Įkraunama...
Įkraunama...

Sumažintos motinystės išmokos

QUOTE(*Ricca* @ 2010 11 11, 11:02)
O būtų galima plačiau? Jūs dirbote iki nėštumo ir būdama nėščia tik paskutinį mėnesį išėjote iš darbo? ar kaip?


Nea, parasiau prasyma iseiti savo noru is darbo, ir po dvieju savaiciu suzinojau, kad laukiuosi. Tai gi, skambinau i sodra ir paklausiau ar gausiu ka nors, nes visus trejus metus iki to dirbau. pasake, kad stazo pakanka ir tureciau gauti. o kai atejau i sodra, pasake, kad turejau pries iseinant atostogu dirbti paskutini menesi smile.gif Turejau galimybe gauti vaiko prieziuros pasalpa, jei buciau per tuos du menesius pries gimdyma kur nors dirbusi smile.gif Bet kas pasiims nescia??? o rizikuoti ir fiktyviai darbinti mane niek is draugu nenorejo. Va taip ir likau be pasalpos.
Papildyta:
QUOTE(Perkune @ 2010 11 11, 11:17)
Bet jeigu valdžia bandytų keisti iš esmės mokesčių ir išmokų sistemą (nes pasak kai kurių ekonomistų tokią kaip Sodra reikia naikinti visiškai) dar ne tokie neramumai Lietuvoje prasidėtų... juk dabar dėl kelių proc. kas darosi...


Mano vyras ekonomistas, finansinis analitikas ir auditorius smile.gif Tai jis jau seniai sneka, kad si sistema sugrius ir kad ji ziauriai netobula. Todel jis netiki, kad gaus pensija ir pats masto ka daryti. Jei ir gaus, tai ji bus tokia, kad is jos tikrai normaliai negalesime gyventi smile.gif o kaupti pensijai ne butina pinigu pavydalu smile.gif yra daug kitu budu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ksesanko: 11 lapkričio 2010 - 13:59
nu va isejai pries pastojant, maniau likus menesiui iki dekretiniu.nors sodroje tai tau nesamone pasake, tikrai nebutina buti dirbus visa nestuma, kad gauti pasalpa.isvis pasakysiu sodroje tokios nieko nezinancios dirba, kad net graudu.kai reikai ka issiaiksinti, reikia perskambinti visus miestu skyrius, akd isitikinti ar tiesa sako, ir tai puse taip papasakoja, puse taip.
Atsakyti
QUOTE(Perkune @ 2010 11 11, 13:03)
O kokie tie "bėšiniai" mokesčiai ar kuri realiai skaičiavote? Lyginote kiek sumokėjot ir kiek dabar jums išmoka valstybė? Aš skaičiavau: mano atlyginimas nedidelis - ant popieriaus 1190Lt, į rankas 970Lt, vadinasi mokesčiams 220Lt (neskaičiuoju nuo darbo vietos kainos, nes nuo to išmokos nepriklauso; ir kadangi dirbtinai atlyginimo nesididinau, tai ir čia finansinių nuostolių kaip kai kurios vat ir neturiu). 12 mėn. - 2640Lt mokesčiams. Darbo stažas - 10 metų. Tačiau jau iki vaikui sueis 1 m.  aš gaunu +- 14000Lt (skaičiuojant su dekretu), o kur dar antrieji metai ir galimybė pačiai auginti savo atžalą... Taip išeina kad valstybė grąžina viską kas sumokėta + stažas skaičiuojamas. Ir taip antram vaikui, trečiam ir t.t. Jei atlyginimas didesnis - didesni ir mokesčiai, atitinkamai didesnės ir išmokos...
Manau ne pačiuose mokesčiuose esmė, o kainose...
Papildyta:
Papasakokite plačiau. Įdomu kur klaidą padarėte - visoms tokia informacija naudinga būtų...


Na nepykit, bet aš savo atlyginimo išklotinės nepateiksiu 4u.gif , bet man valstybė toli gražu neatiduoda tai kas buvo sumokėta. Na, bet nebe esmė. Nenumirsim, galų gale niekas nedraudžia anksčiau grįžti į darbą smile.gif
Atsakyti
Baikit verkti, kad mazai valstybe moka, moka tiek, kiek mes visi mokesciu sumokam.
Perkeliu sena savo paskaiciavima apie mokesciu sumokejima, cia tiems kas galvoja, kad moka super didelius mokescius.


"Ligos ir motinystes pasalpai yra skiriama 3.4 procentai nuo jusu priskaiciuoto darbo uzmokescio.
Manau kiekviena gali lengvai susiskaiciuoti, ar sumokejo tiek mokesciu, kiek gaus pasalpos.
As suskaiciavau kiek as sumokejau socialinio draudimo mokesciu per savo dirbta laika, ir kiek tame sudaro mokestis motinystei, tai valstybe moka mums musu busimu pensiju saskaita.

Kad gauti 1000 litu per menesi, reikia uzdirbti 29411 lt, ir sumoketi 9700 litu socialinio draudimo mokescio.
Tai paskaiciuokite kuri tiek esat sumokejusi mokesciu.

Cia paskaiciavau, tik idomumumo delei............"



Papildyta:
To Ksesanko: negi jusu vyras finansininkas negalejo suprasti, kad pasalpa gali buti mokama, kai turi darbo santykiu8s, t.y. kai turi is kur iseiti i dekreta. Jeigu neturi darbo, kai ir moketi nera uz ka.
As tai buciau nebijojus paprasyti draugu, kad priimtu mane i darba, kad tureciau is kur iseiti i dekretines. jiems gi jokio pavojaus cia nera, ypac jeigu jie nemokes jums kosmines sumos.
Atsakyti
QUOTE(maskanyte @ 2010 11 11, 00:58)
Tik neiszeisk,bet noreciau paklausti ax.gif  Tiu nori dziaugtis motinyste ar jai skirtais pinigais? As turiu suneli ir ne pinigai man svarbiausia schmoll.gif  Aisku galima teigti,jog is ko ismaitinti,aprengti i t.t. Bet nemanau jog gimdome del pinigu.

as nieko panasaus nerasiau,kalba cia eina apie musu valstybe susikta ir idomu koks gi cia cia dziaugsmas,kai tu vaikui neturesi ka ant stalo padeti,papuosti ir suteikti jam galimybe igyti issilavinima? verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(ozkyte30 @ 2010 11 11, 19:44)
as nieko panasaus nerasiau,kalba cia eina apie musu valstybe susikta ir idomu koks gi cia cia dziaugsmas,kai tu vaikui neturesi ka ant stalo padeti,papuosti ir suteikti jam galimybe igyti issilavinima? verysad.gif

Taip ir maniau kad bus toks atsakymas doh.gif Bet gerai cia kazkuri rase:dave dievas kudikeli,duos ir sauksta. Cia lyg toks posakis yra g.gif
Atsakyti
QUOTE(maskanyte @ 2010 11 11, 19:17)
Taip ir maniau kad bus toks atsakymas doh.gif  Bet gerai cia kazkuri rase:dave dievas kudikeli,duos ir sauksta. Cia lyg toks posakis yra g.gif

na sitas posakis siais laikais nelabai gal tiktu...aisku viena, antra ismaitinsi kaip nors.bet siaip reiktu ziureti, kad galetum pats isauginti tuos vaikus, o ne valstybe.nes po dvieju metu pasalpos ar taip ar taip nebeliks..todel planuojant vaikus reikia galvoti toliau truputi.valstybe neaugins iki 18 metu.aisku paskui galima eiti dirbti, bet dvieju metu vaikas lygiai toks pat mazas ir jau ne viena burna o dvi ar taip ar taip...
Atsakyti
QUOTE(Gabii__ @ 2010 11 11, 22:06)
na sitas posakis siais laikais nelabai gal tiktu...aisku viena, antra ismaitinsi kaip nors.bet siaip reiktu ziureti, kad galetum pats isauginti tuos vaikus, o ne valstybe.nes po dvieju metu pasalpos ar taip ar taip nebeliks..todel planuojant vaikus reikia galvoti toliau truputi.valstybe neaugins iki 18 metu.aisku paskui galima eiti dirbti, bet dvieju metu vaikas lygiai toks pat mazas ir jau ne viena burna o dvi ar taip ar taip...

drinks_cheers.gif
Atsakyti
Mamkos,as ir galvoju 10 metu i prieki doh.gif o db kalbu apie tai,kad yra neteisinga,jau isejusioms pinigus mazinti ax.gif O kas del burnos ir sauksto,as nenoriu,kad mano vaikas, tiesiai sviesiai sakau,ubagas butu schmoll.gif Jei jau gimdai,tai ir turi atsakomybe prisiimti,auginti ne bile kaip,o tai,kad jam gera augti butu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ozkyte30 @ 2010 11 12, 13:40)
Mamkos,as ir galvoju 10 metu i prieki doh.gif o db kalbu apie tai,kad yra neteisinga,jau isejusioms pinigus mazinti ax.gif O kas del burnos ir sauksto,as nenoriu,kad mano vaikas, tiesiai sviesiai sakau,ubagas butu schmoll.gif Jei jau gimdai,tai ir turi atsakomybe prisiimti,auginti ne bile kaip,o tai,kad jam gera augti butu mirksiukas.gif


drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(ozkyte30 @ 2010 11 12, 13:40)
O kas del burnos ir sauksto,as nenoriu,kad mano vaikas, tiesiai sviesiai sakau,ubagas butu schmoll.gif Jei jau gimdai,tai ir turi atsakomybe prisiimti,auginti ne bile kaip,o tai,kad jam gera augti butu mirksiukas.gif


o ką reiškia "gera būtų"? Daug žaislų, drabužių? Jei tie žaislai padaryti pačios, ar padovanoti jau didesnių vaikų, tai ubagas? o jei drabužėliai iš skuduryno ar vėlgi padovanoti jau išaugtieji, tai ubagas? Jei neturi naujausio kompo ir iPod'o ir mobiliako tai irgi ubagas? Keisti reikia požiūrį. Tuomet pinigų tokiems dalykams kaip mokslai užtenka
Atsakyti
Kiekvienos poziuris,kiekvienos reikalas smile.gif "risu" diskusija mirksiukas.gif
Atsakyti