Įkraunama...
Įkraunama...

Sumažintos motinystės išmokos

QUOTE(M.Rasele @ 2010 01 27, 23:18)
Yra nemazai logikos moketi vienodas pasalpas, bet vis tiek reiketu  atsizvelgti, ar yra bent koks stazas, t.y. ar buvo moketos imokos soc. draudimui.
Pensijas gi moka beveik vienodas visiems mazas, o juk dauguma ju visa gyvenima dirbo.



pensija nelyginama su pasalpa vaikui gimus..
pensija irgi priklauso nuo stazo, ir lt dalyku
Atsakyti
Ligos ir motinystes pasalpai yra skiriama 3.4 procentai nuo jusu priskaiciuoto darbo uzmokescio.
Manau kiekviena gali lengvai susiskaiciuoti, ar sumokejo tiek mokesciu, kiek gaus pasalpos.
As suskaiciavau kiek as sumokejau socialinio draudimo mokesciu per savo dirbta laika, ir kiek tame sudaro mokestis motinystei, tai valstybe moka mums musu busimu pensiju saskaita.

Kad gauti 1000 litu per menesi, reikia uzdirbti 29411 lt, ir sumoketi 9700 litu socialinio draudimo mokescio.
Tai paskaiciuokite kuri tiek esat sumokejusi mokesciu.

Cia paskaiciavau, tik idomumumo delei............
Atsakyti
Kai sužinojom, kad mažins išmokas aš dar laukiausi, tai net baisu buvo pagalvot kaip reiks su vaiku išgyvent, jau taip nuo algos iki algos gyvenau, pastoviai man pritrūkdavo. Kai atsirado vaikas, net pačiai keista pasidarė, kad galima šitaip pasitaupyti. Praktiškai iš savo gaunamos algos sumoku mokesčius, perku maistą, ir dar pamperam ir rūbeliam likusius išleidžiu(mano pašalpa 1400), tuo tarpu vyro algą dedam į kojinę smile.gif, tik nebent kokios nenumatytos išlaidos prispaudžia. Ankščiau net nebūčiau susapnavus, kad taip įmanoma. Vis tik daugiausiai laiko praleidžiam namie, nebereikia tiek naujų batų, rūbų,rankinukų, kavinių, kino teatrų. Mano mašina jau nebežinau kiek laiko apsnigta stovi kieme, visą laiką leidžiu su vaiku, diena prabėga akimirksniu, nėra kada ir pagalvot apie kokius dar šopingus. Tai va dabar net nesuku galvos dėl sumažintų išmokų, tikrai išsiversim. Tik va bėda, kada reiks vaiką į darželį leist ir pačiai į darbą eit, tada tai vėl prasidės gyvenimas nuo algos iki algos smile.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Shianakt: 27 sausio 2010 - 23:56
QUOTE(M.Rasele @ 2010 01 27, 22:40)
Ligos ir motinystes pasalpai yra skiriama 3.4 procentai nuo jusu priskaiciuoto darbo uzmokescio.
Manau kiekviena gali lengvai susiskaiciuoti, ar sumokejo tiek mokesciu, kiek gaus pasalpos.
As suskaiciavau kiek as sumokejau socialinio draudimo mokesciu per savo dirbta laika, ir kiek tame sudaro mokestis motinystei, tai valstybe moka mums musu busimu pensiju saskaita.

Kad gauti 1000 litu per menesi, reikia uzdirbti 29411 lt, ir sumoketi 9700 litu socialinio draudimo mokescio.
Tai paskaiciuokite kuri tiek esat sumokejusi mokesciu.

Cia paskaiciavau, tik idomumumo delei............



Nelogiskas skaiciavimas. Juk mokescius 3.4 proc. nuo algos moka ir vyras, ir tie zmones, kurie vaiku negimdo.
Atsakyti
QUOTE(ziv @ 2010 01 27, 23:59)
Nelogiskas skaiciavimas. Juk mokescius 3.4 proc. nuo algos moka ir vyras, ir tie zmones, kurie vaiku negimdo.

logiskas... paprastoji matematika... mirksiukas.gif visos rekia, kad dirbo, mokejo mokescius ir dabar jai tiek ir tiek priklauso .... o kaip is tikruju...

shianakt, thumbup.gif patiko man tavo postas... turbut tiesiog ismoksti gyventi... daugiau tokiu teigiamu postu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Smuk @ 2010 01 27, 23:59)
shianakt,  thumbup.gif patiko man tavo postas... turbut tiesiog ismoksti gyventi... daugiau tokiu teigiamu postu  mirksiukas.gif

ir nuo kuo patiko postas? kas ten mandro? išmoksti gyvent - tik nereikia lotuliukas.gif lotuliukas.gif ar kai namie tupi reik pėdkelnių, kurios moteriai plyšta žinom kad vos ne kas savaitę ar pan, makijažo ar padoresnių batų kad ne su išlypusiais į ofisą įlapsėt. tuoj reiks grįžt į darbą, tai vėl. kiek kainuoja kad ir viešasias transportas, jei net mašinos nenaudot. ar visokios rinkliavos daržely ir pan. vos paūgėjus, prasideda vien išlaidos. aš namie su vaiku irgi kaifavau - nesvarbu ar rūbas paieręs ar megztinis pienu aptekęs nuo žindymo. net kosmetikai sau neleidau, nebuvo poreikio. bet negi taip visą gyvenimą.

moterys, kažkaip ne tą jūs užsipuoLat...man pagirtina, kad mūsų kiekvienas litas gal ves valstybę iš krizės.... bet dori darbštūs žmonės juk visad reikalui esant mokėjo pasispaust, ir toliau taip gali daryt. jų net nereik lazda mušti. bet kodėl mažiausiai moka tie, kurie kuria įstatymus, pažiūrėkim į seimūnų laisvalaikį leidžiamą, į jų rodomas pasntagas susispaust. aš labai norėčiau laidos ar akcijos: "kaip aš - turting klasės atstovas dariau pastangas ir spaudžiausi krizės metu..." vien užvakar pažiūrėjus į Karaliaus Ezopo atostogas azijoj seimo darbo metu linksma darosi....
taip esmė tame: eiliniai mes, pieškos, spausimės toliau , o kas važinėjo limuzinais ir toliau važinės, ir kavą už 7lt gėrė ir toliau gers ne namie.

ir tai kalba visai ne pavydas. esam mirštantis kraštas, ir nors visi europoj kraštai mirštantys, bet kokiai vokietijai ar mums išmirti - kam daugiau šansų, mūsų 3 virš truputį...kai buvo padidėjusios išmokos, 3000vaikų gimė dvejų metų laikotaprį - jei neklystu 2006-2008m. gražu net buvo žiūrėt. ginekologė mano lakstė, džiaugdamasi: šeimos išdrįsta net trečią vaiką turėti.... o dabar, vėl ant įtampos, vėl pažiūrėkit, kokios kalbos iš kai kurių forumiečių: geriau lai į daržus anksčiau priima, leidžia dirbt, tai gal kaip belgijoj dar, lopšius nuo 6mėn įkurkim...nu baisu, mamko,s jūsų postų klausytis tokių. svetimi žmonės augins mūsų vaikus, o - mes jų? nu baisiau būt negali. gimsta vaikiukas, o mamos smegenyse tokia įtampa---oi oi kaip neprarast darbo įgūdžių,,,oi oi....ar gi ne taip/ tai vat kaip vertinama motinystė ir požiūris į vaikus. gimdai, augini-esi degradas profesijoj.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzu: 28 sausio 2010 - 07:43
QUOTE(zuzu @ 2010 01 28, 09:43)
ir nuo kuo patiko postas? kas ten mandro? išmoksti gyvent - tik nereikia  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  ar kai namie tupi reik pėdkelnių, kurios moteriai plyšta žinom kad vos ne kas savaitę ar pan, makijažo ar padoresnių batų kad ne su išlypusiais į ofisą įlapsėt. tuoj reiks grįžt į darbą, tai vėl. kiek kainuoja kad ir viešasias transportas, jei net mašinos nenaudot. ar visokios rinkliavos daržely ir pan. vos paūgėjus, prasideda vien išlaidos. aš namie su vaiku irgi kaifavau - nesvarbu ar rūbas paieręs ar megztinis pienu aptekęs nuo žindymo. net kosmetikai sau neleidau, nebuvo poreikio. bet negi taip visą gyvenimą.

moterys, kažkaip ne tą jūs užsipuoLat...man pagirtina, kad mūsų kiekvienas litas gal ves valstybę iš krizės.... bet dori darbštūs žmonės juk visad reikalui esant mokėjo pasispaust, ir toliau taip gali daryt. jų net nereik lazda mušti. bet kodėl mažiausiai moka tie, kurie kuria įstatymus, pažiūrėkim į seimūnų laisvalaikį leidžiamą, į jų rodomas pasntagas susispaust. aš labai norėčiau laidos ar akcijos: "kaip aš - turting klasės atstovas dariau pastangas ir spaudžiausi krizės metu..." vien užvakar pažiūrėjus į Karaliaus Ezopo atostogas azijoj seimo darbo metu linksma darosi....
taip esmė tame: eiliniai mes, pieškos, spausimės toliau , o kas važinėjo limuzinais ir toliau važinės, ir kavą už 7lt gėrė ir toliau gers ne namie.

ir tai kalba visai ne pavydas. esam mirštantis kraštas, ir nors visi europoj kraštai mirštantys, bet kokiai vokietijai ar mums išmirti - kam daugiau šansų, mūsų 3 virš truputį...kai buvo padidėjusios išmokos, 3000vaikų gimė dvejų metų laikotaprį - jei neklystu 2006-2008m. gražu net buvo žiūrėt. ginekologė mano lakstė, džiaugdamasi: šeimos išdrįsta net trečią vaiką turėti.... o dabar, vėl ant įtampos, vėl pažiūrėkit, kokios kalbos iš kai kurių forumiečių: geriau lai į daržus anksčiau priima, leidžia dirbt, tai gal kaip belgijoj dar, lopšius nuo 6mėn įkurkim...nu baisu, mamko,s jūsų postų klausytis tokių. svetimi žmonės augins mūsų vaikus, o - mes jų? nu baisiau būt negali. gimsta vaikiukas, o mamos smegenyse tokia įtampa---oi oi kaip neprarast darbo įgūdžių,,,oi oi....ar gi ne taip/ tai vat kaip vertinama motinystė ir požiūris į vaikus. gimdai, augini-esi degradas profesijoj.

Nu va nors vienas protingas pasisakimas drinks_cheers.gif As irgi sutikciau kad mazintu visiems vienodai , bet kai seime pasiule susimazint algas per puse , tai kazkodel visi sukilo , ir vos keliais procentais susimazino . O mamom ir pensininkam be jokio sazines grauzimo mazina . Bet pakaicius pasisakimus tai ATLEISKIT , bet seimunu kaltint negalima , nes musu tauta yra AVINU banda , o tokia labai lengva valdyti ir durninti .Mokescius pakelsim ,socialines ismokas panaikinsim ir gerai givensim smile.gif Tiesa ne visiems pasiseks gyvent gerai , bet tik isrinktiems . O Adrev ir Raselei tai noreciau pasakyt, kad pagal jus tai teisingiause butu jai mamos ir pensininkai patys atsisakytu visu ismoku, nes budziatas kiauras , ir valdininkai negali issimoketi premiju , ar dar kur koki milijona isleist . bigsmile.gif
Atsakyti
Paksaite sake neims pasalpos, tegu sake lieka kad maziau turi smile.gif
Mamai bunat namuose poreikiai labai sumazeja - vien ant saves maziau isleidi, rubai, kosmetika, batai, transportas, pietus mieste ir pan..... tai kainuoja ir nemazai.
Vaikui islaidu pirmus bent jau sesis menesius, jeigu pati maitini, tikrai nera labai daug - pampersai ir rubai, rubu tik nereikia persistengti pirkti.
todel ir manyciau kad reiketu maziau moketi negu dirbant.
O valdzia galima keikti iki negalejimo, bet ji yra paciu musu rinkta.
Tik lietuviai moka ant to pacio greblio lipti nuolat smile.gif

O del darbo igudziu - manau juos reikia islaikyti, nes grizus po vaiko auginimo atostogu gali likti nereikalingas....
O kad butu imanima derinti vaiko auginima ir darba, butu nuostabu, pvz. palikti vaika keletu valandu darzelyje, manau nuo to pati mama maziau isterikuota ir depresuota butu.........
Nemanau kad Belgijoje jusu minetam vaikai isauga blogesni nei musu kai mama juos augina 2 metus.
Pamenu buvo toks tyrimas, kiek tevai praleidzia vidutiniskai laiko su vaikais, lietuviai uzeme garbinga paskutine vieta - pasirodo tik 5 minutes per para.
Manau isvadas galite pasidaryti pacios
Atsakyti
QUOTE(M.Rasele @ 2010 01 27, 23:18)
Yra nemazai logikos moketi vienodas pasalpas, bet vis tiek reiketu  atsizvelgti, ar yra bent koks stazas, t.y. ar buvo moketos imokos soc. draudimui.
Pensijas gi moka beveik vienodas visiems mazas, o juk dauguma ju visa gyvenima dirbo.

vat kokama mazas, bet pries du metus mokejo kiek zmogus uzsidirbes yra pensijos, tik dar cia visiems padare lyges... juk kitos mamos ir baige moksla dirba kad poto gautu pasalpele ir galetu susilaukti vaikelio kad jis islaikytu is jos... tai kam tada dirbt pries nestuma gaunam visos po 97lt, o visa kita uzsidirbsim (arba uzdirbs vyras) kai augysim mazyly
Atsakyti
nu mergaitės... Sakot jei mama "sėdi" namie su vaikais tai jai jau nereik nei makiažo, nei gražių rūbų... tik kitos gali būt gražios...... man pvz kosmetikos reikia lygiai tiek pat, kiek ir eidavau į darbą... ir pramogų aš noriu-noriu nueit su vyru pasižmonėt, ir išvažiuot kažkur ir šiaip.... nu negi visą laiką tik vaikus apsikabinus be mokijažo sėdėt....išsiskalbt tuos pačius rūbus kurie buvo iki nėštumo ir būt laimingai.....nesakau, kad tai turi valdžia apmokėt... man tik taip užkliuvo... ir kas sugeba išgyvent ir mokesčius susimokėt ir maistą susipirkt iš virš 1000 litų - nu pagarba, tikrai 4u.gif

bet jei jau taip vien tik sėdėt namie.... nu netikiu kad taip būna net g.gif neišeit pas draugus pvz, su buteliu vyno, ar vaišėm.... nesąmonė unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Fėja* @ 2010 01 28, 15:39)
nu mergaitės... Sakot jei mama "sėdi" namie su vaikais tai jai jau nereik nei makiažo, nei gražių rūbų... tik kitos gali būt gražios...... man pvz kosmetikos reikia lygiai tiek pat, kiek ir eidavau į darbą... ir pramogų aš noriu-noriu nueit su vyru pasižmonėt, ir išvažiuot kažkur ir šiaip.... nu negi visą laiką tik vaikus apsikabinus be mokijažo sėdėt....išsiskalbt tuos pačius rūbus kurie buvo iki nėštumo ir būt laimingai.....nesakau, kad tai turi valdžia apmokėt... man tik taip užkliuvo... ir kas sugeba išgyvent ir mokesčius susimokėt ir maistą susipirkt iš virš 1000 litų - nu pagarba, tikrai 4u.gif

bet jei jau taip vien tik sėdėt namie.... nu netikiu kad taip būna net g.gif neišeit pas draugus pvz, su buteliu vyno, ar vaišėm.... nesąmonė unsure.gif

as ir maniau kad va sedesiu savo maziu apsikabinus namie, bet prabuvus ligoninei poto namie ne menesio neistempai, ir pasakiau vytui kad noriu bent y parduotuve nuvaziuot apsipirkt prasiblaskyt. nes sedejimas namie slopina, bent mane, dar va kai toki salciai tai sedziu ir pati, nes bijau nosy iskist, bet vyrui jau zyziu kad noriu y maxima biggrin.gif ir y salona pasitvarkyt.
Atsakyti
QUOTE(M.Rasele @ 2010 01 27, 23:40)
Ligos ir motinystes pasalpai yra skiriama 3.4 procentai nuo jusu priskaiciuoto darbo uzmokescio.
Manau kiekviena gali lengvai susiskaiciuoti, ar sumokejo tiek mokesciu, kiek gaus pasalpos.
As suskaiciavau kiek as sumokejau socialinio draudimo mokesciu per savo dirbta laika, ir kiek tame sudaro mokestis motinystei, tai valstybe moka mums musu busimu pensiju saskaita.

Kad gauti 1000 litu per menesi, reikia uzdirbti 29411 lt, ir sumoketi 9700 litu socialinio draudimo mokescio.
Tai paskaiciuokite kuri tiek esat sumokejusi mokesciu.

Cia paskaiciavau, tik idomumumo delei............



o tai kam gerbiamoji Jusu nuomone, idomumo delei nueis tie 8700 lt sodros imoku, kurias taip graziai suskaiciavot?
As pvz, suskaiciuoju, kad kai gaunu atlyginima, tai gaunu apytiksliai apie 50 proc. to, ka mano darbo uzmokescio fondui yra numates darbdavys (34 sodra+6 psd+15 gpm), taip kad mokedama mokescius valstybes nesijauciu skriaudzianti, kaip ir motinystes pasalpa gaudama...
Atsakyti