Įkraunama...
Įkraunama...

Sumažintos motinystės išmokos

Labai teisingai diskutuojat.
Ir vieni ir kiti čia paskyti postai yra teisingi.

Mano vyras neteko darbo LT.

Na ką? Dirba jis ten 7 dienas per savaitę... Be poilsio jau koki 30 dienų.
Sumoka nuoma, nusiperka maisto, sau nieko neleidzia. Uzdirba tuos 350e/sav.
Dalį (nemažą) kaip ir sakiau sumoka mokesčiams, kita pravalgo ir kažką atsiunčia į namus.

Bet jeigu mes važiuosime pas jį tai suvalgysime 2 kartus daugiau tai kažin ar liks ką atsidėti...

O taip norisi būti visai šeimai kartu ..

Bet iš kitos pusės .. Mano sesuo jau metus ten gyvena.
Nuomuojasi juodukų kvartale namą. Gyvena babajų kaime, dirba fabrike ir yra žiauriai laiminga kad iš vis turi darbą. Lietuvoje gal 3 Metus ieškojo ir niko nerado.. Na o dabar planuoja, kad ten ir liks..

Ai dar ....
PVZ: visi butai nuomuojami be baldų. Tai arba gyvena ir miega ant žemės, arba tempiasi iš gatvės baldus ir džiaugiasi kad jie dar visai nenudevėti... blink.gif
Šitos vietos aš vargu ar kada suprasiu... doh.gif Man per daug žema būtų rinnkti šiukšles.. ( Na pasakykit kuo tai skiriasi nuo elgetavimo? ) unsure.gif

Atsiprašau, kad išsilėčiau blush2.gif
Atsakyti
taip kitiem pasiseka uzsienyje.as nesakau, kad visiem ten blogai. as kaip pavyzdi turiu viena zmogu..viena!kuris uzsienyje tikrai isitvirtino ir jam ir jo seimai ten yra gerai. turi normalius darbus, augina vaikus, yra nuosavi namai.turi laisvalaikio.cia skaitau yra normalus gyvenimas.

kas del darbu. na as asmeniskai geriau dirbsiu darba cia uz mazesne alga , bet toki, kuris man nesues sveikatos greitai, koks man patinka ir kuriame gerai jauciuosi, negu ten po siltnamius trankysiuos, gyvensiu kur nuomojantis ant grindu ir dar seimininku pastoviai priziurima, ar su dar 10 nuomininku.
dar plius taupydami zmones ten valgo prasciausia maista, ..ne tik darbas eda sveikata, bet ir patys nekokybiska mityba gadinasi...
bet zinoma kaikuriem ten pasiseka, mazumai.

taciau nereikia galvot visada, kad va ten tai daug geriau nei cia.kaip pasiklosi taip ir miegosi.zinoma kartais tenka kazkaip suktis, laikinai. as galiu pasakyti, kad man gerai ir cia.ir niekada nenoreciau, kad man tektu isvaziuoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gabii__: 10 lapkričio 2010 - 12:49
tikrai, taip, as ir tikiuos, kad man nereiks niekur is cia vaziuot, ar pasidalint seimai i 2 dalis. Bet labai suprantu, tuos kurie isvaziavo, suprantu tuos kurie liko, suprantu tuos kurie pikti, nes ziauriai skursta.
mes su vyru siai dienai gyvenam gerai, ka turim, taip ir verciames ir nieko cia nepadarysi, buvo tikrai mums sunkesniu laiku. Tik nereik verst euru i litus ir atvirksciai, ar dar kazko lyginti, nes kiekvienoj sali savi pliusai, savi minusai... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Gabii__ @ 2010 11 10, 10:31)
bet yra salygos sudarytos gauti pigiau.patriotiskumas...patriotiskumas nebutinai pasireiskia taip..o siaip , nzn ar jis toks svarbus. as sneku ne apie ji, sneku apie tai, jog cia esant gyventi galima.man svarbu buti cia ne todel, kad esu patriote, o todel, akd cia seima, draugai, visgi sava vieta.
ir zinoma, cia daug betvarkes, neteisingumo ir tt..bet akzin ar kitur to nera, mes perdaug idealizuojame viska, yapac kai su tuo nesusidurem ir kitur negyvenom.o kitu papasakojimai kaip kitur gerai, na...daugelis taip sako, nors istikruju ten aria, neturi jokio normalaus gyvenimo..tik pinigus, kuriuos taip pat turetu ir cia tiek ardamas.


Man atrodo geriau sunkiau dirbti ten ir tureti beveik viska ko nori, negu gyventi SAVO salyje, apsimesti kazkokiu skurdziumi patriotu.
Gyvenime i nieka negali spjauti, nezinai kas, kaip ir kada gali ivykti...Kaip yra sakoma-"neatsisakyk terbos, tiurmos ir ubago lazdos"... ko gero ne veltui yra sitas posakis... As zinau tik viena, tol kol pragyvensim su seima, gyvensim cia, bet kai tik pajusim, kad jau tikrai sunku ir nebeisgyvenam net nesusimastydami vaziuosim svetur su visa seima. Is mano puses patriotiskumas senai dinges, kai pamatai kokie laikai, kokia valdzia, kokie istatymai ir pan. O idealizuoti nereikia, darbsciu zmoniu svetur laukia, o cia nereikalingas joks zmogus, nebent jei visiskai uz grasius dirbsi ir dar i save kojas duosi nusisluostyt.
Mano visa seima, tevai, seserys su seimom, draugai isvyke ten svetur, galiu sakyti beveik nieko nebeliko is artimuju LT, tik senoliai...ir gyvena simta kart geriau, negu gyveno cia, dziaugiasi, kad gali ne tik gardesni kasni nusipirkti, bet ir isvaziuoti pailseti i egzotiskas salis, kas anksciau buvo galima tik pasvajoti...
Zinau ir tokiu, kurie vaziuoja i uzsieni ir galvoja, kad pinigus nuo medziu skins...aisku, ten reikia dirbti, bet uz tai ir atlyginima nebloga gauni, gali ne tik isgyventi, pragyventi, bet ir i kojine padeti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tekantisaule: 10 lapkričio 2010 - 14:01
O jeigu vienas likęs bando kabintis čia, kad kitas (išvažiavęs) galėtų grįžti į manus ir visi gyventu čia ?

Kartais taip jau susiklosto, kad nelieka nieko tik pasidalinti šeimai dvi dalis.
Jeigu tai tęsis ilgiau nei metus - tikrai važiuosime pas tėtį ir net nesvarstysime.
Lengva pasakyti, kad visi kartu emigruosit.

O jeigu Jūs turite padorų darbą o kita pusė jo neturi ir šeima grimzta į skolas?
Manau jeigu šeima tvirta, tai atstumas (laikinas) nėra kliūtis. 4u.gif
Pabrėžiu - laikinas !
Atsakyti
QUOTE(Tekantisaule @ 2010 11 10, 13:59)
Man atrodo geriau sunkiau dirbti ten ir tureti beveik viska ko nori, negu gyventi SAVO salyje, apsimesti kazkokiu skurdziumi patriotu.
Gyvenime i nieka negali spjauti, nezinai kas, kaip ir kada gali ivykti...Kaip yra sakoma-"neatsisakyk terbos, tiurmos ir ubago lazdos"... ko gero ne veltui yra sitas posakis... As zinau tik viena, tol kol pragyvensim su seima, gyvensim cia, bet kai tik pajusim, kad jau tikrai sunku ir nebeisgyvenam net nesusimastydami vaziuosim svetur su visa seima. Is mano puses patriotiskumas senai dinges, kai pamatai kokie laikai, kokia valdzia, kokie istatymai ir pan. O idealizuoti nereikia, darbsciu zmoniu svetur laukia, o cia nereikalingas joks zmogus, nebent jei visiskai uz grasius dirbsi ir dar i save kojas duosi nusisluostyt.
Mano visa seima, tevai, seserys su seimom, draugai isvyke ten svetur, galiu sakyti beveik nieko nebeliko is artimuju LT, tik senoliai...ir gyvena simta kart geriau, negu gyveno cia, dziaugiasi, kad gali ne tik gardesni kasni nusipirkti, bet ir isvaziuoti pailseti i egzotiskas salis, kas anksciau buvo galima tik pasvajoti...
Zinau ir tokiu, kurie vaziuoja i uzsieni ir galvoja, kad pinigus nuo medziu skins...aisku, ten reikia dirbti, bet uz tai ir atlyginima nebloga gauni, gali ne tik isgyventi, pragyventi, bet ir i kojine padeti.


vaziuociau jei netureciau uz ka vaiko pramaitinti..ne tai kad negaleciau labai visko duoti, bet netureciau maistui pinigu...bet ir del to pragyvenimo.kaikurie zmones nenori tiesiog dirbti uz maziau ir iesko kazko nerealaus arba tingi dirbti...o ir su vaiku isvaziuoti i kita sali nemanau, kad butu lengviau, visgi ir tai butu nelabai gerai vaikui..zodziu jeigu jeigu...

kas del seimu issiskyrimo, mes esam issiskyre kai vaiku dar nebuvo trim menesiam ir galiu pasakyti, kad geriau cia turesim maziau, nei vel ta pakartosim.bet kaip ir sakiau nebent nebebutu uz ka valgyti.

zinoma kiekvienas cia sneka is savo patirties, is aplinkos savo, pagal savo potyrius ir tt.as nesmerkiu, kad kiti isvaziuoja.puiku jei jiem ten gerai ir nesakau, kad turim buti patriotais, nes is patriotiskumo nepavalgysim.tiesiog sneku apie save ir ka mastau, kaip elgciausi as ir ka galvoju apie tai. as isvaziuociau i uzsieni paskutiniu atveju, jei tik nebebutu kitos iseities, ir nebebutu duonai pinigu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gabii__: 10 lapkričio 2010 - 14:27
Ilindau paskaityti del ismoku, o cia apie uzsienius raso...
Buvau ir as tam uzsieny, ir dirbau sunkiai, ir zeminanti darba, uzdirbau ant buto ir mokslu, bet ten pasilikti nenorejau ne uz ka. Zeminantis darbas tu pinigu nekompensuoja, jei anksciau ar veliau islenda per gerkle, nes nera salia seimos nera mylimo zmogaus, saviverte krenta ir t.t.
Taip, vargstam cia nuo algos iki algos, bet laikysiuos iki paskutinio, kad tik nereiketu vel grizt prie to pacio...
Brolis dirba uzsieny, uzdirba daug, bet broliene dejuoja kad oi, kaip sunku, kiek viskas kainuoja, kaip sunku su dviem vaikais, kek skolu turi. Nezinau, cia gal apsauginis toks apvalkalas, kad tik nepavydetu pinigu??? Juokinga jei ne graudu, kai apsimeta nelaiminga, kai taip nera, sunku su vaikais - samdykis aukle, bet matyt bijo ka zmones pasakys...sad.gif Nemokam mes toj LT gyventi, oi, nemokam...
Atsakyti
QUOTE(erikae @ 2010 11 10, 14:10)
O jeigu vienas likęs bando kabintis čia, kad kitas (išvažiavęs) galėtų grįžti į manus ir visi gyventu čia ? 

Kartais taip jau susiklosto, kad nelieka nieko tik pasidalinti šeimai  dvi dalis.
Jeigu tai tęsis ilgiau nei metus - tikrai važiuosime pas tėtį ir net nesvarstysime.
Lengva pasakyti, kad visi kartu emigruosit.

O jeigu Jūs turite padorų darbą o kita pusė jo neturi ir šeima grimzta į skolas?
Manau jeigu šeima tvirta, tai atstumas (laikinas) nėra kliūtis.  4u.gif
Pabrėžiu - laikinas !


Puikiai suprantu Jus ir zinau, kokia tai situacija...kazkada teko ta pati pergyventi vaikysteje, nes tevai plesesi, kad tik uzdirbtu duonos kasni, kad ka geresnio galetu duoti mums-savo vaikams. Tevukas i uzsieni vaziavo, o mama su vaikais namuose...ka darysi, kitos iseities tiesiog nebuvo, vertesi kaip iseina. Svarbu, kad zmones stengiasi, masto, kazka daro, juda i prieki, o ne sedi ir dejuoja. Jei tvirta ir mylinti seima, niekas niekada jos neisskirs.
Papildyta:
QUOTE((Lelija) @ 2010 11 10, 14:25)
Ilindau paskaityti del ismoku, o cia apie uzsienius raso...
Buvau ir as tam uzsieny, ir dirbau sunkiai, ir zeminanti darba, uzdirbau ant buto ir mokslu, bet ten pasilikti nenorejau ne uz ka. Zeminantis darbas tu pinigu nekompensuoja, jei anksciau ar veliau islenda per gerkle, nes nera salia seimos nera mylimo zmogaus, saviverte krenta ir t.t.
Taip, vargstam cia nuo algos iki algos, bet laikysiuos iki paskutinio, kad tik nereiketu vel grizt prie to pacio...
Brolis dirba uzsieny, uzdirba daug, bet broliene dejuoja kad oi, kaip sunku, kiek viskas kainuoja, kaip sunku su dviem vaikais, kek skolu turi. Nezinau, cia gal apsauginis toks apvalkalas, kad tik nepavydetu pinigu??? Juokinga jei ne graudu, kai apsimeta nelaiminga, kai taip nera, sunku su vaikais - samdykis aukle, bet matyt bijo ka zmones pasakys...sad.gif Nemokam mes toj LT gyventi, oi, nemokam...


Bet sutikit su tuo, kad jei tada butumete likusi LT, galbut niekada nebutumete nusipirkusi buto ir baigusi mokslu...nes viskas remiasi i gana nemazus pinigus, kuria cia, deja, net per didziausia prakaita neuzdirbsi, o atrodo, gyveni savoj sali. Kad ten "zeminantis" darbas galiu pateisinti, visgi ne savas, o svetimsalis esi, bet vistiek "tave" priima i darba, moka nebloga atlygima, kazkuria prasme, suteikia vilti ateiciai kazka daugiau tureti, nei kad turejai. Juk zmones vaziuoja ten ne todel, kad nori prasiblaskyti, paivairinti gyvenima, o uzsidirbti, kad galetu isgyventi ir normaliai gyventi. Jei cia butu padorus atlyginimu ir kainu santykis, galbut zmones niekada is LT nevaziuotu...bet kaip matom, realybe kitokia...per 20 nepriklausomybes metu ne tik kad nieko gero nematem, bet dar ir "nusiritom", tai is kur cia mokesi gyventi, kai valdzia savo zmogu gniuzdo, o ne skatina.
Atsakyti
Taip buvo,taip ir bus doh.gif man tik skaudu,kad 10 metu dirbau,mokejau afigienus mokescius,o kai man atejo laikas dziaugtis motinyste:atsirado lubos,dingo vaiko pinigai,sumazinta motinystes pasalpa doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
ir kai grysi is motinystes atosogu, dar dirbsi 20-30 metu, mokesi afigenus mokescius, o kai ateis laikas dziaugtis pensija jos isvis negausi doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ozkyte30 @ 2010 11 10, 23:14)
Taip buvo,taip ir bus doh.gif man tik skaudu,kad 10 metu dirbau,mokejau afigienus mokescius,o kai man atejo laikas dziaugtis motinyste:atsirado lubos,dingo vaiko pinigai,sumazinta motinystes pasalpa doh.gif  doh.gif  doh.gif

Tik neiszeisk,bet noreciau paklausti ax.gif Tiu nori dziaugtis motinyste ar jai skirtais pinigais? As turiu suneli ir ne pinigai man svarbiausia schmoll.gif Aisku galima teigti,jog is ko ismaitinti,aprengti i t.t. Bet nemanau jog gimdome del pinigu.
Atsakyti
QUOTE(Evelinute:) @ 2010 11 10, 23:34)
ir kai grysi is motinystes atosogu, dar dirbsi 20-30 metu, mokesi afigenus mokescius, o kai ateis laikas dziaugtis pensija jos isvis negausi  doh.gif  doh.gif  doh.gif


drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif.Taikliai pasakyta. Užtat dingsiu iš čia progai pasitaikius. Iš tikro likom beveik vieni Lietuvoj, visi draugai, giminės išvažiavę. Visi ten žymiai geriau gyvena r dirba normalius ir ne juodus darbus. Žodžiu, ką norėsim, tą turėsim, bet jau ne varganoj Lietuvėlėj unsure.gif
Atsakyti