Įkraunama...
Įkraunama...

Sumažintos motinystės išmokos

QUOTE(M.Rasele @ 2010 01 28, 11:44)

Nemanau kad Belgijoje jusu minetam vaikai isauga blogesni nei musu kai mama juos augina 2  metus.
Pamenu buvo toks tyrimas, kiek tevai praleidzia vidutiniskai laiko su vaikais, lietuviai uzeme garbinga paskutine vieta - pasirodo tik 5 minutes per para.
Manau isvadas galite pasidaryti pacios

Teko 3 metus dirbti ir gyventi Olandijoje , beje prie pat Belgijos sienos. Olandijoje sistema tokia - 12 savaičių po gimdymo ir eini į darbą. Aišku, ten yra ir pamaininis, ir gali derinti trumpesnes val ir pan. Bet pastebėjimai tokie - praktiškai niekas nemaitina krūtimi ilgiau nei tas periodas, o dauguma išvis nepradeda, kūdikius prižiūri geriausiu atveju seneliai arba tėtis, o dažniausiai samdosi auklę. Bet, kas labiausiai įstrigo, tai šalti santykiai tarp vaikų ir tėvų. net ir suaugę, niekada pas mamą neužeis šiaip sau, be skambučio. Beje, patys olandai ir tą pripažįsta. O kai buvo pas mus LT, tai nesiliovę stebėtis šiltais mūsų vaikų-tėvų santykiais. Reziumė - auginkim, sūpuokim, myluokim ir džiaukimės savo kūdikėliais, kol turim šią galimybę, nes svarbiausi pamatai yra padedami per pirmuosius trejus metus. O į darbus visada spėsim - pensija dar laabai toli smile.gif
Atsakyti
uz gruodi sodra tipo negali paskaiciuoti NPD, o valstybei isviso kiek pastebejau paprsato zmogaus gyvenimo ypatumai, uz kiek,kaip ir kas neidomu, gi pas mus LT tik kainas kelti sugeba daugiau nieko cool.gif
Atsakyti
QUOTE(M.Rasele @ 2010 01 28, 08:44)
1.Nemanau kad Belgijoje jusu minetam vaikai isauga blogesni nei musu kai mama juos augina 2  metus.

2.Pamenu buvo toks tyrimas, kiek tevai praleidzia vidutiniskai laiko su vaikais, lietuviai uzeme garbinga paskutine vieta - pasirodo tik 5 minutes per para.

3.Manau isvadas galite pasidaryti pacios

1. nu užuojauta , rasele, jei taip mąstot. kam vis lygint su kitom šalim? gal nors sykį, bent šioj srity, kitos šalys į mus turi lygiuotis?????? ar mes jau visai nesam verti jokio kriterijaus kitoms šalims? tai gimdykit ir jau po pusės metų meskit vaiką valdžios institucijoms ar auklei ir lėkit į darbą...tik pati , su tokiu požiūriu, kiek vaikų norėsis turėtis...nu man tada nė vieno...nes man TIKSLAS - vaiką ne pagimdyti, bet ir BŪTI, užauginti, bendrauti.

2. čia nepagirtina, o ką? beje, rašot,kitos šalys daugiau praleidžia? o kaip įformina tą praleidimą? kad turi daugiau money išvešt į prekybos centrą ar žaidimų kambarius, o patys tarpusavy kavą gert... jav tėvai irgi "namie visad su vaiku": užleidžia jau nuo 6mėn teliką vaikui ir spoksot : reklamos, mat, spalvas vaikui padeda greičiau atpažinti.

3. taip, išvadas pasidarysim tikrai pačios. norim bent pasigimdžiusios neišprotėt nuo minčių: o kas dabar? nėra laiko net savo vaiko paaugint.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzu: 28 sausio 2010 - 22:30
QUOTE(milija99 @ 2010 01 28, 16:14)
Teko 3 metus dirbti ir gyventi Olandijoje , beje prie pat Belgijos sienos. Olandijoje sistema tokia - 12 savaičių po gimdymo ir eini į darbą. Aišku, ten yra ir pamaininis, ir gali derinti trumpesnes val ir pan. Bet pastebėjimai tokie - praktiškai niekas nemaitina krūtimi ilgiau nei tas periodas, o dauguma išvis nepradeda, kūdikius prižiūri geriausiu atveju seneliai arba tėtis, o dažniausiai samdosi auklę. Bet, kas labiausiai įstrigo, tai šalti santykiai tarp vaikų ir tėvų. net ir suaugę, niekada pas mamą neužeis šiaip sau, be skambučio. Beje, patys olandai ir tą pripažįsta. O kai buvo pas mus LT, tai nesiliovę stebėtis šiltais mūsų vaikų-tėvų santykiais. Reziumė - auginkim, sūpuokim, myluokim ir džiaukimės savo kūdikėliais, kol turim šią galimybę, nes svarbiausi pamatai yra padedami per pirmuosius trejus metus. O į darbus visada spėsim - pensija dar laabai toli  smile.gif
tai jau geriau tėtė neina į darbą, bet mama eina tikrai? g.gif
Atsakyti
[quote=Fėja*,2010 01 29, 12:01]
tai jau geriau tėtė neina į darbą, bet mama eina tikrai? g.gif

Argi rašiau,kad tėtė NEINA į darbą? tik tai, kad saugo vaikiuką, kol mama darbe. Dirba abu, tiek, kad susiderinę valandas (kai vienas dirba, kitas saugo).
Atsakyti
QUOTE(milija99 @ 2010 01 29, 16:54)
Argi rašiau,kad tėtė NEINA į darbą? tik tai, kad saugo vaikiuką, kol mama darbe. Dirba abu, tiek, kad susiderinę valandas (kai vienas dirba, kitas saugo).
a, aiškuma... tai praktiškai tada vyras su žmona nesusitinka... ta prasme susitinka tik "perdavimams" vaikelio priežiūros... nenorėčiau taip....
Atsakyti
QUOTE(Fėja* @ 2010 01 29, 23:19)
a, aiškuma... tai praktiškai tada vyras su žmona nesusitinka... ta prasme susitinka tik "perdavimams" vaikelio priežiūros... nenorėčiau taip....


Na naktį manau tikrai susitinka biggrin.gif . O jei rimtai, aš irgi taip tikrai nenorėčiau..Užtat ir esu patenkinta tuo ką turiu čia ir dabar. Beje, kol laukiausi, vis galvojau kaip čia reikės daryti, jei labai į darbą įsinorėsiu, o dabar net juokas ima nuo tokių minčių - nenoriu net pagalvoti apie jį - man labai labai gera kasdien būti, matyti, jausti ir džiaugtis savo dukryte.
Atsakyti
QUOTE(milija99 @ 2010 01 29, 23:06)
Na naktį manau tikrai susitinka  biggrin.gif . O jei rimtai, aš irgi taip tikrai nenorėčiau..Užtat ir esu patenkinta tuo ką turiu čia ir dabar. Beje, kol laukiausi, vis galvojau kaip čia reikės daryti, jei labai į darbą įsinorėsiu, o dabar net juokas ima nuo tokių minčių - nenoriu net pagalvoti apie jį - man labai labai gera kasdien būti, matyti, jausti ir džiaugtis savo dukryte.
tai vat ir aš pagalvojau tą rašydama, kad pas mus man labai gerai 4u.gif
Atsakyti
as jus palaikau biggrin.gif
Atsakyti
Na as irgi uz tai kad mamos kuo ilgiau galetu buti su savo aukseliais vaikeliais, bet faktas tas, kad valstybe to nenori, jei mazina ismokas. As jauciu kad man po metu reiks gryst i darba, nes ismoku bus juokinga jau suma jei padarys 40% atlyginimo antrais metais. O kur reiks su kuo mazyli palikti neisivaizduoju. Pas mus nera darzelio kad nuo metu priimtu. Tetis dirba, mociute ir senelis irgi dirba.
Papildyta:
Na as irgi uz tai kad mamos kuo ilgiau galetu buti su savo aukseliais vaikeliais, bet faktas tas, kad valstybe to nenori, jei mazina ismokas. As jauciu kad man po metu reiks gryst i darba, nes ismoku bus juokinga jau suma jei padarys 40% atlyginimo antrais metais. O kur reiks su kuo mazyli palikti neisivaizduoju. Pas mus nera darzelio kad nuo metu priimtu. Tetis dirba, mociute ir senelis irgi dirba.
Atsakyti
QUOTE(Lina1985 @ 2010 02 26, 20:04)
Na as irgi uz tai kad mamos kuo ilgiau galetu buti su savo aukseliais vaikeliais, bet faktas tas, kad valstybe to nenori, jei mazina ismokas. As jauciu kad man po metu reiks gryst i darba, nes ismoku bus juokinga jau suma jei padarys 40% atlyginimo antrais metais. O kur reiks su kuo mazyli palikti neisivaizduoju. Pas mus nera darzelio kad nuo metu priimtu. Tetis dirba, mociute ir senelis irgi dirba.

na, dėl tų 40 proc dar neaišku niekas, tai tik kalbos, kalbų gali būt visokių visada.

nervina labai, kad nenusprendžia ir nepalieka ramybėj to klausimo... o vis tampo tampo... Nuspręstų vieną dieną galutinai ir baigtų žmones balamutint.
Atsakyti
man nueme tik 95 lt vaiko nes vidurkis didesnis nei 525 , bet vistiek ju gaila
Atsakyti