rauga, ir uzmaisius duonele per ilgai dar parauginau, nes pas mus namuose silta labai....
Aisku ragavom dar labai silta, gal kai atves dings tas rugstumas. Ir spalva man per sviesi, gal kad nedejau jokio salyklo.
Bet bandyt noras dar nepradingo  biggrin.gif

Labai graži duonelė smile.gif
Rūgšti gali būt dviems atvejai: per daug raugo arba per ilgai kildini, nes ko daugiau kildini, ypač šiltai, tuo labiau rūgšti darosi, nes raugas bujoja, eina procesas. Jei labai šilta, gali palaikyt pora valandų ir kept. O spalva bus juodesne su salyklu(dar galima kavos, cinamono, kakavos dėt)
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2010 01 25, 14:26)
aciu uz trumpa ir aisku atsakyma



Perskaiciau pirmam puslapy, bet neparasyta kokie kvietiniai miltai - ar auksciausios rusies ar rupus kvietiniai? Del to ir klausiu kas daret kvietini rauga, butent is kokiu miltu.
Atsakyti
Kur galėčiau rasti razininio raugo receptuką? Būtų gerai, kad lietuvių arba bent jau anglų kalba ax.gif Nes kiek čia puslapių praverčiau, parašyto neradau.
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 25, 12:00)
Tai va rodausi, iskepiau siandien savo duonele su raugu.



vaizdas grazus bigsmile.gif o kiek valandu su raugu kildinai? man 6val per akis ax.gif
jei salyklo idetum butu juodesne ir gardesne mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikispuikis @ 2010 01 24, 23:30)
aciu, maniskis greitasis 58 min  ax.gif  biggrin.gif ,


pas mane irgi greitoji programa 58 min. Naudojuosi šia programa, kai jau nelieka namie duonelės ir nėra kada laukti beveik 4 val, kad iškeptų nauja. ax.gif tik tuomet jau reikia mielių 4 a. š. dėti. Ir iškyla, ir iškepa puikiausiai.


Vakar kepiau duonelę su gira. Galėsiu vakare įkelti receptuką, jei kam įdomu. Bet kepiau 750 g. duonelę, o iškilo kone iki pat duonkepės dangčio biggrin.gif gavosi labai puri, minkštutė, šiek tiek salstelėjusi (kitą kartą nedėsiu visai cukraus) ir labai skani duonelė.. nespėjau net nuotraukos padaryt, nes labai greit jos neliko biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2010 01 25, 13:38)
Perskaiciau pirmam puslapy, bet neparasyta kokie kvietiniai miltai - ar auksciausios rusies ar rupus kvietiniai? Del to ir klausiu kas daret kvietini rauga, butent is kokiu miltu.

Aš dariau iš 550C
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 01 24, 17:16)
Kokiom sąlygom reikia laikyti sausą raugą, mišinį duonai "Natura", salyklą, sausas mieles.

Dar kartą peržiūrėjau gaminių specifikacijas. Ypatingų temperatūrinių režimų nėra nurodyta nei ant vieno, vadinasi, įprastinės sąlygos, t.y. kambario temperatūroje. Vienintelis nurodymas - sausai. Na, bet šitas, man rodos ir taip aišku smile.gif
Visiems sausiems produktams kenkia drėgmė, todėl tokius dalykus tinka laikyti spintelėse, kuo toliau nuo viryklės, nes jį ir yra pagrindinis drėgmės šaltinis virtuvėje biggrin.gif

QUOTE(jolanka @ 2010 01 25, 12:00)
Mane uzpuole kepimo manija  lotuliukas.gif

Jolanka, gražūs kepinai 4u.gif
Mane irgi užpuolė doh.gif Vakar duonkepėj kepiau netikrą zuikį, gavosi thumbup.gif Nemažas toks zuikutis buvo, 2/3 kibirėlio, tai teko kepti 2 valandas lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2010 01 25, 13:05)
Pagal kokį receptą kepėt?


Kepiau pagal Nataliunciko recepta - Duona su raugu:
Vandens-300g
Raugo-200g
Rupių miltų-100g
Kvietinių miltu-375g
Druskos-1a.š.
Cukraus-1 a.š.
Aliejaus-30g
Kmynu, saulėgrąžų

QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 25, 13:28)
Rūgšti gali būt dviems atvejai:


QUOTE(Margareta @ 2010 01 25, 13:55)
kiek valandu su raugu kildinai? man 6val per akis  ax.gif


Ko gero per ilgai kuiciausi, nes i rauga idejau miltus ir vandeni, palaikiau para, ir dar per nakti isminkyta duonele duonkepej palikau ax.gif gavosi ~36 val.
O del spalvos tai nebent salykla deciau, kavos ar kakavos nenoriu kazkaip.
As recepta atidziai isnagrinejau, tai gal ten kvietiniu miltu daugoka, uztai ir zviesi g.gif

QUOTE(panterele35 @ 2010 01 25, 13:38)
Del to ir klausiu kas daret kvietini rauga, butent is kokiu miltu.


As is pradziu dejau rupius kvietinius, o paskui maitinau auksciausios r. Ir siandien idejau i saldytuva, jis man labai grazus biggrin.gif nepalygint rugini.

QUOTE(Elika @ 2010 01 25, 14:25)
Vakar kepiau duonelę su gira. Galėsiu vakare įkelti receptuką, jei kam įdomu.


Idomu smile.gif

Iskepe keksas ax.gif kai atves prapjausiu ir jau vel girsiuos biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Lung @ 2010 01 25, 14:47)
Mane irgi užpuolė  doh.gif Vakar duonkepėj kepiau netikrą zuikį, gavosi  thumbup.gif Nemažas toks zuikutis buvo, 2/3 kibirėlio, tai teko kepti 2 valandas  lotuliukas.gif



Aciu uz pagyras 4u.gif
As noreciau placiau, instrukciju biski ir kaip skanu zuiki pasidaryt ax.gif rizikuociau.
Atsakyti
Sveikos, padėkit, kas galit ax.gif ...

Na, pradžiai tai mano ruginis raugas supelijo. Užaugo baltas plaukelių miškelis, tikras pelėsinis pūkuotukas doh.gif . Dariau švariai, net šaukštą prieš primaitindama verdančiu vandeniu plikiau... Skaičiau, kad raugai užauga raudonais, juodais arba žaliais pelėsiais, o maniškis baltu užaugo. Neišmanau, kur čia šuva pakastas. Beje, po tuo pelėsiu raugo kvapas super, grynų šviežių mielių. Gal jis ir nesugedo visai?.. Pagelbėkit, kol dar neišpyliau... blush2.gif

O jei su raugu nesusitarsiu, gal galima šitaip kepti (aš apie ruginę duoną) - tiesiog pasidarau ruginių miltų tešlą, į ją nededu druskos, kad mielės geriau daugintųsi, ir palieku kokiom trim parom (pas mus šalta, 15 daugiausia), tada dedu druskos ir gal dar cukraus, perminkau, gal dar pusdienį pakildinu (arba ne) ir kepu? Juk ta tešla išeina raugo analogas, gal to ir užtenka?

Beje, pagal mamų (nepasakysiu nikų, nebepamenu blush2.gif ) receptus dariau sūrio duoną ir citrininį pyragą, tai sūrio duona, sakyčiau, visai ne duona yra, o ragaišis, toks mandresnis gaminys, l. skanu, sūrio galima ir daugiau dėt, nei recepte (taip ir dariau).smile.gif O citrininį pyragą su mano duonkepe (Severin iš Maximos lotuliukas.gif ) reikia daug trumpiau kepti, nei recepte - per valandą jis labai jau užrunda, kitą kartą bandysiu 50 min.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ner_ko: 25 sausio 2010 - 17:09
Keksas smile.gif

user posted image

Kepiau 1 val. gal ir per daug. Ir kiek prisimenu tai Nataliuncik'o buvo aukstesnis lyg tai. Dariau viska pagal recepta. Tik nesupratau apie margarina - ar reikia lydyt ar minksta su cukrumi trinti...as islydziau. Dejau pakepintus zemes riesutus ir dziovintas spanguoles. Gavosi traskus, cukrinis ir labai kvapnus keksas smile.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolanka: 25 sausio 2010 - 17:38
pas mane dabar maisosi duonele pagal Lung recepta su naujuoju misiniu tamsiai duonai "Natura" ax.gif zodziu kai iskeps pasidalinsiu ispudziais mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 25, 14:56)
Ko gero per ilgai kuiciausi, nes i rauga idejau miltus ir vandeni, palaikiau para, ir dar per nakti isminkyta duonele duonkepej palikau  ax.gif  gavosi  ~36 val.

Oho, rimtai per daug, perrūgo doh.gif

QUOTE(jolanka @ 2010 01 25, 17:36)
Kepiau 1 val. gal ir per daug. Ir kiek prisimenu tai Nataliuncik'o buvo aukstesnis lyg tai. Dariau viska pagal recepta. Tik nesupratau apie margarina - ar reikia lydyt ar minksta su cukrumi trinti...as islydziau. Dejau pakepintus zemes riesutus ir dziovintas spanguoles. Gavosi traskus, cukrinis ir labai kvapnus keksas  smile.gif

Mmmm kaip skanu thumbup.gif
Margariną reikia sumaišyt su cukrumi, nelydyt, gal dėl to taip nepasikėlė, bet ir taip labai gražus...vėl užsimaniau, o ką tik svečiai išėjo, varškės tortą dariau, tai net blogą doh.gif
Atsakyti