Įkraunama...
Įkraunama...

Patiekalai/valgiaraštis nėštukėms

QUOTE(Vaniliukė7 @ 2010 02 24, 09:02)
davė tokį lapą, kuriame surašyta kokių produktų vengti, o kuriuos rekomenduojama valgyti.


būk gerulė, pasidalink, manau, visoms aktualu, kaip sveikiau valgyti ir kažkiek reguliuoti svorio priaugimą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(elenuxus @ 2010 02 16, 14:39)
Manau reikia valgyti viska ir ko norisi, isskyrus prisilaikyti tu visu cipsu, gazuotu gerimu ir t.t.Mesos, zuvies, darzoviu, vaisiu kiek tik norisi valgyti, jei aisku nuo ju nepykina  blush2.gif


o kodel gazuotu gerimu negalima? unsure.gif cia gerimu, tai limonadu ar ir mineralinio? nes be gazuoto mineralinio, tai as neisgyvensiu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimukeA @ 2010 02 23, 14:20)
Visiškai teisingai  drinks_cheers.gif
Dar norėjau paklausti - o kuo jūs, mergaitės, užkandžiaujate? Aš anksčiau obuolius kramsnodavau, bet dabar negaliu valgyti, nes nežmoniškai pilvą pučia  doh.gif Man reikia į darbą sveikų užkandžių neštis, nes jei nieko neturiu, perkuosi šokoladą  doh.gif

as tai labai megstu bananus. siaip kartais priespieciams varskes surio suvalgau thumbup.gif labai ji megstu. o siaip jogurto indeli nusinest darban galima mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(kacynas @ 2010 02 23, 22:31)
Šokolado pas mane darbe visą laiką yra spintelėje biggrin.gif

as tai vietoj sokolado hematogena valgau. o siaip javiniai batoneliai su sokoladu yra. dar vietoj sokolado ledu suvalgau clap_1.gif juos ziauriai dievinu tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(vududu @ 2010 02 24, 16:38)
o kodel gazuotu gerimu negalima? unsure.gif cia gerimu, tai limonadu ar ir mineralinio? nes be gazuoto mineralinio, tai as neisgyvensiu rolleyes.gif

Juose ten anglies dvideginio(ar kaip ten)yra - burbuliuku ax.gif Tai nelabai sveika, o visos kolos ir limonadai dar labiau del visu dazikliu, saldikliu ir kitu chemiju.As tai irgi nebent mineralini geriu, nes kitaip skrandis neatsigauna.
O dabar mielai kertu bulviu patiekalus, net tvirtai nusprendziau vedaru pasigaminti...daug daug prikepsiu ir dvi dienas is eiles valgysiu... lotuliukas.gif Labai noriu, net nakti sapnuoju...
Atsakyti
QUOTE(Karvytė Mū @ 2010 02 24, 09:13)
būk gerulė, pasidalink, manau, visoms aktualu, kaip sveikiau valgyti ir kažkiek reguliuoti svorio priaugimą  4u.gif


Taigi, rašau ką domina kaip man liepta maitintis smile.gif

Vengti:

Kruopos: Švieži mielinės tešlos kepiniai, riebūs kepiniai, manų kruopos, kvietinės kruopos, kukurūzų dribsniai;

Mėsa: Kepti mėsos patiekalai, t.p. mėsa, kepta ant grotelių, žarijų, riebūs mėsos patiekalai, paniruoti (miltuose ar džiūvėsėliuose) patiekalai, antiena, žąsiena, aviena, veršiena, kiauliena, lašiniai, rūkyta mėsa, dešros (rūkytos ir virtos), patiekalai iš riebaus faršo;

Žuvis: rūkyta, sūdyta, konservai, krabai, kalmarai, moliuskai, krevetės;

Kiaušiniai: kaip atskiro patiekalo negalima;

Pienas: nenugriebtas pienas ir produktai iš jo, riebus rūgpienis ir kefyras, fermentiniai ir lydyti sūriai, grietininis jogurtas, grietinė, grietinėlė, majonezas;

Sriubos: Sultiniai (mėsos, paukštienos, žuvies, grybų) ir riebios sriubos;

Daržovės: Keptos bulvės, bulvių košė, virtos morkos kaip atskiras patiekalas, moliūgai. Per dieną galima suvalgyti iki 2 bulvių.

Vaisiai: Datulės, razinos, konservuoti sirupe vaisiai, vynuogės;

Saldyumynų vengti bet kokių;

Gėrimai: šokoladiniai, kava (galima iki 2 puodelių per dieną), gazuoti grimai

Riboti druską, vengti aštrių prieskonių.

Rekomenduojama:

Kruopos: juoda duona vakarykščio kepimo (iki 4 riekučių per dieną), košės su sviestu ir makaronų patiekalai (iki 4-5 šaukštų per dieną)

Mėsa: jautiena, triušiena, vištiena be odelės, kalakutiena be odelės, vištos krūtinėlių dešra. Patiekalai verdami, troškinami (80-100 g. paruošto mėsos patiekalo per dieną);

Žuvis: jūrinė (menkė, jūros lydeka, ir kt.), verdama, troškinama (100-150 g. paruoštos žuvies per dieną);

Kiaušiniai: tik kituose patiekaluose

Pienas: Rūgpienis ir kefytas (iki 2,4 proc. riebumo, išgerti 2 stiklines per dieną), liesi - varškė, jogurtas, varškės sūris, gietinė (jos ne daugiau 1 valg. šaukšto per dieną), sviestas (jo ne daugiau 1 arb. šaukštelio per dieną). Varškės per dieną 100 g. arba 80 g. sūrio.

Sriubos: daržovių ir kruopų;

Daržovės: visos, kurių nedraudžiama valgyti. Suvalgyti apie 400 g. per dieną, 2/3 turėtų būti žalios spalvos, kita - raudonos ir oranžinės

Vaisiai: obuoliai, kriaušės, 1/2 banano per dieną, apelsinai, 1/2 greipfruto, persikai, slyvos, vyšnios, ir kt. nepaminėti prie vengtinų. Suvalgyti per dieną 200 g., per du kartus, vieną kartą suvalgant ne daugiau kaip 100 g.

Gėrimai: nesaldūs (arbata, mineralinis negazuotas vanduo ir kt.). Sulčių galima 100 ml. per dieną.

Riebalai: aliejus (alyvuogių, saulėgrąžų ir rapsų), 2 valg. šaukštai per dieną pilami į paruotus patiekalus ar salotas;

Prieskoniai: žoliniai.

Valgiaraštis sudaromas tokiu principu - du kartus per savaitę po vieną kartą per dieną valgyti mėsą, 3 kartus per savaitę po 1 kartą per dieną - žuvį, 1-2 kartus per savaitę pietums valgyti daržovių.

Manau, kad jei sąžiningai maitinsiuosi kaip nurodė, devintą nestuke.gif mėnesį būsiu lieknesnė nei buvau kai pastojau blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaniliukė7 @ 2010 02 25, 21:14)
Taigi, rašau ką domina kaip man liepta maitintis smile.gif

Šiaip tai pavydėtini rezultatai galėtų būti, jei tikrai laikytis tokio rėžimo bigsmile.gif ir neabejotinai SVEIKA būtų ir pačiom nestuke.gif ir pilvinukams 2.gif Ale būk Tu toks "gudrus", kad "nenusidėtum"... ax.gif lotuliukas.gif NEĮMANOMA blush2.gif
Ir, kaip, po velnių, suvalgyti "tam kartui" tik 100 g. kokio nors vaisiaus??? Kai vienas obuolys sveria ryškiai daugiau... arba tik pusę banano per dieną? blink.gif Vienžo, supratau, kad reikia nežmoniškos valios (arba laaabai stiprios motyvacijos), kad laikytis duotų rekomendacijų ax.gif
Sėkmės Vaniliuke7 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vitab: 25 vasario 2010 - 21:06
QUOTE(vitab @ 2010 02 25, 20:05)
Ale būk Tu toks "gudrus", kad "nenusidėtum"...  ax.gif   lotuliukas.gif  NEĮMANOMA  blush2.gif
Ir, kaip, po velnių, suvalgyti "tam kartui" tik 100 g. kokio nors vaisiaus??? Kai vienas obuolys sveria ryškiai daugiau... arba tik pusę banano per dieną?  blink.gif Vienžo, supratau, kad reikia nežmoniškos valios (arba laaabai stiprios motyvacijos), kad laikytis duotų rekomendacijų ax.gif
Sėkmės Vaniliuke7  4u.gif

Tikrai, tokioje būsenoje ( nestuke.gif ) neįmanoma nenusidėti (bent jau man) blush2.gif Be to, dėl vaisių aš kategoriškai kitokios nuomonės schmoll.gif Mano galva, obuolių ir kitokių vaisių ar uogų, ypatingai jei jie iš savo sodo, (griežtai) riboti tikrai nereikia ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mylimukeA: 26 vasario 2010 - 20:46
ojetus, dziaugiuos, kad dar svoris neauga...negaleciau taip maitintis... doh.gif Man kazkaip pati intuicija pasako ko reikia.Tai vaisiu norisi, tai paprasto vandens, tai virto kiausinuko ar pieno.Kai kuriu dalyku siaip nemegdavau, o dabar atrodo viska ko reikia pats pipiras padiktuoja. ax.gif
Atsakyti
o man tai nustate nestumini diabeta, tai dieta panasi, tik truputy dar griezciau viskas.. (nors svoris nedidelis mano, tai bijau kad iki pabaigos nestumo ne tik kad nepriaugsiu, bet dar ir numesiu)
bet kai zinai kad renkies tarp savo noru ir leliuko sveikatos, tai net klausimas nekyla, ka pasirinkti.. tokiu atveju jau privalai "nenusideti". ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo niurzga123: 26 vasario 2010 - 22:26
QUOTE(mylimukeA @ 2010 02 26, 21:45)
Tikrai, tokioje būsenoje ( nestuke.gif ) neįmanoma nenusidėti (bent jau man)  blush2.gif Be to, dėl vaisių aš kategoriškai kitokios nuomonės  schmoll.gif Mano galva, obuolių ir kitokių vaisių ar uogų, ypatingai jei jie iš savo sodo, (griežtai) riboti tikrai nereikia  ax.gif

Bet žinok būna ir tokių variantų, kad paskui kūdikis būna alergiškas, pvz, obuoliams, bulvėms ar dar kam nors, kas mums nestuke.gif besilaukiant, atrodo "nekaltas" savo daržo "gyventojas" ir kurį gausiai vartojame nesusimastydamos apie galimą poveikį... Va čia ir susiduriam su "sveiku protu" ir tom "ribom" (kurios kiekvienu atveju yra skirtingos) - tas pats, kas su kava (kada "litrai", o kada dar ne) unsure.gif
Na, bet 100 g. vaisiaus - man kažkodėl skamba per žiauriai blush2.gif ax.gif Matyt esu "proglotas" ir šitieka niekaip negalėčiau pasitenkint tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(niurzga123 @ 2010 02 26, 23:25)
o man tai nustate nestumini diabeta, tai dieta panasi, tik truputy dar griezciau viskas.. (nors svoris nedidelis mano, tai bijau kad iki pabaigos nestumo ne tik kad nepriaugsiu, bet dar ir numesiu)
bet kai zinai kad renkies tarp savo noru ir leliuko sveikatos, tai net klausimas nekyla, ka pasirinkti.. tokiu atveju jau privalai "nenusideti".  ax.gif

Viskas su tuo svoriu bus gerai Tau, ypač, jei jis nėra didelis šiaip, tai augant vaikiukui, augs truputėlį ir svoris (na, būtų nenormalu, jei nė kiek neaugtų) mirksiukas.gif
Sėkmės "nenusidedant" 4u.gif ir tuo pačiu užuojauta... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaniliukė7 @ 2010 02 25, 21:14)
Taigi, rašau ką domina kaip man liepta maitintis smile.gif

Vengti:

Kruopos: Švieži mielinės tešlos kepiniai, riebūs kepiniai, manų kruopos, kvietinės kruopos, kukurūzų dribsniai;

Mėsa: Kepti mėsos patiekalai, t.p. mėsa, kepta ant grotelių, žarijų, riebūs mėsos patiekalai, paniruoti (miltuose ar džiūvėsėliuose) patiekalai, antiena, žąsiena, aviena, veršiena, kiauliena, lašiniai, rūkyta mėsa, dešros (rūkytos ir virtos), patiekalai iš riebaus faršo;




Idomiai cia...O as is gydytoju komentaru PO gimdymo susidariau visai priesinga nuomone. Akuseres ir gydytoja man sake, kad daznai pirma vaikuti nesiojancios mamytes "persistengia" ir is noro nepakenkti vaikuciui pradeda pernelyg riboti tam tikra maista, atsisakineti daug kuriu iprastu produktu. Auksciau pateiktas meniu yra vienas is tokio perdeto saves kankinimo pavyzdziu. blink.gif O po to pacios ir turi del to bedu, nes maitinant krutimi vaikuti, vaikucio reakcija i motinos piena labai priklauso nuo to, ka mama valge nestumo metu. T.y. jau gimdoje, rydamas vaisiaus vandenis, mazylis ipranta prie tam tikru medziagu ir maisto. O maisto kurio mama nevalge budama nescia, negalima valgyti ir zindant. Nes gali gautis labai astri kudikio reakcija.

Tai jeigu laikysites tokio meniu nestumo metu, tai bijau, kad kai zindysit, gali tekti pasiriboti tik vandeniu, dziuveseliais ir nesudyta virta vistiena unsure.gif Turiu toki pavyzdi salia - drauge labai viska ribojo ir dabar kankinasi, nes vos tik suvalgo ko nors isskyrus virta liesa mesa ir grikius -ir vaikeli iskart isberia.Mamyte jau visiskai issekus, nes su tokiu siauru produktu kiekiu negali pilnavertiskai maitintis. Gydytojai sako, kad tai - jos maitinimosi nestumo metu pasekme.
As tuo tarpu nestumo metu valgiau iprasta maista, kuri valgiau ir paprastai. O dabar maitinu krutimi ir praktiskai nieko netenka riboti -valgau ir sokolada, ir varske ir visa kita - vaikiukui viskas tinka.

Zinoma, as nekalbu apie tuos produktus, kurie yra tikrai stiprus alergenai ar kuriuos reikia apriboti del ju akivaizdaus pavojingumo/didelio cheminiu medziagu kiekio - pvz. gaminiai su pelesiais "dazyti" limonadai ir pan.,. Tokiu as nevalgiau nei nestumo, nei zindymo metu. Bet nevalgyti nestumo metu kiaulienos, zasienos, miltiniu gaminiu blink.gif visiskas mazochizmas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dizaster: 27 vasario 2010 - 16:03
na bent jau man nei kiaulienos nei miltiniu gaminiu negalima del nestumo metu atsiradusio diabeto..tai kaip manai geriau atsisakyti tokiu produktu, ar rizikuoti kad leliui kas nors negerai dar pas tave pilvelyje pasidarys?
del maitinimo, tai gali buti, bet ka jau tokiu atveju daryt..
Atsakyti