Įkraunama...
Įkraunama...

Sumažintos motinystės išmokos

Mano buvo maziau negu minimumas - sumazino verysad.gif o sakykit, ten kur paskaiciuota ziurint per egas, kartu su 92lt ar be ju? ar jie ten neieina,bus pervesti atskirai?
Atsakyti
Gal kvailas klausimas, bet man niekaip neiseina surasti, kaip per bankininkyste pasiziureti, ka apskaiciavo SODRA? Pas mane SEB bankininkyste smile.gif Gal kas pakomentuos?
Atsakyti
Jau radau 4u.gif

Cituoju:
21 straipsnis. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis

1 dalies redakcija iki 2011 m. liepos 1 d.:

1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 90 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Pastaba. 1 dalies nuostatos taikomos nuo 2010 m. liepos 1 d. naujai skiriamoms motinystės (tėvystės) pašalpoms.

1 dalies redakcija nuo 2011 m. liepos 1 d.:

1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 100 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio, jeigu apdraustasis pasirenka gauti šią pašalpą, kol vaikui sueis vieni metai. Jeigu apdraustasis pasirenka gauti motinystės (tėvystės) pašalpą, kol vaikui sueis dveji metai, šios pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 70 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 40 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Cia pacituota aktuali redakcija, o nuejus i EGAS pamaciau, kad mano pasalpa jau 90 proc., o ne 100 blink.gif
tai cia kaip suprasti? Istatyme labai aiskiai parasyta, kad taikoma tik naujai skiriamoms pasalpoms, tai cia SODRA savivaliauja ar kaip?
Atsakyti
QUOTE(DaivaVe @ 2010 08 15, 17:17)
Jau radau  4u.gif

Cituoju:
21 straipsnis. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis

1 dalies redakcija iki 2011 m. liepos 1 d.:

1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 90 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Pastaba. 1 dalies nuostatos taikomos nuo 2010 m. liepos 1 d. naujai skiriamoms motinystės (tėvystės) pašalpoms.

1 dalies redakcija nuo 2011 m. liepos 1 d.:

1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 100 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio, jeigu apdraustasis pasirenka gauti šią pašalpą, kol vaikui sueis vieni metai. Jeigu apdraustasis pasirenka gauti motinystės (tėvystės) pašalpą, kol vaikui sueis dveji metai, šios pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 70 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 40 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Cia pacituota aktuali redakcija, o nuejus i EGAS pamaciau, kad mano pasalpa jau 90 proc., o ne 100  blink.gif
tai cia kaip suprasti? Istatyme labai aiskiai parasyta, kad taikoma tik naujai skiriamoms pasalpoms, tai cia SODRA savivaliauja ar kaip?


Kaip čia ir parašyta 100 proc gaus nuo 2011 m liepos 1, tos, kurios rinksis atostogauti vienerius metus. Iki to mes gausim 90 proc. Viskas čia ok
Atsakyti
Aš dar už šį mėnesį negavau, baisu darus pasiskaičius čia, įdomu kas bus...
Man net ne dėl sumos pikčiausia, o kad žaidimo taisyklės kaitaliojamos kada nori, kaip nori...
Na čia ne esmė, kad už savo š pašalpą turim trįse išsilaikyt doh.gif
Atsakyti

Valstybe gudri, ji naujai isleido laikinaji istatyma :

http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=

ketvirtas skirsnis , kuriuo visom mamom mazina ismokas

verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(eLaura @ 2010 08 14, 05:15)
..pervede 400 Lt maziau.. verysad.gif Man tai didziuliai pinigai.. Idomu, kiek realu laimeti byla pries valstybe?  g.gif


manau galimybe laimeti byla lygi nuliui... teismai ir teisine sistema manau dirba valstybei, bet tikrai ne zmonems... gal koks strasburas... tik baisu kad kreipiantis dar daugiau neprarasti nei laimeti...
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2010 08 15, 21:36)
Aš dar už šį mėnesį negavau, baisu darus pasiskaičius čia, įdomu kas bus...
Man net ne dėl sumos pikčiausia, o kad žaidimo taisyklės kaitaliojamos kada nori, kaip nori...
Na čia ne esmė, kad už savo š pašalpą turim trįse išsilaikyt  doh.gif


katik gavau sodros pinigelius, nedasiskaiciavau 1400 lt doh.gif unsure.gif verysad.gif
Papildyta:
QUOTE(mgiedre @ 2010 08 16, 10:24)
manau galimybe laimeti byla lygi nuliui... teismai ir teisine sistema manau dirba valstybei, bet tikrai ne zmonems... gal koks strasburas... tik baisu kad kreipiantis dar daugiau neprarasti  nei laimeti...



drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif as neistoju i si sarasa nes tikrai man atrodo galimybe = 0 lt doh.gif


Atsakyti
QUOTE(mamulka10 @ 2010 08 16, 12:28)
katik gavau sodros pinigelius, nedasiskaiciavau 1400 lt  doh.gif  unsure.gif  verysad.gif
Papildyta:
drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif  as neistoju i si sarasa nes tikrai man atrodo galimybe = 0 lt  doh.gif

tai idomu tada kiek jus gaunat,jei 1400lt nedaskaiciuota ax.gif gavau 200lt maziau g.gif
Atsakyti
Negavau dar pinigėlių. Bet skaitau ir esu pakraupusi.
Cituoju tekstus iš skirtingų psl.:

"Maksimalus kompensuojamasis uždarbis nuo 2010 m. liepos 1 d. yra 4 dydžių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų suma (1170 x 4 = 4680 Lt). "- rašo socialinės apsaugos ir darbo ministerija (http://www.socmin.lt/index.php?2020293715)

"6 straipsnis. Kompensuojamasis uždarbis

1. Kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas ligos ir profesinės reabilitacijos pašalpų dydis, yra apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 3 kalendorinius mėnesius, buvusius iki praeito kalendorinio mėnesio prieš laikinojo nedarbingumo nustatymo ar profesinės reabilitacijos programos pradžios mėnesį.
2 dalies redakcija iki 2011 m. liepos 1 d.:
2. Kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis, yra apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį.
2 dalies redakcija nuo 2011 m. liepos 1 d.:
2. Kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis, yra apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 24 kalendorinius mėnesius, buvusius iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį.
3. Jeigu visą šio straipsnio 2 dalyje nurodytą laikotarpį arba jo dalį apdraustasis buvo nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros, kol jam sueis treji metai, atostogose, jo prašymu nauja motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpa gali būti apskaičiuota iš kompensuojamojo uždarbio, pagal kurį buvo apskaičiuota ankstesnė (pirmesnė) motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpa.
4. Jeigu vidutinis mėnesinis kompensuojamasis uždarbis ligos pašalpai apskaičiuoti yra mažesnis už nedarbingumo atsiradimo mėnesį galiojusių Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų ketvirtadalį, ši pašalpa skaičiuojama taikant pastarąjį dydį. Jeigu vidutinis mėnesinis kompensuojamasis uždarbis motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpai apskaičiuoti yra mažesnis už nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį galiojusių Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų trečdalį, šios pašalpos skaičiuojamos taikant pastarąjį dydį. Jeigu profesinės reabilitacijos pašalpos gavėjo vidutinis mėnesinis kompensuojamasis uždarbis yra mažesnis už profesinės reabilitacijos programos pradžios mėnesį galiojusių dviejų valstybinių socialinio draudimo bazinių pensijų sumą, profesinės reabilitacijos pašalpa skaičiuojama pagal pastarąjį dydį.
5 dalies redakcija iki 2011 m. liepos 1 d.:
5. Kompensuojamasis uždarbis pašalpoms apskaičiuoti negali viršyti teisės į atitinkamą pašalpą atsiradimo mėnesį galiojusių Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų penkių dydžių sumos.

5 dalies redakcija nuo 2011 m. liepos 1 d.:
5. Maksimalus kompensuojamasis uždarbis pašalpoms apskaičiuoti negali viršyti teisės į atitinkamą pašalpą atsiradimo mėnesį galiojusių Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų keturių dydžių sumos." - rašo Lietuvos respublikos seimas "LIGOS IR MOTINYSTĖS SOCIALINIO DRAUDIMO ĮSTATYMAS" (http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=378844)

Ryškiai pjaunasi mūsų valdžios atstovai...turbūt laikas kreiptis į teismus, kad išaiškintų kur teisybė, o kur melas...

Pagal socmin mūsų lubos 4680, pagal įstatymą 5850... doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Liurga @ 2010 08 16, 08:12)
Valstybe gudri, ji naujai isleido laikinaji istatyma :

http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=

ketvirtas skirsnis , kuriuo visom mamom mazina ismokas

verysad.gif



bet čia irgi keista, juk pjaunasi tada keli įstatymai.
Juk šį laikinajį įstatymą priėmė 2009-12-09, o LIGOS IR MOTINYSTĖS SOCIALINIO DRAUDIMO įstatymą 2010-07-02.. Tai man naujesnis rodos turėtų būt aktualesnis...

Nors aš prarasiu tik 300 Lt. Bet net ir tai yra pinigai... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulutea: 16 rugpjūčio 2010 - 12:23
QUOTE(Liurga @ 2010 08 16, 09:12)
Valstybe gudri, ji naujai isleido laikinaji istatyma :

http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=

ketvirtas skirsnis , kuriuo visom mamom mazina ismokas

verysad.gif

o kodel sakot visom-as matau 9str. 1 punktas-kad netaikoma anksciau paskirtom pasalpom g.gif
Atsakyti
QUOTE(Renata N. @ 2010 08 16, 11:00)
tai idomu tada kiek jus gaunat,jei 1400lt nedaskaiciuota ax.gif gavau 200lt maziau g.gif


cia uz dvejus vaikus tiek nuskaiciavo, nes pas mane jie pametinukai, ir vienam bei kitam mokejo vienodai, o dabar sumazino, nes vyras turejo didelias lubas doh.gif jis didelioj ir zynomoj kompanijos dirbo , gaudavo nemaza alga, bet dabar ir tas lubas sumazino smile.gif tai ir viso tiek gavosi nes vyras vaiko prieziuros atostogose ne as smile.gif
Atsakyti