Įkraunama...
Įkraunama...

Sumažintos motinystės išmokos

QUOTE(Ausra1976 @ 2010 09 14, 22:02)
O rudeni isvis labai islindo pupsikai pas visas,kai einam su mazium y lauka vos ne kas antra sutikta nestuke biggrin.gif is pazystamu laukiasi 4,o kiek dar kieme matai ateinanciu supti pirmuju klecku ir besilaukianciu antruju...treciuju smile.gif gimde ir gimdys....na paburbam ir toliau mokam issiverst su kleckais savo smile.gif

joo, gimdys visos iki kitu metu liepos biggrin.gif kad bent gautu tik 10% mazesne pasalpa o ne 30% doh.gif biggrin.gif galiu garantuot kad kitais metais gimstamumas zymiai sumazes, nes tikrai nedaug tokiu seimu yra db Lietuvoj kurias pilnai gali islaikyti tik vyras, zmonos alga ar uz vaika gaunama pasalpa turi didele reiksme. asmeniskai as irgi nenoreciau rinktis auginti vaika tik metus ir po to pasamdzius aukle, kuriai beje manau irgi nemazai teks moket nes atsiras didesne paklausa,eiti dirbt. o rinktis 2 metus auginti musu seimai materialiai nenauginga, nors alga mano patenkinama, vis gi nukirpus nuo jos 30 ar 50 procentu jau gautusi ne kas. is ko gi islaikyt tada vaikuti. nesu is tu moteru kurios gimdo del pasalpos, bet musu seimoje pasalpa gaunama uz vaika turi dideles itakos, vien vyro algos mums neuztektu schmoll.gif
Atsakyti
Žinot, paskaičius šį skyrelį atrodo, kad tik dėl pašalpų ir gimdoma doh.gif Tiesiog skaityti nemalonu. Aš manau kad vaikelio susilaukiama sau, dėl savęs, o ne iš išskaičiavimo... Kaip sakoma buvo laikas kai valstybė išgalėjo, tai ir davė. Dabar neišgali... Kai pakėlė pašalpas ar kuri nors skundėsi kad jai per daug? Įdomu būtų sužinot, kuri dar valstybė 2 metus mamoms pašalpas moka, darbo vietas saugo?
Atsakyti
QUOTE(Perkune @ 2010 09 30, 12:10)
Žinot, paskaičius šį skyrelį atrodo, kad tik dėl pašalpų ir gimdoma  doh.gif Tiesiog skaityti nemalonu. Aš manau kad vaikelio susilaukiama sau, dėl savęs, o ne iš išskaičiavimo... Kaip sakoma buvo laikas kai valstybė išgalėjo, tai ir davė. Dabar neišgali... Kai pakėlė pašalpas ar kuri nors skundėsi kad jai per daug? Įdomu būtų sužinot, kuri dar valstybė 2 metus mamoms pašalpas moka, darbo vietas saugo?


o man paskaičius jūsų komentarą susidaro nuomonė, kad jūs apie pinigų stygių nieko nesuprantate ir niekada jo nepatyrėte. jeigu vaikeli makaronais maitinti teks, tai jau bus gerai. o užsienyje tokios lengvatos mažiukus turinčioms šeimoms, kad mums tik pasvajoti, nesvarbu kad du metus nemoka pašalpų. aš esu su magistro laipsniu, vyras du daktaro, užauginsime vaikus ir valstybei dar netiek duosime, bet kai tokia situacija, tai antra vaikeli reikės važiuoti į užsienį gimdyti verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(lemurija @ 2010 09 30, 15:39)
o man paskaičius jūsų komentarą susidaro nuomonė, kad jūs apie pinigų stygių nieko nesuprantate ir niekada jo nepatyrėte. jeigu vaikeli makaronais maitinti teks, tai jau bus gerai. o užsienyje tokios lengvatos mažiukus turinčioms šeimoms, kad mums tik pasvajoti, nesvarbu kad du metus nemoka pašalpų. aš esu su magistro laipsniu, vyras du daktaro, užauginsime vaikus ir valstybei dar netiek duosime, bet kai tokia situacija, tai antra vaikeli reikės važiuoti į užsienį gimdyti  verysad.gif


Viešpatie, koks materializmas, išeina kad jūs nulėksite į užsienį, pagimdysite ir rankas išteisę ten pašalpų lauksite unsure.gif Na jau atleiskite, nors gal kaip kam išeina...
Neturiu aš nei daktaro, nei magistro laipsnio, kadangi gerų darbo rezultatų jie neduoda - duoda gabumai. Ir mano atlyginimas iki gimdymo buvo tik 900Lt, vyras 6 men. iš vis be darbo buvo - taip kad ne jums spręsti ką aš nutuokiu apie pinigų stygių, pašalpų negaunų jokių. Tiesiog gyventi moku. Mūsuose jaunimas dabar galvoja taip - noriu dabar ir visko iš karto (namo, buto, mašinos, įrangos ir kt., šeimos ir pinigų... tačiau gyvenime retai kam nusišypso tokia laimė). Pinigus reikia užsidirbti ir mokėti racionaliai panaudoti tuos, kurios turi.
Tikrai žinau, kad dalis dabartinių mamų gimdė tik dėl išskaičiavimo (net pažįstu ne vieną): vienos paskolas pasiemė (ir atlyginimus gerokai pasididino, tipo 2 metus valstybė mokės tai ir išsimokėsiu), kitų darbovietėse etatai buvo mažinami (o čia vat pagalvokit, aš nėščia, manęs atleisti negalima, o dar kelis metus dėl pajamų garantuota, o po to tipo ir situacija šalyje pasitaisys).
Atsakyti
QUOTE(lemurija @ 2010 09 30, 15:39)
o man paskaičius jūsų komentarą susidaro nuomonė, kad jūs apie pinigų stygių nieko nesuprantate ir niekada jo nepatyrėte. jeigu vaikeli makaronais maitinti teks, tai jau bus gerai. o užsienyje tokios lengvatos mažiukus turinčioms šeimoms, kad mums tik pasvajoti, nesvarbu kad du metus nemoka pašalpų. aš esu su magistro laipsniu, vyras du daktaro, užauginsime vaikus ir valstybei dar netiek duosime, bet kai tokia situacija, tai antra vaikeli reikės važiuoti į užsienį gimdyti  verysad.gif



jeigu jums negerai lietuvoje ,tai sokit i lektuva ir sekmes gimdant uzsienyje bigsmile.gif taip taip uzsienyje didziules lengvatos tevams ,kurie turi vaikuciu lotuliukas.gif kaip kitur ,nesidomejau ,bet jei konkreciai airijoje ,tai yra taip - motinystes pasalpa mokama 6,5 men. maksimalus jos dydis 270 euru per savaite ,nesvarbu,kad tu gal uzdirbdavai ir 500 euru per savaite lotuliukas.gif be to nepamirsk ,kad gautum pasalpa dar turesi ir pradirbti tikrai ne du menesius bigsmile.gif pagimdzius jokiu vienkartiniu ismoku nebuna , lietuvoj ,kiek prisimenu ,apie tukstantis litu yra( bent buvo kai as gimdziau) . jei atleksi ir nedirbus cia sugalvosi gimdyti, tai kai gims vaikelis gausi per menesi 150 euru tongue.gif ir viskas mirksiukas.gif dar nepamirst reikia ,kad kudikiui ir mamai ,atrodo ,pirmas sesias savaites po gimdymo nemokama medicinine prieziura. o po to, jei susirgs vaikelis ,eisi pas gydytoja ir mokesi 50 euru uz konsultacija ,jei pati susirgs ir tas pats. maniskis praeita ziema pradejo koseti ir pakilo temperatura- tai visas sitas malonumas kainavo 70 euru ( konsultacija 50+ vaistai 20 euru) . taip ,kad sekmes tingiu daugiau plestis ,bet nepasakyciau ,kad uzsienyje rojus cool.gif zinai,gerai ten,kur musu nera lotuliukas.gif p.s . manau,kad lietuvoj dar pakankamai geros salygos ,jei mama yra dirbus mirksiukas.gif va jei susilauki vaikucio nedirbus ,tada tie 97litai jau yra nekas schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eiksau: 30 rugsėjo 2010 - 15:35
QUOTE(eiksau @ 2010 09 30, 16:33)
jeigu jums negerai lietuvoje ,tai sokit i lektuva ir sekmes gimdant uzsienyje  bigsmile.gif  taip taip uzsienyje didziules lengvatos tevams ,kurie turi vaikuciu  lotuliukas.gif  kaip kitur ,nesidomejau ,bet jei konkreciai airijoje ,tai yra taip - motinystes pasalpa mokama 6,5 men. maksimalus jos dydis 270 euru per savaite ,nesvarbu,kad tu gal uzdirbdavai ir 500 euru per savaite  lotuliukas.gif  be to nepamirsk ,kad gautum pasalpa dar turesi ir pradirbti tikrai ne du menesius  bigsmile.gif pagimdzius jokiu vienkartiniu ismoku nebuna , lietuvoj ,kiek prisimenu ,apie tukstantis litu yra( bent buvo kai as gimdziau) . jei atleksi ir nedirbus cia sugalvosi gimdyti, tai kai gims vaikelis gausi per menesi 150 euru  tongue.gif ir viskas  mirksiukas.gif dar nepamirst reikia ,kad kudikiui ir mamai ,atrodo ,pirmas sesias savaites po gimdymo nemokama medicinine prieziura. o po to, jei susirgs vaikelis ,eisi pas gydytoja ir mokesi 50 euru uz konsultacija ,jei pati susirgs ir tas pats. maniskis praeita ziema pradejo koseti ir pakilo temperatura- tai visas sitas malonumas kainavo 70 euru ( konsultacija 50+ vaistai 20 euru) . taip ,kad sekmes tingiu daugiau plestis ,bet nepasakyciau ,kad uzsienyje rojus  cool.gif  zinai,gerai ten,kur musu nera  lotuliukas.gif  p.s . manau,kad lietuvoj dar pakankamai geros salygos ,jei mama yra dirbus  mirksiukas.gif  va jei susilauki vaikucio nedirbus ,tada tie 97litai jau yra nekas  schmoll.gif


Na Anglijoje tikrai ne geriausios salygos, bet uztat maistas ir drabuziai pigesni, o atlyginimai didesni. O pvz. Danijoje ar Norvegijoje irgi 9 men. vaiklo prieziuros atostogos tesiasi, taciau daug soc. garantiju ir vaikui iki 18 m. mokami pinigeliai ir tevai, auginantys vaikus dirba iki 15.45, nes darzeliai iki 16 dirba ir mokesciaai mazinami. o pas mus vaikus auginti tikrai sunku.
Atsakyti
QUOTE(Ksesanko @ 2010 09 30, 18:38)
Na Anglijoje tikrai ne geriausios salygos, bet uztat maistas ir drabuziai pigesni, o atlyginimai didesni. O pvz. Danijoje ar Norvegijoje irgi 9 men. vaiklo prieziuros atostogos tesiasi, taciau daug soc. garantiju ir vaikui iki 18 m. mokami pinigeliai ir tevai, auginantys vaikus dirba iki 15.45, nes darzeliai iki 16 dirba ir mokesciaai mazinami. o pas mus vaikus auginti tikrai sunku.



na jau tikrai nepasakyciau,kad maistas ir drabuziai labai jau daug pigesni ,bent airijoj tongue.gif kai kurie maisto produktai pigiau,kai kas brangiau ,kai kas tiek pat kainuoja mirksiukas.gif drabuziai gal kiek ir pigesni . bet uz tai pasiskaiciuokit kiek nuoma kainuoja - jei gyveni kur nors arciau dublino tai uz dvieju miegamuju ( triju kambariu butas ) buta susimokesi 700 euru lotuliukas.gif , o vilniuj as toki pat buta uz 800 lt galiu isinuomot mirksiukas.gif dar jei masinyte sugalvosi tureti tai tikrai zymiai brangiau kainuos islaikymas nei lietuvoj. taip ,kad isvaziuokit ,pagyvenkit i uzsieni ,o tada pasakokit,kad ten pinigus i sonus dalija visiems is eiles . taupyti mokykites . o jei jau uzsieny taip gerai tai ko nevaziuojat ? ne rusu laikai,sienu gi nera,europos sajunga,vaziuokit ten kur gerai bigsmile.gif laukia ten jusu ir jusu visi iskestom rankom lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eiksau: 30 rugsėjo 2010 - 18:10
QUOTE(eiksau @ 2010 09 30, 19:08)
na jau tikrai nepasakyciau,kad maistas ir drabuziai  labai jau daug pigesni ,bent airijoj  tongue.gif kai kurie maisto produktai pigiau,kai kas brangiau ,kai kas tiek pat kainuoja  mirksiukas.gif  drabuziai gal kiek ir pigesni . bet uz tai pasiskaiciuokit kiek nuoma kainuoja - jei gyveni kur nors arciau dublino tai uz dvieju miegamuju (  triju kambariu butas ) buta susimokesi 700 euru  lotuliukas.gif , o vilniuj as toki pat buta uz 800 lt galiu isinuomot  mirksiukas.gif dar jei masinyte sugalvosi tureti tai tikrai zymiai brangiau kainuos islaikymas nei lietuvoj.  taip ,kad isvaziuokit ,pagyvenkit i uzsieni ,o tada pasakokit,kad ten pinigus i sonus dalija visiems is eiles . taupyti mokykites . o jei jau uzsieny taip gerai tai ko nevaziuojat ? ne rusu laikai,sienu gi nera,europos sajunga,vaziuokit ten kur gerai  bigsmile.gif laukia ten jusu ir jusu visi iskestom rankom  lotuliukas.gif


...tai kad vaziuoja lietuviai..masiskai emigruoja..ir negryzta g.gif
..nenoreciau isvaziuoti, bet jei nebus is ko gyvent, tai ka darysi.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(eLaura @ 2010 09 30, 19:13)
...tai kad vaziuoja lietuviai..masiskai emigruoja..ir negryzta g.gif
..nenoreciau isvaziuoti, bet jei nebus is ko gyvent, tai ka darysi.. unsure.gif



masiskai nemasiskai,bet jus tai dar neisvaziavot ? mirksiukas.gif vadinasi pragyvenat mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(eiksau @ 2010 09 30, 19:17)
masiskai nemasiskai,bet jus tai dar neisvaziavot ?  mirksiukas.gif  vadinasi pragyvenat  mirksiukas.gif


O ko jus tokia pykta? Pati kaip suprantu isvaziavusi esate ar kazkas is gimines. Ir as buvau Airijoje ir maciau kokios ten kainos ir kaip ten zmones gyvena. O mes su vyru ir galvojame isvaziuoti i Anglija, nes Lietuvoje kuo toliau, tuo sunkiau isgyventi smile.gif Vyra su iskiestomis rankomis laukia, o manes, deje, ne, nors turiu pakankamai gera issilavinima smile.gif va dabar Ielts islaikysime, palauksime kol dukryte truputuka paaugs ir isvaziuosime smile.gif Lietuvoje liks vien pensininkai ir nurasyti, nes net dauguma jaunuoliu mokytis i anglija isvazoiuoja. Universitetai pustusciai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ksesanko @ 2010 09 30, 19:33)
O ko jus tokia pykta? Pati kaip suprantu isvaziavusi esate ar kazkas is gimines. Ir as buvau Airijoje ir maciau kokios ten kainos ir kaip ten zmones gyvena. O mes su vyru ir galvojame isvaziuoti i Anglija, nes Lietuvoje kuo toliau, tuo sunkiau isgyventi smile.gif Vyra su iskiestomis rankomis laukia, o manes, deje, ne, nors turiu pakankamai gera issilavinima smile.gif va dabar Ielts islaikysime, palauksime kol dukryte truputuka paaugs ir isvaziuosime smile.gif Lietuvoje liks vien pensininkai ir nurasyti, nes net dauguma jaunuoliu mokytis i anglija isvazoiuoja. Universitetai pustusciai smile.gif



Baikit, aš irgi su vyru Lietuvoje liksiu mirksiukas.gif Ne tik pensininkai bei nurašyti tongue.gif Bet užsienyje tikrai lengviau vaikus auginti, bent jau UK ar Norvegojoje (mano sesuo - UK, o draugė netoli Oslo gyvena).

O tiems, kurie lygina kainas čia ir kitur - neverskit į litus visko, vertinkit pinigais. Pavyzdžiui, pas mus bodžiukas parduotuvėje kainuoja 15 - 20 pinigų, o UK - rinkinukas - 5 pinigus. Ir t.t. Taip, atostogos trumpesnės, bet visos kitos lengvatos - mums tik pasvajoti... doh.gif
Atsakyti
ujuj....ka ta musu valstybe daro...zmones pikti, nusivyle...normalu, kad gimstamumas didesnis, kai finansine padetis seimoje geresne. aisku, gimdome ne vien del pasalpu, bet pasirinkti geresni laika vaikelio gimimui...kodelgi ne? Juk tada ir nuotaika geresne, ir gali kazka sau daugiau leisti, o paskui ir vaikeliui!kol neturejau dukrytes, net neisivaizdavau kiek viskas kainuoja....dirbdama gavau tikrai ne minimuma, o zymiai daugiau, tai galejau leisti sau nusipirkti geresni vezimeli, kuris yra manevringas ir nesunkus, kurio siules, ne taip kaip lenkisko(netycia nusipirkau ir si pabandymui)neisirsta po keletos savaiciu...ai, daug galima butu pasakoti, bet kokybe yra kokybe! sutikit, kad ir rubeliai pirkti labdaryne, yra daug kokybiskesniai negu is kokios maximos ar vaiku parduotuves...
dukryte lanko baseina, yamahos muzikos mokyklele, vaikui labai patinka...argi gaudama minimuma galeciau sau tai leisti? dar ir su klubo sanariukais buvo problemu, tai teko masaziste samdyti, kuri taip pat ne uz grasius masazavo...uzsiregistravom i vaiku raidos tarnyba, bet kad ten eiles puse metu i prieki, tai jau mum butu buve per velu....aisku, galima be nieko apseiti...gal isaugtu...bet jei ne, jei turetu visa gyvenima problemu su kojytemis....dar teko ir su kardiologu pabendrauti...na ir kas kad turi siuntima...visvien moketi reikia...tai va, galutiniam variante viskas sueina i finansinius dalykus....ir kodel jus vis lyginate lietuva su kitomis uzsienio salimis?kad niekas ten tiek laiko neaugina vaiku! kad ten nemokamos tokios pasalpos! ten visiskai kitoks pragyvenimo lygis...visai kitokie atlyginimai...juk beveik visi turim giminiu, draugu, pazystamu...argi nezinot ko jie ten bega ir kodel nebeketina grizti?
Atsakyti