Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 24, 17:46)
Bandžiau šita, viskas gerai, tik vienas minusas, batonai/pyragai greitai genda



Batonu,pyragu nekepsiu su raugu
Atsakyti
Lung, dar reikia konsultacijos smile.gif

Kokiom sąlygom reikia laikyti sausą raugą, mišinį duonai "Natura", salyklą, sausas mieles. Ant "DeLonos" pakuočių nenurodytos laikymo sąlygos: sausai, vėsiai, galima spintelėje ar šaldytuve reikia? g.gif O kaip nurodo gamintojai? ax.gif

Skaičiau, kad sausas mieles reikia laikyti šaldiklyje, kad jos neprarastų savo savybių. Ar gali taip būti? g.gif Aš laikau uždarytame stiklainyje šaldytuve (t.y. +5)
O visa kita kol kas spintelėje, bet norėtųsi tiksliai žinoti.

O kur kitos duonos kepėjos laiko išvardintus ingridientus? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 01 24, 17:16)

O kur kitos duonos kepėjos laiko išvardintus ingridientus? ax.gif

Visada laikau tamsiam kambaryje, ten pas mus vėsoka(apie 10*) ir pastovi temperatūra, kas yra labai svarbu
Atsakyti
Aš viską laikau spintelėje, dėl sausų mielių, tai ar nesudrėks jos laikomos šaldytuve, nes ištraukus į šilumą gali kondensuotis drėgmė ant vidinių indo sienelių.

O aš kaip tik noriu, kad pavyktų išgauti gero skonio batoną tik su raugu.
Nes, nežinau, kaip kitoms, bet man baltoje duonoje jaučiasi mielės (kai ji atvėsta ir ilgiau pabūna polietileno maiše). Gal ją blogai laikau?
Dėl raugo iš razinų skaičiau, kad jis linkęs pelyti, nes ant razinų gyvena daug pelėsinių kultūrų ir jos su laiku (ar susidarant palankioms sąlygoms) įgauna persvarą prieš kitas bakterijas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 24 sausio 2010 - 17:44
QUOTE(Margareta @ 2010 01 24, 16:59)
na stai mano siandieninis kepinys  ax.gif

thumbup.gif
dabar tavęs klausiu - kuo tepiai vidų ? ( aliejumi ? ) , kepei - gulsčią/stačią ? ar lengvai išsiėmė ? mirksiukas.gif

QUOTE(Rasma @ 2010 01 24, 17:16)
O kur kitos duonos kepėjos laiko išvardintus ingridientus? ax.gif

salyklą - laikau uždarytame maišiuke - spintelėje
mieles ( 0.5kg ) pirkta vasaros viduryje, tai gal tik koks trečdalis belikę dabar - laikau ir spintelėje, prakirptame pokelyje, niekuo neužsegtą, viska kyla/kepa kol kas gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 24 sausio 2010 - 17:42
QUOTE(pipete @ 2010 01 24, 17:42)
Aš viską laikau spintelėje, dėl sausų mielių, tai ar nesudrėks jos laikomos šaldytuve, nes ištraukus į šilumą gali kondensuotis drėgmė ant vidinių indo sienelių.

Radau, kad bet kokias sausas mieles, kai pakuotė jau atidaroma, reikia laikyti t-roje iki +10, sandariame inde (kd būtų apsaugotos nuo drėgmės).

Aš iš šaldytuvo ištraukiu tik akimirkai, tol kol pasemiu. Nelaikau net ant stalo unsure.gif
Atsakyti
Sausas raugas ir salyklas- uzdaruose induose spintelej. Mieles (jei praimtas pokelis)- saldytuve, jei neprakirptas pokelis- spinteleje...
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 01 24, 17:42)

O aš kaip tik noriu, kad pavyktų išgauti gero skonio batoną tik su raugu.
Nes, nežinau, kaip kitoms, bet man baltoje duonoje jaučiasi mielės (kai ji atvėsta ir ilgiau pabūna polietileno maiše). Gal ją blogai laikau?
Dėl raugo iš razinų skaičiau, kad jis linkęs pelyti, nes ant razinų gyvena daug pelėsinių kultūrų ir jos su laiku (ar susidarant palankioms sąlygoms) įgauna persvarą prieš kitas bakterijas.

Ir aš darau kvietinį ir ruginį raugą, kad galima butu kept ir duoną ir batoną/pyragus
Geriausia laikyt popieriniam maišiuke, bet galima ir polietileniniam
Aš pavyzdžiui negaliu vartot cukrų, nes jaučiu ji, ir man neskanu, naudoju fruktozę, o vyras nejaučia, tas pats ir pas tave, tik su mielėm, tai kad čia viskas priklauso nuo žmogaus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 01 24, 17:42)
thumbup.gif
dabar tavęs klausiu - kuo tepiai vidų ? ( aliejumi ? ) , kepei - gulsčią/stačią ? ar lengvai išsiėmė ? mirksiukas.gif


ispeliojau aliejumi ir kepiau staciom mirksiukas.gif tik truputi ilgiau pakepiau nei kad raso..nes po 20 min iskeliau viena papaziureti tai sieneles buvo visai neapskrude..ikisau atgal ir dar pakepiau su 200C smile.gif issieme lengvai thumbup.gif

o salykla, mieles,ir t.t. as laikau spinteleje g.gif mieliu isipilu i stiklaineli daznam atidarinejimui ir naudojimui,o likes pokas stovi uzspaustas spintukej ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 24 sausio 2010 - 18:40
QUOTE(pipete @ 2010 01 24, 18:42)
Aš viską laikau spintelėje, dėl sausų mielių, tai ar nesudrėks jos laikomos šaldytuve, nes ištraukus į šilumą gali kondensuotis drėgmė ant vidinių indo sienelių.

O aš kaip tik noriu, kad pavyktų išgauti gero skonio batoną tik su raugu.
Nes, nežinau, kaip kitoms, bet man baltoje duonoje jaučiasi mielės (kai ji atvėsta ir ilgiau pabūna polietileno maiše). Gal ją blogai laikau?
Dėl raugo iš razinų skaičiau, kad jis linkęs pelyti, nes ant razinų gyvena daug pelėsinių kultūrų ir jos su laiku (ar susidarant palankioms sąlygoms) įgauna persvarą prieš kitas bakterijas.


Razinins raugas yra greitas raugas, kita diena jau gatavas, tai kada jam pelyt?
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2010 01 24, 19:02)
Razinins raugas yra greitas raugas, kita diena jau gatavas, tai kada jam pelyt?

kas tai per raugas? kaip ji pasidaryti gal galima aprasyma? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2010 01 24, 19:02)
Razinins raugas yra greitas raugas, kita diena jau gatavas, tai kada jam pelyt?

Tą ką gaminsi iš jo greitai pelija
Atsakyti